ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Книги

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
БистренцеМодератор
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
Re: Представяния и подобни
    #2557645 - 19.01.2010 21:03 [Re: nousha]

Еееееестествено

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2559276 - 21.01.2010 22:17 [Re: Бистренце]

http://goodnews.actualno.com/news_281001.html

Известният писател от български произход Илия Троянов получи днес в Щутгарт наградата за европейска литература, придружена с чек за 25 000 евро, съобщи ДПА, цитиран от БТА.

На въпроса какво значение има за него тази награда, Троянов казва, че си е изградил особено отношение към отличията. Той гледа на тях като на инвестиция в бъдещето за неговата литература.

Троянов споделя, че планира да напише роман в родината си България. Все още обаче събира материали за бъдещата си книга.

Писателят е роден в София на 23 април 1965 г. Семейството му емигрира през 1971 г. в Германия, където получава политическо убежище. Израства в Кения, пише на немски език.

През 1999 г. се установява за пет години в Индия. Завършва право и етнология. Живее в Германия и в Южна Африка. Не се задържа трайно никъде. Носител е на редица литературни награди, сред които "Бертелсман" (1997) и Адалберт фон Шамисо (2000), както и на Марбургската литературна награда (1996), отличен е с наградата за белетристика на Лайпцигския панаир на книгата (2006) и с Берлинската награда за литература (2007).

Книгите му са превеждани във Великобритания, Испания, Норвегия, Полша, Франция и други страни. Понякога представя творческия си процес чрез сайтовете си, за да могат интересуващите се да проследят писането от самото начало.

Автор е на "Кучешки времена. Завръщане в чужда страна", сборник интервюта и репортажи за живота в България в годините на преход, "Край вътрешните брегове на Индия","За свещените извори на исляма", "Номад на четири континента", "По пътя на Ганг", "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" и др. БТА

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

БистренцеМодератор
дечко

#2607641 - 15.04.2010 12:52 [Re: Бистренце]

AMG Publishing и книжарници „Пингвините“
ви канят на представянето на книгата

Осъществи целите си с НЛП
От Анне Линден

Гост ще бъде г-н Ангел Лазаров,
председател на Института по НЛП в България,
който ще демонстрира интересни техники от невро-лингвистичното програмиране. Като специалист в областта той ще ви запознае с възможностите, които предлага НЛП – да вникнем в човешкия ум, да се научим да го управляваме, да използваме по-добре вродените си ресурси, да общуваме по-ясно с околните и самите себе си и т.н. Освен това сме подготвили сме и томбола с награди.

Така че отделете си един час в средата на работната седмица за нещо интересно, приятно и полезно. Очакваме Ви

Дата: 21 април 2010 г.
Час: 18:30 - 19:30
Място: книжарница "Пингвините" ( в подлеза на ректората на Софийския университет)
Улица: бул. "Цар Освободител" 22

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

БистренцеМодератор
дечко

#2610813 - 21.04.2010 12:34 [Re: Бистренце]

Ръководството на Национален дарителски фонд „13 века България”, има удоволствието да ви покани на церемонията по връчването на наградата "Рашко Сугарев". Наградата се връчва на млади публицисти до 35 години. за публикуван през годината къс разказ. Директорът на фонд "13 века България" проф. Греди Асса ще връчи грамоти и парични награди на призьорите, които са избрани от жури в състав Димитър Коруджиев, председател, Любен Петков, Деян Енев и Георги Величков.
Заповядайте на 23 април, петък в 12 часа в книжарница Хеликон на ъгъла на бул. Витоша и бул. Патриарх Евтимии.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2616531 - 30.04.2010 14:49 [Re: Бистренце]

01 май 2010 г.
Между 10 и 15 часа ще се проведе опит за поставяне на световен рекорд по масово четене.
Къде: Южен парк - София
Организатор: Аз чета

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2621366 - 08.05.2010 20:40 [Re: Бистренце]

Заповядайте на премиера на новата книга на Цветан Марангозов на 10 май, понеделник, в 18 и 30 ч., в Хеликон на Руски (във фоайето на хотел България).
За първи път след "Децата на Русо" поетът се съгласява на публично представяне на своя книга.

--------------------

xanadu
витиеват

Регистриран: 19.11.2005
От: София
Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #2621898 - 09.05.2010 16:28 [Re: Бистренце]

Заповядайте на представянето на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи (изд. "Ерго", С., 2010). Събитието ще се състои в Унгарския културен институт (ул. Аксаков 16, при градинката до "Кристал") в сряда, 12 май, от 18 ч, с участието на автора Петер Зилахи, писателя Алек Попов, актьора Николай Луканов и преводачката Стефка Хрусанова.

Местата са ограничени!

Събитието на сайта на УКИ
Представяне на Петер Зилахи в litclub.bg

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

БистренцеМодератор
дечко

Re: Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #2622005 - 09.05.2010 20:56 [Re: xanadu] Прикрепен файл (148 тегления)

Нашата съфорунка tamnosiniata ни кани

--------------------

Редактирано от Бистренце (09.05.2010 20:57)

БистренцеМодератор
дечко

#2636973 - 02.06.2010 19:16 [Re: Бистренце]

5 юни, 17:30 часса
Културен център Трак Арт в подлез Археологически в Пловдив
Александра Заркова, автор на книгата "Щастието: мисли и преживявания на психотерапевта", се среща и разговаря с читатели

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2639733 - 07.06.2010 20:39 [Re: Бистренце]

На 9 юни от 18 часа в галерия Актив Арт във Варна ще се състои представянето на книгата на Моника Василева "Подари си желаното тяло: 9 седмично пътешествия към красотата и хармонията", издадена от AMG Publishing.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Бистренце 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 25961

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.