ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Книги

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
БистренцеМодератор
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
Представяния и подобни
    #1966264 - 01.12.2007 17:32

Зачеса ме ентусиазмът да споделям с вас информация относно представяния на книги и други свързани с тематиката на този форум мероприятия. Та за начало:

3 декември (понеделник), 18.30 ч.
Център за култура и дебат "Червената къща", зала "Пеша Николова"
Съдбата на четенето - оптимистични и песимистични сценарии
лекция на Александър Кьосев, СУ "Св. Климент Охридски"
Лекцията се занимава със т. нар. "Залез на Гутенберговата галактика" в епохата на нови медии и интернет-комуникации. Обсъждат се противоречивите оценки на състоянието на книжния пазар, разнообразните читателски практики, читателски грамотности и мотивации. Централен за лекцията е въпросът за отношението на четенето към ценностите на демокрацията и автономията на индивида.
Вход: 2/1 лв.

04 Декември 2007 г.
4 декември (вторник), 18.00 ч.
зала "Пеша Николова"
Издателство „Колибри” представя в поредицата си „Съвременни български автори”:
Светът около мен
представяне на романа на Марияна Фъркова

„Има много основания да наречем именно „Светът около мен” „роман на прехода”, защото изследва не черупката, а същността на изминалите двайсет години” - Деян Енев.
Книгата ще бъде представена от Александър Донев и Пламен Дойнов.
Вход свободен

МЕЖДУНАРОДЕН ПАНАИР НА КНИГАТА
СОФИЯ 2007

Дата: 5 - 9.12.2007 г.
Място: Национален дворец на културата
Централна сграда, ет. 1 - 3
Ще гледам тия дни да се докопам и до програмата

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
БистренцеМодератор
дечко

Re: Представяния и подобни
    #1966270 - 01.12.2007 17:41 [Re: Бистренце]

Литературно кафене Хеликон Ви кани на Деветата си панаирна сесия

ДК, Мраморно фоайе, 1 етаж

5 декември, сряда

5 часа: Езиковите политики на Балканите – представяне на "Социолингвистика" (Сема – РШ) на доц. Петър Воденичаров от Югозападния университет

6 часа: Представяне на "Царицата" на Светлозар Панов – скандален политически трилър за работата на българските дипломати днес

7 часа: Представяне на "Texts and Arts" (БИС) – албум на сливенския художник концептуалист Недко Буцев – с участието на проф. Свилен Стефанов

8 часа: Разговор за мемоарната литература и представяне на мемоарите на Маргьорит Юрсенар "Благочестиви спомени" и "Архиви от Нор" (Стигмати) – с участието на преводача Юлиан Жилиев и на проф. Светлозар Игов

6 декември, четвъртък

5 часа: Разговор за разликата между криминалната и "сериозната" литература с Николай Аретов, автор на "Убийство по български: Щрихи от ненаписаната история на българската литература за престъпления" (Кралица Маб)

6 часа: Среща с един писател, стоял досега в сянка - Георги Стоев, авторът на "BG кръстника 1" и "BG кръстника 2" (Ню медиа груп)

7 часа: Премиера на сборника с разкази на Палми Ранчев "Малко късмет за по-късно" (Фама), книга, вече номинирана за тазгодишната награда "Хеликон"

7 декември, петък

5 часа: Премиера на обзорната книга за съвременната европейска и българска театрална ситуация "Театърът на границата на XX и XXI век" (Фигура) на доц. Камелия Николова

6 часа: Представяне на "8 години заложница на Кадафи" (Милениум) на Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова – с участието на авторките

7 часа: Актьорско четене на откъси от романа на Богдан Русев "Ела при мен" (Обсидиан)

8 часа: Представяне на поетичния роман на пловдивския писател Александър Секулов "Колекционер на любовни изречения" (Сиела)

8 декември, събота

2 часа: "15 книги, без които не мога" – дискусия на критици за това какво чете българинът 3 часа: Представяне на сборника "Горичка" и на "Пусни народа ми да кара сърф" на Ивон Шуинар (Сиела) – с участието на Магдалена Малеева

