ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Кулинарни опити и постижения
    #3202493 - 22.09.2014 15:38

Лятото взе, че се поизниза и готвенето на барбекюто вече не е толкова актуално или поне у дома ситуацията е такава.
Налага се да се започне готвене отново.

Вчера измъкнах една рецепта от архивите, която стана доста добре.
Рецептата е тази уеб страница.
Ползвах пилешко месо от бутчета (одрано и обезкостено) само, че не можах да завия рулца, поръсих всяко парче пилешко с черен пипер, намазах всяко парченце с овкусена Филаделфия и наредих ред пилешко, ред бекон, като започнах и завърших с бекон.
Пече се на без капак за около 1 час.
Стана много вкусно.

Направих и картофите от рецептата, станаха фантастични

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Кулинарни опити и постижения
    #3202526 - 22.09.2014 18:05 [Re: Nadin]

Ех, бях се притеснила, че само аз готвя тук
Аз за тази вечер (понеже имаме задачи) съм нарекла нещо бързо: сьомга на тиган и за гарнитура задушен спанак с подправки с/без сметана.
Идеята за сьомгата я взех от предаванията на Жак Пепен: подправя се месото на вкус (и само чер пипер и сол са достатъчни) и се слага в загрят тиган с мъничко зехтин с кожата надолу. След 1-2 минути се захлупва с капак и се оставя да се задушава/пече в продължение на около 10 мин. Времето зависи от дебелината на месото и личните ни предпочитания. Накрая месото се отделя само от кожата.

NadinАдминистратор
Charmed

#3202651 - 23.09.2014 01:43 [Re: Dr.G]

Ох, и аз се включвам
Свършиха ваканциите и пътуванията и сме обратно в САЩ, и най-вече в действителността.

За тази вечер - крем супа с чедър и броколи, крутони и задушени броколи в добавка.
За тези, дето не вкусват такава супа - панираните кашкавалчета в кори за баница от съседната тема ( абсолютен хит)
Салата от царевица, мънички доматчета, авокадо и червен лук.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3202669 - 23.09.2014 08:57 [Re: Nadin]

Аз пък утре трябва да пътувам за няколко дни до родината и по този случай днес ще трябва да приготвя нещичко в повече за домашните любимци
Та от сега съм се замислила: салатите ще си ги правят ex tempore но ще им приготвя една мусака, ще мариновам вратни пържолки, да са готови за мятане (дали на скара или на фурна - по избор), една пилешка супа и от останалото пиле с ориз и зеленчуци на фурна - общо взето все неща, които малко им трябва като усилие от моя страна, пък те ще се дооправят тук. Девойката ще си прави паста (ех, тази италианска кухня ) и съм обещала и един кекс да спретна.
Общо взето, чака ме тежък ден, добре че някой е открил миялните машини

(И всичко това на фона на безумната ми идея да се запиша на курсове по френски и английски едновременно, та да не би случайно да скучая ).

NadinАдминистратор
Charmed

#3203077 - 25.09.2014 00:59 [Re: Dr.G]

Явно ще си пишем с теб, двечките
За днес - телешки борш.
До този момент съм го правила няколко пъти и все не успявам да го докарам розов. Днес ще го лъжа, като слагам червената ряпа в отделна тенджера, мисля, че покритието на тенджерата под налягане и червената ряпа не се харесват.
Да видим така, дали ще я докараме розова

ПП Докарах розов борш (ура)

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3203105 - 25.09.2014 08:46 [Re: Nadin]

Ами вероятно само ние двете готвим Макар че в момента съм по пътищата и следващите два дни готвенето ми остава в страни
След онзиденшния кулинарен подвиг (по моите стандарти) имам три дни, в които ще ми готвят (по гости и по заведения) и след това пак съм аз.

Така че до тогава ще събирам нови идеи.

zlatiyor
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3203455 - 26.09.2014 15:38 [Re: Dr.G]

Ох, признавам си напоследък никакво време за готвене нямам. През седмицата пътувам, а между друдото и сватба организирам, та готвенето е оставено малко назад.
За днес, понеже е малко по-спокойно.... пиле и картофки в плик.Ще взема да направя и един пълнозърнест хляб и толкова ще е

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Dr.G
пътешественик по душа

#3204184 - 27.09.2014 21:34 [Re: zlatiyor]

След три дни пътешествия и един среднощен полет тази вечер съвсем мързеливо метнах едни вратни пържолки във фурната под фолио, направих някакво подобие на гръцка салата и чаша бяло вино. Тази вечер толкова. Утре повече, че с това ставане в 3 a.m. нещо ми дойде в повече....

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #3204922 - 29.09.2014 21:09 [Re: Dr.G]

Аааа готвим, просто много много не пишем напоследък. Вчера например правих шоколадов кекс с шоколадова глазура за закуска през седмицата, мнооооого палачинки, пържени кюфтенца, пържолки.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Dr.G
пътешественик по душа

#3205075 - 30.09.2014 00:24 [Re: Rhiannon]

Ха, и аз правих пържени кюфтенца, но това беше вчера. За днес моите хора имат някакви стомашни проблеми, заради което задушени зеленчуци само, малко сиренце и препечени на тостера филийки За мен печени червени чушки

NadinАдминистратор
Charmed

#3205127 - 30.09.2014 04:10 [Re: Rhiannon]

Ай, ми, пишете де
Ние тук, с Д-р G. дерзаем ли, дерзаем.
Вчера тук беше + 28 С и нямаше кой знае какви опции, освен барбекю - пикантни наденички, румънски кебапчета (странни, с чесън) и малко пилешко.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3205130 - 30.09.2014 07:26 [Re: Nadin]

Ох, на мен днес ми е "тежък" ден - ходя на училище, след това на танци (за кондиция) и се прибирам към 7,30 p.m. Т.е. ще трябва да спретна нещо много на бързо, затова съм си харесала едни пилешки филенца, на тиган. Стават доста бързо, за около 10-на минути и салатка.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3205317 - 30.09.2014 21:25 [Re: Dr.G]

