ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Готварски истории - нова част
    #2980170 - 16.11.2012 20:48 [Re: ]

Аз купувам биволско кисело от Добрев 7,5% масленост, доволна съм Вече кравето мляко ми се струва като водичка А биволско сирене купих от Маджаров и също много ми хареса.

С квасене на прясно мляко не ми се занимава А и няма откъде да купя подходящо мляко - да е направо от кравата, непастьоризирано

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Vianne Rocher
Нерегистриран

#2980181 - 16.11.2012 21:12 [Re: Sol y Sombra]

Добрев има само в София, нали?

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2980187 - 16.11.2012 21:23 [Re: ]

Не знам

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2980388 - 17.11.2012 12:31 [Re: Sol y Sombra]

Аз не, че ше допринеса за темата ма да си кажа - щерка и аз мразим истинско прясно мляко (домашно), навремето баба ни купуваше и вареше и затваряше в буркани горещо и правеше кисело и подобни и ние не го ядяхме, накрая й казах....да не зема за нас, само за тях си (живеем врата срещу врата)

Прясно и кисело - от магазина. С по-високата масленост и ако е кисело, да не е кисело - мразя кисело кисело мляко.

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2980598 - 18.11.2012 01:31 [Re: Hard Rock fan]

Аз се мъчих да подквасвам със закваска от купешко 'кисело' мляко. Ми не стана, става едно лигаво и гадно и го изхвърлям. Това е защото гадовете слагат какво ли не в тия йогурт-и.
Една позната имаше закваска и ми даде от нейната, стана си от раз. После известно време си имах закваска, оставях си по няколко лъжици от предната партида да има за следващата .... докато един ден щерката не ми изяде закваската, че искала била кисело мляко И сега си купувам от магазина 'йогурт'.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2980623 - 18.11.2012 08:10 [Re: ravekitty]

Аз онзи ден разбрах, че йогурт била турска дума.

Сетих се за още два трика на една баба- освен закваската, се капват 1-2 капки мая за сирене в млякото и се разбърква добре. Така със сигурност ще стане гъсто. Също, когато отвиете млякото, махате капака и отгребвате лъжица-две от него. Така след няколко часа ще се е събрал т.нар. цвик , който махате (между другото, много е полезен, аз го пия) и млекцето е по-гъсто.

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #2997172 - 03.01.2013 14:37 [Re: ]

Дали сте опитвали да квасите купено прясно мляко и получава ли се нещо?
Интересува ме също дали някой има опит с млеката и подквасите в Германия. Синът ми иска да си кваси мляко, но не съм сигурна, че ще го пуснат с подквасата в самолета (този път е само с малък багаж и май не можеше да се пренасят течности; или може малко количество?). Сигурно трябва да питам в друга тема.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2997232 - 03.01.2013 16:26 [Re: Alys]

Аз съм в Германия, но не съм квасила мляко тук, нищо не мога да кажа. Но по магазините се намират много хубави кисели млека. Най-доволна съм от един йогурт в малки разфасовки, който има вкус на киселото мляко такова, каквото го помня от дете. Вкисва се и става на айрян, както си му е реда.

Иначе турски магазини има на всеки ъгъл и там йогурт да искаш. Такъв не съм купувала, но са ми казвали, че е хубав. Йогурт е всъщност турската дума за кисело мляко и разлика не би трябвало да има.

За полета течностите трябва да са в максимално 100 ml в опаковка. Ето тук са правилата.

Аз нещо друго искам да споделя. Купувам си едно прясно мляко, което се води био и 2 опаковки се застояха в хладилника ми доста време - изтече им срока на годност преди месец, а едната дори беше отворена. Баба нали ме е учила, че мляко не се хвърля, ей сега ги сложих да ги направя на извара. Обаче изненада - млякото не се "проби". Е, кво ще е тва био-прясно мляко, дето може да стои 1 месец в хладилник с изтекъл срок на годност и още да е мляко. Сега трябва да го направя на нещо и се чудя какво. Чудна работа.

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2997332 - 03.01.2013 18:55 [Re: Хуанита]

Такава желязна устойчивост и трайност май не е добра атестация за това мляко, редно ли е био-продуктите да са тъпкани със стабилизатори .

Alys, виждала съм в немски магазини да се продава в малки кофички истинско българско кисело мляко, най-ценното му е именно въпросната "добра бактерия". Има доказани лечебни свойства. Немските йогурти са много вкусни, особено обичам някои плодови, но не я съдържат със сигурност. Обаче са вкусни.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #2997361 - 03.01.2013 19:52 [Re: Хуанита]

Хуанита, Атлантида, благодаря за мненията. Ако бях със сина в Германия, със сигурност щях да изръшкам магазините и да намеря кисело мляко. Но това, което той е намирал в магазините, в които пазарува, не било изобщо кисело мляко. Иначе и той спомена, че ще трябва да потърси турските магазини (ох, кога ли ще стане).

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3450

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.