5 часа: Представяне на цензурираната в Русия книга на Гари Каспаров "Животът като партия шах" (Милениум)

6 часа: Георги Ангелов представя "Алегро нон тропо: Принципи на човешката глупост" (Колибри) на Карло Чипола

7 часа: Представяне на антиутопията "Покривът" (Сиела), неиздаван роман на Георги Марков – с участието на Цвета Трифонова

9 декември, неделя

11 часа: Детско утро с Джани Родари: четене от книгата на Родари "Животни без зоопарк" (Агата - А), илюстрирана от страхотната Ана Лаура Кантоне

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
Re: Представяния
    #1966579 - 02.12.2007 09:27 [Re: Бистренце]

Подобни покани и програми има и тук:
Покани,
актуализират се редовно (примерно програмата на Литературно кафене "Хеликон" два пъти я променям. Твоята версия не е актуална вече. Тук във форума ще е по-трудно да се променя.)

Иначе ще е добре ако се докопаш ти до програмата на този Панаир. Аз не можах.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1967741 - 03.12.2007 18:11 [Re: Бистренце]

Програмата на Панаира, както и на Литературното кафене, се намира вече в Покани.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

БистренцеМодератор
дечко

#1975230 - 10.12.2007 14:00 [Re: Бистренце]

21 декември, 18 часа, Софийска градска художествена галерия
Представяне на "О'Хенри" на Георги Господинов.
Издател: "Жанет 45"

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#1981108 - 16.12.2007 23:07 [Re: Бистренце]

18 декември (вторник), 18.30 ч.
Център за култура и дебат "Червената къща",зала ”Пеша Николова”
Издателство „Работилница за книжнина „Васил Станилов” представя:
Ден и нощ, нощ и ден – разкази, портрети, рими
премиера на книгата с автор Мария Шишеджиева-Попова, професор по семиотика
Илюстрации – световноизвестният бас Никола Гюзелев
Художник – Чавдар Гюзелев
Книгата се предстявя от Михаил Неделчев и Йордан Ефтимов. С участието на Камелия Тодорова.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#1982035 - 17.12.2007 19:39 [Re: Бистренце]

На 19.12 /сряда/ от 18 часа, в книжарница "Хеликон-Витоша"
ще се връчи шестата Награда "Хеликон" за съвременна българска проза. Тази година ще се връчи и Извънредна награда за документалистика.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2005602 - 16.01.2008 16:07 [Re: Бистренце] Прикрепен файл (208 тегления)

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2029350 - 08.02.2008 15:54 [Re: Бистренце] Прикрепен файл (195 тегления)

Здравейте, приятели!

Седмица преди Свети Валентин, моята първа влюбена книга „ФАСОВЕ” е на пазара, а заедно с нея и първият концертен албум на Matchpoint. За първи път улучвам точното време, така че това си е събитие, което си струва да се отпразнува. Аз ще го направя на 11. 02. понеделник, от 19 ч., в клуб Back Stage, заедно с групата ни Matchpoint и издателите от Сиела. Предлагам ви да се случим с вас на едно и също място на 11 февруари в 19 ч. пък може и нещо много весело да излезе от тази чиста случайност… 

Ваня Щерева

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2031286 - 11.02.2008 11:51 [Re: Бистренце] Прикрепен файл (222 тегления)

12.02, вторник, 18 часа, Хеликон - Витоша, премиера на любовната антология "Имена на любовта"

Всички женски имена - събрани в една антология

131 стихотворения за 121 женски имена. Агнеса, Александра, Ана, Анета, Анна, Аннабел, Анна-Мария, Антония... и така до Юлия и Яна. Букет от най-красивите стихове, писани на много езици и преведени на български от най-добрите ни поети.

