ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Традиции в храненето на семейството - споделете вашите
    #2976602 - 07.11.2012 12:56

Като писа за десерт, да питам пишещите тук, просто ми е любопитно: смятате ли за необходимо и нормално всеки ден да се осигурява и десерт? Защото аз със сигурност не, а за салатите - често ги ползвам вместо гарнитура, а не към другата гарнитура

А иначе аз на обяд си хапнах ребърца с гарнитура от задушени с масло зеле и чушка. От зеленчуците остана и вечерта мисля да ги забъркам с цедено мляко, да видим какъв ще бъде резултатът

Редактирано от Nadin (07.11.2012 19:05)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
Re: Готварски истории - нова част
    #2976607 - 07.11.2012 13:51 [Re: Sol y Sombra]

Не смятам за нужно и не се грижа всеки ден да има десерт. За мен десерт са плодовете, за мъжа - шоколад. Грижа се за него да има шоколад, за мен плод. Всичко останало е добре дошло, но не му придирям.
Чат пат правя крем карамел, но само ако имаме домашни яйца. От Била купуваме една много яка торта Сахер. Но такив ми ти да се чудя всеки ден къв десерт да правя - тц. Че аз и не готвя всеки ден.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #2976640 - 07.11.2012 15:35 [Re: Бистренце]

Да споделя за десерта . Често първо правя десерта, а яденето става между другото. Причината е, че ми е по-интересно да правя десерт. Естествено не готвя такъв всеки ден, но като си наумя нещо, после щеш, не щеш, има десерт - най-лесните са ми мляко с ориз, кекс, макарони на фурна (хем е ядене, хем е десерт - нещо като две в едно).
Направих рачел и съм много горда . Ох, вкусно е, ама си е връткаво. Да се оплача - счупих си нещо на капака на купата на кухненския робот и ако не се продава поне купата... загубена съм, защото много го ползвам (това не е точно за тази тема, ама...).

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2976643 - 07.11.2012 15:50 [Re: Sol y Sombra]

Десерт - не, понякога искат "нещо сладко", но става въпрос за шоколад обикновено. Сладкишите - кекс, плодов, щрудел, бисквитена торта и т.н. са си отделни хранения за тях /с кисело мляко обикновено / и не се броят за десерт.
Обаче салатата си е салата и тя си е за аперитива, основното не се яде със салата или вместо гарнитура. Това са на половинката вижданията, не моите - аз ям директно зеленчуците или плодовете сурови ВМЕСТО друга готвена храна.
Така че е според вкусовете и възпитанието май, не че има "правила".

Цитат:

задушени с масло зеле и чушка. От зеленчуците остана и вечерта мисля да ги забъркам с цедено мляко, да видим какъв ще бъде резултатът

По-добре малко горчица с лютеница или салца, чесън и зеленилка тип магданоз, копър - от сорта, не мляко

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Приготвяне на десерти - слабост или задължение
    #2976653 - 07.11.2012 16:16 [Re: Sol y Sombra]

Сладко не обичам, десерти не правя
Ако направя нещо сладко, то ще е сладкиш, палачинки или нещо от този род, но за закуска, иначе специално десерти
Винаги има пресни плодове и поне 2-3 вида сладолед, който иска- моля но до там

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2976664 - 07.11.2012 16:56 [Re: Nadin]

Надин, то ясно, че приготвянето на десерти си е страст, слабост, ако искаш, а за задължение не мисля, че може да се говори. На мен питането ми не беше такова, съжалявам, че така си го разбрала и още повече, че е било толкова не на място в другата тема. Нямах намерение да стане отделна тема. Питането ми беше по-скоро за навиците и традициите в различните семейства, защото явно са доста различни. За мен винаги е било странно всеки ден да се осигурява за семейството и и предястие, и основно, и десерт, а някои го правят и дори го имат за необходимо. Това ме учудва при напрегнатото ни ежедневие. Но това явно е традиция в семействата, където я има. Та просто ми беше интересно какви са традициите в различните семейства. Но ОК, да си поговорим в тази тема за това.

Аз лично обичам да се занимавам точно с десерти, макар че напоследък не правя много, но не бих могла да го правя всеки ден, а дори и всяка седмица А и необходимостта от предястие или пък отделна салата не я разбирам, честно казано, ако количеството на основното ястие е достатъчно

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2976666 - 07.11.2012 16:58 [Re: Nadin]

Аз правя кекс, макарони на фурна, сладкиши и някои подобни нещица, но рядко - обикновено в неделя (но не всяка неделя ).

Има плодове, шоколади, разни шоколадови бисквити, лятото сладолед и така.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2976690 - 07.11.2012 17:27 [Re: Sol y Sombra]

Аз не знам дали бях се замисляла за точно това определение - необходимо и нормално, но не бих имала нищо против всяка вечер да сервирм и десерт. Но не, не го правя. Все пак понякога приготвям разни неща на основата предимно на мляко, сметана и разните добавки за вкус и консистенция. Ъъъ...еклерът десерт ли е? Често правя един или друг вид, харесваме ги.
Ако приемем, че десерт е онова, което се съхранява в хладилник (макар че има и топли такива - десерти), точно всеки ден нямам такова. Но винаги сервирам по нещо сладичко до кафето: кекс, кифлички, дребни сладки, изобщо нещо, което е минало през фурната. Палачинки и вафли - те са отделно. И после, защо тренирал половинката...

---

Алис, със сигурност се продават купи, боя се обаче, че се продават точно комплект двете неща, а не само капак. Дано само не решат, че моделът е излязъл от производство. За жалост, не мисля, че е евтина тази подмяна, но ако тръгнем по темата за консуматорското ни общество, няма да ни стигне мястото тук. Успех!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2976695 - 07.11.2012 17:40 [Re: Sol y Sombra]

Отделих темата, защото ми се стори интересна, а от другата остават две страници, тоест щеше да се наложи да я затворя, преди да се е развила.

Кажи какво заглавие би искала да сложа, след като това не ти допада?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2976706 - 07.11.2012 18:03 [Re: Nadin]

Аз ей ся ще спретна един десерт, дето само аз си го ям
Купих печена тиква /няма да се хабя аз да пека,я!/, която ще наръся с канела и медец и даже може тва да ми е вечерята

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1634

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.