Форуми » Спорт » Бодибилдинг и Фитнес

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
tetra
палавник

Регистриран: 31.03.2009
Хормон на растежа?
    #2343423 - 02.04.2009 06:29

Чух, че бил едно от най-безвредните неща дето можеш да приемаш, ама бил много скъп.
Идеята ми е да запазя мускулната маса и да стопя мазнините.
Може ли някой да разясни, има ли подобни ефекти, колко струва, от къде се намира, как се взима ... ?

--------------------

Аз обичам клюките! А ти?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Lorеtta

Регистриран: 27.04.2006
От: Sofia
Re: Хормон на растежа?
    #2343476 - 02.04.2009 09:57 [Re: tetra]

Това е хормона на младостта Той е сред най-добрите средства, за горенето на мазнините - най-мощния фактор е за транспортирането на мазнините до депата за изгаряне.
Скъпичък е, да - една ампула (т.е примерната ти дневна доза) е ок.100лв. Хубавото е, че може да си я инжектираш където прецениш, че имаш повече мастни натрупвания - обикновено се поставя на корема. Страшен релеф се прави с него и е безвреден (но при продължителна употреба може да доведе до разрастване на кости и пр.)
И мен тамън ме изкушават да го пробвам, ма ще видим
Принципно, раст. хормон се отделя 30мин. след като заспиме. Алтернативата е, да взимаме добавки, които да стимулират производството му. Примерно

Zob
новак

Регистриран: 01.04.2009
    #2343795 - 02.04.2009 17:03 [Re: Lorеtta]

Хормонът на растежа е най-добрият препарат, който се използва в момента. С него, ако диетата е добра, може едновременно да качваш и да чистиш. Наистина, локалните инжекции са много подходящи, ако имаш по-мазни части и искаш да ги изчистиш.
За съжаление обаче, приемът на ХР изобщо не е проста работа. Цената му е ужасна, особено на най-качествения, какъвто взимат съвсем малко наши състезатели, повечето са на китайски, който е много по-евтин, но и ефекта му съответно е по-малък. Друг проблем е, че употребата му без инсулин, особено ако се взима в по-високи дози може да доведе до диабет. Приемът на инсулин от своя страна също крие значителни опасности. Да не говорим, че ХР без стероиди няма как да даде максимални резултати, за това е добре да се комбинира с достатъчно количество тестостерон. Перфектната комбинация е ХР, инсулин, тестостерон и Т3(хормон на щитовидната жлеза). Резултатът е брутален, но цената и риска не са за пренебрегване. Проблемът идва от там, че прием, по-кратък от 6 месеца не носи съществена полза, както и дозата трябва да е от 4 единици на ден нагоре, за да се види нещо значително. От там обаче следват страничните ефекти, които са много сериозни и са необратими-нарастване на вътрешните органи, включително корема. Затова и профитата имат такива шкембета с плочки. Абе накратко, ХР не е препарат за любители. Ако някой все пак реши да го взима, задължително трябва да намери професионалист, който да му направи схемата, а такива хора у нас са много малко.

Lorеtta

#2343862 - 02.04.2009 17:49 [Re: Zob]

да,
и нали костите нарастват - особено тази брадата се удължавала.. брррр
но това при продължителна употреба, нали?
Не знаех, че трябва да се бие с инсулин. Кръвната захар ли се покачва от ХР?

Lorеtta

#2343937 - 02.04.2009 19:01 [Re: Zob]

Като стана дума за инсулина, наблюдава се един феномен при мен - като приемам храни, които стимулират свръх отделянето му (например голямо количество сладолед/шоколад) аз отслабвам. Наясно съм с функциите на този хормон, с процесите, които настъпват, ако е в излишък, как триглицеридите се превръща в мастна тъкан веднага т.н., но при мен действа точно наобратно. Мога над 3-4хил.калл да приемам като ям само сладолед например и пак съм много слаба. Обичам много да консумирам тези храни и ако ми действа както пише по дебелите книги, щях да съм слон. А по принцип всяка хапка ми се лепи от друга храна.
Имам чувството, че ми се забързва метаболизма когато направя инсулинов шок

Zob
новак

#2344029 - 02.04.2009 20:48 [Re: Lorеtta]

Сладоледът има отрицателен калориен баланс-изразходваш повече калории, за да го смелиш, отколкото получаваш . А има и друго нещо, човек докато е млад, има ускорен метаболизъм и може да си позволи някои "забранени" храни.
Относно страничните ефекти на ХР, не е задължително да се проявят, но не бива да се подценяват. Уголемената брадичка, веждите, порастналия корем няма как да се скрият, а и не могат да бъдат отстранени. В малки дози се използва повече за тонус и подмладяване. Един от малкото специалисти у нас в тази област ми е казвал, че ефектът е наистина забележителен, но само докато приемаш препарата, след това състоянието рязко се влошавало. Но пък ако можеш да си позволиш постоянен прием, предполагам, че няма проблем. Ако аз можех да дам толкова пари, нямаше да се замисля. ХР между другото е основна част от подготовката на всички елитни спортисти, защото дава невероятни резултати и не се хваща на тест.
П.С. Комбинира се с инсулин(също много мощен хормон, от който се расте яко) защото променя нивата на кръвната захар и от там може да се стигне до диабет.

tetra
палавник

#2344275 - 03.04.2009 06:35 [Re: Zob]

Благодаря за отговорите.

Така, както го обяснявате звучи доста плашещо. Няма ли някаква оптимална доза, която да не те прави непременно състезател, но поне да поизчисти мазнините по корема. Аз от доста време ходя на фитнес и не ми трябва много допълнителна маса. Само с диетите ми е трудно - вече като чуя за пилешко и риби и ми се повдига ...

