ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
odonata
неориентиран

Регистриран: 19.08.2016
Да си жена-емигрант в Канада?
    #3405547 - 21.06.2017 10:26

Здравейте,

Предварително се извинявам за въпорса на тези, на които не им се нрави. Обмислям да емигрирам в Канада, но дочух от познати, че отношението към жените е силно консервативно и така нареченият gender gap е силно изразен там. Притеснявам се, тъй като съм в ИТ индустрията и до гуша ми е дошло от шовинистичното отношение тук в България и ако ще емигрирам в друга държава искам да усетя поне веднъж професионализъм и равни възмоности, а не постоянни подмятания че жената е да роди, да си гледа децата и да прави баница/мусака, и ако ще работи да не е по-високо от нормален работник.
Затова, въпросът ми е към жените, емигрирали в Канада - как се чувстват и какво е отношението към тях като емигрант-жена?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Да си жена-емигрант в Канада?
    #3405551 - 21.06.2017 10:48 [Re: odonata]

Препоръчвам ти Норвегия или Швеция

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

z3len4uci
неориентиран

Регистриран: 05.07.2017
    #3406984 - 05.07.2017 22:56 [Re: odonata]

Ние пристигнахме началото на годината и доста бързо успях да си намеря работа като .Net dev. За това как ще се чустваш предполагам, че зависи от хората в компанията където ще почнеш работа. Откровенно казано на мен рядко в България ми се е случвало да се опитват да ме подтискат затова, че съм жена. Селтаци има по целия свят тука също се намират. Мойте колеги са супер яки и е доста забавно на работа (единия прави бира и носи в офиса да я тестваме ). Ама те и в България бяха готини така че... Ние сме в Монреал и тук има суууупер много работа за програмисти. Интервютата са като в България. Bullshit за това какъв човек си и какво правиш в свободното си време и техническо интервю което си е пак стандартното.
Ако те интересува нещо по-конктретно питай

Edit: това за gender gap-a e пълна глупост. Има го толкова колкото и в останалите развити страни.

Редактирано от z3len4uci (06.07.2017 00:24)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3407895 - 14.07.2017 20:24 [Re: odonata]

Пълни глупости за ти казали !!

Предполагам " обмислянето " на имигрирането не е с Туристическа виза нали ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

odonata
неориентиран

#3409152 - 28.07.2017 11:46 [Re: Ян Бибиян™©]

Да, не туристическа виза.
Благодаря за отговора на z3len4uci, изключително полезен и успокояващ беше. Чак ми се приходи в нейната компания . Ние гледаме за Виктория, като (поне според онлайн класации) най-топлият град в студената Канада.

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3409166 - 28.07.2017 16:59 [Re: odonata]

Цитат:

Ние гледаме за Виктория, като (поне според онлайн класации) най-топлият град в студената Канада.

Не пиша за да се заяждам а за да махна РОЗОВИТЕ ОЧИЛА ако се сещаш за какво става дума...
Зарежи всякакви статистики ...те са пълен локум....
Мои роднини имат къща там, мой наи добър пиятел кандец е от там ,роден и израснал там , след 2-3 седмици отивам там за няколко дена на гости на други мои приятели дето живеят от 10г там....
Острова е друга държава- не че не живеят и обикновени хора там ама е скъпотия от всякъде.
Намирането на работа във Виктория си е предизивикателство за самите местни канадци ,а пък чужденец е винаги след местните.
Само щото си на острова -всичко става по скъпо-няма алтернатива .
Ферито до острова за пешеходец е 17 КАД ,ако си с кола е още 57 - това е в едната посока..... така че разходките до еди къде си за да си купиш нещо по ефтинждос са отрязани отвсякъде.
Пресен пример- моя приятел ме помоли да му купя едни слънчеви очила -щото ако тои ги купил от Амазона му искат 20 КАД за доставка до тях на острова.
Та намирането на ново място за живеене по статистики е огромна заблуда....
За ориентир просто - прегледаи статистиката - кои фирми са в Британска Колумбия- то освен Ван ерията останалото е кажи -речи пустош-99% си публикуват оборота- по оборота може да се ориентираш колко и ще плащат- щото на всеки е ясно че фирма дето прави 1 мил. оборот на година няма как да плаща на 20 човека по 50 000 на година ...

z3len4uci
неориентиран

Регистриран: 05.07.2017
    #3409375 - 31.07.2017 17:27 [Re: paul_v]

+1 за отговора на paul_v. BC определено не е от най-подходящите места за нови емигранти с ограничени средства. Когато си избираш град по-добре приоритетите ти да са къде има работа, къде мога да се справя финансово и чак накрая къде е по-топло...

