ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Черен списък

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
Не купувайте билети за автобуси на ЕТАП & ГРУП !
    #2992032 - 21.12.2012 14:30

Вчера особата на гише N%1 на Централна автогара София ме "обслужи" като ми взе 33 лева за автобус до Варна за 15 часа. Доверих се на тази измамница, която изрично твърдеше, че атобусите ПЪТУВАЛИ ЦЯЛ ДЕН БЕЗПРОБЛЕМНО ДО ВАРНА. Купих си билета към 15 без 20. Десетина минути след това получих съвсем различно инфо. На съмнението ми, че продава билети за път, който от предния ден до настоящия момент е затворен и искам да си върна билета тя категорично отрече да има проблем по трасето и отказа да ми вземе билета и възстанови сумата. Имаше свидетели на този разговор, няколко човека на опашката. Каза също, че ако си върна билета, щяла да ми възстанови само към половината от сумата, защото автобусите пътували целия ден до Варна. Наивно се доверих и потеглих, не допусках подобен пладнешки обир над всеки, приближил гишето на ЕТАП&GRUP. Аз и всички "клиенти" на тези непочтени мошеници имахме кошмарно пътуване, мръзнахме с часове в снега посред нощ и се добрахме след много перипетии по малките часове до Варна, платили си допълнителни билети за влак или кой както може. Дори не знам как са оцеляли някои от жертвите, които имаха билети до Добрич.

п.п. Билетът си е в мен, на него ясно се вижда, че е до Варна и е продаден минути преди 15 часа на 20.12.2012 год.срещу 33 лева. Предвидливо няма телефон или някакви координати на фирмата, която го издава. Защо да им звъниш и да ги притесняваш, зарязан безцеремонно посред нощ сред студ и сняг пред затворен непроходим път.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
Re: Не купувайте билети за автобуси на ЕТАП & ГРУП !
    #2992150 - 21.12.2012 17:57 [Re: Atlantida]

В такива снегове се пътува само с влак. Дори влака да закъса БДЖ поема справянето със ситуацията и в повечето случаи успешно а не чака на други държавни или общински фирми да решават проблемите както е при пътищата.

Atlantida
паднала от Марс

#2992169 - 21.12.2012 18:25 [Re: flyfisher]

За влаковете няма отдавна билети, но изобщо не е там въпросът. Става дума буквално за долнопробна ИЗМАМА на хората от служителка с мошенически манталитет. До кога непочтеността ще се приема в реда на нещата в България, хмм? Продава билети за път, който е затворен и цял ден лъже хората, че автобусите пътуват до там, което е възмутително и в нормални държави щяха да я осъдят на солидни глоби. Отделно фирми като Биомет и Ивкони почтено са върнали парите на своите пасажери и са се извинили за неудобството. Точно тази същата с обеците на камъчета най-нагло е обяснила на поне трийсетина души, че пътят вече е проходим и автобусите на Етап минавали БЕЗ ПРОБЛЕМ, нейните думи! Реших да отложа пътуването си, но точно тя отказа да ми приеме билета и най-нагло излъга, че автобусът ще пътува до Варна! Имаше много хора от различни автобуси на ЕТАП, цял митинг посред нощ на гарата в Шумен. В цивилизованите страни поне ти осигуряват друг транспорт или хотел, но не и тази жалка тарикатка,няма дори и едно извинение за всички неудобства и проблеми, които създаде. Единствено гледа да докопа клиенти, да ги излъже и да им прибере парите. Ще се оплача в комисията за защита на потребителя, но не очаквам чудеса. В България многократно се газят хора на пешеходна пътека тип "Зебра", примерно, и при поредния случай на блъсната и оцеляла бременна жена, журналистката я пита дали водъчът се бил извинил???

--------------------

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2993179 - 23.12.2012 19:46 [Re: Atlantida]

Билетите са под брой. Вероятно не служителката, а някой по-нагоре в йерархията се е издънил, като не я е уведомил какви са актуалните маршрути. А тя е отчела на шефовете си парите от продадения билет и не знаейки какво става, просто е отказала да върне взетото.

