ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
pep-4o
раззследващ

Регистриран: 25.01.2006
От: Стара Загора
Re: Казанлъшки понички
    #1134166 - 26.01.2006 11:52 [Re: Shonned]

снощните бухти, които направих бяха с такава рецепта. Но първата доза ги пусках със супена лъжица и вътре остана като топче сурово тесто, което съответно пак извадих и изпържих но следващите ги пусках с чаената лъжичка и на външен вид бяха като тези на снимката, а на вкус, заляти с мед

--------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mira Bai
тъмна Индия

Регистриран: 14.12.2004
От: поляната с наранги*
    #1134259 - 26.01.2006 12:40 [Re: pep-4o]

Цитат:

вътре остана като топче сурово тесто, което съответно пак извадих и изпържих

и на мен са ми ставали така и знаеш ли, установих, че ги пържа на много силен огън , при което отвън стават готови бързо, но отвътре остават сурови. Затова сега оставям олиото максимално да се сгорещи, но като ги пусна вътре, намалям на умерено-тих .

--------------------
" Doch- sagte sie leise,
der Himmel teilt sich zu allererst.."

Edna ...
ентусиаст
**

Регистриран: 08.06.2005
От: Българско
    #1134385 - 26.01.2006 13:37 [Re: VEKA]

Снощи нямах време,но бухтите ми са почти същите ,а имам една рецепта за понички от сестра ми.
Продукти:2ч.л.мазнина
1ч.ч.захар
1яйце
250гр брашно
2ч.л./равни/бакпулвер
1/2ч.л.настъргано индийско орехче
1/2ч.ч.прясно мляко
1ч.л.канела
Мазнината се разбива с 1/2ч.ч.захар,прибавят се яйцето,брашното,бакпулвера,солта и индийското орехче.Замесва се тесто като постепенно се добавя млякото и се меси докато престане да се лепи по дъската.Разточва се с дебелина 1 пръст.Изрязват се кръгове с отвори в средата/може с 2чаши с разл.диаметър/.Пържат се в сгорещена мазнина до златисто кафяво.Изваждат се в/у хартия да поеме излишната мазнина.Останалата захар се смесва с канелата и се поръсва в/у тях/може и др. гарнитура/В твоя случай ако се пекат сигурно е по-добре.
От една снимка по-горе така ми се приядоха бухтички ,че още довечера се захващам.Ще пробвам с твоята рецепта със захар /моята е без-солен вариант/

pep-4o
раззследващ

Регистриран: 25.01.2006
От: Стара Загора
    #1134426 - 26.01.2006 13:59 [Re: Mira Bai]

моят котлон си беше на 3, защото веднъж така правих едни солени бухти и като намалих на 3, нямаше вътре тесто. Явно аз повечко загребвам с лъжицата, ама добре че пробвах още първата, която извадих, та се усетих и смених лъжиците :void

Редактирано от pep-4o (26.01.2006 14:03)

VEKA
почетен член

Регистриран: 01.07.2005
    #1134567 - 26.01.2006 15:25 [Re: Edna ...]

Да ви кажа честно вече се обърках с тези понички и бухти.Според мен за поничките тестото е по-меко и в никакъв случай не може да се разточва ,за разлика от това за бухтите.

VEKA
почетен член

#1135106 - 26.01.2006 20:18 [Re: VEKA]

Значи така...
Пробвахме рецептата за Донатс в тези формички и нищо не се получи.Изпекохме ги във фурната както си знаем и станаха.Значи, не купувайте такъв уред ,освен ако някъде не опитате нещо изпечено с него.Накрая взехме ,че забъркахме едни гофрети по рецептата както ги е правила Алу със 150гр брашно.Станаха малки сладурски гофретки.И тъй като май този уред ще се използва като гофретник,ред е да се пробва рецептата на Shonned за картофени гофрети.Искам да благодаря на всички ,които се отзоваха на молбата ми!

gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #1135265 - 26.01.2006 22:28 [Re: VEKA]

виж сега ...истинските понички се правят от парено тесто.Пържат се ,цепват се като поизстинат и се пълнят с крем ванилов или яйчен.Поръсват се с пудра захар.Това са си нашите понички.
Тия казанлъшките наподобяват ама само наподобяват американските- ония любимите на полицаите по американските филми

Ако искаш рецепта за парено тесто ще ти напиша .То е и за еклерите и толумбичките

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

VEKA
почетен член

#1135309 - 26.01.2006 23:08 [Re: gena] Прикрепен файл (80 тегления)

Ето как изглеждат гофрето-поничките

Редактирано от pagane (26.01.2006 23:16)

VEKA
почетен член

#1135323 - 26.01.2006 23:14 [Re: gena]

Имам рецепта за толумбички,но ако си правила такива понички с парено тесто,напиши рецептата за да видя дали има разлики.Благодаря

gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #1135455 - 27.01.2006 03:13 [Re: VEKA]

сгорещяваш вода 1..5 л с чаша чаена олио и чаша и половина захар.Като заври изсипваш вътре 750 гр брашно.Бъркаш енергично да се получи тесто.Прави го в тия тенджери дето не залепват тефлоновите.Иначе е голям зор.Отлепя се бързо от съда в такава тенджера.Оставяш го да поизстине и едно по едно слагаш 5 яйца ,които размесваш в тестото.С ръка не с миксер или дъжица.О а брашното бъркаш преди това с дървена лъжица.
Ами през шприца правиш колелца.Печеш и като изстинат пълниш с крем и пудра захар

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23238

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.