ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Готварски истории - нова част
    #2976359 - 06.11.2012 16:28 [Re: Някаква си там]

Сварих копривена супа с праз, а сега правя пилешко с картофи и грах

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2976361 - 06.11.2012 16:33 [Re: Си Ди]

Имам пилешка супа и сега пека гювечета.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2976365 - 06.11.2012 16:48 [Re: Си Ди]

Цитат:

пилешко с картофи и грах

Тая манджа бях я забравила тотално. Добре, че напомни, може някои ден да се пробвам.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2976374 - 06.11.2012 17:25 [Re: Си Ди]

Цитат:

Сварих копривена супа с праз

Идаааааааааааа

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2976415 - 06.11.2012 20:00 [Re: Бистренце]

Ма ади де Моите теленца и без това "зеленилки не ядяли", така че има, не е като да няма.
За утре - пиуе със зеуе, че много зелки станаа.
Щях да си слагам малък двулитров буркан с обикновена туршия / карфиол, морков, краставичка, вода, сол, светлина, топлина и добрата стара ферментация /, обаче буркана даде фира и идеята засега отиде в небитието. Хем хубаво си взех резерва от село, ма останалите ми се изсмяха и ми натрапиха този буркан точно, който аз никак не харесах, щот бил по-удачен - нА! Така е, като не се слушам.

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2976589 - 07.11.2012 11:59 [Re: Си Ди]

За днес гювечета, салата зеле с моркови и за десерт мляко с ориз и канела

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2976673 - 07.11.2012 17:01 [Re: Osushtestvena]

Вчера имаше пилешки панирани вкусотийки от Кентъки и останаха и за днес

И направо не знам какво да е следващото, нещо съм го закъсала идейно.

Може би руло Стефани, картофено пюре (или салата), нещо такова ми се върти.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2977025 - 08.11.2012 15:47 [Re: Юнона]

Днес съм си вкъщи по случай грип и понеже ми беше скучно, реших да направя чътни с киви, мандарини, банани, лук и стафиди. Добре се получи, от пет големи кивита, два банана, една печена червена чушка, три мандарини, глава лук излязоха две бурканчета по 300 грама. Добавих и шепа стафиди, чаена чаша мусковадо, чаена чаша оцет, супена лъжица сол, 4-5 сухи чилита, 5-6 зведички карамфил, една пръчка канела разчупих на две, чаена лъжица канела на прах, супена лъжица чер пипер и 3 скилидки чесън, нарязани на по 3. Аа, и кората на една мандарина, нарязана на ситничко.

Помеждудругото се сготви зелен боб с пиле и се направи шопска с розови доматки.

За довечера ще са гриловани пилешки пържолки, салата с рукола и чери доматки. Време е вече за скаличките на Нелка с разбит белтък, кокосови стърготини, стафиди и лешници, та ако не ми е много зле, ще направя и тях . Ааа, да-застудя и ще се пекат и сладките на Ума уийкенда .

Днес, когато реших да боледувам купих две торби с плодове, та имам 15 ябълки, които утре ще правя на нещо-най-вероятно на ябълков сос, но може и на още някой буркан чътни, че се одобрява доста от близките ми.

@Док, рецептата за ябълковият пай пак потъна някъде. Доколкото си спомням, една от разликите със стандартният пай беше доста голямото количество краве масло- към 200гр (май). Тази вечер ще помоля моят мъж да си разрови из нещата, защото при всяко поредно местене все се губи по нещо .

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2977026 - 08.11.2012 15:52 [Re: ]

Няма проблем, аз обикновено го правя с обикновено маслено тесто, ябълки, стафиди и орехи. Но може би нещо в технологията ми убягва, защото не ми харесва напълно... затова ми се искаше нещо изпробвано и доказано добро.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2977041 - 08.11.2012 16:33 [Re: Dr.G]

Док, изрових си стар пост. Смешното е, че тази рецепта се е търсила и миналата година , само че тогава бяхме в Банско и си мислехме, че рецептата е на София, но сега търсих на София и я няма, затова реших, че е на Бургас.

Цитат:

Така...рецептата за сладкиша, която е използвал този път е различна, защото не е могъл да си намери старата. Помня, старата беше с 250 гр масло, а тази е само със 150, а и млякото на другата беше повече. Ето я преведена:

150 гр. масло
150 гр. захар
150 гр. бяло брашно
3 яйца
2 ч.л. бакпулвер
2ч.л. ванилена захар
2 супени лъжици мляко

Смесва се с миксера омекналото масло със захарта до пухкавост. Добавят се яйцата едно по едно и се разбива добре след всяко яйце. Добавят се смесените пресято брашно, ванилия и бакпулвера и докато се разбърква се добавя по малко прясното мляко. Помазва се формата за печене с масло, сместа се изсипва и се заглажда. Обелват се 2-3-4 ябълки в зависимост от размера, нарязват се на "лодчици" и се набождат в тестото. Поръсва се захар и канела отгоре и се пече в затоплена фурна на 175С 35-40 минути.

Сервираме обикновено с ванилен сладолед или бита сметана.

Във вторник се прибираме на София за малко и ще изровя и другата рецепта- тя е особено сполучлива.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7803

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.