ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Книги

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Aleksia81
неориентиран

Регистриран: 03.07.2010
Една година в Париж
    #3256880 - 01.03.2015 13:33 [Re: Koprivka]

"Една година в Париж" на Ан Ма се оказа наистина вкусно четиво

Цитат:

Една година в Париж! Това е сбъдната мечта на Ан, която от дете е очарована от Франция и нейните език и култура и разбира се, от френската кухня. Като съпруга на дипломат Ан е живяла на различни места по света, но нейната първа любов е Франция и възможността да бъде в Париж със съпруга си я прави щастлива. Това, което и двамата не подозират обаче, е, че той спешно ще трябва да замине за Ирак без право на придружител от семейството. Ан страда от тази раздяла, но вместо да се отдаде на лениво униние, решава да се заеме с нещо смислено – да пътува и да изучи няколко района на Франция с най-типичните за тях ястия, и да опише преживянията си в книга. Страстна почитателка на Джулия Чайлд – също съпруга на дипломат и световноизвестна кулинарка, Ан решава да тръгне по стъпките й и умело ни въвлича в изкуството на готвенето във Франция. За нея именно храната е мостът между две култури, но книгата далеч не се ограничава само с кулинарната тема. Авторката обикаля дузина френски градове, изучава историята им, местните обичаи, храната, ресторантите. Научаваме интересни факти за копринената индустрия в Лион, за френското гюведже и старинните комунални пещи, за забравената в България супа от свински крачета. Споменава се пребиваването на Томас Джеферсън във Франция, живописните саги на множество френски кулинарни клубове, историята на бургундското вино. Описани са разговори и срещи с интересни хора, преразказани са местни легенди. Научаваме малко известни факти както от френската кухня, така и от националната история.
Към всяка от десетте глави на книгата има старателно изпробвани рецепти на характерни блюда – говеждо по бургундски, кисело зеле с наденички, палачинки. В повечето случаи това не са някакви претенциозни ястия, но те съдържат важен, чисто френски елемент, който ги прави уникални. Ан Ма буквално ни вкарва в кухнята на няколко парижки заведения, където научаваме кулинарни тайни от първа ръка. Тази завладяваща книга е предназначена за широк кръг читатели – за тези, които искат да научат повече за френската кухня, а и за всички, които се интересуват от Франция и всичко френско.

Сега ми се чете нещо подобно, пак за Франция (или пък за Италия), но не мога да си харесам.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Aleksia81
неориентиран

Re: Последно прочетох
    #3266495 - 04.04.2015 15:20 [Re: Koprivka]

"Последното убежище", в която Решат Нури се връща към белязаните си с любов към театъра години. Много пъстър и емоционален роман; прочетете непременно, ако обичате сценичното изкуство като мен.

Aleksia81
неориентиран

Парижката книжарница
    #3270233 - 24.04.2015 11:27 [Re: Koprivka]

"Парижката книжарница" от Нина Георге, много алегоричен, поетично написан роман за любовта към книгите и как те могат да променят живота на хората. Представете си книжарница, чийто собственик може да "чете" душите на клиентите и знае как да излекува проблемите им с точната книга Въпросът е кой и как ще оправи неговите проблеми, защото и той има такива... а да се справим със собствените си душевни терзания, разбира се, е най-трудно.

denidimitrova
новак
*

Регистриран: 30.06.2015
Портретът на Дориан Грей
    #3289716 - 30.06.2015 12:40 [Re: Aleksia81]

Аз съм очарована от Портретът на Дориан Грей. Една от най-добрите които съм чела и я препоръчвам на всеки. Много по-добра от филма, разбира се. Действието е динамично има и философски привкус на места.