"Имена на любовта" съдържа вечни творби като народните песни "Биляна платно белеше", "Боряно, Борянке, сал ти ли си мома", "Влегла е Гинка в долна градинка", "Йовано, Йованке", "Назад, назад, моме Калино", "Лиляно моме", "У Недини слънце грее" и "Полегнала е Тодора". До тях се нареждат стихове от българските класици Петко и Пенчо Славейкови, Иван Вазов, Пейо Яворов, Смирненски... Шедьоври на Юго, Пушкин, Роберт Бърнс, Лермонтов, Едгар По, Хайне, Верлен, Есенин, Димитър Бояджиев, Емануил Попдимитров, Жак Превер, Уилям Карлос Уилямс... Посвещенията на българските поети Радой Ралин, Първан Стефанов, Дамян Дамянов, Иван Цанев, Недялко Йорданов, Борис Христов, Борислав Геронтиев, Георги Рупчев... чак до младите, но вече утвърдени поети Петър Чухов и Стефан Иванов. Но и позапрашени в забрава класики като "Анета" на Елин Пелин и "На Лия" на Александър Балабанов.

Има толкова великолепни стихотворения и текстове на песни, които виждат за първи път свой превод на български. Тук такива са стиховете на Джон Кийтс, Джакомо Леопарди, Игор Северянин, Евгений Рейн... А също и песните на Боб Дилан, Ник Кейв, Ричи Валенс, Борис Гребеншчиков, Лу Бега, Гуен Стефани.

Включен е нов и пълен превод на "Лили Марлен", както и на незабравимата песен от филма "Москва не вярва на сълзи" - "Александра".

Впрочем това е своеобразен любовен речник на женските имена, на най-разпространените имена на жени в България. Посветени стихотворения - от Ана до Яна...

--------------------

Редактирано от Бистренце (11.02.2008 11:52)

БистренцеМодератор
дечко

#2061783 - 18.03.2008 08:12 [Re: Бистренце]

20 март, четвъртък, книжарница "Пингвините" на пл. "Славейков" 11 от 18 часа.
Представяне на романа "Розов храст и сладко от смокини" от Красимира Кубарелова.
Издателска къща "Хермес"

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2062704 - 19.03.2008 07:36 [Re: Бистренце]

Издателство "Ню Медиа Груп Ви кани на представянето на книгата на Георги Атанасов "Тайната на четвъртите в света", която е посветена на най-успешния период в историята на националния отбор, на големите личности в него и на неизвестни до сега факти и обстоятелства т "Парк де Пренс до Франция 98'.
Представянето ще се състои на 20 март (четвъртък) от 19 часа в кафе-клуб "Sport 1" на ул. "Парчевич" 29

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2082106 - 11.04.2008 10:10 [Re: Бистренце] Прикрепен файл (211 тегления)

Издателство ЕРА

има удоволствието да Ви покани

на чаша италианско кафе с вечния Лучано Павароти

Заповядайте на 15.04.2008 г. от 15.00 ч.

във Виенски салон „ЛУЧАНО”

ул. Московска № 29,

(ъгъла на ул. Московска и ул. Г. С. Раковски)

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2082764 - 12.04.2008 10:26 [Re: Бистренце]

17 Април 2008 г.
17 април (четвъртък), 18.00 ч.
Център за култура и дебат "Червената къща", зала „Пеша Николова”
Институтът за изследване на близкото минало - София, Институт "Отворено Общество " – София и Издателска Къща "Сиела" представят книгата:
Машина за легитимност. Ролята на Държавна сигурност в комунистическата държава
автор – Момчил Методиев
Книгата е представена от Ивайло Знеполски и Иван Кръстев, с последваща дискусия.
Заглавието е част от общия проект "Изследвания върху комунизма 1944-1989 г." на Институт за изследване на близкото минало и Институт "Отворено общество" - София, и е резултат от изследователската работа на автора

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2114300 - 26.05.2008 08:33 [Re: Бистренце]

