ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Никулден
    #2984650 - 03.12.2012 16:29 [Re: Nadin]

Смятам да съм на херинга.
Миналата година си взех петте пари с три толстолоба - пълних, панирах, пекох, мариновах, пържих ол дей лонг. Така че този път нещо, което е лесно, просто и мога да ям.
Предястието ще е краставичка, обелена и нарязана по дължина на ленти, преметнати на панделка като в петелката се слага парче маринована розова херинга и две-три каперси /или маслина без кокал / - просто, но вкусно. Видях го в един италиански ресторант /там със сьомга/, но и розовата херинга върши същата работа, а и е достъпна. Това може да се направи на хапки върху намазан с хайвер черен и/или препечен хляб.
Мислех и за палачинка с херинга. От тук, като пак заменя сьомгата с херинга.
/В този блог има и други интересни рецепти, може да го знаете, може и не, но си струва да се преглежда, когато си търси човек идейка. /
И мерло!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2984672 - 03.12.2012 17:43 [Re: Nadin]

Аз съвсем забравих, че е Никулден Толку съм се умопомрачила с работа, че изключвам на моменти Сьомгата наистина става много вкусна с тази рецепта (макар че наскоро прочетох, че мъжът на etoile не я беше одобрил ) Пробвах я и с пъстърва, става и с нея

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2984727 - 03.12.2012 20:31 [Re: Юнона]

Казах "противно на правилата", защото в повечето рецепти не присъстват стафиди. Но на мен ми харесва комбинацията точно от много лук, орехи и стафиди. Преди слагах и ориз, но плънката става твърде много, а идеята е да се хапне риба, а не плънка

А за това, което споделяш - аз по същата причина не ям мед (не можеш ме накара по никакъв повод да си сложа мед в устата)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2984798 - 04.12.2012 01:14 [Re: Milano]

Цитат:

Пробвах я и с пъстърва, става и с нея

Добре, че каза, че става и с нея, защото определено пъстърва ще да е. Всъщност срам, несрам, ще си призная, че като я видя до сьомгата в магазина, мога и да не ги различа, изглеждат еднакво големи и розови

Аз съм се окачила за твоята рецепта Мъжете искали да бъде покрита със... смес от доматено пюре, лук и орехи така, че най-вероятно ще се вземат две парчета и ще направя и двата варианта

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2984845 - 04.12.2012 10:54 [Re: Nadin]

Цитат:

Всъщност срам, несрам, ще си призная, че като я видя до сьомгата в магазина, мога и да не ги различа, изглеждат еднакво големи и розови

Предполагам е сьомгова пъстърва (не съм купувала от нея, но сигурно е много хубава ).

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2984864 - 04.12.2012 12:18 [Re: Hard Rock fan]

Много е хубава и я предпочитам пред сьомгата . В Норвегия се купува цяла (доста по-достъпна като цена от тук) и ставаа...ммм...трепач. Почиства се, правят се разрези отгоре на няколко места и се слагат подправки каквито ви харесва. Моят мъж слага също или сладък чили сос- намазва отвън и отвътре или няколко лъжици заквасена сметана, завива във фолио и на барбекюто (предполагам, може и във фурна).

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2984875 - 04.12.2012 13:04 [Re: ]

Виан, идеята за заквасената сметана много ми допадна, кажи обаче повече подробности Филето от сьомга е купено и е във фризера, ще се извади на 6-и. Намазва се първо със сметана, после се увива във фолиото и се пече така, във фолиото, върху скарата? Да не вземе да изгори това фолио?

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2984879 - 04.12.2012 13:21 [Re: Sol y Sombra]

Значи...купуваш фолио, което Е за скари и барбекюта, разстилаш фолиото, слагаш подправки на рибата-сол, чер пипер, копър може би, намазваш със сметана и слагаш и някоя и друга лъжица допълнително- то всичко ще се омеша при печенето. Завиваш рибата във фолио, но не стегнато, да има малко въздух и печеш.
А...пече се с кожата надолу, не се обръща и след 20-тина минути е готово. Скарата трябва да е загрята предварително. Мъжът ми каза, че може да се сложат и малко зеленчуци вътре-морковки, картофки. Придавало повече вкус и ставало по-сочно. Също препоръча вариантът със сладко чили вместо сметана, ставало бооожествено.
Абеее...що трябва да се занимавам с шарани, като вече знам кой ще прави рибата за Никулден .

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2984885 - 04.12.2012 13:51 [Re: ]

Благодаря! Виждаш ли какъв виртуоз на рибите си имаш, я му остави на него Никулдена

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2984917 - 04.12.2012 15:52 [Re: ]

@ Hard Rock fan, да за такава става дума

@ Vianne Rocher, след като си приготвяла такава, я, кажи, това, дето моите го искат с лука, доматеното пюре и орехите ще стане ли с този вид риба или да не си губя времето с експерименти

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1616

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.