Хайде и аз да се разпиша в темата. Сдобих се с едно домашно пиленце и част от него сготвих с картофи. Най-обикновена домашна картофена яхнийка, с много магданоз и копър. И салата от домати и краставици.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3205436 - 01.10.2014 07:33 [Re: Пипи^]

Мдааа, така като гледам, и аз ще трябва да правя картофена яхнийка. Искат. И домати, за съжаление няма хубави градински домати, та ... каквото има, но напоследък си мисля, че няма да е лошо да се науча да ги беля тукашните

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3205481 - 01.10.2014 14:11 [Re: Dr.G]

Доматките ми бяха домашни, обаче за жалост са последните, и ние вече минаваме на пластмасовите от магазина. Всъщност, напоследък все по-често правя салата от ситно нарязано зеле, настъргани моркови и всякакви видове ряпа, които има на пазара - червено цвекло, алабаш, черна ряпа, дайкон, режа много целина и магданоз, става страхотна. С една филия черен хляб и вечерята ми е готова.
Да не съм офтопик - днес май ще бъде пиле със зеле или нещо с бялото месо на пилето, но не съм го измислила още.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3205489 - 01.10.2014 14:45 [Re: Пипи^]

Тук имам голям проблем с хубавото зеле, няма и няма, или поне не мога да открия. Само разни пластмасово-подобни зелки продават по магазините. Направо съм се зачудила какво да правя. Хайде кисело се намира по турските магазини, ама прясно хубаво зелце за салатка
Сигурно повече от година не сме слагали прясно зеле на масата. Иначе тези стърганите салати са си елемент от зимната ни кухня.

NadinАдминистратор
Charmed

#3205550 - 01.10.2014 20:42 [Re: Dr.G]

За днес чили с телешко чоризо.

ПП Поръчах си грил за панини, чавка трябва да ми е изпила акъла хляб не ям, но предполагам, че в този му вид може и да пробвам

Дори един ден в седмицата да успея да излъжа мъжете с тях, ще бъде успех

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3205620 - 01.10.2014 22:15 [Re: Nadin]

Аз в крайна сметка метнах едни мариновани вратни пържоли в тигана набързо и така реших проблема с вечерята.

--------------------
Ние сме ора естете.

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #3206041 - 02.10.2014 22:56 [Re: Nadin]

Е това изглежда повече от апетитно... Направо ми потекоха лигите, а аз хляб също не ям...

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Dr.G
пътешественик по душа

#3206059 - 02.10.2014 23:47 [Re: Rhiannon]

За тази вечер винен кебап им спретнах.
И един немски сладкиш (трябваше да е с извара, но го модифицирах с рикота, че къде да търся тук speisequark).
Сега е в хладилника, утре ще се яде

NadinАдминистратор
Charmed

#3206088 - 03.10.2014 01:58 [Re: Dr.G]

Винен кебап беше едно с телешки парченца месо в доматен сос с дафинов лист и цели топчета черен пипер, с гарнитура от отриз и пюре ли?
Ако да, ще взаимствам идеята

Наумила съм си да пробвам да направя пърленки. В Банско опитах такава, както не ям хляб и беше невероятно.

Rhiannon , утре ще дойде машината, даже взех специален хляб за панини, даже не знаех, че имало такъв
Ще пробвам и ще споделя.
Във въпросната машина можело да се пекат и други неща - месо, целенчуци, нещо, като вътрешен грил май ще излезе

--------------------

Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #3206114 - 03.10.2014 06:16 [Re: Nadin]

Завиждам на всички български домакини за наличието на вратни производни от свинското!!! При мен това е деликатес, равняващ се на цената на 2-а телешки стека!!!! Къде попаднах!!! Но аз в момента съм на вълна консервиране - не се смейте, от 12 домата корени, 3 краставици, 1 тиквичка, люти чушки и магданоз (говоря за градина 3 на 3)съм се хванала за главата!!!!Толкова краставици и домати не съм купувала за 2 години от магазините когато бяхме 6-членно семейство!!! Слънце, вода и кравешки лайна(извинете тор!!), е, как да не го консервираш. Вместо да ти купувам в консерви, хайде Ралице, да го направиш в буркани!!!! Жалкото е, че сме двама, ама и квартала си отяде!!!
А, иначе доматени супи, зеленчукови, тиквички във всичките варианти,катъци, снежанки, ох, край нямат. Даже изпържих и замразих.
Това ми е първа реколта откакто се пенсионирах и смених високите токчета с гумени ръкавици, не е лошо!!!

--------------------
Светът е ваш!!!

Raletka
замечтана

#3206116 - 03.10.2014 06:31 [Re: Nadin]

Виждам, че си най-активна във форума и следя рецептите ти - за да ти стане най-хубаво телешкото задушено - нарязаните на парченца телешко месо ги обърни за няколко минути в ситно нарязан задушен лук със 2-3 скилитки чесън, добави подправките и вари до готовност (използвам за това тенджера под налягане - 20 мин. след като парата излезе), когато месото е готово добавям домати, доматено пюре или каквото ти е под ръка. В Северна Америка добавянето на домати в началото прави месото твърдо. Повярвай ми, от опит, а и така може да се добави и да стане - месо с грах, зелен фасул, картофи и пр. Киселината от доматите стяга мускулатурата на месото и не дава възможност на се свари.

--------------------
Светът е ваш!!!

Dr.G
пътешественик по душа

#3206130 - 03.10.2014 08:40 [Re: Nadin]

Да, така се прави с няколко дребни вариации Аз го правя със свинско, освен дафинов лист слагам и няколко зрънца бахар и няколко скилидки чесън, чувала съм, че някои слагат и моркови.

Raletka, и при нас хубавото свинско е дефицитно. В смисъл - има много свинско във всички възможни разфасовки, но определено вкусът и "консистенцията" на месото не е такова, каквото си знаем от България. Само от един магазин до сега съм намерила прилични вратни пържолки, които после да не ми стават на подметка. (за разлика от телешкото, което е навсякъде и наистина е добро).

