Форуми » Спорт » Бодибилдинг и Фитнес

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

L-Carnitine
    #1358457 - 27.07.2006 21:50

понякога вдигам високо кръвно мога ли да взимам L-Carnitine? и от коя фирма да си го купя?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
Re: L-Carnitine
    #1366851 - 03.08.2006 15:20 [Re: Анонимен]

Не би трябвало L-карнитинът да влияе зле върху кръвното налягане, той спомага за по-бързо топене на мазнините при спортуване. При хипертония трябва да се внимава в дозирането на натоварванията (обикновено хипертониците имат и сърдечни проблеми), особено в жегите, и да се следи пулса.
Аз съм си взела L-карнитин на "Биогейм". Мисля, че са общо-взето еднакви като качество и действие, независимо на коя фирма са, има само малка разлика в цената. Въпрос на предпочитания. Едно е сигурно обаче - че без тренировки и диета, а само с хапчета, няма никакъв ефект.

Нерегистриран

#1372628 - 07.08.2006 16:56 [Re: Анонимен]

Цитат:

понякога вдигам високо кръвно мога ли да взимам L-Carnitine? и от коя фирма да си го купя?

Първо се консултирай с лекар за високото кръвно.
Възможно е тежките физически натоварвания да са ти напълно противопоказни. Плуване и ходене пеша се изключват, а също така и упражнения с много малки тежести.

Второ. L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Трето. Не влияе на кръвното, но при съчетаване на високи натоварвания и шоково увеличение на изгаряне на мазнини се получава стрес за организма. Този стрес може да даде реакция на много органи. В повечето случаи при непроменен трайно хранителен режим нормалната реакция е организма бързо да възстанови загубеното.

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1373887 - 08.08.2006 14:47 [Re: Анонимен]

Цитат:

L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Би ли пояснил в кои храни се съдържа L-Carnitine, защото аз трябва да свалям кила, ама не ми се тъпче с никакви химии.

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

Нерегистриран

#1374082 - 08.08.2006 18:03 [Re: McClane]

Цитат:

Цитат:

L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Би ли пояснил в кои храни се съдържа L-Carnitine, защото аз трябва да свалям кила, ама не ми се тъпче с никакви химии.

Най-много се съдържа в дивечово месо, телешко, агнешко. По-малко, но достатъчно в свинско и птиче. Има малко и в рибата и млечните продукти.
Това обяснява ефекта от прословутата местна диета. Ядеш основно месо, а отслабваш. Потърси я тази диета в нета. Разбира се приготвяш го варено или на скара. Без да го пържиш. Не го комбинирай с хляб и плодове на едно ядене. Прави интервали от 4-5 часа преди следващо ядене, защото месото се преработва по-бавно от храносмилателната система.
Сутрин до 11 само вода и сокове. Кафето го зарежи. Намали хляба тотално. Е, малко пълнозърнест или само от ръж може, но не и с месо заедно. Увеличи зеленчуците и водата и ходи един час на ден пеша и ще отслабнеш. Не отслабвай повече от 3-4 килограма на месец. Прави го плавно, но сигурно.

Успех

Versus_81
търсеща

Регистриран: 09.08.2006
    #1374685 - 09.08.2006 05:29 [Re: Анонимен]

за кръвното нямам представа ...а иначе много съм доволна и не само аз от Super L-Carnitine GOLD(американски) скъпичък е но е добър течен е и по лесно се усвоява можеш да го намериш по по големите аптеки успех каквото и да избереш

McClane
strenght and honour

#1374737 - 09.08.2006 08:44 [Re: Анонимен]

Цитат:

Най-много се съдържа в дивечово месо, телешко, агнешко. По-малко, но достатъчно в свинско и птиче. Има малко и в рибата и млечните продукти.
Това обяснява ефекта от прословутата местна диета. Ядеш основно месо, а отслабваш. Потърси я тази диета в нета. Разбира се приготвяш го варено или на скара. Без да го пържиш. Не го комбинирай с хляб и плодове на едно ядене. Прави интервали от 4-5 часа преди следващо ядене, защото месото се преработва по-бавно от храносмилателната система.
Сутрин до 11 само вода и сокове. Кафето го зарежи. Намали хляба тотално. Е, малко пълнозърнест или само от ръж може, но не и с месо заедно. Увеличи зеленчуците и водата и ходи един час на ден пеша и ще отслабнеш. Не отслабвай повече от 3-4 килограма на месец. Прави го плавно, но сигурно.