27 май (вторник) 2008, 18.00 ч.
Център за култура и дебат "Червената къща", зала "Пеша Николова"
ИК Обсидиан представя:
Концерт за изречение
нов роман от Емилия Дворянова
Вярвате ли, че словото наистина може да звучи? Да носи съвършената наслада на музикалното преживяване? Че може да изпише Ероса в дълбините му и най-тънките му нюанси – страховити и едновременно с това игрови? В “Концерт за изречение” Емилия Дворянова отново се връща в музиката, в естетизма на музикалните структури, преливащи в ероса на словесността.
Една книга, която трябва да бъде чута, думи, които трябва да бъдат любовно съпреживени, слово, в което душата на читателя бива наистина грабната.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2196371 - 16.09.2008 11:13 [Re: Бистренце]

ПРОГРАМА ЗА ПРЕМИЕРИ НА РОМАНА
„ПО ОСОБЕНО МЪЧИТЕЛЕН НАЧИН...“ - СВОБОДА БЪЧВАРОВА

23 септември (вторник) - Карлово (зала Васил Караиванов, Община Карлово; 17.30 ч)

24 септември (сряда) - София (зала 8, ет. 5 на НДК, 18.00 ч), вход А-3

25 септември (четвъртък) - Бургас (Областна управа, 18:00 ч)

26 септември (петък) - Варна (Дворец на културата и спорта, зала Палас
Прес; 18.00 ч)

29 септември (понеделник) - Пловдив (Балабанова къща; 18.00 ч)

30 септември (вторник) - Благоевград (предстои уточнение)

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2201188 - 23.09.2008 10:24 [Re: Бистренце]

На 29.09.2008 г. понеделник в книжарница "Хеликон" на бул. "Патриарх Евтимий" премиера на новата книга на английския журналист и специалист по Балканите Миша Глени "Макмафия: престъпност без граници".

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2203668 - 26.09.2008 16:57 [Re: Бистренце]

На 3 октомври /петък/ от 19 часа в Център за култура и дебат "Червената къща" издателство "Сиела" представя за пръв път на български език Жак Лакан с книгата му "Семейните комплекси". Представянето ще се проведе в рамките на публична лекция на тема "Странните механизми, които управляват нашето съществуване".
Вход: 2/1 лв

--------------------

radi44
пристрастен

Регистриран: 01.11.2006
    #2232480 - 28.10.2008 21:03 [Re: Бистренце]

29.10.2008 - сряда. Читалище Възраждане /Стария Пловдив/ - книга - хумор - "Галерия от гротески" Ради Стефанов /radi44/

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2232748 - 29.10.2008 08:02 [Re: radi44]

Успех на промоцията!

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

БистренцеМодератор
дечко

#2232789 - 29.10.2008 09:45 [Re: Светозар*]

В рамките на петия Събор на българската книга в музея "Земята и хората", София (27 октовмри – 02 ноември)
ИК "Жанет 45" участва с две представяния:

"Дванайсет по пладне" от Алексей Христов (разкази)
Преставя: Атанас Свиленов
Чете: Татяна Лолова

"Едно от важните достойнства на книгата "Дванайсет по пладне" от Алексей Христов е стиловото единство – тук наистина става дума за книга, не просто за сборник разкази. Това, което скрепява 16-те разказа в едно цяло, е абсурдът, или фантастичният елемент, както е предпочел да го определи сам авторът. Разумно дозиран, но достатъчно провокиращ, той е основният "персонаж" в разказите."

30 октомври (четвъртък), 18.30 ч.
Музей "Земята и хората", видеозала

и

"Весела чета с боси крачета" от Зоя Василева
Представя: Панчо Панчев (Дядо Пънч)

Зоя Василева е наясно, че за да говориш на детето, трябва да се изравниш с ръста му, да си честен и да избягваш фразата "още си малък, за да разбереш". Освен за деца, "Весела чета с боси крачета" е за детето у родителя. Тя е и за съвременните информирани и знаещи градски деца, и за работещите им родители, постоянно надбягващи се с времето и умората.

