ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
bttm
оптимист

Регистриран: 28.08.2008
предимства на живота в Канада от този в САЩ. Начало по федералната
    #2185660 - 30.08.2008 19:14

Доста мнения прочетох, че живота в Канада е по-добър от този в САЩ. Може ли някой, които е заминал по федералната програма като квалифициран работник да опише преживяванията си след кацането? намерихте ли си работа предварително? Имах те ли човек, който да ви посрешне? А ако нямате, дайте няколко съвета, може и линкове към други теми?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
LothianМодератор
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
Re: предимства на живота в Канада от този в САЩ. Начало по федералната
    #2185695 - 30.08.2008 20:15 [Re: bttm]

"живота в Канада е по-добър от този в САЩ"
не е баш тъй

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

MapleLeaf179

Регистриран: 02.11.2006
    #2185786 - 31.08.2008 03:31 [Re: bttm]

Цитат:

Доста мнения прочетох, че живота в Канада е по-добър от този в САЩ. Може ли някой, които е заминал по федералната програма като квалифициран работник да опише преживяванията си след кацането? намерихте ли си работа предварително? Имах те ли човек, който да ви посрешне? А ако нямате, дайте няколко съвета, може и линкове към други теми?

Извинявай, но къде ги прочете тези доста мнения? Пък и в какво точно е по-добър?
Може би основната разлика е че в Канада има по-добре развита социална система и ако човек закъса (недай Боже) все пак няма да го оставят съвсем на призвола на съдбата, докато в САЩ принципа е всеки да се спасява както може и както намери за добре.
Друга разлика е че докато в САЩ Зелена карта се получава с лотария, то в Канада може да се имигрира по процедури с по ясни правила и нещата стоят така – ако отговаряш на изискванията и покриваш точките, ще те одобрят и ще получиш имиграционна виза за Канада. Също така, ако приемем че си легален в САЩ възможностите за работа са доста по-добри от тези в Канада, като се отчете че САЩ са 10 пъти по-големи ката население и си остават водещата световна икономика.
Мисля че е малко рано да го мислиш за преживявания след кацането ако тепърва ще започваш процедурата за имиграция.

bttm
оптимист

Регистриран: 28.08.2008
    #2185872 - 31.08.2008 10:53 [Re: MapleLeaf179]

колебая се коя от двет програми за имигриране да започна. разбира се за САЩ не зависи толкова от тебе самия, но пък имаш все пак шанс да те изберът. не искам да започна процедурата за Канада и да ме изберат евентуално за зелена карта, при положение, че вече ще съм давал пари за процедурата за канада. Покривам точките за канада с повече от 10, а пък и добре зная английски, но пък в САЩ има евентуално кой да ме посрещне. Затова трябва да реша до няколко месеца. винаги има риск и винаги е до късмет. Дайте съвет.

MapleLeaf179

Регистриран: 02.11.2006
    #2186009 - 31.08.2008 18:33 [Re: bttm]

Цитат:

колебая се коя от двет програми за имигриране да започна. разбира се за САЩ не зависи толкова от тебе самия, но пък имаш все пак шанс да те изберът. не искам да започна процедурата за Канада и да ме изберат евентуално за зелена карта, при положение, че вече ще съм давал пари за процедурата за канада. Покривам точките за канада с повече от 10, а пък и добре зная английски, но пък в САЩ има евентуално кой да ме посрещне. Затова трябва да реша до няколко месеца. винаги има риск и винаги е до късмет. Дайте съвет.

Покриваш точките по федералната с повече от 10? Добре ли си ги сметнал? На мен ми се наложи преди време да помогна на сестра ми и зет ми да минат по федералната и дори с 5-те точки които аз им носех,те бяха само с 2-3 точки отгоре, та затова ми е трудно да приема че могат да се съберат 10 точки отгоре. Пък и как си изчисли точките за език ако не си държал ИЕЛЦ?

Solato

**

Регистриран: 29.03.2007
От: Торонто
    #2186397 - 01.09.2008 14:31 [Re: bttm]

Доста си се уплел във въпроси. Ако си решил да се махаш деистваи. За САЩ може да си чакаш цял живот, лотария означава тото )) успех. Пускай за Канада няма да загубиш, САЩ е на една ръка разтояние.Какви пари ще загубиш??? Нищо работа. За да ти се разглежда случая за Канада ти трябват около 500 лева. Голямата сума за визата можеш да я платиш след като си одобрен. Повече ще те изнервят вноските за превод и легализация в БГ отколкото Канадците. Действаи загуба няма. А за САЩ тото-то е безплатно една снимчица и айде по интернет. Аааа....иначе първите впечатления от Канада зависи дали си обикалял по света или ти е за пръв път. Пак ще ти драсна някой ред, че тука в доброволния трудовия лагер - Америка )) почивките са кратки. Отивам на бач...
Ох Канада...продадох червената Лада...

Marginal39
Мразим да мислим !!!
**

Регистриран: 27.12.2008
От: L'Ile Perrot, Canada
    #2275593 - 28.12.2008 07:00 [Re: bttm]

Цитат:

За мене лично живоа в Канада е много по-добър от тоя в Щатите.
Аз дойдех тука като икономически имигрант и ме посрещнаха с микробус от имиграцията (ма вече това не се прави).
Работа в началото трудно се намира, ма който има желание да намери, ще намери.
Ми съвета е да знаеш кво искаш и да не се косиш много.

Айде успех :-)

--------------------
Est Modus In Rebus ( за превод моля се обърнете лично към мене ).
Koй ще пази пазачите ???
Koйто с какъвто се събере - с такъв се събира.
Бързата кучка - планина повдига.
Който нож вади - сам пада в него.
Задружна дружина - слепи ги ражда.

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2275618 - 28.12.2008 11:06 [Re: Marginal39]

Цитат:

хайде сега кажи колко години си живял в САЩ

Marginal39
Мразим да мислим !!!
**

Регистриран: 27.12.2008
От: L'Ile Perrot, Canada
    #2275741 - 28.12.2008 16:13 [Re: Botev Plovdiv]

Цитат:

Цитат:

хайде сега кажи колко години си живял в САЩ

Малко, ма за кво трябва да живея там за да разбера че здравното лечение се плаща и всеки може да си купи оръжие?
+ тва, насякаде кадето отидеш с щатски паспорт те гледат на кръф и урина (тва съм го видял лично в Гърция кадето работех на рецепция в хотел и американците идваха с канадското знаме на раниците си).

--------------------
Est Modus In Rebus ( за превод моля се обърнете лично към мене ).
Koй ще пази пазачите ???
Koйто с какъвто се събере - с такъв се събира.
Бързата кучка - планина повдига.
Който нож вади - сам пада в него.
Задружна дружина - слепи ги ражда.

LothianМодератор
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #2275745 - 28.12.2008 16:28 [Re: Marginal39]

всичко е въпрос на гледна точка...
за мен факта че оръжието се купува свободно и здравното осигуряване не е задължително е в плюс
колкото до американския паспорт - страната е толкова голяма че няма нужда да пътуваш извън нея.

лошото и на канада и на щатите е че прекалиха с имигрантите - и легални и нелегални.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14828

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.