Успех

Благодаря за съветите, аз хляба и безалкохолните съм ги спрял, а кафе и не пия. Ходя да бягам поне 3 пъти в седмицата + малко силови тренировки. А защо да не се отслабва повече от 3-4 килограма на месец? Аз по-принцип знам, че не е хубаво да се свалят по много килограми на веднъж, ама за маса над 90 кили мисля, че няма да е проблем.

--------------------

Нерегистриран

#1375111 - 09.08.2006 13:28 [Re: McClane]

Много е относително това за масата. Разни таблици ръст/тегло/години са ориентир, но ако си в добра кондиция с тези килограми не е нужно да сваляш. Възможно е да нямаш много излишни мазнини при този режим и затова трудно да сваляш.
А защо не е хубаво да се свалят много килограми? Ех, аз пиша по-общо, но ще обясня все пак това което мисля и зная.
След разграждането на мазнините организма търси източници на енергия и посяга на белтъчините. От тях запаси в организма няма. Или поне не такива складове, като депата за мазнини. Ако не се приемат лесно усвояеми белтъчини и при масирано изгаряне на мазнини на първо място отслабва имунната система. След като се отслаби защитната функция на организма вариантите за възможни заболявания са много.
Границата от 3-4! За нормален и здрав организъм е малко вероятно да предизвика отслабване на имунната система при сваляне на тези килограми в рамките на месец. Но тази граница има и психологически характер. Всеки режим с подобна цел се понася леко не само от организма, но и от психиката. Няма стрес. Иначе в главата ти кънти: Гладееееееееен съъъъъъъм .
Психологическата граница е важна и защото при по-бързо и силно отслабване може да се предизвика и Анорексия. Всеки казва, че е силен психически, но нещата са много тънки. Последният аргумент е, че подобни надвишаващи тази граница отслабвания могат и се правят под лекарски контрол. Там вече се предценява индивидуално състояние, необходимост, следят се показатели, засилват се белтъчините и т.н. и т.н. А един средностатистически човек, който иска да отслабне няма как да контролира всичко това.

Аз в момента не мога да се занимавам със спорт поради разни причини, но ходя всеки ден пеша за тонус. За пет месеца си промених радикално храненето, като продължавам да тествам. Не съм имал за цел да отслабвам. Но в резултат, на петия месец съм в норма, свалих общо за периода 15 кг и си подобрих рязко състоянието. Сега гледам, че не мърдам повече надолу, което ме радва. Явно е оптимум.

Хайде чао и успехи!

McClane
strenght and honour

#1375170 - 09.08.2006 14:02 [Re: Анонимен]

Благодаря за съветите. Прав си, че когато си в добра форма, без натрупани много мазнини трудно се сваля, аз имам предимно по корема и точно тях искам да смъкна, иначе никога не бих пил каквито и да е химии. Затова питах за L-carnetine, за да разбера в комбинация с бягане и силови тренировки какъв ще е резултата.

--------------------

Нерегистриран

#1376160 - 10.08.2006 11:18 [Re: McClane]

Резултат гарантирано ще има. L-carnitin под формата на капсули или прах се усвоява много по-бързо от организма. Но именно това ме кара лично мен да имам съображения против. Всеки организъм има определен естествен метаболизъм и когато той функционира нормално не считам, че е нужно да се стимулира допълнително.
Други са нещата при по-професионални занимания с фитнес и билдинг. Там вероятно резултатите оправдават и различен режим на хранене и взимане на добавки.
За долната част на корема съм сигурен, че знаеш всички упражнения. Като цяло съветите се свеждат до натоварване на долната част на големия коремен мускул.
Но обърни внимание на хората с плосък корем в плуването, плажен волейбол и ски. Там има едно значително по обем, но относително слабо сгъване и разгъване на горемия коремен мускул, съчетано със сгъвания и разгъвания по диагонал на същия. По този начин се увличат и натоварват страничните коремни мускули. Разликата между бягането и тези спортове е, че при тях разгъването на мускула е буквално максимално. Просто си представи един волейболист как прикляка за посрещане и се изпъва като струна при блок или атака. Като при атаката често усуква коремния мускул и изпъва страничните коремни мускули по диагонал, чрез извъртане в раменете. Подобни са движенията в плуването и ските. Е, карвинга малко промени нещата, но все пак го има. При бягането имаш най-вече леко въртене в страни на коремния мускул.
Затова пробвай с упражнения натоварващи големия коремен мускул по диагонал. Лява ръка към десен крак и обратно в различни вариации. Аз казах, че не съм специалист, но от личен опит си спомням за напълно стопен корем след 10 дена здраво каране на ски преди години. Това ме кара да мисля, че логиката ми вероятно не е далеч от истината.