31 октомври (петък), 17.00 ч.
Музей "Земята и хората", ет.2, заседателна зала

--------------------

xanadu
витиеват

Регистриран: 19.11.2005
    #2242231 - 07.11.2008 21:18 [Re: Бистренце]

Драги съфорумници,

На 11 ноември, ден вторник, от 18 ч заповядайте на представянето на феноменалния роман "Хепиенд" от Даниела Фишерова в Чешкия център в София. С участието на авторката, по професия драматуржка, а по душа - любителка на литературните мистерии и източните философии, и със специалното участие на преводачката Маргарита Кюркчиева, художничката Елица Баръмова и литературоведката Силвия Чолева. Ще имате възможност да се сдобиете с книгата на преференциална цена и с уникален автограф!!! Скромно участие ще вземе и издателят Мартин Христов от ЕРГО, а след раздумките очаквайте почерпка!

Ваш почитател и домакин:
Мартин

За повече инфо: http://www.czechcentres.cz/sofia/program.podrobnosti.asp?ID=29093

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

xanadu
витиеват

#2253211 - 24.11.2008 12:34 [Re: xanadu]

Унгарският културен институт и издателство ЕРГО
Ви канят на литературен хепънинг по повод премиерата на романа

СИВИЯ ГЪЛЪБ
от Шандор Тар

С участието на:
литературната критичка Силвия ЧОЛЕВА, самоотвержения преводач Мартин ХРИСТОВ, ерудираната редакторка Мина ЦОНЕВА, екстравагантната художничка Елица БАРЪМОВА и ревностния четец Здравко ЧУБРИЕВ

Очаквайте: по малко от всичко +
скромна почерпка, бомба-цени и гратис автографи!

27 ноември (четвъртък), 18.00 часа
Унгарски културен институт – София, ул. Аксаков 16

xanadu
витиеват

#2324408 - 07.03.2009 20:50 [Re: Бистренце]

Драги приятели,

Заповядайте на представянето на романа "Долината на Феята" от Ендре Кукорели, предизвикал широк отзвук в Унгария и Европа. Събитието ще се състои в Унгарския културен институт (ул. Аксаков 16, до градинката на "Кристал"), в понеделник, 9 март, от 18 ч, с любезното участие на автора, преводачката Светла Кьосева, литературната критичка Ани Бурова и актьорът Иван Налбантов. Ще имате възможност да се сдобиете с книгата на преференциална цена и с уникален автограф!!! Скромно участие ще вземе и издателят Мартин Христов от ЕРГО, а след раздумките очаквайте почерпка!

Предано ваш книгодържец:
Мартин

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

Slava56
романтична идеалистка

Регистриран: 19.06.2009
От: Ямбол
    #2401316 - 19.06.2009 21:13 [Re: Бистренце]

Слава събира приятели в Ямбол.
Подробностите:
[url=

тук[/url]]

--------------------
Скромността е за тези, които нямат други качества.

Tisserand
член
**

Регистриран: 29.07.2007
От: Варна
    #2549856 - 10.01.2010 07:02 [Re: Бистренце]

Привет на всички !
Бих желал да ви информирам, че на 15 януари, петък, 2010 г.
от 18 часа в галерия " АктивАрт " във Варна, улица "Дунав" # 5, ще се състои премиерата на третото, преработено и допълнено издание на книгата "Чувам небесните камбани". За него авторът Марин Бояджиев е избрал заглавието "Деветият вал на отвъдното ". Творбата е опит за анализ на фактите от живота и способностите на пророчицата на XX век - Ванга.

Tisserand
член
**

#2552756 - 14.01.2010 08:15 [Re: Tisserand]

http://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=9169&sid=4

Malkia Margarin
неориентиран

Регистриран: 14.01.2010
    #2552962 - 14.01.2010 12:42 [Re: Tisserand]

На 17 януари, неделя, от 14 часа в ДК "Средец" (бивш Лиляна Димитрова) ще се състои церемонията по връчване на годишните награди на НКФХ. Ще бъде определен кой е романът на 2009-а, кое е издателството и коя е българската книга на годината. Ще има и много награди за публиката. Заповядайте!