За днес нямам поръчки, нямам и вдъхновение все още.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3206603 - 04.10.2014 17:33 [Re: Nadin]

Да ти споделя нещо подобно, ама по-интересно. Става за телешко, пилешко, или свинско. Ама все филе да е месото, де. Аз го правих с пилешко филе.
Месото се задушава /било в плик, тенджера под налягане, или йенска/ - аз понеже беше пилешко и по-малко му трябваше - в йенска - та месото се задушава, може и с някоя гъбка, с малко мазнина, червено вино и малко водичка. Аз сложих около 150 мл. червено вино.

Отделно се прави доматен сос - като за спагети, сиреч с повечко чесън и босилек и тук идва най-хубавото.....около 10 - 12 маслини, пасирани се добавят към края на варенето на соса и разбира се и захар лъжичка, де - аз винаги си слагам.
Става много готин средиземноморски вкус.

И накрая - гарнитурата към всичко това - сварено червено цвекло. При нас продават в Била направо готово сварено, вакуумирани и обелени глави (май са гръцки), но разбира се може и да си ги свариш. С все кората ги вариш под налягане - да се свари хубаво, да не е твърдо и да няма вкус на сурово и после ги белиш.

И порцията е - месце, сос и нарязано на парченца отстрани червено цвекло.

Много готино става.

Днес правих руло Стефани, като в плънката си слагам винаги задушени гъби, бейби мариновани краставички, сварен морков и сварено яйце.. Отстрани наредих картофи на резенчета да се запичат заедно с рулото.

NadinАдминистратор
Charmed

#3206617 - 04.10.2014 18:30 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря, звучи интересно. Ще го пробвам

Днес за закуска реших да правя палачинки, обаче бях с телефона в ръка и почти изпуснах пакета със сместа в купата Оказах се със смес за ненамсиколко палачинки, захванах се да ги правя, ама то край няма
В крайна сметка направих една солена палачинкова торта. Останах много доволна от резултата, нагласих я една много китна.

Става съпругът ми, опитва от палачинките (не от тортата) и завява, о, много са хубави, имат вкус на кленов сироп, оле-ле, сместа явно е била овкусена

Та, така, сега имам в наличност 10 сладки палачинки и явно цяла торта, която е направена от сладникави палачинки, като пластовете са намазани с майонеза и горчица и наредени с различни колбаси, гъби и кисели краставички

Ще си мълча, може пък и да мине

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3206641 - 04.10.2014 19:10 [Re: Nadin]

Аз днес съм в заслужена почивка, девойката е обещала да ни готви паста. У дома тя е майсторът на италианската кухня (и основен фен), та съм й предоставила кухнята.
За утре обаче кака пак ще трябва да готви, и пак мусака искат

Мръщя се, но всъщност, радвам се, че поне си казват... защото ми е дошло до не знам къде, всеки ден да мисля меню или да си търся вдъхновението ...

NadinАдминистратор
Charmed

#3206711 - 04.10.2014 22:05 [Re: Dr.G]

Мусака не ям, но моите обичат, ще я сложа в списъка.

Палачинковата торта не е никак зле, сладникав вкус не се усеща, а щом аз не го усетих, за останалите ще бъде повече от добре.

За довечера панини. Машината дойде, така че ще се пробвам, пък да видим

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3208145 - 08.10.2014 13:03 [Re: Dr.G]

Dr.G
пътешественик по душа

#3208154 - 08.10.2014 14:16 [Re: ]

Пък аз за днес съм обещала нещо постно. Сега се чудя картофена яхнийка ли да спретна, грах, или някаква комбинация да забъркам (то не че в грахените манджички не слагам картофи). Ориз няма да е, поне днес не.

NadinАдминистратор
Charmed

#3208222 - 08.10.2014 20:44 [Re: Dr.G]

Грила за панини се оказа черешката на тортата. Много съм доволна.
Пробвах го и с пържоли, стават за 7 мин. точно, както пише в инструкциите. Изключително сочни и вкусни, чак не беше за вярване.
Как ли съм живяла до този даден момент, без такъв грил

За днес, твоята идея, Dr.G - мусака.
За мен пилешко на въпросния грил

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3208376 - 09.10.2014 09:28 [Re: Nadin]

Твоята оценка за грила определено ме заинтересува. За съжаление у дома нямам много място за подобни уреди, но ако изхвърля някои неща, може и да се огледам по тукашните краища , в краен случай (по стар български обичай) мога да го инсталирам на балкона (поне на последния етаж имам право)

Аз вчера открих филета скумрия на близкия магазин (да не повярва човек) и ги метнах във фурната. Е, по-опуших малко, но добре че абсорбаторът ми работи здраво,
(въпреки идеята за постно)
Затова днес - микс от грах с малко картофи, много моркови и доматче. Пък каквото стане.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3208380 - 09.10.2014 09:42 [Re: Nadin]

Nadin, заинтригува ме.

Може ли марката му? Като се върна от България, ще го разгледам.

NadinАдминистратор
Charmed

#3208416 - 09.10.2014 16:09 [Re: Suzzana]

George Foreman Classic Plate Grill with Variable Temperature

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3208427 - 09.10.2014 17:18 [Re: Nadin]

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Dr.G
пътешественик по душа

#3208439 - 09.10.2014 18:29 [Re: admiral]

Винаги!

Suzzana

#3208461 - 09.10.2014 20:27 [Re: Nadin]

Благодаря Nadin.

Нали съм на гости, не готвя.

Dr.G
пътешественик по душа

#3208584 - 10.10.2014 08:54 [Re: Suzzana]

Продължавам - за днес, понеже съм по-свободна, съм обещала пържени тиквички Няма начин.

