ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
Re: Кулинарни подвизи и не чак такива
    #2988554 - 14.12.2012 19:10 [Re: nelka]

На мен вареното - добре сварено, за разлика от суровото, не ми мирише и ми е много вкусно(консервирано не съм яла, ма сигурно там е почти сурово или само леко подварено).

Веднъж не бях го сварила добре - големи глави бяха и пак ми миришеше.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2988558 - 14.12.2012 19:22 [Re: nelka]

Уф, това цвекло всякак ми мирише на пръст и варено и неварено. Ама поне вареното е далеч по-приемливо, а в някои случаи даже миризмата може съвсем да се изгуби.

В общи линии съм съгласна с това, което казва Фенката по въпроса за цвеклото - много варене, и след това на малки кубчета, с много дресинг. Така бива, и аз така си го приготвям. Даже докато го варя ( аз го варя белено) му пускам във водата ароматизатори - черни пиперчета, бахарчета и един дафинов лист - става страхотно!

Отделно пък пробвах и готово консервирано, направено като киселите краставички - супер е! Сварено си е добре, киселичко, като туршийка е. Само му прибавям малко зехтин в чинийката и готово. А, да, много му върви и ситно нарязан червен лук.

Сурово цвекло съм консумирала само на прясно изцеден сок, но не чист, разбира се, а заедно с морков сок. Гадост. Това така мирише на пръст, че не се трае. Да не говорим пък какво бълбукане на корема ми сътвори...после четах, че било добре за затегнат стомах, вършело чудеса.

--------------------
Sola scriptura

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2988566 - 14.12.2012 19:38 [Re: звездна]

Абе мирише ви то...много ви разбират детските глави . Много си е вкусно даже сурово и е страшно полезно . Тази вечер правих две салати- настъргано цвекло с майонеза и колсло. И двете се ометоха за норматив, а мъжете ми не са от най-големите любители на салати. Картофените кюфтета станаха...половината и то тази половина, която пържих с повече олио (около един пръст) . Другите леко се нацепиха по краищата и трудно ги обърнах. Аз малко на око карах продуктите и може и за това , но пък станаха много вкусни. Сложих чубричка и сиренце, лук и яйца и маалко брашно, като ги овалях също в брашънце. За десерт извадих кутия руски конфети от едни клиенти...ми не знам какво толкова съм им харесвала навремето, сега ми се видяха ужасни.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2988577 - 14.12.2012 20:06 [Re: звездна]

Сок от цвекло е най-гадното нещо ever! Това само като помириша съм
Но пък младо, дребно цвекло, пресничко и сочно, сладичко ням ням ням
Не знам какво толкова ви мирише> Може би купувате от големите глави, които наистина са си гадни. Баба ми едно време с тях си хранеше животните
И да, наистина е много полезно. Едно от най-богатите на желязо растения, но преди да бъде подложено на термична обработка разбира се. За това се и консумира с лимонов сок - витамин С от лимона помага на по-доброто усвояване на желязото заедно с малко мазнина.
Не че искам да ви убеждавам да ядете сурово цвекло, щом ви мирише гадно. Ако ми мирише на пръст чак толко и аз няма да го ям, но до сега просто не съм попадала на толкова смрадливо, че да ме откаже.
Комбинациите с ряпа и земна ябълка също са страхотни.
Нещо друго с цвекло, което много обичам е, цедено кисело мляко с настъргано цвекло. И това намазано върху чиабата... ето кво ще се яде утре
deamon-чето вече няколко дни го няма. Това най-вероятно ще значи, че има ново форумно бебе

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2989038 - 15.12.2012 16:28 [Re: Си Ди]

Мерси за рецептата, ще го пробвам някой път, звучи интересно!
Довечера сме на купон, така че няма да се включвам в темата
За утре - наденички на скара и някаква салатка.

--------------------
Ние сме ора естете.

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2989489 - 16.12.2012 17:27 [Re: Пипи^]

Аз за днес имах големи планове за готвене, ама като изкарахме цяла сутрин в супермаркета и задръствания и ми мина мерака, а и след вчерашното велико чистене направо нямам сили Та набързо едни наденички и картофена или зелена салата, още не съм решила каква точно да е салатата

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2989503 - 16.12.2012 18:30 [Re: étoile]

За днес ще пека свинско филе, ама в плик. Ще го шпиковам с лук, чесън и морковчета, завивам с бекон, добавям малко сухи натрошени червени чушки и червено вино, пък да видим Гарнитура - картофи на фурна.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2989509 - 16.12.2012 18:52 [Re: Nadin]

Цитат:

За днес ще пека свинско филе, ама в плик. Ще го шпиковам с лук, чесън и морковчета, завивам с бекон, добавям малко сухи натрошени червени чушки и червено вино, пък да видим Гарнитура - картофи на фурна.

Звучи добре, тъкмо се чудех нещо подобно за Коледа

Аз правих бърз кейк солен (мързелива баница), стана малко по-гъсто от кексово тесто, между кекс и питка, сега се пече, да видим кво ще излезе.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Кулинарни подвизи и не чак такива *DELETED*
    #2989511 - 16.12.2012 18:55 [Re: Hard Rock fan]

Чакай да видим дали ще стане сочно Правила съм подобно нещо под фолио, ама стана суховато, надеждата ми е в плика :yaho_3

ПП Пропуснала съм - и гъби поратабели на резанчета ще добавя към останалото.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2989518 - 16.12.2012 19:19 [Re: Nadin]

Сигурно, затова и ползвам основно пликове за печене - остава по-сочно месото. Не съм слагала вино в плика, само за маринатата го ползвам, но сигурно ще си стане както трябва.
Джоланите стават убийствени в плик, например, а месото им е жилавичко иначе.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5460

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.03 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.