БистренцеМодератор
дечко

#2557304 - 19.01.2010 14:44 [Re: Malkia Margarin]

Представяне на "Без захар" от Милена Иванова

Скъпи приятели, дори и почитатели,

Издателство Кронос бяха така мили да организират официално представяне на романа "Без Захар", така че използвам случая да ви поканя на едно истинско културно събитие, а не на обичайните ни етилови сбирки. Моите български издатели явно и съвсем безцеремонно са си поставили за цел да ме вкарат в правия път и на всичкото отгоре, да се завърна в Мадрид с мускулна треска от раздаване на автографи.

Ето ви и координатите“

Къде? - книжарница ORANGE на Граф Игнатиев между пл. Славейков и пл. Гарибалди
Къде по-точно? - в кафенето на последния етаж
Кога? - в четвъртък, 21ви в 18.30 часа
Вход? - свободен
Облекло? - каквото искате

Предупреждавам, обаче, че сбирката няма да е дълга и досадна. Надявам се най-много и евентуално да ви поднеса порция смях "без захар".

Поканете и съответно елате с когото пожелаете. Можете дори да използвате настоящия мейл като спам, за да задръстите пощенските кутии на враговете си. Можете също така да го препратите на шефовете си, за да им натриете носовете, че сте ценители на изкуството (или на секса)
Милена

--------------------

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2557637 - 19.01.2010 20:53 [Re: Бистренце]

Ако ще ходиш, ще драснеш ли едно материалче?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

БистренцеМодератор
дечко

#2557645 - 19.01.2010 21:03 [Re: nousha]

Еееееестествено

--------------------

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2559276 - 21.01.2010 22:17 [Re: Бистренце]

http://goodnews.actualno.com/news_281001.html

Известният писател от български произход Илия Троянов получи днес в Щутгарт наградата за европейска литература, придружена с чек за 25 000 евро, съобщи ДПА, цитиран от БТА.

На въпроса какво значение има за него тази награда, Троянов казва, че си е изградил особено отношение към отличията. Той гледа на тях като на инвестиция в бъдещето за неговата литература.

Троянов споделя, че планира да напише роман в родината си България. Все още обаче събира материали за бъдещата си книга.

Писателят е роден в София на 23 април 1965 г. Семейството му емигрира през 1971 г. в Германия, където получава политическо убежище. Израства в Кения, пише на немски език.

През 1999 г. се установява за пет години в Индия. Завършва право и етнология. Живее в Германия и в Южна Африка. Не се задържа трайно никъде. Носител е на редица литературни награди, сред които "Бертелсман" (1997) и Адалберт фон Шамисо (2000), както и на Марбургската литературна награда (1996), отличен е с наградата за белетристика на Лайпцигския панаир на книгата (2006) и с Берлинската награда за литература (2007).

Книгите му са превеждани във Великобритания, Испания, Норвегия, Полша, Франция и други страни. Понякога представя творческия си процес чрез сайтовете си, за да могат интересуващите се да проследят писането от самото начало.

Автор е на "Кучешки времена. Завръщане в чужда страна", сборник интервюта и репортажи за живота в България в годините на преход, "Край вътрешните брегове на Индия","За свещените извори на исляма", "Номад на четири континента", "По пътя на Ганг", "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" и др. БТА

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

БистренцеМодератор
дечко

#2607641 - 15.04.2010 12:52 [Re: Бистренце]

AMG Publishing и книжарници „Пингвините“
ви канят на представянето на книгата

Осъществи целите си с НЛП
От Анне Линден

Гост ще бъде г-н Ангел Лазаров,
председател на Института по НЛП в България,
който ще демонстрира интересни техники от невро-лингвистичното програмиране. Като специалист в областта той ще ви запознае с възможностите, които предлага НЛП – да вникнем в човешкия ум, да се научим да го управляваме, да използваме по-добре вродените си ресурси, да общуваме по-ясно с околните и самите себе си и т.н. Освен това сме подготвили сме и томбола с награди.