И след почивните дни трябва да седна и да видя как се декорират торти, че има толкова много информация, но досега никога не съм се занимавала с такива висши дела.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3208765 - 10.10.2014 22:00 [Re: Dr.G]

Dr.G
пътешественик по душа

#3208819 - 11.10.2014 09:14 [Re: ]

Тая идея за настъргания джинджифил си я "открадвам" за по-студените дни
Тиквичките ги пържих няколко часа но се справих. Както обикновено изчезват за отрицателно време.
За днес имам пуешко филе и от сега съм се зачудила какво да го правя, но най-вероятно ще го поначукам малко, панировка и в тигана за кратко. Надявам се да стане (по аналогия с пилешки пържолки). Ако пък не стане.... ще се ядат домати с моцарела.
Ако се сещате за идея какво да го направя, така че да не стане сухо, пишете. Аз ще изчезвам, че сме замислили кратко пътешествие.

NadinАдминистратор
Charmed

#3208837 - 11.10.2014 14:16 [Re: Dr.G]

Относно тиквичките - реших проблема в врмеотнемането. Правя ги в два тигана едновременно. Предварително слагам брашно в плик, слагам част от тиквичките вътре, разстърсвам добре, след това вадя и слагам в тиганите

Пуешкото, както знаеш е доста сухо, ако го правиш на тиган, задължително с няккаъв сос.
Сподели как е станало.

За днес имам поръчка за баница със спанак и сирене. Не съм сигурна, дали ще стигна до поръчката

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3209053 - 12.10.2014 09:40 [Re: Nadin]

Ами стана като пилешко всъщност. Филенцата бяха нарязани и поначукани (до около 0,5 см дебелина). След това ги овалях в яйце и брашно и го сложих в загрят тефлонов тиган с масло с подправки и зехтин (мъничко). Няколко минути от едната страна, след това ги обърнах, сложих капак да се задушават и така още 5-7 минути. Междувременно добавих малко бяло вино. Нямах сили за сосове и други подобни, че цял ден скитосвахме и вечерта бяхме доста поизморени, за да се въртя дълго из кухнята.
За днес и аз съм намислила баница със спанак и сирене, само че отново мързеливо - имам една замразена на Белла, (добре ми се получават, не са мазни). С кисело мляко (което изумително добре наподобява българското).

И сладкиш със сини сливи ще трябва да спретна, само да открия читава рецепта. (с малсено тесто).

Хубав ден!

NadinАдминистратор
Charmed

#3209120 - 12.10.2014 16:01 [Re: Dr.G]

Аз направих баницата вчера, по рецепта, която пробвах за първи път и стана много добре.

Баница със спанак и сирене

Необходими продукти:

- две опаковки готови кори за баница (за предпочитам №10)
- прсен спанак (количеството по желание)
- 400 гр. сирене
- 4 яйца
- 1 с.л. кисело мляко
- щипка бакполувер
- масло

В сгорещено масло се задушава нарязания спанак.
Разбиват се яйцата, към тях се добавя киселото мляко, бакполувера, сиренето и изцедения спанак.

Отделя се една кора, намазва се с разтопено масло (ако не ви се занимава с разтапяне на мясло, върху кората можете да настържете замразено парче масло)
Върху първата кора се поставя втора, слага се от плънката, навива се на руло, а след това на охлюв и се слага в тавата.
Продължава се, докато се изчерпат корите и плънката.

Пече в загрята фурна на 380 Ф за около 1 час или докато баницата придобие приятен загар.

--------------------

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3209793 - 14.10.2014 15:13 [Re: Dr.G]

Пържените тиквички много ги обичаме всички в къщи и правя сравнително често. Преди ги пържех във фритюрника, но боядисваха олиото и ми се струваше, че му придават особен дъх. Освен това нищо не мразех така, както миенето му.
Както и да е - фритюрник отдавна нямам, но ги пържа на подобен принцип.В една малка тенджера сипвам околко 2 пръста олио, загряввам на максимално и слагам 1-2 шепи тиквички. Разбърквам веднъж и като ги извадя ги отцеждам от мазнината на кухненската хартия. 2 кг ги пържа по този начин на 5-6 пъти за 15-20 минути.
По темата - тука вчера беше Денят на Благодарността, но вместо пуйка правих печено агнешко с една тава ориз със спанак и полято с кисело мляко с чесън. За десерт ми донесоха курабии с тиква, руло с тиква и чийзкейк с тиква. Изненадващо за мен, всички тези тиквени истории много ни харесаха. Обаче имаме да дояждаме от всичко поне още 2-3 дена. Май ще замразявам...

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3210275 - 16.10.2014 09:25 [Re: cranberrie]

Тиквички отдавна не пържа, овалвам в мазнина и брашно, редя в тавичка и във фурната. Никак не са лоши на вкус и си спестявам досадното висене пред тигана.
Напоследък у нас хапваме предимно постни храни/децата ги няма у нас, затова/. Вчера беше зелен боб, днес една леща ще сготвя. Утре може би ще е месно - пилешки филенца, панирани със смляни орехови ядки и салатка от есенни зеленчуци ето такива Много се харесва у нас през този сезон салата от настъргани всякакви видове ряпа, плюс малко зеле и моркови, магданоз и целина.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3210276 - 16.10.2014 09:27 [Re: Пипи^]

Ха, и аз правих леща вчера. Но днес съм обещала пържени картофки (но не french frites, а нарязани на филийки ) и сьомга за гарнитура

И зелена салата (все още).

Dr.G
пътешественик по душа

#3213476 - 24.10.2014 10:22 [Re: Dr.G]

Вчера правих патладжани с моцарела и домати на фурна. Намерих рецептата в един кулинарен блог, звучеше и изглеждаше многообещаващо. Стана добре на външен вид, но моите хора не я оцениха по достойнство. Очевидно и патладжаните ще останат само пържени в домашната ни кухня
За днес съм решила да правя кюфтета по чирпански. Тук застудя и е време да се ориентирам към по-зимни рецепти.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3213492 - 24.10.2014 11:48 [Re: Dr.G]

И тук от вчера застудя и се присетих за супички. За обяд направих една кремсупа от карфиол, броколи, малко прясно мляко и настърган джинжифил. За вечеря оползотворих остатъка от карфиола и броколите, добавих малко моркови и леко сварено пилешко филе. Направих сос бешамел, омесих всичко и запекох леко във фурната. С чаша розе беше прието мноого добре. Правих и един кекс с ябълки.
Днес може би ще оползотворя остатъкът от пилешкото филе, ще го сготвя със зеле. Както казват перничани, пиуе със зеуе. Изкушавам се да замеся и една фокача, ама ще видим...