--------------------
Безкрайното търпение поражда незабавни резултати http://www.zebra-online.com/

Чичопей
неориентиран

Регистриран: 25.06.2015
Re: Портретът на Дориан Грей
    #3290518 - 02.07.2015 23:51 [Re: denidimitrova]

Цитат:

Аз съм очарована от Портретът на Дориан Грей. Една от най-добрите които съм чела и я препоръчвам на всеки. Много по-добра от филма, разбира се. Действието е динамично има и философски привкус на места.

Брей, че интересно! Хем динамично, хем пък с философски привкус!
Разкажете още нещо! Какъв е този философски привкус в някакав портрет?!

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Ники Франсето и Алес гут
    #3298951 - 14.08.2015 13:39 [Re: Чичопей]

"Ники Франсето и Алес гут" Част 1 и 2
"Ники Франсето и Алес гут козируват"
"Млечна зрелост"

всичките от Матей Стоянов

На когото му е писнало от пост-социализъм, по-добре да не се захваща с тези книги.
Освен ако тачи оригиналния стил пред всичко останало.
Съдържание: сага около софийските културтрегери и бохеми, поднесена от очевидец и съпричастник.

Продължавам с "Късна емисия"

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3322683 - 24.11.2015 12:14 [Re: denidimitrova]

Аз ще се възползвам от препоръката ти и ще я прочета

Редактирано от kristiya (24.11.2015 12:15)

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #3346334 - 29.03.2016 20:12 [Re: kristiya]

Човек и добре да живее(и колкото и противогрипни ваксини да му бучнат), все някога го налягат вирусите и чичко доктор му забранява да напуска къщата за една седмица .Перфектно време за нови книжки! Само,че изборът беше предоставен на г-н c'est moi.и той като съпруг, загрижен за душевния ми комфорт се връща с..."Blue"на Даниел Стийл и "Японският любовник" на Изабел Алиенде
Първа и последна среща със Стийл, историята е интересна-преди три години, в навечерието на Коледа, млада, успешна тв- новинарка, изгубва съпруга и сина си в катастрофа. Животът губи смисъл за нея и тя търси бягство от спомените си, като сътрудник в организация за защита на човешките права.Опасностите и сблъсъкът с човешкото нещастие по света са нейно ежедневие.и не и оставят време за самосъжаление. До тази Коледа, когато кратка ваканция между две мисии, я връща в Ню Йорк и среща с Блу- 13 годишен сирак живеещ на улицата. Срещата им се превръща в спасение и за двамата...Не ми допада стила на авторката и най-вероятно няма да се върна към нея
Е сега е вече време за нещо различно, една зряла, различна, нестрахуваща се да покаже своите емоции Изабел Алиенде! Сблъсък на културни и поколенчески различия, желания и емоции, срещу обязаности и забрани...Пълен разкош!

--------------------
But she did ask...and well she is special

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3346494 - 30.03.2016 18:00 [Re: c´est moi]

Аз по принцип изчитам (почти) всичко от даден автор, ако отначало ми е харесал. Та сега изреждам романите на Сидни Шелдън. Интересни са ми, ако и някои да твърдят, че били масова култура. Започнах с хронологично последния - "Страхуваш ли се от тъмнината?" (2004) Предизвиква неизбежна асоциация с HAARP.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Eзерната
тихи и дълбоки води

Регистриран: 10.02.2007
От: Град на вятър и мъгли
    #3347289 - 02.04.2016 21:31 [Re: Светозар*]

Портретът на Дориан Грей е силна книга, нямаща нищо общо с филма, освен може би красотата на избрания артист. Прочетох я скоро, на зрели години, най - вероятно след някоя и друга година като я препрочета ще открия нещо ново в нея. Препоръчвам на читателите и Джойленд на Стивън Кинг - много истинска книга, не е безсмислен ужас.

--------------------
Кисел Вятър беззъбо захапа Мъглата.
Ъглов прозорец тресна смутен във уплаха.
Дори Студът се заметна с червени листа.
Едва ли Дъждът ще оправи нещата.

Сънят дреме гол под стрехата.
Излишно е да го карам да чака...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Бистренце 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11672

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.