ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Зехтин Extra Virgin
    #2565181 - 29.01.2010 14:15 [Re: ]

загледах се в показаната от теб бутилка и нещо не ми хареса - ами да, няма нищо общо с оригиналното Monini -виж надписа,клонките ето ти оригинала и уеб сайта.... Olio Monini

в оригинален вид Olio Bertolli

Olio Carapelli

има много италиански продукти които се имитират -приличат в общи линии по опаковката и даже името копират...олио,паста,вино,сирена.....само дето по качество са на съвсем друго ниво -не се знае кой и къде ги е произвел,да не говорим за хигиенични и други контроли....

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2565519 - 29.01.2010 22:44 [Re: Miss K]

Екстра върджин е най-тежък, тоест най-плътен, нормално е той да се втвърди в хладилник.. то няма как иначе да е

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

vili1976
Chicago
**

Регистриран: 03.05.2006
    #2573309 - 10.02.2010 03:48 [Re: Rozsomák]

Цитат:

Някой знае ли, дали този вид зехтин е подходящ за готвене?
Не само за салати, а и за готвене? Колебаем се тук, дали при температурна обработка не се нарушава някаква негова структура и да се променя вкуса му, да става горчив?

За пържене на риба става ли?

Ето малко инфо.На английски но достатъчно ясно кое олио става за пържене и кое не:
Why olive oil is bad for your stir-fry user
by Brett Blumenthal - Sheer Balance, on Thu Feb 4, 2010 8:46am PST 78 Comments Post a Comment Read More from This Author » Report Abuse We all know that certain oils are healthier than others, but your oil health goes beyond just the type. The health of your oil can be related to how you use it too.
Each type of oil has what is called a “smoke point.” The smoke point is the specific temperature at which the oil starts to break down…or in more technical terms, its molecular structure begins to change. These molecular changes result in changes in flavor, as well as changes in nutritional value…specifically, the nutritional value of the oil starts to degrade; changing what once may have been considered an especially healthy oil (such as Olive or Flaxseed which is rich in Omega-3s), into one that is unhealthy.

The higher an oil’s smoke point, the higher the temperature the oil can withstand. As a result, each type of oil should be used for the cooking method that is most appropriate to its individual smoke point and heat tolerance. Here is a quick guide for the next time you reach for your favorite oil.

Heat
During Cooking Oil Best Use
No-Heat Flaxseed Salads
Low to Moderate Coconut Baking (low heat)
Light Sautéing
Pressure Cooking
Salads
Corn
Olive
Peanut
Sesame
Walnut
Medium Heat Macadamia Nut Baking (medium heat)
Sautéing
Stir-Fry
Safflower
Canola
High Heat Avocado Deep Browning
Deep-Frying
Searing
Grapeseed
Sunflower
Soybean / Soy

Note that the above table represents oils that are refined. Most oils we buy are refined. Refined oils tend to have much higher smoke points than their unrefined counterparts. They also differ in nutrition and flavor. Unrefined oils are more nutritious (some of oils’ nutrients are removed during the refining process) and they tend to be much richer in flavor. For instance, unrefined peanut oil will smell and taste just like peanuts, while refined peanut oil will have a lighter smell and taste.

When it comes to extremely high heat cooking, always choose oils which are refined. If, however, you are anxious to have a salad with a rich taste, splurge on the unrefined variety if your palate so desires!

What is your favorite oil to cook with?

А това е линка ЦЪК

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2573363 - 10.02.2010 09:06 [Re: vili1976]

Благодаря ти , добре че си дала и линка към сайта, там таблицата се вижда добре.

Полезна информация, предполагам и за всички, които надникват в темата.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Розмари (10.02.2010 09:09)

ramire
неориентиран
*

Регистриран: 14.02.2014
Re: Зехтин Extra Virgin *DELETED*
    #3136352 - 14.02.2014 13:13 [Re: schnucki]

Мнението изтрито от Nadin

ramire
неориентиран
*

Регистриран: 14.02.2014
    #3136354 - 14.02.2014 13:15 [Re: ramire]

Здравейте, от къде мога да намеря Бертоли...Ще сме много благодарни ако някой помогне.

mish_mash
неориентиран

Регистриран: 27.04.2017
    #3399219 - 27.04.2017 15:43 [Re: schnucki]

Здравейте!

Наскоро прочетох, че сусамовото олио е добър заместител на зехтина или растителното олио, в зависимост от това какво човек иска да готви. Според тази статия http://rntshop.com/article/sesame-sesame-oil-benefits-and-recipes , нерафинираното и рафинираното сусамово олио са ок за пържене, но вие какво мислите? здравословно ли е?

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3399312 - 28.04.2017 23:24 [Re: mish_mash]

Сайтът от линка е идиотски тъп. Честно.

Някой би ли ми обяснил разликата между царевино, слънчогледово, сусамено, маслиново и РАСТИТЕЛНО масло? С какво растителното се различава от гореизброените? И нека да отбележим, че масло и олио на практика са синоними.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3404167 - 08.06.2017 12:13 [Re: Цецо]

Цитат:

нека да отбележим, че масло и олио на практика са синоними.

А опитай тогава да си намажеш филията с мед и олио.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3404208 - 08.06.2017 18:37 [Re: admiral]

Ми нидей го вади от контекста и ще видиш кво става. ПропуснАл съм да кажа "в случая". Щото слънчогледово масло не става за мазане на филия, обаче е съвсем точно същото, което е и слънчогледово олио.
На мен ми беше интересна разликата между слънчогледово, царевично и прочие олио и растително олио. Пък ко щещ, разбирай мАсло. Обаче никой не щя да ме светне по въпроса... Никой ли не знае???

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14778

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.