Аз навремето изпаднах в аналогична ситуация. Работех в данъчното. Уведомяват ме как от съседната стая излиза човекът, приемащ определени документи и няма да го има два часа. Излизал и го нямало, та който и да питал, това да съм отговаряла- такива ми бяха инструкциите. Това и съм отговаряла на хората. Само че се оказа, че имало заместник, за който не съм уведомена и който приемал въпросните документи в някаква си друга забутана стая. И съответно стана скандал как така аз съм лъжела хората. Е, в крайна сметка се скараха и на този, дето не ме е уведомил, че има заместник, но ми остана горчивото усещане, че нещо по трасето е много сбъркано и заради нечие некомпетентно поведение, съчетано със сливи в устата, са го отнесли хората, опитващи се да си подават документите и аз.

Та в този ред на мисли, служителката може да не те е излъгала. Тя е само изпълнител, чиито продажби се следят под лупа. По-скоро някой друг от тази фирма е имал сливи в устата и не си е свършил работата да я предупреди да не вкарва хората в заблуда.

Atlantida
паднала от Марс

#2993732 - 25.12.2012 21:59 [Re: tanariil]

Изпратих е-майл до Комитет за защита на потребителя в петък. За моя много приятна изненада ми отговориха същия ден, почти веднага :

"Уважаема г-жо XXXXXX,

Моля да изпратите копие на билета, за да бъде заведена жалбата Ви.

Поздрави,

Екип на КЗП "

Важно е билетът да се запази, аз го имам, изпратих сканирано копие. Ще видим какво могат да направят, но поне реакцията им е на ниво.

--------------------

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2993808 - 26.12.2012 11:09 [Re: Atlantida]

Стискам палци истината да излезе наяве.

Atlantida
паднала от Марс

#3010332 - 31.01.2013 14:35 [Re: Atlantida]

Цитат:

Вчера особата на гише N%1 на Централна автогара София ме "обслужи" като ми взе 33 лева за автобус до Варна за 15 часа. Доверих се на тази измамница, която изрично твърдеше, че атобусите ПЪТУВАЛИ ЦЯЛ ДЕН БЕЗПРОБЛЕМНО ДО ВАРНА. Купих си билета към 15 без 20. Десетина минути след това получих съвсем различно инфо. На съмнението ми, че продава билети за път, който от предния ден до настоящия момент е затворен и искам да си върна билета тя категорично отрече да има проблем по трасето и отказа да ми вземе билета и възстанови сумата. ...

От КОМИТЕТА за ЗАЩИТА на ПОТРЕБИТЕЛЯ все пак са придвижили моята жалба. Ето и гениалният отговор на ЕТАП, частично, защото е излишно дълго и в пълния си блясък тази творба може да ви вземе акъла с интелигентността и логиката си .
Денят преди пътуването бях на заведение, имах и гости и не съм гледала телевизия, не че трябва да се оправдавам. Част от човешките права и свободи е да пропуснеш новините, но не се схваща от титаните на мисълта от ЕТАП.
Та за номера от селски вечеринки, да ти пробутват билет от точка А до точка Б, която е в затворен за движение участък ни дума, ни вопъл, ни стон, както е казал поетът. Никаква грижа за реално извършване на услугата, за която са ти взели парите.
От предишния ден по трасето Шумен - Варна е имало силни снегонавявания, закъсали коли и ПЪТЯТ Е БИЛ ЗАТВОРЕН. Дори и най-посредственото ръководство на подобна фирма би могло да следи ситуацията по пътищата, това е пряко свързано с качеството на извършваната услуга. ЕТАП именно предлага услугите си на доверчивите клиенти да ги превози навръх Коледа, което у нас е при зимни условия, пада се през зимата. Жаклин Раковска, директор "Транспорт" стига до гениалното заключение :
"В случая става въпрос за форсмажорни обстоятелства, които няма как да бъдат предвидени от "Етап-Адресс" или предотвратени от тях..." Не можели да предотвратят идването на зимата, ооо...