А и казвате излиза по около 100 лв на ден. А колко време трябва да се ползва, за да даде резултат - не като за състезател, а както обясних по-горе?

--------------------

Аз обичам клюките! А ти?

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2344581 - 03.04.2009 19:02 [Re: tetra]

Пробвай с диета.

Трудно, нетрудно..
Ако ще да се отровиш от какви ли не хапове, да станеш на игленик от инжекции, мааш ли чипс, леб и бира, не очаквай резултати, освен временни...и/или нуждаещи се от лекарска намеса.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Zob
новак

#2344642 - 03.04.2009 20:29 [Re: ЙOH]

Трябва да разберете, че без правилно хранене, нищо няма да стане. Няма такова положение, да пиеш някакви хапове, да ядеш каквото искаш и да чистиш. Когато приемаш такива медикаменти, всичко трябва да е направено възможно най-добре. Храна, тренировки, почивка, начин на живот, всичко трябва да е на макс.
Колкото до ХР, не струва чак толкова много, може да се намери и за под 40лв. на ден, поне китайския. Трябва да се съхранява в хладилна чанта, ако ви продават по друг начин, по-добре не взимайте. А ако е само до изчистване на малко мазнини, не си струва риска, има други къде къде по-евтини препарати.

tetra
палавник

#2345257 - 04.04.2009 21:56 [Re: Zob]

Цитат:

А ако е само до изчистване на малко мазнини, не си струва риска, има други къде къде по-евтини препарати.

Какво например? Ама нещо, което наистина работи?

--------------------

Аз обичам клюките! А ти?

Zob
новак

#2345459 - 05.04.2009 14:46 [Re: tetra]

Има множество хранителни добавки, които дават добър резултат при правилно хранене, а от забранените медикаменти кленбутерол, салбутамол, ефедрин и Т3, но това последното не е много удачен вариант. Тук вече говорихме за комбинацията от клен(ефедрин), кафе и аспирин, към нея може да се добави и кетотифен, за да се удължи ефекта на клена и йохимбин, за да се усили този ефект. Натоварва се сърцето, но ти си преценяваш, аз съм пробвал на себе си и на мои клиенти и ефекта е много добър. Все пак бих те посъветвал да пробваш първо с добавки като л-карнитин, но поне 3гр дневно, после може да вкараш термо бърнери, анимал кътс, та след това вече да стигнеш до сериозните неща.

tetra
палавник

#2346518 - 07.04.2009 06:50 [Re: Zob]

А след като не е за състезания има ли смисъл да се опита с добавки, които да стимулират производството на хормона на растежа? Техните цени какви са? И кои са всъщност?

--------------------

Аз обичам клюките! А ти?

Lorеtta

#2346566 - 07.04.2009 09:38 [Re: tetra]

Аминокиселината аргинин стимулира отделянето на ХР. Взима се ок.500мг дневно.

Zob
новак

#2350868 - 11.04.2009 14:05 [Re: Lorеtta]

Също и орнитин и лизин, даже комбинацията от аргинин и тези двете би трябвало да дава най-добри резултати на теория(от тях трите се произвежда ХР), но на практика ефекта е минимален, ХР или трябва да се приема отвън или да се стимулира чрез тежки тренировки с малко почивки и никакви въглехидрати преди сън.
Някъде бях чел, че за да има ефект приема на аргинин върху отделянето на ХР трябва да се приема 30гр и то венозно, което ми се вижда леко самоубийствена доза, ама кой знае.

Lorеtta

#2354709 - 16.04.2009 10:02 [Re: Zob]

Цитат:

Тук вече говорихме за комбинацията от клен(ефедрин), кафе и аспирин, към нея може да се добави и кетотифен, за да се удължи ефекта на клена и йохимбин, за да се усили този ефект.

Кетотифена какво представлява?
Макар че не смея нищо да пия паралелно с ефедрина, ще взема да пробвам утре и с йохимбин как е

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2355570 - 17.04.2009 08:55 [Re: Lorеtta]

Започнах да чета тук и виждам въпрос за кетотифена Ами, кетотифен се предписва за дългосрочно лечение на алергии - трябва да се взима в продължение на години, за да се натрупа в организма и алергичните реакции да намалеят, така поне ми обясниха преди доста години. Аз го взимах известно време, после го спрях Не знам във фитнес контекст какво действие може да има.

Lorеtta

#2356457 - 18.04.2009 19:48 [Re: Sol y Sombra]

)
а и усилвало апетита - не е за мен

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #2357054 - 20.04.2009 13:15 [Re: Lorеtta]

Цитат:

:))
а и усилвало апетита - не е за мен

ти наистина тези сланини няма как да ги махнеш с толкова много ядене

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

Lorеtta

#2357285 - 20.04.2009 19:59 [Re: Paradise Lost]

но дори и на майтап думата сланини звучи стряскащо.
а иначе ям, ама отбрано...

Zob
новак

#2371240 - 09.05.2009 19:53 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Започнах да чета тук и виждам въпрос за кетотифена Ами, кетотифен се предписва за дългосрочно лечение на алергии - трябва да се взима в продължение на години, за да се натрупа в организма и алергичните реакции да намалеят, така поне ми обясниха преди доста години. Аз го взимах известно време, после го спрях Не знам във фитнес контекст какво действие може да има.

Когато пиеш кленбутерол, рецепторите в тялото много бързо се насищат и той спира да действа, а кетотифена забавя този ефект. От кетотифена страшно много ми се спеше, за това според мен трябва да се пие вечер.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13593

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.