Ха със здраве, че се отплеснах.

quicken
Нерегистриран

#1933553 - 29.10.2007 03:35 [Re: Анонимен]

Az sushto vdigam kruvno ot vreme na vreme i to shokirashti stoinosti ot 180/130; 160/120; gp-to mi i kardiologa mi kazaha che nqma problem dori shte mi pomogne da normaliziram hipertoniqta

Cumerio1
Нерегистриран

#1940446 - 05.11.2007 16:03 [Re: quicken]

Цитат:

Az sushto vdigam kruvno ot vreme na vreme i to shokirashti stoinosti ot 180/130; 160/120; gp-to mi i kardiologa mi kazaha che nqma problem dori shte mi pomogne da normaliziram hipertoniqta

За шокиращи стойности на кървното предлагам клен-бутерол преди и след тренировка и ефедрин преди. Като се вдигне кървното, се вдига и адреналина, вдигне ли се адреналина...се вдигат дисковете на щангата !!!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1959459 - 25.11.2007 13:45 [Re: Cumerio1]

Аз започнах сега с л-карнитин и гимнастика . Като цяло съм под нормата си - 164/5 см и 55 кг . Имам обаче малко мазнини около бедрата и по седалището , които искам да стопя . Те обаче толкова трудно намалят ,че направо ми се иска да отида на липосукция
Какво друго освен л-карнитин мога да добавя , за да премахна мазнините окончателно . Гледах в една аптека аминокиселини - амино 3000 и се зачудих дали да си ги взема , но не знам как действат на организма . Знам , че л-карнитина не е точно аминокиселина .
Ще се радвам да ме посъветвате .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1960140 - 26.11.2007 11:31 [Re: kapitoliq]

Аминокиселините - могат да подпомогнат възстановяването ти от тренировките, да намалят загубата на мускулна маса при по-продължителни тренировки и т.н. За отслабване - съмнявам се.

*най-общо казано - съставните на протеините в по-лесноусвояем вид

Въпрос на хранене е, не толкова на препарати.

Ако търсиш подобни препарати, можеш да се огледаш за фетбърнъри - доколкото знам, повечето съдържат кофеин и разни липотрони(ако не греша) вещества.
Съмнявам се да са ти нужни - лично мнение.

--------------------
Peace V!

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

Регистриран: 31.05.2005
От: ... finally got there...
    #1960213 - 26.11.2007 12:34 [Re: Йон]

Добрем... да задам и малко по-особено въпросче. Ефектът от Л-карнитина - добре, обаче възниква проблем. Твърде голяма мускулна маса, която не е била целта на задачата (аз искам да топя мазнинки, не да правя мускули). Диетологът ми каза да го спра, включително и всички упражнения с тежести, да оставя само кростренажора. И тук въпросът ми е.. възможно ли е по някакъв начин да се намали увеличаването на мускулната маса или да се взима нещо друго, което да топи, но да не прави мускули. Практически зная, че от мастната тъкан се полуава мускулната и обратното, но съм длъжна да попитам. Благодаря предварително на заелите се с изчитането и отговарянето

--------------------
A ribald is a person who knows the price of everything and the value of nothing...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1960287 - 26.11.2007 13:36 [Re: mYsTiQuE]

Според дебелите книжки след определено време кардио, започва да се гори и мускулна маса.
Принципно дори и аеробните упражнения (с по-малка тежест и повече повторения) би трябвало да съдействат за това.