Мога само да предупредя всички да пазят здравето си и парите си от такива недобросъвестни мошеници!Грижата им към клиента включва да го зарежат безцеремонно посред нощ сред студ и сняг пред затворен непроходим път.

За бога, братя, не купувайте билети на ЕТАП дори и при форсмажорни обстоятелства!!!

basha
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3134533 - 09.02.2014 16:33 [Re: Atlantida]

Етап и Груп плюс са много зле.За пръв път пътувам с тях, но никога няма да повторя.Автобусите им са пълни кошници, имам чувството, че ще ми изпадат пломбите от толкова друсане. Персонала е доста не учтив, да не казвам колко грубо се държат шофьорите с пътниците. Съжалявам, че се прецаках да си купя билет и се чудя как има хора които пътуват с тези измислени компани. СЪВЕТВАМ ВИ НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!!

basha
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3134534 - 09.02.2014 16:35 [Re: Atlantida]

Етап и Груп плюс са много зле.За пръв път пътувам с тях, но никога няма да повторя.Автобусите им са пълни кошници, имам чувството, че ще ми изпадат пломбите от толкова друсане. Персонала е доста не учтив, да не казвам колко грубо се държат шофьорите с пътниците. Съжалявам, че се прецаках да си купя билет и се чудя как има хора които пътуват с тези измислени компани. СЪВЕТВАМ ВИ НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!!

kaliakra
неориентиран

Регистриран: 27.01.2015
    #3248351 - 27.01.2015 18:41 [Re: basha]

Етап и груп са невероятни боклуци, пародия на транспортна компания и подигравка с пазарната икономика!!!! Доказателство - днес, 27.01.2015г. сестра ми, момиче на 29г резервира по телефона билет Абланица- Добрич. Съответно пристига час по-рано на спирката (това е един разклон) в очакване на автобуса, който преди 25 мин профучал край нея.Всичките ми опити да се свържа с фирмата междувременно се оказаха безрезултатни.Зима е и вече е тъмно като в рог. Напомня ли ви добрия стар комунизъм?

Iagodka
неориентиран

Регистриран: 13.12.2015
    #3326967 - 13.12.2015 20:59 [Re: Atlantida]

НЕ ПЪТУВАЙТЕ С ЕТАП, АКО НЕ СЪСИПАНИ НЕТВИ, МРЪЗНЕНЕ С ЧАСОВЕ ОТ ЗАКЪСНЕНИЯ.
Пътувах в сряда до Бяла Русенско още се обвинявам че си промених решението и вместо Ивкони купих двупосочен за да спестя пари а излезна че ме излезна по скъп финансово и много нерви, Етап пътуват с голями закъснения пристигнах с близо час по късно от обявения час казан ми от продавачката, на връщане беше ад седях в тъмното на централен път защото там им е спирката стоях на студа в тъмното и свиркащи минаващи тирове 2 часа разбирате ли 2 паса, защото автобуса бил задържан на митницата идвайки от Букорещ, ако е редовна практика този маршрут защо? не уведомяват че автобусите идват от чужбина и могат да последват такива огромни закъснения.Като резултат пристигнахме в София с 2 часа закъснение,изпуснах метрото нямяше друг обществен превоз имах 2 лв за метро, нямах банкова карта, тръгнах пеша от централна гара към орлов мост с куфар, каква е тази мизетия в тази държава, изби ме на рев, кажете ми ако имате връзка за полет за другия край ма света и билета е 950 евро или сте от селата около града какво правите без пари седите като бездомник на улицата до сутринта.Аз щях да потпаля офиса на Етап защото иначе няма правосъдие в тази корумпирана държава.НЕ ПЪТУВАЙТЕ С ЕТАМ СИНОНИМ НА СТРЕС И ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЗАКЪСНЕНИЯ. Пътувах на 19 октомври с Ивкони Атина София 12 часа маршрут хората пристигнаха в точния час за тази дистанция, давам го за сравнение.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14232

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.03 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.