Така че отделете си един час в средата на работната седмица за нещо интересно, приятно и полезно. Очакваме Ви

Дата: 21 април 2010 г.
Час: 18:30 - 19:30
Място: книжарница "Пингвините" ( в подлеза на ректората на Софийския университет)
Улица: бул. "Цар Освободител" 22

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2610813 - 21.04.2010 12:34 [Re: Бистренце]

Ръководството на Национален дарителски фонд „13 века България”, има удоволствието да ви покани на церемонията по връчването на наградата "Рашко Сугарев". Наградата се връчва на млади публицисти до 35 години. за публикуван през годината къс разказ. Директорът на фонд "13 века България" проф. Греди Асса ще връчи грамоти и парични награди на призьорите, които са избрани от жури в състав Димитър Коруджиев, председател, Любен Петков, Деян Енев и Георги Величков.
Заповядайте на 23 април, петък в 12 часа в книжарница Хеликон на ъгъла на бул. Витоша и бул. Патриарх Евтимии.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2616531 - 30.04.2010 14:49 [Re: Бистренце]

01 май 2010 г.
Между 10 и 15 часа ще се проведе опит за поставяне на световен рекорд по масово четене.
Къде: Южен парк - София
Организатор: Аз чета

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2621366 - 08.05.2010 20:40 [Re: Бистренце]

Заповядайте на премиера на новата книга на Цветан Марангозов на 10 май, понеделник, в 18 и 30 ч., в Хеликон на Руски (във фоайето на хотел България).
За първи път след "Децата на Русо" поетът се съгласява на публично представяне на своя книга.

--------------------

xanadu
витиеват

Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #2621898 - 09.05.2010 16:28 [Re: Бистренце]

Заповядайте на представянето на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи (изд. "Ерго", С., 2010). Събитието ще се състои в Унгарския културен институт (ул. Аксаков 16, при градинката до "Кристал") в сряда, 12 май, от 18 ч, с участието на автора Петер Зилахи, писателя Алек Попов, актьора Николай Луканов и преводачката Стефка Хрусанова.

Местата са ограничени!

Събитието на сайта на УКИ
Представяне на Петер Зилахи в litclub.bg

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

БистренцеМодератор
дечко

Re: Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #2622005 - 09.05.2010 20:56 [Re: xanadu] Прикрепен файл (148 тегления)

Нашата съфорунка tamnosiniata ни кани

--------------------

Редактирано от Бистренце (09.05.2010 20:57)

БистренцеМодератор
дечко

#2636973 - 02.06.2010 19:16 [Re: Бистренце]

5 юни, 17:30 часса
Културен център Трак Арт в подлез Археологически в Пловдив
Александра Заркова, автор на книгата "Щастието: мисли и преживявания на психотерапевта", се среща и разговаря с читатели

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2639733 - 07.06.2010 20:39 [Re: Бистренце]

На 9 юни от 18 часа в галерия Актив Арт във Варна ще се състои представянето на книгата на Моника Василева "Подари си желаното тяло: 9 седмично пътешествия към красотата и хармонията", издадена от AMG Publishing.

--------------------

БистренцеМодератор
дечко

#2646135 - 18.06.2010 21:38 [Re: Бистренце]

След вълнуващата премиера на книгата „Подари си желаното тяло” във Варна, авторката Моника Василева ще се срещне и със своите настоящи и бъдещи читатели в София. Срещата ще се състои на 22 юни (вторник) от 18,30 часа в книжарница „Пингвините” в подлеза на Ректората на Софийския университет (бул. „Цар Освободител” 22).
Заповядайте, ще ви очакваме! Искрено вярваме, че информацията за 9-седмичната програма за постигане на желаната фигура, изпълнен не с органичения и гладуване, а с наслада от храненето и хармония със себе си, ще ви бъде полезна и ще ви мотивира да отворите нова страница в отношението към собственото ви тяло!

