ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Кино

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
Re: Снайперистки филми
    #1750414 - 12.05.2007 04:40 [Re: SaTyR]

Тук има едно списъче.

Също "Леон"?

Targets
Peter Bogdanovich's debut feature is a thinly disguised account of ex-marine Charles Whitman, who, after murdering his mother and his wife, armed himself with a number of rifles and handguns and on a sunny 1966 Texas morning, began a shooting spree that killed and wounded forty-six people. Bogdanovich's version tells two stories concurrently, about an aging horror-film star (Boris Karloff) who feels that his type of movie monster has become passé, and the other about a father-hating gun freak who goes on a rampage to get even with his dad by shooting at people from the top of a water tower and then from behind a drive-in movie screen.

Clear And Present Danger

Jarhead

The Delicate Art Of The Rifle

Guerreros

The Big Red One

Welcome To Sarajevo

Brigands: Chapter VII
In this satiric comedy/drama from Georgian director Otar Iosseliani, a group of censors gather to pass judgement on a new film. However, the reels are shown out of order, so they find the story jumps from one time period to another as the moral guardians are treated to a parade of sex, violence, and bitterly ironic humor. A group of modern-day snipers perched on a rooftop open fire on unknowing passers-by down below. The ruler of an ancient kingdom journeys to lead his troops into battle after putting his wife in a chastity belt — not knowing she has a key and revenge on her mind. Arms dealers in Paris eat, drink, and are merry as they enjoy the spoils of their deadly trade. And a Soviet policemen in the Communist era decides to show his son what he does for a living, treating him to a day of watching father beat and torture innocent people.

Този филм може би не е ТОЧНО за снайперист (не разбирам от пушки), но ми се струва добра препоръка за Пекинпа и ноар феновете. " Andy is a psychologically disturbed misogynistic killer of brunette women. Apparently rejected by women all his life, a loner with a high-power rifle starts on a trail of murder. The police are baffled by the apparently random killings until their psychologist comes up with some ideas. Hatred for women was never filmed with such a strength."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shureя!
респираторен

Регистриран: 26.10.2003
От: Базата
    #1750415 - 12.05.2007 04:58 [Re: twisted animator]

--------------------
PEPELATZ

twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
    #1750418 - 12.05.2007 05:13 [Re: Shureя!]

Ооооо, този филм ДА! Ще се дирят още негови филми, няма как!

OMT
cybernaut

Регистриран: 01.10.2003
От: 4c554c494e
    #1750588 - 12.05.2007 10:52 [Re: SaTyR]

Enemy At The Gates съм го гледал многократно, и съм споделял мнението си с много хора, тоже със Сатир - добър филм, много добър. Shooter ми предстои да го гледам (дуднат ми от известно време да го направя най-сетне), a Jarhead ми хареса, в интерес на истината. Не мога да кажа, че е пример за добър военен филм, но пък е на средно ниво според мен. Впрочем като цяло там военният момент малко бяга за сметка на някои по-скоро душевни такива (момента, когато отмениха снайперистката атака над иракският командир и я замениха с въздушен удар, да речем). Black Hawk Down е филм, който ми е много насърце. Спомням си когато го гледах за първи път как седях вторачен с невиждащ поглед в екрана... А за неговата достоверност - говорил съм с хора, били на война наскоро, и те са ми казвали "Да, така е... но невинаги". Без коментар.

--------------------
_destroy_erase_improve_

Pazzini
signor - добронамерен

Регистриран: 30.04.2007
От: Велико Търново
    #1750608 - 12.05.2007 11:23 [Re: OMT]

Спомням си сега "Денят на Чакала" от 1973 г. с Едуард Фокс в главната роля. Последната сцена когато се целеше в Де Гол бе пълна с напрежение.
Това е първият филм, в който съм гледал снайперист, май!
Гледам "военни" филми, но военщината ми е много, много далечна... Така че, аз съм до тук.

--------------------
Човек може да гледа. Но за да вижда, той трябва да се научи!
--------------------------------------------------
Маргьорит Дюрас - ХИРОШИМА, МОЯ ЛЮБОВ

SaTyR
тамплиер

Регистриран: 31.07.2001
От: Светите земи
    #1750611 - 12.05.2007 11:30 [Re: twisted animator]

Благодаря, но то ако беше да търся "sniper movies" с Google, можех и сам

И повечето гореизброени по-горе не са такива съответно, особено в категорията на Амазон, където са нъблъскали всичко, де има снайпер вътре

"Леон" не е снайперистки филм, "Спасяването на р-к Райън" не е, "Денят на Чакала" не е, макар да има отделни сцени във всеки един от тях.

--------------------

www.katehizis.com - Сайт за Праведна Музика

SaTyR
тамплиер

#1750622 - 12.05.2007 11:37 [Re: OMT]

На всичко отгоре в "Black Hawk Dawn" няма война в истинската й същност
Има локална военна акция в размирна територия, която сама се намира насред гражданска война. Но участието на американските части е минимално и краткотрайно.

Например в споменатия "Редник Райън" (и във "Враг пред портата", естествено) има истинска война
Особено в началото на "Редника". Ветерани, оцелели от тогава, са споделяли, че това е най-реалистично пресъздадената сцена на десанта в Нормандия.

Щем не щем - избихме го на военни филми

--------------------

OMT
cybernaut

#1750798 - 12.05.2007 16:04 [Re: SaTyR]

Цитат:

На всичко отгоре в "Black Hawk Dawn" няма война в истинската й същност
Има локална военна акция в размирна територия, която сама се намира насред гражданска война. Но участието на американските части е минимално и краткотрайно.

Вярно, вярно... Но в края на краищата всички по-съвременни "войни" са точно това - серии от такива операции. Доста се размиха понятията напоследък.

--------------------
_destroy_erase_improve_

SaTyR
тамплиер

#1750813 - 12.05.2007 16:21 [Re: OMT]

Цитат:

Вярно, вярно... Но в края на краищата всички по-съвременни "войни" са точно това - серии от такива операции. Доста се размиха понятията напоследък.

Да-а-а-а
Трябва ни една хубава, повсеместна и всепоглъщаща Трета световна

Отивам да почета в енциклопедията за битката при Прохоровка...

--------------------

OMT
cybernaut

#1750833 - 12.05.2007 16:36 [Re: SaTyR]

Be careful what you wish for

--------------------
_destroy_erase_improve_

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  duende 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 22904

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.