На краката ли си натрупала мускулатура?

Аз примерно много се кефя на по-изразените мускули на раменете - преди там само кокаляците си напипвах

Йон
тэ®®о®izато®

#1960361 - 26.11.2007 14:36 [Re: mYsTiQuE]

Цитат:

Практически зная, че от мастната тъкан се полуава мускулната и обратното, но съм длъжна да попитам

Eхе, то ако беше така...всеки с наднормено тегло, щеше да е потенциален културист.
Упражненията с тежести, могат да ти помогнат при свалянето на излишните килограми, да ти стегнат мускулатурата и т.н.
Възможно е да дадат отрицателен визуален ефект, при евентуално мускулно нарастване. Ама...чак пък 'Твърде голяма мускулна маса," ...

--------------------
Peace V!

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

#1960441 - 26.11.2007 15:23 [Re: Йон]

Дам, чела съм, че при повече кардио се гори мускулна маса и затова гледам да не падам под 40-50мин. на тренажора. Което води до по-големи обиколки на прасец и бедро и малко повече на бицепс (от гирите), но това ми е последна грижа в момента. Иначе, не, че съм станала културист, по-скоро мускулната маса ме притеснява. Измериха ми я и се оказа доста фрапантна, което ме притеснява и трябва да се вземат мерки. Идеята ми беше. че искам да си продължа взимането не нещо толкова ефективно, както карнитина, но да не предразполага към увеличаване мускулната маса. Стига, разбира се, да съществува такова нещо

--------------------
A ribald is a person who knows the price of everything and the value of nothing...

kapitoliq
UncharteD

#1960709 - 26.11.2007 20:01 [Re: Йон]

Да , но те тези 3-4 кг .... много глад , много нещо
Аз затова искам по-лесния начин , ама пълен рай няма .
Какво мислиш за неопреновите клинчета и колани ? Ще ускорят ли процеса ?
И последно , от л-карнитина май зверски огладнявам

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#1960712 - 26.11.2007 20:03 [Re: mYsTiQuE]

Аз една зима , така се бях уляла с упражненията за талията , че мускулите ми изглеждаха като огромни , тлъсти паласки

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1960812 - 26.11.2007 23:17 [Re: kapitoliq]

Не.

Само ще изкараш водата, което ще забави процеса по топене на мастната тъкан.

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

#1961335 - 27.11.2007 12:25 [Re: MyPa TpuO]

Малко ОФФ: Честит рожден де, Муричка! Много здраве, късмет, успехи, положителни емоции и много, много запомнящи се мигове!

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1963834 - 29.11.2007 09:44 [Re: mYsTiQuE]

Благодаря на патеричка

Какво реши за тренировките ти?

Мога да ти кажа при мен какво усещам при кардиото, че действа добре и ме кара да не си чувствам мускулите толкова 'издути' - редуването на 2 или 3 уреда. В момента комбинирам бягаща пътечка + кростренажор - и честно казано ефектът ми се струва положителен Иначе като подкарам само на един уред и после съм като балонче.

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

#1964313 - 29.11.2007 15:07 [Re: MyPa TpuO]

За нищо, за нищо
Честно казано, упражненията в момента са само на тренажора и то колкото издържа, че тия дни ми изсмука всички сили и по този повод снощи погълнах 2 ореховки и днес някакви солети Все пак трябваше да се захраня с допълнителни въглехидратки (или по-скоро в момента си оправдам слабостите ) И редовните упражнения, предимно за крака. Пробвах лицево опори на фитбол-а, но усетих, че имам проблем с едната ръка и спрях... и толкова са моите упражнения. Ако успея да си самоналожа коремните преси би било чудесно Иначе.... нещо друго за корем, което да има стягащ и топящ ефект в тази област? Мисля, мисля и все не се сещам (освен обикновените и страничните коремни преси) Да поясня, че става дума за домашни условия

P.S.: а чувството като потренирам е .натренирано... В смисъл, че си усещам краката много стегнати, а те и доста бързо се стягат по принцип и колкото по-дълга е тренировката, толкова по-стегнати ги чувствам.

