ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Деньо
с козуначена зависимост

Регистриран: 24.11.2009
От: Варна
Re: Машина и рецепти за хляб
    #3290113 - 02.07.2015 00:42 [Re: Хуанита]

Лек офтопик. Търся съвет. Как да не изтече мармалада от кифла при печенето? Пробвах разни неща намерени в мрежата, но резултата е незадоволителен.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3290316 - 02.07.2015 15:48 [Re: Деньо]

Опита ли при свиването първо да го загърнеш с двата странични ъгъла? Когато тръгнеш да свиваш кифлата, се получава нещо като джоб, в който остава мармелада и ако притиснеш леко краищата за да не се разтича при свиването, ще си остане там и при печенето. Навиват се, като избутваш средата с мармелада напред, а с пръсти придържаш краищата към теб и стават хем навити, хем извити.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Деньо
с козуначена зависимост

#3290511 - 02.07.2015 23:03 [Re: асегаде:)]

Ха, ха, не съвсем. Тази вечер пробвах няколко случайно хрумнали ми сгъвки, по време на самото оформяне и сякаш има една сполучлива. Външния и вид обаче въобще не прилича на кифла. Мармалада завивам в нещо като плик, чиито краища захлюпвам отгоре. После завивам останалото тесто около тоя плик, като внимавам горната му част да си остане отгоре. Сега се пекат, и за сега точно при тоя модел няма течове. Дано конструкцията издържи и печенето. Но... формата им хич не е на кифла. Станаха едни дебели такива. Едва сега се присетих, че съм питал тук Ноооо... по твоя начин предусещам че ще стане. Успяваш ли да докараш формата да е като на традиционната извита кифла? Ако някой ден правиш, и имаш възможност, моля снимай самото оформяне (знам, ще трябва асистент, с нацапани ръце не бих си пипал фотото).

ми аз съм си

#3290867 - 04.07.2015 15:07 [Re: Деньо]

Не ми се наложи да правя кифли, намерих ти клипче.:)
Като пропуснеш нарезите, които жената прави при върха, ще получиш формата, която се опитвах да обясня. После искат само леко извиване.

https:// />

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Деньо
с козуначена зависимост

#3290868 - 04.07.2015 15:22 [Re: асегаде:)]

Благодаря, но дано помниш къде е клипчето, че линка нещо не работи. Копирай ми заглавието му, ако не се получават линковете тук.

ми аз съм си

#3290940 - 04.07.2015 20:30 [Re: Деньо]

Извинявай, флаш плеъра ми прави номера и си мислех, че е от него. Дано сега всичко е наред.

За всеки случай можеш да го намериш като /watch?v=D0WBKVlSu9Y в youtube.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3293167 - 15.07.2015 05:21 [Re: Деньо]

Станаха ли кифлите?
Ей тука нагледно + рецепта http://svanya.blogspot.com.es/2014/08/blog-post_11.html

Деньо
с козуначена зависимост

#3340993 - 26.02.2016 00:15 [Re: gaiety]

Да, малко цилиндрични ми се получават и на мен, подобно на тези от клипчето на асегаде:). А тия от линка ти gaiety изглеждат фантастинчно. Уж и аз така ги навивам, ама не стават толкова красиви. Но да кажа все пак, че имам едно дълго чакано постижение. Успях да напипам как се получават толкова здрави конци, та козунака да запазва структурата си даже потопен в прясно мляко - това ми е любимия начин за консумация. Номера е, да се остави достатъчно време на глутена да се накисне добре с вода, в отсъствието на мазнини. После да се меси пак без мазнина за да се развие добре и едва след това, да се вкарва мазнината. Само не се стряскайте от подробното описание на технологията, което неусетно се разпростря на 3 страници. Дълго е, защото се постарах да опиша абсолютно всеки детайл, така че даже човек за пръв път да прави козунак, да му се получи. Ако се замислите, тази технология е по-лесна от традиционната с активиране на маята, поддържане на топло помещение и т.н.

Козунак версия 2016 - "козунак с накисване". Подробно упътване за начинаещи.

Разпространението на файла е свободно при посочване на този линк към него:
https://drive.google.com/file/d/0BxPeAj1Z0O14OVpxeFNNdnhqcDg/view

ето и няколко снимки на два опита по тази технология:

Вторите малко бързах и не ги оформих както трябва, обаче това въобще не повлия на вкуса им... ммм....
Весели празници и да ви е сладко!

--------------------
Изпитана рецепта за козунак на конци

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21441

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.