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3415947 - 17.10.2017 03:29 [Re: z3len4uci]

Именно, да обмисляш емиграция в Канада и да търсиш топлото е като да искаш да излезеш сух от водата.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

odonata
неориентиран

#3416156 - 18.10.2017 16:12 [Re: the_man]

Не съм много съгласна.
Приоритетите ми не са "дай където има работа, нали не е в БГ".
В България работа за нас има под път и над път и на изключително добро заплащане. Емигрирането ми не е породено от финансови подбуди. Искам да отида на място, където да ми е удобно и приятно да живея. Ако там няма достатъчно работа за мен - няма да е това, а следващото ми удобно и приятно място.
В BC има достатъчно софтуерни фирми (да не говорим за големият Амазон). Градът може да не е Виктория, а Ванкувар, Сърли, Ричмонд и т.н близки градове, все сравнително топли.
А да и да излезеш сух от водата можеш - с неупрен... Тъй че, всичко е въпрос на гледна точка

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3416688 - 23.10.2017 13:58 [Re: odonata]

Сравнително топли са ако не си сравнително зиморничава.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3416899 - 25.10.2017 20:02 [Re: odonata]

Цитат:

Искам да отида на място, където да ми е удобно и приятно да живея.

Защо трябва да е в Канада това удобно и приятно место ? В Южна Франция има поне 1 000 000 по удобни и приятни места от Канада , и по топли ... и всичко!

Цитат:

Градът може да не е Виктория, а Ванкувар,

ЗИМНАТА Олимпиада 2010 знаеш ли в кой град беше ? А знаеш ли защо там а не в Маями примерно ?

--------------------

odonata
неориентиран

#3417283 - 30.10.2017 15:13 [Re: Ян Бибиян™©]

За зимните олимпийски игри - градовете не се избират по "това е най-студеният град, значи той ще е.". Торино в Италия, или Солт Лейк Сити в Щатите, също са част от градовете, в които са провеждани зимните олимпийски игри и са далече от дефиницията за студен или суров климат.

Колкото за Франция - изборът си е личен (не харесвам Франция, нито французите). Един харесва едно, друг друго. Избрала съм Канада, като имах едно съмнение, което беше оборено (за моя радост), както и се зароди въпрос в дискуцията по-горе, да погледна какви отворени позиции има в съответният град/окръг. Проверих и има в окръга.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3417305 - 30.10.2017 19:27 [Re: odonata]

много лесно се хвана на ефтината въдичка

Това с Франция ти го пуснах нарочно с оглед на " умнотиите " по горе ( как си си била супер в панелката ама търсиш да избягаш от там час по скоро ) .
Разликата между французи и канадци е като между чехи и словаци, та ако не харесваш французи няма как да харесаш канадци

За Зимна Олимпиада не се избира на студеният град, но се избира достатъчно студен за да има сняг ... затова те питах за Маями , във Ванкувър е времето е като в София, само дето лятото е по студено.

--------------------

odonata
неориентиран

#3417889 - 06.11.2017 16:08 [Re: Ян Бибиян™©]

Пише се еВтината . Не живея в панелка, но как да е. Колкото за словенците и чехите - сърби и македонци, норвежци и датчани, албанци и хървати и още много.... Все двойки народности, които в очите, все, на някой си приличат. В същото време, едни хора избират едното - другите, другото. Да не говорим, че за трети това, че се говори един език (макар и от 20% от населението на държавата), значи, че са едни и същи хората. Всичко е въпрос на лична преценка и избор.

А да, и следващите зимни олимпийски игри са в Пекин. През 2010та може лесно да се провери колко сняг е имало и какви са били температурите за игрите ( https://www.theguardian.com/sport/2010/feb/10/vancouver-lacks-snow ).

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3418355 - 10.11.2017 16:36 [Re: odonata]

Цитат:

Не живея в панелка, но как да е. Колкото за словенците и чехите - сърби и македонци, норвежци и датчани, албанци и хървати и още много.... Все двойки народности, които в очите, все, на някой си приличат.

Оооо разбира се, всички тук сте расли в замъци,шата,касъли и хасиенди ... даже ли мисля че това с панелките е мит, щото се оказва че в панелка никой не живее

А двойките народности си приличат в очите за такива като теб които не са имали никакви контакти с други , не и за хора живущи 25 години навън и срещали се с какви ли не !

Айде сега след като каза Пекин, отговори ми защо Пекин а не Маями ?

ПП имах в предвид в предния пост словаци , а не словенци , разликата правиш ли я ? Ако не питай бача ли Гугля каква е разликата между Словения и Словакия ... две различни държави са, а даже и граница обща нямат !

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4705

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.