ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Домашни вкусотии
    #2935232 - 13.08.2012 10:30 [Re: Dr.G]

И на мен ми дойде мерак за готвене, откак захладя вчера правих руло от кайма, за днес съм замислила мусака и таратор.

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Vianne Rocher
Нерегистриран

#2935233 - 13.08.2012 10:32 [Re: Dr.G]

Док, аз такова готвене като през този уикенд не бях правила от месеци също. По принцип съботите работим, но тази събота валя и решихме да затворим рано, та всичко, което написах си го изпълних за двата дни, само дето вместо моркови и зеле правих салата от розови домати, маточина и биволско сирене(в Кауфланд намерих много хубаво) и хляб вече само от пикадили купуваме- едни разкошни царевични питки и други-с маслини, които се поглъщат за норматив. Наскоро ядох в един ресторант нещо много интересно- джолан със задушени картофи с коричка и яйце и при първа възможност ще се опитам да го направя вкъщи. За довечера сще ме отменят в готвенето- телешки стекове, неизменните картофи- този път ще са запечени със сметана, чесън и кашкавал, пускала съм рецептата май и имам печени чушки, които ще направя с оцет, олио и чесън- само те ще са моето участие, защото тЕлетата хич не ги мога .

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2935584 - 13.08.2012 21:07 [Re: ]

За бързо сварих една любима моя проза - леща Много я обичам с натрошено сирене. Като гарнирам с някаква мръвка, любимият няма нищо против
Тази седмица ще направя още една проза, че зверски ми се е дояла - свинско с картофи по мамината рецепта :-)

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2935786 - 14.08.2012 11:32 [Re: Бистренце]

Днес у нас се изпробва вариация на рецепта, която прочетох снощи в един блог - там беше задушено на тигана зеле с кайма, което после се прехвърля в тава, настъргва му се кашкавал, залива се със сметана и се пече. Та моята вариация е свинско филе на парченца вместо кайма и само гауда на слайсове отгоре - сега се пече и изглежда и мирише много апетитно

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2935787 - 14.08.2012 11:35 [Re: Бистренце]

И аз вчера замених мусаката с леща и никой от домашните любимци нямаше нищо против
За днес едни наденички на скара и някаква салатка.

--------------------
Ние сме ора естете.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2935798 - 14.08.2012 13:16 [Re: Пипи^]

Хехе, малко хлад и готвенето се започна

Тези дни вариации на тема горчица (мека с мед) - салата от варен зелен фасул с горчица, чесън, лимон, зехтин и копър. Допълнителното бяха салата от листни зеленчуци и сирена. Препоръчвам смесеното биволско и краве на Добреви (магазините Хляб и сирене за приятели) - и солено, и обезсолено все е хубаво, ама колко е мазно не ми се мисли . Други любими продукти от там са биволската фреска, качота (отново смесената - съвършена направо ) и малки пушени моцарелки.

А вчера патлажани на филийки намазани с горцица и чесън, които пека във фурната с малко зехтин. Като са готови им добавям повече зехтин, много лимон и магданоз. От тези красоти снощи правих сандвичи с пълнозърнест хляб и сирене за мазане.

И с това се секна вдъхновението ми за готвене (с печка), така че царството на салатите продължава. Днешната е с кълнове от боб мунг, краставица, малко домат и люти чушки, чесън и копър. Допълнителното е пастет от извара с маслини, люта чушка и магданоз и някакво кашкавалче.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2935814 - 14.08.2012 14:21 [Re: deamon]

Снощи доизяждахме пилешките филета.... направих нещо на принципа "Да почистим хладилника"
В едно средно голямо гювече (общо взето излязоха три порции от него, та сега третата стои в хладилника и вероятно днес ще трябва да нахраня милите кученца или котенца около блока) сложих масло и малко зехтин, като се затоплиха сложих нарязаните на няколко филийки вече изпечени от предния ден пилешки филенца, гъби, кашкавал, останки от шпеков салам и залях със сметанов сос. Покрих го и се пече във фурната около 30 мин. След това махнах капака, хвана коричка .... и след като поизстина достатъчно, че човек да може да го сложи в устата си изчезна от полезрението ми със скоростта на светлината.
Бяло вино, като задължителен елемент на вечерята.
Някакъв пълнозърнест хляб се завъртя.

За тази вечер още нямам идея... но ми се ще да е нещо постно.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2935832 - 14.08.2012 15:37 [Re: Dr.G]

Пържена лютика с добавка кренвирши- това е най-близо до постно ястие, на което моите се съгласиха и от биволското сирене ще сложа някоя плочка. за десерт- български праскови с бита, желирана сметана. Не съм аз майсторица на десерта, та не знам какво ще се получи.
Deamon, този магазин звучи чудесно, но едва ли го има в Бургас .

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2935926 - 14.08.2012 20:24 [Re: ]

Не знам за Бургас . Не виждам и във fb страницата им да има.

В София малка част от продуктите на Добреви ги има и кварталните магазинчета - пушена моцарела, пушено сирене и ръчен кашкавал.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #2935929 - 14.08.2012 20:39 [Re: deamon]

Днес готвих кюфтета (голи сарми) в доматен сос, а за вечеря правих задушени картофки с копър и чесън.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12006

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.066 seconds in which 0.046 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.