ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
Re: Готварски истории
    #2965213 - 08.10.2012 17:35 [Re: Бистренце]

А пък аз реших, че естетиката ми е по-важна. Как така да ям салата от домати без магданоз (или нещо друго зелено), че то грозно !!! А сега сериозно - всяко втелясване повече вреди . Според Аюрведа, ако приемаш храната като бреме, колкото и да е полезна откъм нутриенти, не работи в твоя полза (когато ми изнася, вярвам в Аюрведа )

За днес вечерта салата от краставици, рукола и репички с доволно балсамико и зехтин. Мариновах много приятни хапки сирене в зехтин с лют пипер и сух риган, ще си помисля дали да ги ям или да се въздържа от калциева храна. За допълнително остана от хумуса и хляба на Слънце и Луна.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2965216 - 08.10.2012 17:44 [Re: deamon]

Еее, не може съвсем въздържание от калций. Ако има 1-2 часа между калций и желязо, не е проблем :-)

Може ли рецептата за хумуса? Много го обичам с кисели краставички

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2965241 - 08.10.2012 18:42 [Re: Бистренце]

За въздържание дума да не става, само гледам да има някаква пауза между тях!

За хумуса нямам точни мерки и винаги го правя на око.
Настъргвам една малка глава бял лук на ситно ренде. Нахутът трябва да е много добре сварен - ако не ти се вари вкъщи, става и от консерва. Ако го правиш у дома, добре е да го накиснеш в достатъчно количество вода от предната нощ. Отцеждаш хубаво водата на сварения нахут. Тертиплиите чистят люспите на варивото, но мен това може да ме докара до лудост и го пропускам, пък и не ми пречи да не е съвършено гладък. В блендер смесваш лука, нахута, сока от половин лимон (или малко повече) и сусамов тахан. Подправките са кимион, лют червен пипер, ако обичаш, и сол. Ако го харесваш по-гладичък може да сложиш повече тахан и малко вода като го блендираш. Някои добавят зехтин още при пасирането, но на мен ми идва тежък тогава. Накапвам малко зехтин при сервирането, както и сладък червен пипер и черен сусам.
Освен с кисели краставички много е приятно да се хапва и с пресни моркови, а защо не и със суров карфиол и други хрупкави зеленчуци.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2965296 - 08.10.2012 20:34 [Re: Бистренце]

Не искам да съм кофтия вестител, сайта е комерс, но инфото не е тяхно, просто е на български. За някои неща имах представа, доколкото ги имаше в химията на готвенето. Не помня дали точно така се нарича, но освен технология готвенето имало и тези различни изисквания от гледна точка химическия състав на храната след обработка.
Удобно се правя на разсеяна за доста неща обаче. Така или иначе живота е нездравословен, за какво да се главоболя чак толкова?

ПП Написах го това, обаче крампите толкова се засилиха днес, че ..... Заподозрях хипокалиемия . Нямам доказателства, чиста фобия или суеверие ми е , но извадих запасите от кайсиеви компоти. Е, утре ще си взема и един неокс капсули, за всеки случай.
За тази вечер мъжа ще хапва прекрасна прясна млечна салата с печени тиквички и чесън, наденички на скара и остатъка от лещата, а аз ще си нагъвам компотите
Така че не ме гледайте какво говоря или беше обратното?

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2965328 - 08.10.2012 21:46 [Re: deamon]

Доматки без нещо зелено - никога
Днес у нас - салата от розови домати с босилек, червен лук и зехтин. Лазаня, приготвена от съпружието. И от мен за утре - салата от гриловани тиквички, киноа, домати (махам частта със семето) и магданоз. От тази салата ще си взема за офиса. И една пилешка супичка приготвих - времето нещо захладня, а и голямото чедо го боли гърлото...

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2965344 - 08.10.2012 22:13 [Re: Си Ди]

Калия не знам, но виж магнезия. Че хипокалиемията се проявява и по друг начин освен с крампи.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2965392 - 08.10.2012 23:42 [Re: Dr.G]

Магнезият, горкият, е единственият, който не ми създава грижи. Е, винаги има и първи път. Аз си знам иначе причините де - астма, диуретици, стероиди, засегнати нерви. А днес се загубих два пъти, за секунди, но се загубих - добре, че бях с приятелка.
Както и да е, компота винаги помага. Течност е, има си електролити, захар, добавяш щипка сол, щипка сода и готово!

ПП Взех от лидл една френска дижонска горчица - тва мноо солено и мноо люто ве

Shonned
зайче

Регистриран: 29.01.2004
    #2965399 - 08.10.2012 23:57 [Re: Си Ди]

Здравейте. Отдавна не съм писала защото нямам много време да готвя. Утре обаче имам свободен ден и смятам да наваксам. Мисля да готвя ориз. В Бг никога не съм обичала ориз особено може би защото ние не сме страшни специалисти в приготвянето му. Тук обаче имам близка приятелка от близкия изток, която буквално ме превъна във фенка на техния ориз. Онзи ден бях у тях на гости и беше приоготвила ориз с агнешко и стафиди. По-вкусно нещо не бях яла. Утре ще се опитам да го приготвя. Мниого вкусно.

--------------------
http://shonned.blogspot.com
Животът има право винаги!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2965496 - 09.10.2012 09:52 [Re: Shonned]

И да дадеш рецептата.

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2965974 - 10.10.2012 08:41 [Re: Dr.G]

За днес грах с пилешко, салата зеле с моркови и крем на Д-р Йоткер /някаква нова вид, поне за мен, с кисело мляко /

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7797

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.