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3213523 - 24.10.2014 13:16 [Re: Пипи^]

Ох, тук така и не успявам да намеря читаво зеле. Сега са пуснали по магазините савойско зеле, но нямам никакъв опит с него, и се чудя дали ще става за готвене.

NadinАдминистратор
Charmed

#3213883 - 25.10.2014 01:14 [Re: Dr.G]

Ле-ле, как не ми се готви

За днес някаква експериментална рецепта, дано се окаже добра.

Необходими родукти :

- 3 глави лук (нарязани на полумесеци)
- 150 гр. кашкавал
- 300 гр. майонеза
- 250 гр. гъби (нарязани на филийки)
- 2 зелени чушки (нарязани на ивици)
- 2 жълти чушки (същото)
- 750 гр. пилешки дробчета

Пилешките дробчета се сваряват в подсолена вода за 10 минути. Отцеждат се и се смесват с майонезата. Изсипват се в огнеупорен съд за печене.

Лука се задушава, към него се добавят чушките, след пет минути и гъбите. Подправя се със сол и пипер.
Задушените зелечнуци се изсипват върху дробчетата и отгоре се поръсва с настъргания кашкавал.
Пече се на 200 градуса, около 15-20 минути.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3213926 - 25.10.2014 09:56 [Re: Nadin]

И на мен не ми се готви но ще трябва да се стегна. Макар и малко по-късно. И тъй като е студено, ще правя някаква супа, най-вероятно пилешка. Може да обсъдя варианта с карфиол и броколи с домашните, но не ми се вярва да се съгласят. Имам задача да правя кекс и пита със сирене за понеделник. Ако стане успешна ще е добре, че предстои някакъв благотворителен базар и трябва да се представяме национално.
У нас пилешките дробчета не са на почит.

NadinАдминистратор
Charmed

#3214472 - 26.10.2014 18:08 [Re: Dr.G]

Дробчетата, според мен, бяха ужасителни, но мъжете много ги харесаха
Всъщност има доста неща, които готвейки, намирам за неприемливи, но пък те си ги харесват.

За днес пържоли на новия грил за панини, стават мнооого добри, пържолите, имам предвид и картофи на фурна за гарнитура.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3215545 - 30.10.2014 07:21 [Re: Nadin]

Освен сладкиша в съседната тема имах още малко пуешко бяло месо (ох, наистина много сухо това ), направих го с ориз и зеленчуци на фурна, като предварително леко го по-сварих с подправки, а докато беше във фурната му сложих и масълце отгоре.
За съжаление, месото е такова, че каквото и да го правиш, то си е сухичко. Но стана.
В крайна сметка, стигам до извода, че бялото пуешко месо най-добре се получава, когато е начукано на тъничко, оваляно в брашно и за съвсем кратко време - на тиган, от двете страни да се запече.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3216105 - 31.10.2014 23:08 [Re: Dr.G]

Най-гадното пуешко съм яла в Австрия, с някаква плънка с канела, бляк!!!
Мисля, че в някаква комбинация с бекон също ще се получи добре, наистина е прекалено сухо.

--------------------
Ние сме ора естете.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3218009 - 09.11.2014 09:04 [Re: Пипи^]

Dr.G
пътешественик по душа

#3218011 - 09.11.2014 09:37 [Re: ]

Аз пък онзи ден (за пореден път ) трябваше да се справям с пилешки гърди. И ги направих на джобчета, напълних ги със смес от рикота (всъщност трябваше да е крема-сирене), нарязани мариновани гъби, кисели краставички (толкова имах, някои добавят месце или спанак), затворих с клечка за зъби и във фурната, под фолио с малко бяло вино и пилешки бульон. Мисля че отне около 30 минути на около 180С.
След това махнах фолиото, малко сирене/кашкавал да се зачерви.

Посрещнаха се доста добре. И не беше толкова потресаващо сухо.
Рецептата ми е микс от няколко такива, които открих в мрежата, та не ми е възможно да посоча линк или да цитирам "автор"

Днес съм станала с идеята да спретна първото за сезона свинско с кисело зеле. Само дето месото ми е доста сухо, а нямам бекон, та ще видим какво ще се получи.

И понеже имам останали разни брашна (включително такова готово смесено с мая) съм си харесала ето този хляб . Възнамерявам да се забавлявам в кухнята днес. Ако се получи добре, ще докладвам. Само дето нямам орехово брашно, нито пък възможност да си смеля орехи, та ще ги начукам/намачкам, и каквото стане.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3218078 - 09.11.2014 13:47 [Re: Dr.G]

Dr.G
пътешественик по душа

#3218367 - 10.11.2014 08:43 [Re: ]

За протокола: хляба стана прекрасен. Е, не съм убедена, че спазих точно съотношението брашна/вода, че нещо доста лепкаво ми беше тестото, но с малко добавка на бяло брашно се получиха нещата. То си зависи от брашното.
Само да вметна - по време на печенето сложих една малка тавичка с вода във фурната. Чувала съм, че е по-добре за някои тестени изделия, да не става много твърда коричката им.

За днес имам още от снощните ми кулинарствания, така че няма да готвя, а за утре мусака (класика ) съм замислила плюс една тортичка на Dr. Oetker (имам някаква готова смес).

