ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Зехтин Extra Virgin
    #2558256 - 20.01.2010 18:24 [Re: The mermaid]

и аз да се включа от баш където зехтина е най-ползван - има най-различни марки верджине и екстра верджине,което всъщност не е филтрирано ако не се лъжа и е по-гъсто и за мен по-тежко,но се ползва обикновенно за подправяне на слати,на месо и риба,но за пържене няма нужда чак такива разходи.
Става и само верджине което по принцип е и по-евтино(ама зависи много от марката,откъде идва и т.н. -) и е по-леко спорд мен.

тази марка която споменаваш не съм я чувала и виждала.....

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2558298 - 20.01.2010 19:27 [Re: The mermaid]

Аз ако трябва да пържа (нещо, което правя изключително рядко) смесвам равни части зехтин и масло. Знам, че хич не е здравословно, обаче е супер вкусно.
Колкото до марките -- от няколко години съм на един и същ, който за мое щастие мога да намирам и тук.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

luce

#2558305 - 20.01.2010 19:33 [Re: Mayte]

Olio Carli

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Mayte
anti-hero

#2558312 - 20.01.2010 19:39 [Re: luce]

Един път е, нали? В Милано си го поръчвах с кашони, тук обаче няма начин. Пак добре, че го има.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

luce

#2558338 - 20.01.2010 20:07 [Re: Mayte]

хубаво е да,но има и други ...стотици в супермаркета,изборът е много голям, а цената все тая - 10 евро.

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2561380 - 24.01.2010 17:51 [Re: Rozsomák]

По принцип не е добра идея растителни мазнини да се подлагат на термична обработка при високи температури, към които спада пърженето. Конкретно за extra virgin olive oil се смята, че е по-непригоден за термична обработка от рафинирания такъв. Неговата smoke point (температурата, при която започва да пуши) е доста по-ниска от тази на рафинирания зехтин.

Разбира се, изводът от казаното не е да не се ползва extra virgin olive oil, който е чудесна храна, когато се консумира в суров вид. Изводът е да не се ползва пърженето като метод за обработка на въпросния зехтин и на растителни мазнини като цяло. А най-добре пържене да се ползва по изключение, в мъничко мазнина и на ниска температура.

Mayte
anti-hero

#2561383 - 24.01.2010 17:57 [Re: ]

Ох, любимо нещо за похапване ми е прясно изпечен, още топъл хляб, и в една чинийка малко зехтин, балсамов оцет и пармиджано. Топя и ям и не си мисля, че има 3000 калории.

@luce -- така е, избор има, но на мен Карли ми е любима марка и нямам намерение скоро да и изневерявам.

--------------------

--Bill Bryson

Редактирано от Mayte (24.01.2010 17:58)

luce

#2561489 - 24.01.2010 19:34 [Re: Mayte]

описа ми типичния италианец....

--------------------

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #2561696 - 25.01.2010 09:15 [Re: Mayte]

Mayte, от кой магазин го купуваш Olio Carli, ако го има при нас да го изпробвам и аз.....

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Mayte
anti-hero

#2562081 - 25.01.2010 17:17 [Re: California]

California, аз го взимам от италианския квартал. Едно миланезе го държи и си лафим честичко. Но съм го виждала (в по-малки бутилки) в Whole Foods, така че трябва да го има и при вас. На мен това ми е абсолютен фаворит сред зехтините, и в Милано си го поръчвах в кашони директно от производителите. Доколкото помня тогава не се продаваше по магазините - политика на компанията. Но нещата може и да са се променили през последните години. Хубавото е, че след около година тук Волпи почна да го внася и аз само дето не изтанцувах танца на радостта като го видях в магазина. На всичкото отгоре имаше и от любимата ми мостарда, та беше двойна радост.

--------------------

--Bill Bryson

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15446

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.