Повече информация за книгата „Подари си желаното тяло” и автора Моника Василева можете да намерите на: http://amgbooks.bg/novi_izdania.php?bid=49

--------------------

Tisserand
член
**

#2740998 - 19.01.2011 15:28 [Re: Бистренце]

На 21 януари 2011 г., 18,00 часа,
Галерия " АртМаркони ", Варна, ул." Охрид " 22,
Премиера на книгата " Писма от Източния Балкан ",
Автор - Марин Бояджиев.

В памет на Аврам Аврамов
И аз най-сетне ще сменя кръвната си група.
Ще хвърля мотиката
и ще оставя къртицата
да рови където си иска.

Ще напиша по няколко думи
до цветята,тревите и дърветата,
които кой знае защо
още не ме познават.

Ще се кача за последен път на скалите
над моята долина
и мъдро ще си помълча
с една усойница и една пепелянка.

Ще пусна кучето на свобода,
за да ви подсеща за мен,
когато най-не ме очаквате.

Накрая ще повикам една пеперуда
да ме вземе на крилата си
и ще сложа точка.

Докато дойде време да допиша
най-дългото си стихотворение
в един следващ живот.

И най-сетне ще сменя кръвната си група.

xanadu
витиеват

Премиера на романа "Златно везмо" от Ева Банки
    #2877990 - 19.02.2012 19:53 [Re: Бистренце]

Издателство "Ерго" и Унгарският културен институт ви канят на премиерата на романа "Златно везмо" от Ева Банки (София: Ерго, 2011), с участието на авторката Ева Банки и преводача Мартин Христов. Изданието е подкрепено от Програма "Култура" (2007-2013) на ЕС.

Книгата ще представи литературният критик Митко Новков, а откъси ще прочете актьорът Богдан Глишев.

На 23 февруари, четвъртък, от 18.00 часа в Унгарския културен институт (ул. "Аксаков" 16).

Повече за събитието тук!

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

deadface
почетен член

Регистриран: 05.06.2006
На 14 май - Явор Цанев и сп. Дракус в Пловдив
    #3164901 - 12.05.2014 22:54 [Re: Бистренце]

Писателят Явор Цанев и сп. „Дракус” гостуват на читалище „Възраждане” в Старинен Пловдив

На 14 май от 18:00 часа Явор Цанев ще представи в читалище „Възраждане” новите си книги и списанието, което издава; ще говори за дейността на издателство „Gaiana book&art studio” и за новия конкурс на сп. „Дракус”.
„Дракус” е периодично издание за фантастика, фентъзи, хорър и криминални разкази. Съществува от 2012 г. и излиза четири пъти в годината. Има необичаен и запомнящ се формат, рубрика за млади творци под 18 години и рубрика с преводи на чуждестранни автори-класици. Списанието организира ежегодни конкурси за българска белетристика с поощрителни награди - в момента се провежда нов конкурс за разказ, вдъхновен от Стивън Кинг, като отличените творби ще бъдат издадени в отделен сборник в края на годината.
Издателят на „Дракус”, който вече има зад гърба си няколко авторски книги с поезия и проза, издаде през 2013 два нови сборника с разкази в жанровете фантастика, трилър, хорър и магически реализъм - „Странноприемницата” и „Вино за мъртвите”. Във втория от тях е включен и разказът „Селцето”, с който Явор спечели специална награда в конкурса за фантастичен разказ на името на големия писател-фантаст Агоп Мелконян.

Читалището се намира на ул. "Стоян Чалъков" 1, в Стария град

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3361471 - 20.07.2016 08:52 [Re: Бистренце]

На българския пазар излезе първата книга за възрастни на шведския писател Мартин Олчак "Убийства в Шведската академия". Олчак е непознат до момента у нас, но книгата му се нарежда достойно сред толкова добре написаните и увлекателни скандинавски криминални трилъри, които четем през последните години. Историята е необичайна, героите също.

Тук можете да прочетете повече за книгата: http://www.erabooks.net/?action=show_book&bid=608

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Бистренце 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 25965

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.