ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
vodichka
член
**

Регистриран: 08.04.2011
Re: Може ли да кандидатствам без IELTS ?
    #2829558 - 18.08.2011 11:39 [Re: inn4o]

Мого ти благодаря. Ако си от София, ще черпя

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
inn4o
Montreal, Canada

Регистриран: 31.10.2009
    #2829561 - 18.08.2011 11:52 [Re: vodichka]

Моля
От София съм, но черпенето може да го оставим като минем успешно интервюто
Ако имаш въпроси пиши, аз съм изчела де що има за емиграцията, пък и имам приятели в Монреал, които са доста отзивчиви на всякакви въпроси.Успех ти желая.
П.С. Щом си от София мога да препоръчам фондация "Св.св.Кирил и Методий".Аз там изкарах подготвителен курс за IELTS.Трае по-малко от месец и всеки урок представлява 1 тест-учителя набляга основно на тънкостите в писането и т.нар skimming the text при четенето, защото наистина нямаш време да прочетеш целия текст на изпита.Пишат се есета, които ти ги проверява и набляга на основните пропуски и грешки.
Ето сайта на фондацията:
http://www.cmfnd.org/index_bg/index2_bg.htm
http://highedu.uchenik.com/timetable.php

Има и в Британския съвет.Там не съм ходила на курс, но го препоръчват

http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-courses-for-adults-ielts.htm

--------------------
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.

vodichka
член
**

#2829564 - 18.08.2011 12:04 [Re: inn4o]

Дааа, дано минем успешно. Аз също съм се спряла на тази фондация( поне в интернет пространството много я хвалят), за сега проблем номер 1 е френския. Решила съм да ходя във Френския културен център.

inn4o
Montreal, Canada

#2829566 - 18.08.2011 12:16 [Re: vodichka]

за Френския институт мога да напиша наистина огромна тема.За по-накратко ще кажа:Записахме се с мъжа ми 1-во ниво и започнахме.И двамата не знаехме и дума на френски освен мерси буку .Учителката беше меко казано УЖАС.Аз след урок ревях в колата, пък уж не съм от ревливите
На 1-вия урок започна да говори на френски и да ме пита нещо пак на френски-аз съответно мълча като риба.Така изкарахме в мъки 1 месец и решихме да се откажем.След 2 месеца пак се записах 1-во ниво и попаднах на друга учителка.Тази поне ни обясняваше граматиката на бълг.език та поне схванах нещо.Но пак не останах очарована-много бавно се върви през материала, говоренето е почти никакво.След като минах 1-во ниво си потърсих частен учител и съм много доволна.Парите са повече, но като теглиш чертата накрая ти излиза по-евтино от Фр.институт, а за знания да не говорим.Пак това си е лично мое мнение.Може и да има свесни учители-въпрос на късмет е при кого ще попаднеш.

Ето само за инфо тема в BGCanada за частните учители:

http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?f=1&t=36285

Ето и инфо от Wiki

http://wiki.bgcanada.com/index.php?title...%81%D0%BA%D0%B8

http://wiki.bgcanada.com/index.php?title...%81%D0%BA%D0%B8

--------------------

vodichka
член
**

#2831029 - 25.08.2011 22:27 [Re: inn4o]

С тези сертификати съвсем се обърках. В един сайт четох, че може и с New Headway да докажеш английския.Така ли е ?А съпругът ми трябва ли и той да има сертификат за френски и английски или не е задължително за него?

inn4o
Montreal, Canada

#2831207 - 26.08.2011 20:54 [Re: vodichka]

"# To demonstrate your French language knowledge and speed up the processing of your application, enclose with your Application for a Selection Certificate an attestation relative to either one of the two tests recognized by the Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles (MICC) for assessing French language knowledge – either

* a Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFAQ – French evaluation test adapted for Québec) or
* a Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ – French language knowledge test for Québec)

# You can also submit an attestation for: the Diplôme d’études en langue française (DELF), the Diplôme approfondi de langue française (DALF), the Test de connaissance de français (TCF) or the Test d’évaluation du français (TEF). If you choose the TCF or the TEF, you must enclose an attestation of the results of both the oral comprehension test (mandatory test) and the oral expression test (optional test). Please consult the table (in French – PDF, 54 Kb) for a detailed description of these French tests.
# To establish your English language knowledge, please enclose with your application the necessary documentary proof for yourself and your spouse, where applicable. This proof could be the results of a recognized evaluation test, such as IELTS, TOEFL, TOEIC and Cambridge tests."

Това е от официалния сайт.За New Headway нищо не казват.Ако ти си основния кандидат не е задължително съпруга ти да има тези сертификати, но ако посочиш високи нива на владеене на езиците за него и искаш да получиш точки е хубаво да ги докажеш с някакъв документ/сертификат. Ако за него посочиш нива А1 например, не е нужно да се прилагат сертификати.За по-високи нива-ДА.

--------------------

inn4o
Montreal, Canada

#2831211 - 26.08.2011 21:00 [Re: vodichka]

Забравих да спомена- най-добре е да се доверяваш на официалния сайт за такива неща.Винаги има изключения, но не можеш да разчиташ и ти да си сред тях.В един форум прочетох, че на една мацка са и признали сертификати от някаква школа, но доколко е истина и дали така ще стане във вашия случай може само да се гадае.Заложете на сигурното, защото в противен случай ще загубите и време, и пари.

--------------------

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2860032 - 22.12.2011 00:44 [Re: Gall17]

Здравейте! Радвам се, че ви има и помагате на тези на които им предстои този преход. Аз вече категорично реших да започвам процедурата и ще ми трябва (много) помощ.
И аз имам подобен въпрос. С диплома за полу висше и бележка от университета, че продължавам с висшето трябва ли да взимам IELTS тестa? В английско говоряща държава съм и съответно обучението ми е на аnглийски.
Предварително ви благодаря за отговора

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2860537 - 24.12.2011 00:43 [Re: skyline]

Сама си отговорих на въпроса Ето отговора и за тези които ще се чудят същото:

Без този изпит няма изобщо да разглеждат документите. Независимо от коя държава си и кой е майчиния ти език, с колко дипломи си и т.н. този изпит задължително се държи. Сиреч и англичани и корейци все трябва да дадат този документ.
При първо подаване на документите се изпраща оригинала от резултатите от изпита. Ако се налага да препращате документите отново тогава давате копие с обяснение, че оригинала е при тях. Ако изпратите копие с първите документи пак няма да ви зачетат изпита.

Дано съм помогнала. Успех на изпитите!

data
член
**

Регистриран: 01.09.2011
    #2917949 - 17.06.2012 22:33 [Re: TOMORROW]

Цитат:

Цитат:

Искам да попитам
Може ли да кандидатствам без IELTS, a само да пратя българска диплома че съм завършил някъкъв курс по англииски ?

Моля ви спешно е!!!

С българска диплома не става.
Ако искаш без IELTS трябва да докажеш ,че работиш/ си работил/ във фирма където се говори англииски

Ако работя на пътнически лайнер, където се говори само на английски?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16302

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.