ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Българска народна музика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
Re: Защо българската народна музика е просташка?
    #2556171 - 18.01.2010 08:36 [Re: kratuna]

България е вечна Братя Българи !!! Ето и няколко гайдарски мелодии от Родопскиот дел.

Поздрави !

[url=

[url=

[url=

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
marushka
пристрастен

Регистриран: 13.09.2008
    #2576273 - 14.02.2010 23:01 [Re: Atanassovski]

Цитат:

България е вечна Братя Българи !!! Ето и няколко гайдарски мелодии от Родопскиот дел.

Поздрави !

[url=[youtube=elOkNCu9Zbs&hl=en"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/elOkNCu9Zbs&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

[url=
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ft9qUcu1mvU&hl=en"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ft9qUcu1mvU&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

[url=
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jCepk9gF1AA]

Как ще е просташка нашата българска народна музика?
Кой е написал името на темата?
Това направо е възмутително даже.
Вие въобще вслушвали ли сте в думите на автентичната българска народна музика?
Не искам да обиждам никого,даже и чалгата,защото аз съм българка-християнка и толерантна личност,и обичам много чалгата също така,както и я слушам много,но именно чалгата я прави просташка нашата народна песен.

--------------------
http://filosofia-religia.blogspot.com/

elby

Регистриран: 21.10.2009
    #2578223 - 18.02.2010 17:25 [Re: marushka]

Какво и е просташкото на народната ни музика ?За мен просташко е полуголи женички(т.нар поп-фолк гърли)да се връткат на кючек ритми и да се правят,че пеят.Както и същите тези мними певици,пък толкова разголени(като стриптизьорки)да ми пеят народни песни......
Но когато една песен народна се изпълнява от истинки народен певец - тогава нещата са съвсем различни.

Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2583767 - 28.02.2010 15:56 [Re: elby]

Абсолютно съм съгласен и с двама ви !!! Както виждате, явно има хора, които са способни да отворят и такава тема.......

PS - И аз не понасям чалгата...

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

MakedonecMKD51
почетен член
*

Регистриран: 29.03.2010
    #2661338 - 11.07.2010 07:59 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Айде спец. поздрав за тебе с една песен изпята от едно обикновенно момче от народа, НАУЧИ Я НА ИЗУСТ !!!

[url=

www.youtube.com[/url]]

Леле катастрофа! А бе ова е песна од Војо Стојановски на која што текстот сте и го измениле.

Сериозно се поставува прашањето дали слушате музика или лечите национални комплекси?!

--------------------
"Ние не мислиме да ја менуваме турската тиранија, турските султани за други султани, ни за бугарската тиранија и бугарскиот кнез. Ние се бориме Македонија да стане автономна, независна, слободна Македонија на Македонците" - Јане Сандански

MyPa TpuOМодератор
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2662749 - 13.07.2010 15:57 [Re: MakedonecMKD51]

Аз пак да напомня за тона и езика. Форум Македония ви е предостатъчен.

Не искам отново да се налага да трия или да премествам мнения.

MyPa TpuOМодератор
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2691943 - 09.09.2010 16:00 [Re: MyPa TpuO]

Отново призовавам за малко по-голяма толерантност при изказване на мнения.

Разбирам, че българо-македонските страсти се вихрят с пълна сила, но обидите не са допустими като начин на водене на спорове

За пореден път ми се налага да трия мнения.

Фьон
Да не ти е на пътя

Регистриран: 01.10.2007
От: София
    #2723829 - 02.12.2010 12:43 [Re: Commentator]

И аз съм от тези, които се интересуват откъде се знае, че народната ни музика е просташка. Кой и как определя какво означава "просташко" и съответно кое влиза в папка "простащина". С панпланетарно гласуване ли става, комисия ли има назначена от експерти по просташкото или разчитаме на някой ултра-компетент?
Във всеки случай ако нашата народна музика е просташка, и американците са простаци, защото, доколкото знам, единствените българи, носители на Грами, са народни изпълнители - Мистерията. Поправете ме ако греша. Англичаните - и те простаци. Да напомням ли за Джордж Харисън, Стинг, Кейт Буш...? Италианците и те простаци, защото единствената българка, която е пяла на официалната сцена на фестивала Сан Ремо, е народната певица от Оркестър за сватби и погребения на Брегович.
Тъй че, Коментаторе, предлагам ти да разшириш полето си на действие и да започнеш да се бориш с простащината на интернационално ниво. Щото явно не е ограничена в пределите на родината ни.

sszzs
член

Регистриран: 06.12.2011
    #2856959 - 09.12.2011 11:21 [Re: Фьон]

От българската народна музика идват неравноделните размери като 7/8 , 9/8 , 12/8 и т.н. Ако знаете в Америка колко е популярна тази музика. Дори във филаделфия имам приятел, колега, които свири 4 години в балкански ансамбъл тамбурица. Свирят се от български народни песни (не чалга, за хората неразбиращи разликата между чалга и народна музика) до сръбски и македонски народни песни. този ансамбъл е направил толкова много концерти и хората в Америка се радват да чуят нашето изкуство, това, че някои хора просто обичат друг стил музика, никога не може да се пренебрегне народната музика. Свирете си тогава траш метал на сватбите . Като музикант, траш метъла е единствиният стил в музиката, към който нямам симпатии и не го разбирам. Няма изкуство в него.

Както ирландците са известни с техните танци, така и ние сме известни със нашата народна музика. Валя Балканска е една от нашите световно известни певици. Има още много като нея.

--------------------
Очаквай всичко от всички, и нищо от никой!

nakova1
неориентиран

Регистриран: 06.03.2012
    #2883497 - 07.03.2012 02:40 [Re: sszzs]

Радвам се че не познавам човек който не обича нашата народна музика.още по малко да я смята за проста, впрочем, нима този който слага такова определение на културните ни богатства може да се нарече умен...о не, не може да е умен някой отрекъл се от наследството на дедите си. Или е твърде малък, или твърде невеж. Не може да чуеш медения кавал в равна Добруджа, и да не ти трепне душата. Да засвири мандолина край в ритъма на варненския ръченик, и чуеш съпровода на дървените лъжици, да останеш равнодушен. Помня когато се наредяха дядо ми, баща ми и чичовците ми и заиграеха тежкият Добруджански ръченик, кожата ми настръхваше, и нямаше начин да стоиш и само да гледаш.Мъдрите ни деди щяха да кажат...Просто да му е.
обожавам нашата музика!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, MyPa TpuO 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14126

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.