--------------------

Редактирано от mYsTiQuE (29.11.2007 15:09)

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1964317 - 29.11.2007 15:10 [Re: mYsTiQuE]

Страничните аз поне не бих ти ги препоръчала - увеличават талията С мускулатура де - ама пак я увеличават.

Нали знаеш, че самите упражнения има само стягащ ефект? За топящ си ти трябва кардиото. За 'топене' може да спомогнат и повечето повторения

mYsTiQuE
голяма чуденка
**

#1965130 - 30.11.2007 11:04 [Re: MyPa TpuO]

Дам... явно нещата ще си останат както бях решила И, може би, ще ми се наложи да се лиша от любимия л-карнитин То ако стане бързо няма да е толкова интересно Стискам зъби и продължавам без него!

--------------------

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1967727 - 03.12.2007 17:48 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Мога да ти кажа при мен какво усещам при кардиото, че действа добре и ме кара да не си чувствам мускулите толкова 'издути' - редуването на 2 или 3 уреда

Подкрепям. Усещането от един уред не е толкова издуване, ами все едно се вкаменява за малко мускула. Натоварването на същата група мускули (в моя случай най-вече крака и дупе) с други движения хем не уморява толкова, хем май влияе добре на съответните мускули.

Миналият месец правих само кардио, защото октомври месец само в офиса киснех и преди силовите ми се иска да съм що-годе раздвижила се.

Програмата през последните 3 пъти беше: 30 мин. крос-тренажор на 3, не повече от 10-11 км/ч; 15 мин. скачане на въже по най-разнообразни начини; 10 мин. бързо ходене на пътека и накрая 15 мин. вело. Съчетано с отказ от продукти, които съдържат захар и редовна консумация на "сутрешен бълвоч", ако използвам думите на Мурка (моят е 300 гр. кисело мляко 0.1% масленост, лъжичка пчелен прашец и 2 лъжички обезмаслено ленено семе), резултатът е -2 кг. и видимо намаляване на целулита. Нежелан резултат - станах малката скумрийка Сийка от кръста нагоре, но все някак ще се справя като започна силовите.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1967736 - 03.12.2007 18:02 [Re: deamon]

О, аз съм супер доволна от силовите упражнения
И точно горе е най-забележимия ефект. Май с тебе сме с еднаква структура - та сега наблягам на тичането, щото явно наистина ми дава най-голям ефект - и крачетата супер много се стягат

Даже мисля след малко да заминавам към бягащата пътечка

deamon
emmeleia dancer

#1968666 - 04.12.2007 16:30 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

сега наблягам на тичането

Видя ли, че не е страшно .

За съжаление в нашия фитнес пътеката е съвсем скапана вече и не става за бягане. Ходя бързо под доста голям наклон, ако обаче забележа, че прасците ми стават достойни за римски пехотинец, ще пропускам тези упражнения.

Само да те предупредя, че бягането на пътечка повече натоварва ставите, отколкото "нормалното" тичане. Предполагам, че си усетила вече, но все да си кажа

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1969235 - 05.12.2007 08:14 [Re: deamon]

О, усетила съм го - и гледам да не прекалявам
Във фитнеса, където аз ходя, пък са накупили 4 пътеки И поне те са свободни. Всъщност това беше основната причина да заместя кростренажора - винаги е зает А за степера е почти опашка.
Утре се надявам пак да има фитнес, вчера и днес са почивни дни

Йон
тэ®®о®izато®

#1969321 - 05.12.2007 10:21 [Re: deamon]

То е и по-глупаво според мен.
За зимата - ок, ама иначе..

--------------------
Peace V!

deamon
emmeleia dancer

#1969367 - 05.12.2007 11:10 [Re: Йон]

Цитат:

То е и по-глупаво според мен.
За зимата - ок, ама иначе..

И за мен, но има и друг тип хора, които обичат залите, а не бягането навън. А и може да нямат подходящ парк или стадион наблизо

--------------------

Нерегистриран

#1988191 - 26.12.2007 08:10 [Re: Cumerio1]

само дето сам сигурен че ти нямааш проблеми с килограмите нали? пак и Л Карнитина не е химия!!! ти знаеш ли кво значи химич...... химич са инжекции, дианаболи, азот и т.н а Л Карнитина е добавка ае с здраве

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1990937 - 31.12.2007 09:27 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

след определено време кардио, започва да се гори и мускулна маса.