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3218436 - 10.11.2014 15:28 [Re: Dr.G]

Като каза хляб - имахме гости в събота и едно от нещата, които правих беше това:

Мързеливо и много вкусно. Пълни се според каквото има в хладилника и каквото се яде. Задължителното е само около половин чаша разтопено масло и около 1.5 - 2 чаши настърган кашкавал. Този път го кашкавала беше чедър и моцарела. Добавих около половин чаша препържени пушени гърди, чесън и 1 люта чушка. Увива се във фолио и се пече половин час, след това фолиото се отваря и се запича още 5-10 мин.
Изчезна за нула време.
Ето рецептата: Cheesy pull apart bread

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3219173 - 12.11.2014 11:44 [Re: cranberrie]

NadinАдминистратор
Charmed

#3221622 - 16.11.2014 21:01 [Re: ]

За днес пиле върху морска сол и за гарнитура картофи и те върху морска сол.
Тази рецепта с картофите я правя за първи път и бях леко скептична, но бих казала, че станаха добре

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3221675 - 17.11.2014 01:00 [Re: Nadin]

Ние, понеже бяхме заети два дни с дела по-висши , накрая прибирайки се у дома хвърлихме всичко, което намерихме в хладилника в гювечета, два домата за гарнитура и заслужена чаша червено вино

За утре - най-вероятно постен гювеч (не защото постим, а за разнообразие).

zlatiyor
learner

#3221959 - 17.11.2014 21:12 [Re: Nadin]

Това пиле върху морска сол съм го чувала като идея, но никога не съм опитвала Определено трябва да опитам следващия уйкенд. Иначе и аз на пилешка вълна, но пиле с картофки, моркови и броколи на фурна. Така хем месото си месо, хем и гарнитурата готова

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3223080 - 21.11.2014 00:46 [Re: zlatiyor]

Тази вечер правих мързелива солена палачинка с плънка Идеята откраднах от един от кулинарните блогове (всъщност на доста места е включена, само че със сладко).
Напълних я с каквото има в хладилника и малко кисели краставички, крема сирене и отгоре поръсих с кашкавал (както си му е реда) и във фурната отново за малко.
Както и очаквах, оплаквания и възражения нямаше.

NadinАдминистратор
Charmed

#3223417 - 22.11.2014 02:51 [Re: Dr.G]

Това с палачинката звучи лесно и вкусно

За днес пържени картофи със сирене за детето.
Пилешка супа с авокадо, тортия чипс и халапеньо за мен и половинката.

За протокола - това е една от най-вкусните супи, които някога съм опитвала.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3223440 - 22.11.2014 07:17 [Re: Nadin]

Сподели, моля те, как я правиш с авокадо. У дома пилешката супа винаги е била на почит. Не лошо да имам алтернатива на традиционната.
Аз снощи правих сочното свинско на МуХа, но го разнообразих малко: разрязах парчето филе да стане като за пълнене и му сложих запържено-задушена кайма от наденица, гъби и кисели краставички, направих го на роло, след това го овалях в подправките. Стоя няколко часа в хладилника и накрая го увих в суров бекон (че месото беше филе, сравнително сухо. След това го изпекох по описания начин. Получи се супер.
И питки, (вместо хляб), като за основа за приготвянето им използвах рецептата за широко разпространената напоследък в мрежата "памук-погача". Добавих обаче една лъжица мед и един белтък, а жълтъка от яйцето използвах за намазване. Получиха се много вкусни (леко сладнят) и пухкави питки.
Като трик при печенето им, за да остане мека коричката, сложих във фурната съдче с вода, която да се изпарява по време на печенето.

Hard Rock fanМодератор

#3223467 - 22.11.2014 12:39 [Re: Dr.G]

Тази памук погача изглежда лесна (като за мойте способности), ще се пробва. А и палачинката - съвсем лесно.

Аз скоро не съм писала, ама не че не готвя

Затова набързо ще споделя някои от последните ми кулинарни дейности:

-леща на фурна, точно като боба на фенката, ама с леща (е, докато я варих, й сложих морковче и чесън на скилидки).
-руло Стефани и картофена салата
-гювечета
-пиле фрикасе
-телешко варено (то по принцип без супа не оставаме )
- праз с месо в тесто...

днес мисля един кекс да забъркам. Основното е пиле с ориз на фурна.

Dr.G
пътешественик по душа

#3223478 - 22.11.2014 13:26 [Re: Hard Rock fan]

Погачата наистина добре се получава. Аз днес съм я ударила на почивка от готвенето, но една пилешка супа все пак ще спретна.
Нещо напоследък все на тестени изделия налитам, ще трябва да се спра, че нещата с гардероба отиват на зле , но толкова обичам да ми ухае на прясно изпечено в кухнята.
Идеята ти за кекса ме вдъхнови и отивам да бъркам. За гардеробите ще мисля от понеделник.

NadinАдминистратор
Charmed

#3223522 - 22.11.2014 14:56 [Re: Dr.G]

Цитат:

Сподели, моля те, как я правиш с авокадо. У дома пилешката супа винаги е била на почит. Не лошо да имам

Правих я по една тукашна рецепта и стана фантастична.

Необходими продукти:

- 3 кубчета пилешки бульон
- пилешко месо ( аз ползвах от бутчетата)
- 1/2 глава лук
- 5 малки морковчета
- авокадо
- 1 халапеньо ( по желание, придава леко пикантен вкус)
- фиде (аз ползвах спагети)
- 3 питки Tortilla
- 1 с.л. масло

Лука се задушава за около 1 мин. в разтопеното масло, прибавят се морковчетата и халапеньото, нарязани на дребно, а след това и пилешкото месо, също нарязано на дребно.
Добавя се желаното количество вода, а като заври се добавят и пилешките бульони.
След сваряването на месото се добавя фиде (начупени спагети)

Tortilla се нарязват на лентички около 3 см на 1/2 см. 9или размер по желание) нареждат се в тава и се пекат за около 10 мин. в загрята фурна, докато се превърнат на чипс.

Авокадото се нарязва на кубчета и се сервира, заедно със супата и чипса.
Вкуса на супата, смесена с авокадото е чудесен, чипса също се добавя към супата.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3223581 - 22.11.2014 16:50 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

- праз с месо в тесто...

Може ли рецептата за това?
Аз със сигурност няма да го опитам, но мислч, че съпругът ми би харесал подобно нещо

--------------------

Hard Rock fanМодератор

#3223612 - 22.11.2014 18:52 [Re: Nadin]

У нас много се тачи от всички и често правя през зимата.

