ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
Re: Продължение на кулинарните подвизи
    #2990968 - 19.12.2012 15:56 [Re: Моман]

Аз до петък мисля да я караме на квот има (или утре, или в петък трябва да направя нещо), ама нямам идеи - много мразя предколедно да готвя - хем да стигне, хем да не изостава

Хем да не е с ориз, боб, да не е свинско, да не е кисело зеле (да не дублира манджите от Бъдни вечер, Коледа), картофи и пилета са ми втръснали, направо се чудя вече - един постен грах ли да направя... няма да има възторг, ама не знам

Гледам тука за идеи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2990988 - 19.12.2012 16:32 [Re: Hard Rock fan]

Ние днес ще ядем пилешки дробчета с много лук и по-малко чушка.
За десерт - плодове и еклери.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2990995 - 19.12.2012 16:43 [Re: Hard Rock fan]

И аз гледам за идеи тук, днес някакви пресни пълнени чушки с много кайма и малко ориз (ориз, ама, какво да се прави)

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2991061 - 19.12.2012 19:22 [Re: Hard Rock fan]

Всъщност макаронените изделия /спагети, юфка, фигурки, други/ могат да заместят боба, ориза и картофите за известно време - стават и за салата и за основно: с кайма и лук, може с грах, сирене и т.н. - каквото се намира в хладилника, а стават и за запеканки; задушени моркови с малко масълце в тигана - страхотна вкус е; гъбена каша; зеленчукова супа; принцеси; баница с различни плънки - корите, както са нагънати се нарязват на филии около два санта, нареждат се в омазнена тавичка, отгоре върху така оформените филии се сипва малко мазнинка и разбито яйце със сирене, или с лук и бекон, предварително леко задушени, или друга подобна плънка от каквото има.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

#2991065 - 19.12.2012 19:30 [Re: Nadin]

Ми то пипера освен с ориз и с боб, може да се напълни с яйце и сирене май само. Печен пипер може да се направи с мляко, но за пресен не се сещам за друга рецепта.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2991086 - 19.12.2012 20:26 [Re: Си Ди]

Мда...и аз мислех за нещо макаронено - спагети, или подобно - с доматен сос, бешамелов, кайма...нещо такова ще е да май.

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #2991283 - 19.12.2012 22:46 [Re: Си Ди]

Вкъщи пълним чушки с картофи с ориз и праз, добавям настърган морков и подправки (чубрица, сол, черен и червен пипер, и магданоз). Когато не е постно, слагам и месо (мляно).

Често разнообразявам с миш-маш или запържен зелен фасул с лук и яйца (и подправки), като последния път импровизирах с праз, кромид и чесън. Вкусно стана. Правих тиквена супа, но при нас картофите са на почит, така че не пропуснах картофите в супата и картофена салата с кисели краставички.

Си Ди
гаргойл

#2991370 - 19.12.2012 23:38 [Re: Alys]

Комбинацията картофи с ориз или с тиква и от сорта, ми идва в повече. По принцип слагам само едно от по-високовъглехидратните в супа - или фиде, или картоф, или ориз, и то в малко количество, от много дълго време: предпочитаме да има зеленчуци, от по-леките - карфиол, тиквичка, праз, лук, чесън, зеленилки, кореноплодни, варива и т.н. Иначе си права, че пълнежа може да е с лук, картоф и кайма, да речем, като мусаката. Имаме поне две кила изтърбушен пресен пипер замразен, отлежава. Никак не ми се занимава с него.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2991543 - 20.12.2012 08:34 [Re: Си Ди]

Я го метни насам, аз ще му се позанимавам на пипера
Вчера купих 2 чушчици за яденето, еми голяма гад бяха ... Добре, че бяха малко та не се усеща много.
И тъй като сготвих пак големия казан, спокойно мога да не готвя повече до Бъдни вечер

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Си Ди
гаргойл

#2991564 - 20.12.2012 10:15 [Re: Бистренце]

С удоволствие, но отмениха полета до София.
Честит ви Игнажден, дами! Официално коледните празници започват от днес. И никаква работа да не пипвате, че да ви е лесна бременността и раждането!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6224

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.