колко е определено време, 30 мин, 45?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #1991110 - 31.12.2007 17:57 [Re: Glezlichka]

Цитат:

Цитат:

след определено време кардио, започва да се гори и мускулна маса.

колко е определено време, 30 мин, 45?

Зависи от много неща.
Интензивност на тренировката, натрупвания на гликоген, времето през което се прави самата тренировка - дали е сутрин на гладно, след силова тренировка и т.н., индивидуални особености на трениращия, поемани медикаменти и т.н.
Аз не ти препоръчвам повече от 40мин. А и ... кардио, ама хранителния режим е най-основното.
Ако правиш интервално кардио, може да се окаже, че и 10
минути са ти предостатъчни, ако успееш да ги постигнеш.

Виж тази статия http://www.bb-team.org/articles/1039/
Според мен е много добре съставена.

Успех.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

andonov
Нерегистриран

#2025040 - 04.02.2008 11:34 [Re: ЙOH]

abe niakoi moje li da mi kaje dali kato pia l carnitin shte ima niakakav polojitelen efekt bez da treniram

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2038275 - 18.02.2008 13:17 [Re: ЙOH]

тенкс за материала - няколко пъти се връщам към него да чета и да го осмисля..
хм, не мога да се оправя с пулса
аз съм с кростренажор, на леката степен, но пулса към 15-20мин го отървам и почва да се качва - като не успея да го овладея и видя че стремително отива над 150-170 - слизам ..
опитвам се поне да го държа под 150 - но явно кръвообръщението ми не успява да се справи - ще пробвам сутрин, както пише в статията..
тогава ми е доста зле обикновено, но пък може да се окаже полезното занимание , което да обърне нещата, знам ли

Нерегистриран

#2042688 - 22.02.2008 20:51 [Re: McClane]

az iskam da otslabna no niamam mnogo vazmognost da spazvam strogi dieti

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2051063 - 05.03.2008 12:09 [Re: Си Ди]

Цитат:

аз съм с кростренажор, на леката степен, но пулса към 15-20мин го отървам и почва да се качва - като не успея да го овладея и видя че стремително отива над 150-170 - слизам ..

А не може ли просто да въртиш по-бавно?!

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Black Adder
Advanced

#2051067 - 05.03.2008 12:10 [Re: Cumerio1]

Цитат:

az iskam da otslabna no niamam mnogo vazmognost da spazvam strogi dieti

Защо смяташ че нямаш възможност?!

--------------------

deamon
emmeleia dancer

#2052025 - 06.03.2008 16:36 [Re: ЙOH]

Статията е много полезна! Особено за пулса и разхода на калории според теглото Макар че човек интуитивно разбира дали е ефективна тренировката (например аз при кардио, ако не се зачервя и изпотя все едно не съм тренирала, но не всеки се поти, доколкото имам наблюдения).

Да питам още нещо - за колко килограмов човек са дадени разходите на калории на кардио уредите във фитнеса? Не че им имам много доверие за километри, пулс и т.н., но за изразходени калории (или килоджаули) съвсем не вярвам.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2052401 - 06.03.2008 22:46 [Re: Black Adder]

въртя - тва е едно от сновните неща, които следя / скоростта/
но това действа до определен момент - след това нещата излизат от контрол , сърцето почва да прави салто-морталета, "подбелвам" комбълите, и пр."екстри" - и отивам да си полегна докато се давръндисам - по принцип избягвам да стигам чак до там и при първите симптоми на отърване на пулса - направо спирам

Black Adder
Advanced

#2052849 - 07.03.2008 12:30 [Re: deamon]

Цитат:

Да питам още нещо - за колко килограмов човек са дадени разходите на калории на кардио уредите във фитнеса? Не че им имам много доверие за километри, пулс и т.н., но за изразходени калории (или килоджаули) съвсем не вярвам.

Ами, например, на уредите в нашия фитнес (т.е. където аз ходя) се въвежда възраст (за контрол на пулса) и килограми (за по-точно изчисляване на калориите)...