Тестото е като за питка (хляб), аз най-често купувам готово (две пакетчета по около 400 гр....може и по-малко, ама горе-долу е така). Ако се меси...не знам точна рецепта, но е тесто тип за питка с мая (универсално). Във всички случаи с домашно тесто ще ти стане по-хубаво

Плънката: свинско някакво купувам около 400-500 грама (само месо, без тлъстини) и около три-четири стръка праз лук. Нарязания праз и много наситно нарязаното свинско задушавам (под похлупак), докато ...почти са готови за консумация и да останат на мазнина. Сол, черен пипер малко слагам. Може освен празът, да се нареже и кисело зеле малко наситно, което също се задушава заедно с праза и месото. Тогава не слагам сол.
А може и само с праз и кисело зеле (вегетариански вариант).
Когато е готова плънката, деля тестото на две части. Едната е малко по-голяма (за долна кора). Разточвам (или раздърпвам с ръце) едната топка тесто с големина на тавата...ама малко да излиза отстрани, та да се загърне. Слагам в тавата. Отгоре разпределям равномерно плънката. Покривам с другата кора и прищипвам, загръщам...., всичко да е увито.
Пека както се пече питка. Пека на около 180 градуса около 40 минути (условно, до готовност).
Когато е опечено, вадя от фурната, напръсквам със студена вода горната кора, увивам с няколко ката кърпи (да омекне) и това е.

Месото може да е свинско, пилешко (предварително сварено и накъсано на парченца), че даже и риба (също предварително сварена и на парченца).
Изобщо може да се импровизира с плънката. Най-често го правя с праз и свинско, но на Никулден напр. - е праз и риба.

Dr.G
пътешественик по душа

#3223788 - 23.11.2014 09:36 [Re: Hard Rock fan]

Свинско с праз, но без тестото. Получава се страхотно ястие! Аз му добавям една идея настъргано индийско орехче.

Супата всъщност си е пилешка супа, а авокадото е като добавка, правилно ли разбрах?

Аз продължавам с моите тестени произведения. Днес си харесах ето това: сиренки

Само че в половин доза. Подозирам, че домашните скоро ще ме експортират, че не само моя гардероб ще трябва да се "ремонтира"
Иначе за днес съм намислила пиле с ориз на фурна. Само още се чудя дали да му сложа шафран или куркума.

NadinАдминистратор
Charmed

#3223931 - 23.11.2014 18:28 [Re: Dr.G]

Така излиза

За днес - яйца облечени в кайма. Преди време правих рецептата и се оказа добра.

- 6 яйца сварени
- 1 яце сурово
- 500 гр. кайма
- една глава лук (стар)
- черен пипер на вкус
- сол на вкус
- кимион
- галета
- стрита чубрица
- 2 кисели краставички, нарязани на дребни парченца

Сваряваме 6 яйца в подсолена вода.
Нарязваме на ситно лука и го прибавяме към каймата. Слагаме и едно сурово яйце, и подправките - черен пипер, сол, кимион, чубрица, както и киселите краставички. Прибавяме и малко галета.
Размесваме добре каймата и разделяме на 6 равни части.
Разстиламе 6-те порции кайма върху готварско фолио и ги сплескваме като кюфте
Поставяме всяко едно яйце в центъра на оформената кайма и загръщаме яйцето с нея, така че да се покрие добре.
Облеченото яйца, овалваме отново в галета и ги поставяме в предварително намазана тавичка с олио.
Печем в предварително загрята фурна на 180 градуса.

За гарнитура ще правя готови пържени картофи, но ще ги пека на фурна.
Никога не съм ги правила така, но ще опитам.

--------------------

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3223942 - 23.11.2014 18:40 [Re: Nadin]

И аз ги правя тия яйца, облечени в кайма, но като ги наредя в тавата покрай тях слагам домати и чушки, нарязани на ситно, малко сол, черен пипер и мазнина и тогава пека. Много са на почит у нас.
За днес у нас - картофени кюфтета на фурна с гарнитура млечна салата.

Редактирано от Ана Конда (23.11.2014 18:44)

Dr.G
пътешественик по душа

#3227046 - 30.11.2014 22:39 [Re: Хуанита]

Като си говорихме за праз, днес (нали е неделя и за никъде не бързаме, а и времето не предполага разходки ) - бавничко, на тих огън едно свинско с праз. След два чака къкрундене, стана прекрасно. Чаша - две хубаво червено вино. Само камината ми липсва. И сняг, но не страдам много от липсата му.
Десерт - тиквеник!

NadinАдминистратор
Charmed

#3227051 - 30.11.2014 22:57 [Re: Dr.G]

Ха, и тук така - каварма с праз или както там се казва.
Туткаво ми идва, но пък мъжете го харесват. Аз такова никога не съм опитвала.
Освен това, патладжани-лодки със сирене за мен и с кайма за тях, това също дойде времеотнемащо.
С две думи, казано накратко, изгубих поне 2 часа в кухнята

--------------------

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #3227055 - 30.11.2014 23:21 [Re: Nadin]

Надин, като каза за яйцата в кайма се сетих за една рецепта, която ми попадна наскоро

За плънката:

10 средно големи яйца
1-2 моркова
50-70гр. сирене
1 с.л. заквасена сметана
2-3 скилидки чесън (на вкус)
Сол и черен пипер на вкус

За месната обвивка:

1.5 кг. кайма (за предпочитане смес)
Лук на вкус
Накиснат във вода хляб
Сол и черен пипер на вкус
Други подправки на вкус
1-2 разбити яйца за намазване

За декорация:

Сноп спагети
Парченца маслини или черен пипер

Начин на приготвяне:

