ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Suzz

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
Re: Домашни вкусотии
    #2914926 - 10.06.2012 03:42 [Re: Nadin]

Nadin, ти си герой.
Как успяваш да угодяваш на всички?
Аз се мъчих да докарам нещо като мексиканско, ама не съм баш специалисТка.
Много обичам силантро(кориандър).Имам пресен от градината.
Половинката се мръщи и вика,че пак с дървеници съм поръсила всичко...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2914944 - 10.06.2012 09:14 [Re: Nadin]

То и при нас настана жега (най-сетне, урааа!!!), ама кухнята ми е западна и преди обяд фурната бива, след обяд - абсурд, ни фурна, ни котлони, че става ужасТно.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2914949 - 10.06.2012 09:29 [Re: nelka]

Нелка, за кокоса - напоследък го пробвах и в панировка (с яйце, нормално) и е страхотен вариант И за паниран кашкавал, и за пържен черен дроб - при дроба малко се губи вкусът на кокоса, но при кашкавала се усеща доста ясно и придава много екзотичен нюанс и вкус

Също пробвах "палачинки" или по-точно wraps с кокос, яйце и течна сметана (1 с.л. кокос, 1 с.л. сметана и 1 яйце, макар че пропорциите сигурно могат и да са други) - също много хубаво се получи, макар и по-мазнично и по-плътничко, т.е. по-засищащо от обикновена палачинка.

Ох, и друга моя измишльотина от вчера: традиционните шведски овесени топчета (kokosbollar/chokladbollar), които у нас се правят с натрошени бисквити вместо овесени ядки, ги направих със смляно ленено семе, разтопено масло, течна сметана, кокосови стърготини и какао Естествено, може да им се сложи захар или подсладител, може и да не им се слага, а и ако се сложи повече масло, сметаната става излишна. Но се получиха добре

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2914960 - 10.06.2012 10:27 [Re: Sol y Sombra]

Хехе, явно си фен на високомазнинната диета. Много са идейни измишльотинките ти

Тази година за първи път се радвам на топлото време и то въобще не ми пречи на готвенето надвечер, въпреки западното изложение на кухнята. Все пак новата ни квартира е много по-хладна от старата, където 9 години лятото не включвах почти никаква печка . Та сега наваксвам, най-вече с любими зеленчукови манджички

Тази сутрин за закуска направих черешово клафути, слава богу става и с пълнозърнести брашна, но то така или иначе брашното е малко в него. Обичам го, защото е нещо средно между крем карамел и кексче, а и черешите, ах черешите . По-вкусно ми е топло и без добавки като сметана или сладолед.

За обяд след плуване една бърза салата (червена салата с краставици и маслинин) с останалата сьомга от вчера, защото и студена е вкусна, и разни неутрални сиренца.
За довечера мисля да направя пълнени тиквички със зеленчуци (чушка, морков, зелен лук, копър), малко грис в сместа, а накрая ще закапача тиквичките с резенче домат преди да ги изпека. Предполагам, че подобно хапване би понесло доволно количество саламурено сирене

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2915051 - 10.06.2012 17:16 [Re: Hard Rock fan]

За днес на ранина, сандвичи с гъби, моцарела, резани домат и босилек на грила, за после свих едни сърми с лозови листа, много кайма и малко ориз и съм до тук

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2915184 - 10.06.2012 21:16 [Re: Nadin]

Надин, тя Сузана ти го е казала - герой си.

Сол, да си призная, аз с кокоса съм малко в ...обтегнати отношения когато стане дума да го комбинирам със солени неща. Няколко опита съм правила с добавка на кокосово мляко към ястия/супи, по азиатски маниер, обаче все трудно преглъщам после. И определено установявам, че всичко, което запържвам и приготвям до момента с кокоса, ми ухае страшно приятно, а след това настъпва един антиклимакс. В някои неща обаче наистина е хубаво да има по малко аромат. Тогава просто разтръсквам в бурканче малко вода със стърготини, после прецеждам и ползвам само получената отвара, така ми е добре на вкус.

Та да, и за кориандъра съм като половинките на Сузана и Аруен Думи нямам да го опиша на какво ми мирише , но пък ползвам семенцата за разни работи.

Рукколата и тя ми е в горната графа (кориандърската), голяма драма настъпва когато се случи да ми я предложат някъде на гости. Но предния месец приятелката купи някаква (това във Варна) - ами тя си беше почти без помен от характерния аромат и вкус и всъщност ядох малко, като никога.

Днес по някое време пекох американски палачинки.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2915292 - 11.06.2012 11:34 [Re: nelka]

Нелка, Нелка, много уют и неделно настроение лъха от снимката

За подправките мисля, че и тук съм казвала, че реагирам на пресния кориандър като на отрова. Дори и следи да има в храната, веднага го откривам и яденето остава недоядено, дори и да умирам от глад . Гаднотията е характерна само за пресния, ако е минат дори и за малко през огън, умира онази налудна стипчивост във вкуса, но пак си имам едно наум . Както и ти си казала, семенцата са съвсем друга работа

За днес съм направила яхния от пресен жълт фасул с киселец и разни други зеленцуци. Зехтинът е малко и изглежда леко "умита", но пък е идеална за след йога хубаво поохладена

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2915340 - 11.06.2012 16:22 [Re: deamon]

Преди години, един от първите ми дни в Щатите, купих кориандър вместо магданоз . Е няма такава гадост! Наистина смърди на дървеници. След време пробвах пак- нямаше промяна. Ни знам какви са семенцата му и на какво миришат, но ме е страх и да пробвам.

По темата-проза- днес ще правя печени чушки и пържен патладжан с доматен сос за вечеря + някоя пържолка за хората, които не разбирали как гарнитурата можела да бъде основно ястие . Не знам как сте вие, момичета, но на мен месо не ми се поглежда.

За утре ще е миди с ориз, да видим дали ще ги докарам.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2915352 - 11.06.2012 16:55 [Re: ]

Хо-хо, на мен все повече ми се прияжда месо, засега времето не ми се е отразило в такава посока Днес си доядох едни мариновани пържолки от събота (мариновани в някаква месарска фирма от провинцията, специално поръчани - много сложна работа ), печени бяха на фурна и с гарнитура зеле - ами, честно, не знам какво е имало в тази марината, но не бях яла толкова вкусни пържоли, а и изобщо толкова вкусно месо Месоядното същество в мен става все по-силно

За утре пак салатка със сьомгичка - като не е пържолка, поне да е сьомга А за тази вечер моите любими бърканици, които на повечето хора се струват невъзможни, но аз си ги ям с кеф. Няма да споделям, че звучи прекалено откачено

Suzz

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2915402 - 11.06.2012 19:13 [Re: ]

Vianne, и аз не обичах силантро, ама се иска време и acquired taste.

Кориандъра са семаната.

Имат малко по-друг вкус, едва ли не на копър или червения "чер" пипер.

Ако сте опитвали гъмбото на Bubba Gump Shrimp , може да си представите за какво става дума.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11977

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.