ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Кулинарни опити и постижения
    #3206088 - 03.10.2014 01:58 [Re: Dr.G]

Винен кебап беше едно с телешки парченца месо в доматен сос с дафинов лист и цели топчета черен пипер, с гарнитура от отриз и пюре ли?
Ако да, ще взаимствам идеята

Наумила съм си да пробвам да направя пърленки. В Банско опитах такава, както не ям хляб и беше невероятно.

Rhiannon , утре ще дойде машината, даже взех специален хляб за панини, даже не знаех, че имало такъв
Ще пробвам и ще споделя.
Във въпросната машина можело да се пекат и други неща - месо, целенчуци, нещо, като вътрешен грил май ще излезе

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #3206114 - 03.10.2014 06:16 [Re: Nadin]

Завиждам на всички български домакини за наличието на вратни производни от свинското!!! При мен това е деликатес, равняващ се на цената на 2-а телешки стека!!!! Къде попаднах!!! Но аз в момента съм на вълна консервиране - не се смейте, от 12 домата корени, 3 краставици, 1 тиквичка, люти чушки и магданоз (говоря за градина 3 на 3)съм се хванала за главата!!!!Толкова краставици и домати не съм купувала за 2 години от магазините когато бяхме 6-членно семейство!!! Слънце, вода и кравешки лайна(извинете тор!!), е, как да не го консервираш. Вместо да ти купувам в консерви, хайде Ралице, да го направиш в буркани!!!! Жалкото е, че сме двама, ама и квартала си отяде!!!
А, иначе доматени супи, зеленчукови, тиквички във всичките варианти,катъци, снежанки, ох, край нямат. Даже изпържих и замразих.
Това ми е първа реколта откакто се пенсионирах и смених високите токчета с гумени ръкавици, не е лошо!!!

--------------------
Светът е ваш!!!

Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #3206116 - 03.10.2014 06:31 [Re: Nadin]

Виждам, че си най-активна във форума и следя рецептите ти - за да ти стане най-хубаво телешкото задушено - нарязаните на парченца телешко месо ги обърни за няколко минути в ситно нарязан задушен лук със 2-3 скилитки чесън, добави подправките и вари до готовност (използвам за това тенджера под налягане - 20 мин. след като парата излезе), когато месото е готово добавям домати, доматено пюре или каквото ти е под ръка. В Северна Америка добавянето на домати в началото прави месото твърдо. Повярвай ми, от опит, а и така може да се добави и да стане - месо с грах, зелен фасул, картофи и пр. Киселината от доматите стяга мускулатурата на месото и не дава възможност на се свари.

--------------------
Светът е ваш!!!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3206130 - 03.10.2014 08:40 [Re: Nadin]

Да, така се прави с няколко дребни вариации Аз го правя със свинско, освен дафинов лист слагам и няколко зрънца бахар и няколко скилидки чесън, чувала съм, че някои слагат и моркови.

Raletka, и при нас хубавото свинско е дефицитно. В смисъл - има много свинско във всички възможни разфасовки, но определено вкусът и "консистенцията" на месото не е такова, каквото си знаем от България. Само от един магазин до сега съм намерила прилични вратни пържолки, които после да не ми стават на подметка. (за разлика от телешкото, което е навсякъде и наистина е добро).

За днес нямам поръчки, нямам и вдъхновение все още.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3206603 - 04.10.2014 17:33 [Re: Nadin]

Да ти споделя нещо подобно, ама по-интересно. Става за телешко, пилешко, или свинско. Ама все филе да е месото, де. Аз го правих с пилешко филе.
Месото се задушава /било в плик, тенджера под налягане, или йенска/ - аз понеже беше пилешко и по-малко му трябваше - в йенска - та месото се задушава, може и с някоя гъбка, с малко мазнина, червено вино и малко водичка. Аз сложих около 150 мл. червено вино.

Отделно се прави доматен сос - като за спагети, сиреч с повечко чесън и босилек и тук идва най-хубавото.....около 10 - 12 маслини, пасирани се добавят към края на варенето на соса и разбира се и захар лъжичка, де - аз винаги си слагам.
Става много готин средиземноморски вкус.

И накрая - гарнитурата към всичко това - сварено червено цвекло. При нас продават в Била направо готово сварено, вакуумирани и обелени глави (май са гръцки), но разбира се може и да си ги свариш. С все кората ги вариш под налягане - да се свари хубаво, да не е твърдо и да няма вкус на сурово и после ги белиш.

И порцията е - месце, сос и нарязано на парченца отстрани червено цвекло.

Много готино става.

Днес правих руло Стефани, като в плънката си слагам винаги задушени гъби, бейби мариновани краставички, сварен морков и сварено яйце.. Отстрани наредих картофи на резенчета да се запичат заедно с рулото.

NadinАдминистратор
Charmed

#3206617 - 04.10.2014 18:30 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря, звучи интересно. Ще го пробвам

Днес за закуска реших да правя палачинки, обаче бях с телефона в ръка и почти изпуснах пакета със сместа в купата Оказах се със смес за ненамсиколко палачинки, захванах се да ги правя, ама то край няма
В крайна сметка направих една солена палачинкова торта. Останах много доволна от резултата, нагласих я една много китна.

Става съпругът ми, опитва от палачинките (не от тортата) и завява, о, много са хубави, имат вкус на кленов сироп, оле-ле, сместа явно е била овкусена

Та, така, сега имам в наличност 10 сладки палачинки и явно цяла торта, която е направена от сладникави палачинки, като пластовете са намазани с майонеза и горчица и наредени с различни колбаси, гъби и кисели краставички

Ще си мълча, може пък и да мине

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3206641 - 04.10.2014 19:10 [Re: Nadin]

Аз днес съм в заслужена почивка, девойката е обещала да ни готви паста. У дома тя е майсторът на италианската кухня (и основен фен), та съм й предоставила кухнята.
За утре обаче кака пак ще трябва да готви, и пак мусака искат

Мръщя се, но всъщност, радвам се, че поне си казват... защото ми е дошло до не знам къде, всеки ден да мисля меню или да си търся вдъхновението ...

NadinАдминистратор
Charmed

#3206711 - 04.10.2014 22:05 [Re: Dr.G]

Мусака не ям, но моите обичат, ще я сложа в списъка.

Палачинковата торта не е никак зле, сладникав вкус не се усеща, а щом аз не го усетих, за останалите ще бъде повече от добре.

За довечера панини. Машината дойде, така че ще се пробвам, пък да видим

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3208145 - 08.10.2014 13:03 [Re: Dr.G]

Dr.G
пътешественик по душа

#3208154 - 08.10.2014 14:16 [Re: ]

Пък аз за днес съм обещала нещо постно. Сега се чудя картофена яхнийка ли да спретна, грах, или някаква комбинация да забъркам (то не че в грахените манджички не слагам картофи). Ориз няма да е, поне днес не.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16887

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.