ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
Re: Домашни вкусотии
    #2913539 - 06.06.2012 10:56 [Re: звездна]

Дааа, май на вид са много подобни с кефира. Дори вчера, като потърсих снимка, видях една статия, в която пишеше как някой си направил матови стъкла с валяче и...с това “културното“ мляко. Само че вместо него, момичето държеше в ръка тъкмо кефир.

http://www.vg.no/rampelys/artikkel.php?artid=261977

А това хубавото, което си показала на снимката, май е cottage cheese. Ако да, то ми е страшно любимо нещо, хапвам го директно от кутийката и набързо и виждам дъното.
Употребявам го и в шопска салата, а и в сладкиши също.

---
За днес имам планирани кюфтета на скара, от пилешка кайма. С разните там гарнитури.
Странно, пилешката кайма е нещо, което години наред подминавах с презрение или хайде, недоверие, а тя се оказа много вкусно нещо, приготвена по този начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2913649 - 06.06.2012 15:28 [Re: nelka]

nelka
пълен член

#2913718 - 06.06.2012 19:11 [Re: ]

Аруен, и аз, и аз.
Тук по едно време бяха луднали по него - изведнъж всички решиха да отслабват и то тъкмо с това сиренце. Та човек ако не беше ранобуден, се затрудняваше пред празния рафт.
Е, сега вече им омръзна да са слаби и всичко си е обратно по местата.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2913949 - 07.06.2012 08:54 [Re: nelka]

Нелка, не им е омръзнало да са слаби, а са намерили друг начин (правилния, ако питаш мен) - сега отслабват с мазничко и нискомаслените сирена не са актуални, затова изчезна маслото Има го този котидж в Пикадили, ще си взема да го пробвам и аз, отдавна го гледам, сигурно поне ще е по-вкусен от изварата (на която аз слагам много масло, за да стане за ядене ).

Аз да се похваля с нещо, което закусих тази сутрин - изцяло моя измишльотина, отдавна я мислех, но чак сега я изпробвах. Не е нищо сложно, както са вашите произведения Но се оказа страшно вкусно. Значи, просто смесих опаковка рикота с 1 с.л. смляно ленено семе, 1 с.л. кокосови стърготини, 1 ч.л. захар и към 1 с.л. какао на прах. Получи се страхотно кремче като за моята шокохолична душичка, а ако част от рикотата се замени със заквасена сметана, ще стане направо божествено Кремчето го съчетах с ягоди
(за сравнение - снощи имахме рожденик и ядох торта, от известна сладкарница, на вид изглеждаше добре - шоколадова с еклери и много крем, обаче... ами, не ми хареса, прекалено сладко, а иначе евтина работа според мен, макар че цената не беше ниска моето тазсутрешно кремче беше в пъти по-вкусно )

За обяд си планирам салатка с пушена сьомга, варени яйца, кашкавал, краставица и морковче И със зехтин, естествено. Някак вече започнах да различавам качествените от некачествените храни и съставки и ми е все по-трудно да се върна към некачествените

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2914046 - 07.06.2012 14:17 [Re: nelka]

Още един фен на котич чийз можете да преброите . Особено ме радва върху филийки хляб от цели зърна (тип Вита, Слънце и Луна) с шарена сол отгоре , а за да не ми се разгвацва филията изпивам суроватката, ако се утаила . Само с лъжица също се е случвало, ей така за похапване

Днес салатата е червена - домати и червен боб с обичайните заподозрени зелен лук и магданоз. Екстрите са също добре познати - сирене, пушена моцарела и още някакво сирене, каквото ми се мерне в магазина.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #2914083 - 07.06.2012 17:13 [Re: nelka]

Не мога да пропусна котидж чийс - любимата ми закуска. Котидж чийс, боровинки и мед (понякога добавям и ленено семе за фибри) това минато през пасатора да стане като крем. Много го обичам.
А по темата - беше ми се прияло черен дроб - пържен с лук, сусамово олио, соев сос и ginger (джинджифил???) със зелева салата с много оцет.

Viva

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #2914587 - 09.06.2012 02:40 [Re: cranberrie]

За вечеря - прясно изпечен хляб с маслини и добавка към него прясна моцарела, домати и босилек

Хлябът го направих по тази рецепта и стана супер страшно е лесно, само времето за втасване е доста
http://www.macheesmo.com/2009/10/olive-bread/

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2914666 - 09.06.2012 15:51 [Re: Viva]

Вие все някакви екзотики на последните няколко страници и вкуснотии, аз - прости пълнени чушки, ама първи за сезона

nelka
пълен член

#2914737 - 09.06.2012 18:41 [Re: Sol y Sombra]

Сол, винаги си толкова сладкодумна и интересна за четене
Това с “модните тенденции“ в храненето - права си, хората много обичат да следват онова, което им поднасят медиите. До степен, че в един миг се изпразват рафтовете на магазините.
За себе си се старая да живея на принципа “от всичко, по възможност с мярка“. “По възможност“ често отпада когато застана пред шоколадите и вафличките.

А за тортите си забелязала много добре. В известните сладкарници (и не само в тях) се работи с прахове, заместители и всякакви други неприятни на вкус неща. Резултатът е красив външен вид и съвършено невъзможно за ядене съдържание.

Закуската ти звучи много интересно с тези кокосови стърготини в нея, ако я стегнеш с нещо, сигурно би свършила работа и като пълнеж за торта.

---
Deamon, aма че интересно си го написала! “...за да не ми се разгвацва филията ...“, не бях чувала такава думичка. И аз като теб си мажа сиренцето на филийка, но гледам да не му слагам друго освен сол. Шарената като че ли му идва силна или поне на мен ми се струва така.
Аз обаче мажа само на бяло хлебче.

Фенке, честити ти първи пиперки.

У дома - най-обикновена лазаня. Е да, ама какво богато съчетние от вкусове е това чудо!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2914914 - 10.06.2012 01:40 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

аз - прости пълнени чушки, ама първи за сезона

Открадвам си идеята за пиперките, само дето тук са едни горещини и не ми е ясно как ще съчетая фурната с тях, ама ще видим.
За тази вечер, не ми се готви, за това паста със скариди за мен и детенце и омлет с гъби и шунка за съпруга.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11972

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.