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#2057520 - 13.03.2008 14:10 [Re: Black Adder]

Ще питам тук , за да не отварям нова тема .
За ефидрина - на крос-тренажора издържам достатъчно и всеки път увеличавам времето , не чувствам толкова умора в мускулите , сърцето ми добре се държи , но пустия му дроб ме заболява ( пушачка съм ) . Хванах един ритъм на дишане , който много добре ми помага за да не се умарям .
АКо приемам ефидрин , дали ще намаля болката и колко вреден е всъщност ?

--------------------

Black Adder
Advanced

#2058486 - 14.03.2008 02:14 [Re: kapitoliq]

Цитат:

АКо приемам ефидрин , дали ще намаля болката и колко вреден е всъщност ?

По принцип не е вреден (или поне не е доказано че е) - за здрави хора и нормални терапевтични дози говорим, разбира се - предозирането вече е доказано опасно. Ако имаш някакви заболявания или вземаш други медикаменти също може да има противопоказания. Аз в никакъв случай не бих вземал подобен стимулант без лекарско предписание и сериозни показания (това си е моя позиция разбира се)... а най-лесно ще разбереш как ти действа като пробваш един-два пъти - но не е това начина, като че ли - просто се натоварвай по-малко - нали не гониш някакви олимпийски резултати (така предполагам).

--------------------

deamon
emmeleia dancer

#2058686 - 14.03.2008 11:18 [Re: Black Adder]

Явно са по-нови вашите уреди. При нас няма тази възможност.

Не че е от кой знае какво значение, а и след няма и месец ще изтегля кардиото навън , където посмъртно няма да знам нито с каква скорост бягам, нито колко километра (но не ми пука) . Сигурно ще намаля посещенията във фитнеса на 2 на седмица, където кардиото ще е малко и ще има ролята за загряване и разгряване.

--------------------

Black Adder
Advanced

#2058764 - 14.03.2008 12:36 [Re: deamon]

О ако искаш да знаеш, със сигурност има начин - скоростта и километрите може да се определят с GPS устройство, има и устройства за мерене на пулс, кръвно налягане и т.н. - няма прегради за таланта

--------------------

deamon
emmeleia dancer

#2058838 - 14.03.2008 13:38 [Re: Black Adder]

Цитат:

няма прегради за таланта

математическият , какъвто нямам

--------------------

Krassko
неориентиран

Регистриран: 09.02.2016
    #3339853 - 20.02.2016 09:52 [Re: Cumerio1]

Ползвал съм 2 марки L-Carnitin и не усетих разлика може би наистина разликата е само в цената .

Goshoeeeeeee
неориентиран

Регистриран: 05.03.2016
    #3342291 - 05.03.2016 09:45 [Re: Krassko]

Здравейте, ще ми препоръчате ли марки л-карнитин? От скоро започнах да спортувам и все още не съм вземал нищо. Благодаря предварително.

vanakata226
неориентиран

Регистриран: 04.03.2016
    #3342292 - 05.03.2016 09:52 [Re: Goshoeeeeeee]

Цитат:

Здравейте, ще ми препоръчате ли марки л-карнитин? От скоро започнах да спортувам и все още не съм вземал нищо. Благодаря предварително.

Здравей, има на много марки и разновидности на л-карнитин. Аз мога да ти препоръчам на MUSCLEPHARM, NOW или OPTIMUM NUTRITION

Goshoeeeeeee
неориентиран

Регистриран: 05.03.2016
    #3342408 - 06.03.2016 10:36 [Re: vanakata226]

Мерси! Харесах си ето този продукт, според вас подходящ ли е? [ Има и течен, и на капсули.. Кое е по-добре?

Редактирано от Nadin (25.02.2017 04:07)

vanakata226
неориентиран

Регистриран: 04.03.2016
    #3342531 - 07.03.2016 10:01 [Re: Goshoeeeeeee]

Аз до сега съм ползвал само течния вариант.

krasi321
неориентиран

Регистриран: 23.04.2016
    #3361878 - 23.07.2016 21:31 [Re: vanakata226]

Здрасти, аз също съм ползвала само течни л-карнитини. Добри са си, но нищо не мога да кажа за другите. Сигурно просто течния е по-разпространен.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 24677

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.