ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
Re: Готварски истории - нова част
    #2978762 - 12.11.2012 21:14 [Re: ]

Да, ама не и в Иван Вазов . Гъзита са тук - само полента за 27 кинта имаше в Пикадили с трюфели и горгондзола . Поне тези дни, в които търсех.

Качамакът го открих като храна в късна възраст, защото в Низината не се прави, а си струва - хем вкусен, хем полезен, хем става бързо (поне инстнантния, който е масов).

@Си Ди, в тази пропорция стана много добре, а и се помни лесно. Благодаря ти !

@Бистренце, ако замлъкна за по-дълго от седмица-две, приеми го за хвалба

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2978767 - 12.11.2012 21:27 [Re: deamon]

Скоро ще чакаме повод за хвалба

Аз да се похваля със силиконовата форма за мъфини Вчера правих в нея нещо като бананови мъфини (банани, яйца и ленено семе, нищо особено) - останах доволна, много лесно ги извадих. Днес "кокоската", която иначе си правех в тефлонова формичка, но напоследък все залепваше - никакъв проблем, мъфинчетата се отделиха още във фурната Много добра инвестиция, дори и да я ползвам само за тези "кокоски"

А иначе менюто ми днес беше салата с домат, авокадо, варени яйца и сирене Много вкусна. За утре няма яснота по въпроса.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2978887 - 13.11.2012 09:07 [Re: deamon]

Стига де, и ние имаме Пикадили в Света Троица и там на секцията за брашна, различни от пшеничено съм виждала и просо, и елда, и качамак, и киноа и то на цени не много по-различни от тези в другите магазини. 27 лева за кукуруз с трюфели . Да си го ядат!

Мен така ме събори грипа, че два дни ни ш, ни м (ни шавам, ни мърдам ) и чак тази сутрин се освестих, та готвенето го позарязах и единствено успях да сътворя за себе си леща, като използвах такава от консерва , а мъжо си прави шницели.

Днес ми се въртят в главата мусака или пълнени червени чушки със сос Бешамел.

Ще чакаме добри новини

Melita
почетен член

Регистриран: 09.11.2012
    #2978989 - 13.11.2012 18:18 [Re: ]

За тази вечер телешко на фурна За дребосъчка - агнешка яхния

Vianne Rocher, бързо оздравяване Грипа е гадна работа, като половин човек се чувстваш

Преди 2 години си купих силиконови формички за мъфини, и срам не срам, още не съм ги ползвала

--------------------
Улыбка

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2978997 - 13.11.2012 18:33 [Re: Melita]

Благодаря, Melita . По-добре съм, но доста отпаднала и приносът ми за деня беше нещо като крем ванилия, в който сложих бонбони лакта и краве масло, а белтъците ги разбих хубаво на сняг и ги добавих накрая без да бъркам много-много с лъжицата. Другите манджи ще са утре. Мъжо помина с шведски кюфтенца полуфабрикат- с кафяв сос и варени картофи и вместо боровинков конфитюр си сложи чътни. Аз май само крем ще ям.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2979020 - 13.11.2012 19:45 [Re: Sol y Sombra]

Тъй като от известно време съм горд собственик на 12 силиконови форми за мъфини, 4 керамични форми за брюле и 6 алуминиеви шолички за карамел или реване, да те питам като "препатил": силикона обработва ли се по някакъв начин, или направо се слага сместа?

За тази вечер салата зеле с домати и магданоз и фусили със сос кайма, праз, лук, чесън, морков, мляко, червен пипер, джинджифил, босилек, индийско орехче и магданоз. За сгъстител използвах лъжица-две картофено пюре, защото царевичното брашно е свършило, без да обърна внимание. О, и кашкавал отгоре.
С тази Загорка резерва с вкус на боровинки, дето ви я препоръчах преди няколко дена, вървеше страхотно.

ПП Виан, оздравявай бързо, но като я караш полечката!

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2979068 - 13.11.2012 21:06 [Re: Си Ди]

Си Ди, моите са някакви италиански от Пикадили - 6 броя на една голяма форма. В упътването си пише, че първо се измива с препарат, после се намазва с масло и нататък не било необходимо дори да се намазнява. Аз за всеки случай намазних и втория път и нямаше никакъв проблем с изваждането, а на дъното си беше останала течност - мазнина сигурно, защото кокоските ми са с доста масло След това измивам пак с препарат и толкова. Засега не съм пробвала без никакво намазняване, но щом пише...

Това "препатил" за мен ли се отнася или за теб?

Редактирано от Sol y Sombra (13.11.2012 21:08)

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2979094 - 13.11.2012 21:57 [Re: Hard Rock fan]

У нас тази вечер има руло "Стефани", кюфтенца от тиквички и пухкава баница И всичко е безкрайно вкусно и сготвено от двете ми момичета - цял следобед сигурно им е отишъл Много ме трогнаха. След работа бях на йога и връщайки се към къщи си мислех, че един омлет набързо ще е идеално решение, а какво заварих Наляхме си по чаша вино с таткото и ... ето как един обикновен делничен ден (неприятен и изнервен дори!) се превърна в неочакван празник. Щастието понякога е тоооолкова близо

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2979098 - 13.11.2012 22:06 [Re: Sol y Sombra]

Никога не ги омазняваме у дома. Казвам у дома, защото фен на всякакви мъфини е дъщеря ми и поне два пъти седмично се упражнява с тях. Отлепят без проблем и съвсем лесно. Щом детето само се справя.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2979107 - 13.11.2012 22:23 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Днес метнах набързо едни пържоли във фурната за милото, аз си доизяждам лещата, детето кара на купена храна от магазина, но утре ще трябва да се готви. Днес по план и зеленчуци в стиймъра трябваше да правя за към пържолите, но се хванах с едни есенни листа да се занимавам къде събрах от парка и съвсем изключих за зеленчуците, че ми се измърмора, голи пържоли ли трябвало да яде...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6280

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.046 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.