ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Кулинарни подвизи и не чак такива
    #2989522 - 16.12.2012 19:31 [Re: Си Ди]

Само да отбележа, че не го шпиковах, ккто бях решила, а го нарязах на дебели филийки, но без да ги разделям една от друга, така че се получиха нещо, като джобове. Между тях наредих ( много) резани лук, чесън, морковите, резаните поратбели и малко бекон (по съвета на половинката на Бистренце от другата тема), поръсих с много прясно смлян черен пипер, пък да видим

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2989572 - 16.12.2012 21:13 [Re: Nadin]

Това звучи добре Ще се пробва, мерси за идеята

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2989580 - 16.12.2012 21:27 [Re: Си Ди]

Ейй, да беше казала по-рано. Днес правих джолан, като първо го варих, после го пекох под фолио и със сос и стана крехко месото, но не така, както се надявах...То беше само чисто месо от джолани-без кожата и без кокал. Пекох го със счукан чесън, червен и чер пипер и чаша токайско вино, щото иначе щеше да се хвърли .

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2989581 - 16.12.2012 21:28 [Re: ]

Срам не срам, признавам, че не съм яла червено цвекло. Време ми е вече да опитам.

Тази сутрин тръгнахме към парка на разходка с кучето и... стигнахме до зад блока. Навън беше ледена пързалка. Ако сте виждали пингвин как ходи, няма нужда да ви казвам как изглеждах вървейки. Затова ми беше много трудно да събера кураж и да изляза до магазина, а цял ден сме вкъщи 4 човека - трябва да се яде. Отворих фризера с надеждата да излезе нещо, което да ми спести пързалката навън, и попаднах на шепа дивечова кайма, пакет бланширани чушки и замразени листа кисело зеле, реколта 2011. Напълних една голяма тава със сърми и пълнени чушки, омесих хляб и го опекох и единственото, което ни липсваше, беше сиренето.
Така си реших проблема с яденето днес.
А, извадих да се размразят пилешки гърди, нарязах ги на филийки, овкусих ги и утре от тях ще станат нещо като пилешки виенски шницели. За компания ще им сложа картофено пюре.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2989617 - 16.12.2012 22:37 [Re: Milano]

Цитат:

Това звучи добре Ще се пробва, мерси за идеята

Milano, стана добре, бих казала по-добре от очакваното. Бих сложила повечко бекон в така образуваните "джобове" Пекох на 400 Ф за 3 часа и 1/2 час с разрязан плик. Стана сравнително вкусно и сочно.
Според съпругът ми станало супер, аз не обичам свинско и за мен беше ОК.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2989846 - 17.12.2012 12:36 [Re: Nadin]

Ще го направя и аз за Коледа.

Иначе, по темата - днес сме на китайско купено

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2990112 - 17.12.2012 20:58 [Re: Hard Rock fan]

Изтощих се - дребоса в три следобед ми съобщи, че утре трябва да се носят "неща" за празнуването им в училище, а те са първа смяна. Та хвърчах до магазина в дъжда и навалицата и досега правих четири тави бутер охлюви /пица и със сирене/ и една тава плодов сладкиш. Заредих една миялна и измих каквото не се събра, прибрах по купи и кутии храната и разчистих цялата мизерия, която се получи - той да му мисли как ще се замъкне утре до училище! Само дано спре да вали!

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2990335 - 18.12.2012 01:51 [Re: Си Ди]

Вчера направих едни пълнени чушки, днес картофена яхния и свински хапки с гъби и лук и подправки на тиган.

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2990394 - 18.12.2012 10:51 [Re: Hard Rock fan]

Готвих октопод. По-точно - октоподи. Пет малки октопода бяха малко над килограм...по 20-25 см всеки. Приготвях ги за пръв път, с един малък страх в себе си да не откажа някого завинаги от тази храна само, защото АЗ не съм я направил добре. Май се получи - изяде се всичко с "ищах", което си е важен критерий. Нито бяха сухи и жилави, нито имаха (неприятна) миризма или дъх. Дъщеря ми дори каза, че по консистенция и вкус малко й приличат на нещо средно между телешки език и дроб.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2990405 - 18.12.2012 11:32 [Re: tender™]

Тъкмо тия дни мярках сезон от най-добрия готвач с Рамзи, та единия полу-финалист стигна до финала с октопода си. И гледах в магазина октоподчета и разни такива необичайности, ама не се престраших.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5294

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.024 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.