ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
odonata
неориентиран

Регистриран: 19.08.2016
Да си жена-емигрант в Канада?
    #3405547 - 21.06.2017 10:26

Здравейте,

Предварително се извинявам за въпорса на тези, на които не им се нрави. Обмислям да емигрирам в Канада, но дочух от познати, че отношението към жените е силно консервативно и така нареченият gender gap е силно изразен там. Притеснявам се, тъй като съм в ИТ индустрията и до гуша ми е дошло от шовинистичното отношение тук в България и ако ще емигрирам в друга държава искам да усетя поне веднъж професионализъм и равни възмоности, а не постоянни подмятания че жената е да роди, да си гледа децата и да прави баница/мусака, и ако ще работи да не е по-високо от нормален работник.
Затова, въпросът ми е към жените, емигрирали в Канада - как се чувстват и какво е отношението към тях като емигрант-жена?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Да си жена-емигрант в Канада?
    #3405551 - 21.06.2017 10:48 [Re: odonata]

Препоръчвам ти Норвегия или Швеция

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

z3len4uci
неориентиран

Регистриран: 05.07.2017
    #3406984 - 05.07.2017 22:56 [Re: odonata]

Ние пристигнахме началото на годината и доста бързо успях да си намеря работа като .Net dev. За това как ще се чустваш предполагам, че зависи от хората в компанията където ще почнеш работа. Откровенно казано на мен рядко в България ми се е случвало да се опитват да ме подтискат затова, че съм жена. Селтаци има по целия свят тука също се намират. Мойте колеги са супер яки и е доста забавно на работа (единия прави бира и носи в офиса да я тестваме ). Ама те и в България бяха готини така че... Ние сме в Монреал и тук има суууупер много работа за програмисти. Интервютата са като в България. Bullshit за това какъв човек си и какво правиш в свободното си време и техническо интервю което си е пак стандартното.
Ако те интересува нещо по-конктретно питай

Edit: това за gender gap-a e пълна глупост. Има го толкова колкото и в останалите развити страни.

Редактирано от z3len4uci (06.07.2017 00:24)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3407895 - 14.07.2017 20:24 [Re: odonata]

Пълни глупости за ти казали !!

Предполагам " обмислянето " на имигрирането не е с Туристическа виза нали ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

odonata
неориентиран

#3409152 - 28.07.2017 11:46 [Re: Ян Бибиян™©]

Да, не туристическа виза.
Благодаря за отговора на z3len4uci, изключително полезен и успокояващ беше. Чак ми се приходи в нейната компания . Ние гледаме за Виктория, като (поне според онлайн класации) най-топлият град в студената Канада.

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3409166 - 28.07.2017 16:59 [Re: odonata]

Цитат:

Ние гледаме за Виктория, като (поне според онлайн класации) най-топлият град в студената Канада.

Не пиша за да се заяждам а за да махна РОЗОВИТЕ ОЧИЛА ако се сещаш за какво става дума...
Зарежи всякакви статистики ...те са пълен локум....
Мои роднини имат къща там, мой наи добър пиятел кандец е от там ,роден и израснал там , след 2-3 седмици отивам там за няколко дена на гости на други мои приятели дето живеят от 10г там....
Острова е друга държава- не че не живеят и обикновени хора там ама е скъпотия от всякъде.
Намирането на работа във Виктория си е предизивикателство за самите местни канадци ,а пък чужденец е винаги след местните.
Само щото си на острова -всичко става по скъпо-няма алтернатива .
Ферито до острова за пешеходец е 17 КАД ,ако си с кола е още 57 - това е в едната посока..... така че разходките до еди къде си за да си купиш нещо по ефтинждос са отрязани отвсякъде.
Пресен пример- моя приятел ме помоли да му купя едни слънчеви очила -щото ако тои ги купил от Амазона му искат 20 КАД за доставка до тях на острова.
Та намирането на ново място за живеене по статистики е огромна заблуда....
За ориентир просто - прегледаи статистиката - кои фирми са в Британска Колумбия- то освен Ван ерията останалото е кажи -речи пустош-99% си публикуват оборота- по оборота може да се ориентираш колко и ще плащат- щото на всеки е ясно че фирма дето прави 1 мил. оборот на година няма как да плаща на 20 човека по 50 000 на година ...

z3len4uci
неориентиран

Регистриран: 05.07.2017
    #3409375 - 31.07.2017 17:27 [Re: paul_v]

+1 за отговора на paul_v. BC определено не е от най-подходящите места за нови емигранти с ограничени средства. Когато си избираш град по-добре приоритетите ти да са къде има работа, къде мога да се справя финансово и чак накрая къде е по-топло...

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3415947 - 17.10.2017 03:29 [Re: z3len4uci]

Именно, да обмисляш емиграция в Канада и да търсиш топлото е като да искаш да излезеш сух от водата.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

odonata
неориентиран

#3416156 - 18.10.2017 16:12 [Re: the_man]

Не съм много съгласна.
Приоритетите ми не са "дай където има работа, нали не е в БГ".
В България работа за нас има под път и над път и на изключително добро заплащане. Емигрирането ми не е породено от финансови подбуди. Искам да отида на място, където да ми е удобно и приятно да живея. Ако там няма достатъчно работа за мен - няма да е това, а следващото ми удобно и приятно място.
В BC има достатъчно софтуерни фирми (да не говорим за големият Амазон). Градът може да не е Виктория, а Ванкувар, Сърли, Ричмонд и т.н близки градове, все сравнително топли.
А да и да излезеш сух от водата можеш - с неупрен... Тъй че, всичко е въпрос на гледна точка

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3416688 - 23.10.2017 13:58 [Re: odonata]

Сравнително топли са ако не си сравнително зиморничава.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6200

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.