Сварете яйцата (твърдо) и разрежете наполовина по дължина. Групирайте белтъците по двойки, за да ви е по-лесно после. Извадете жълтъците и ги пасирайте със сварения морков, сирене, сметана и чесън. Овкусете по желание и напълнете отделените половинки белтъци. Слепете половинките и ще получите пълнени яйца.
Подгответе каймата като добавите лука, подправките и накиснатия хляб. Хлябът се накисва във вода или смес от вода и вино, но не и прясно мляко, а количеството му зависи от каймата. За предпочитане е мляното месо да е около половина телешко или говеждо на също толкова свинско. В зависимост от консистенцията и типа месо, в каймата се добавя хлябът. След много добро замесване трябва да се получи пластична маса. Ако искате да постигнете максимална сочност на месото не слагайте сурови яйца при месенето, а ги използвайте само за намазване. Разточете шепа кайма, поставете пълнено яйце в средата и завийте на топка. Оформете леко извита и гордо повдигната муцунка на таралежа, намажете с разбито яйце и поставете върху хартия за печене. От натрошените на части спагети оформете „бодлите“, а от парченца маслини или черен пипер муцунка и очи. Пълната с таралежи тава сложете в предварително загрята на 220°C фурна и печете до кафяво-златисто. Сервирайте топли и със зеленчуци по избор. Спагетените „бодли“ придобиват хрупкав вкус (като сухари) и са годни за консумация, но може и да се отстранят преди хранене.

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

NadinАдминистратор
Charmed

#3227083 - 01.12.2014 05:05 [Re: Лoра]

Лора, това изглежда чудесно!
Аз ще трябва да съм в някакво уникално готварско настроение, за да сътворя подобен шедьовър при това със сигурност ще пропусна разделянето на яйцата.

Ако правя пак от тези яйца с кайма, с удоволствие бих взаимствала идеята за бодлите

--------------------

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #3227166 - 01.12.2014 14:54 [Re: Nadin]

да, доста пипкаво изглежда, като за по-специален случай

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3237085 - 23.12.2014 22:11 [Re: Лoра]

Голяма тишина в готварския форум. Защо така?
Празници идват, иска ми се да направя за Коледа нещо по-така... Попаднах на тази рецепта. Някой правил ли е нещо подобно? Да сподели опит.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3237109 - 23.12.2014 23:48 [Re: Пипи^]

Ох, днес се борих с някакви меденки, но пусто, не ми се получават нещо Не че не станаха, но не е това, което си представях

Иначе си готвим

А за Коледа си правя месцето, по рецептата на МуХа, и винаги досега ми се е получавало супер!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3237240 - 24.12.2014 16:28 [Re: Dr.G]

Моите меденки се получиха много добре, но само на вкус. На вид са си най-обикновени слепени по две кръгчета Ами не ме бива в украсите.
Кое е това месо по рецепта на МуХа? Пропуснала съм я тази рецепта.

Да не забравя - весели празници на всички!

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3237263 - 24.12.2014 17:35 [Re: Пипи^]

Ей това, винаги се получава. Просто рецептата за мен е безотказна.

NadinАдминистратор
Charmed

#3237416 - 25.12.2014 02:25 [Re: Пипи^]

Цитат:

Голяма тишина в готварския форум. Защо така?
Празници идват, иска ми се да направя за Коледа нещо по-така... Попаднах на тази рецепта. Някой правил ли е нещо подобно? Да сподели опит.

Да, правила съм нещо подобно (без майонезата), само че го пекох в плик.
Получи се доста добре.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3237488 - 25.12.2014 14:09 [Re: Dr.G]

Dr.G, Надин, благодаря ви! Весели празници!

--------------------
Ние сме ора естете.

NadinАдминистратор
Charmed

#3241285 - 08.01.2015 00:26 [Re: Пипи^]

Що така никой не пише в таз' тема

Да се отчета с една пилешка рецепта.

Необходими продукти:
- пилешко (пилешки гърди или одрани и обезкостени бутчета)
- консерва с пилешка крем супа
- кашкавал по желание ( в рецептата е Swiss Cheese или Pepper Jack)
- 1/4 чаша прясно мляко
- 1/4 чаша разтопено масло
- Stove Top Stuffing Mix 6 OZ или 170 гр.(на това не знам какъв му е еквивалента на български, има го на снимката)

Пилешкото ( цели парчета или нарязано на парчета по желание) се нарежда на дъното на тавата. Върху него се нарежда кашкавала. Разбърква се кремсупата с прясното мляко и се залива.
Поръсва се с Stove Top Stuffing Mix, а върху него се напръсква с разтопеното масло.

Пече се на 360 Ф в продължение на 1 час.

Ето го нагледно.
Правя го за първи път, отзивите по-късно.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3241406 - 08.01.2015 09:13 [Re: Nadin]

Ох, имаме голям семеен празник, тече щура подготовка, та ще пиша в събота (ако съм оцеляла до тогава ). Дано да ми станат нещата.

Raletka
замечтана

#3241676 - 09.01.2015 00:05 [Re: Dr.G]

Ох, ако ви кажа какво количество ядене мина през кухнята ми между Коледа и Нова година, няма да повярвате!! То, вярно, че бяхме и много народ, но не е истина!!
Затова даже и не съм влизала във форума, но май скоро ще трябва да черпя пак идеи - то това май е най-трудното, да разбереш какво ти се яде!

--------------------
Светът е ваш!!!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3241747 - 09.01.2015 10:15 [Re: Raletka]

Отливът сигурно се дължи на прекаленото домакинстване по празниците. При мен е така поне. Писна ми от готварство, иска ми се да не влизам в кухнята известно време, но за жалост, няма кой да ме замести.
Следпразнично го ударих на постни ястия - леща, печени тиквички, картофи, яйца на очи, елда... Докато не ме изхвърлят от къщи моите мъже
Дадоха ми няколко рецепти за хляб от лимец, днес ще експериментирам и ако се получи добре, ще споделя.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3242133 - 10.01.2015 10:15 [Re: Пипи^]

Отчитам се с подготовката и реализацията на парти за 60 човека (заедно с още една дама). Моят принос беше лозови сърмички, килограми руска салата, домати с моцарела на шишче, наденички, две торти. Май тортите ме изтормозиха най-много, че трябваше да имат и фасон,... пък не съм от най-сръчните. Не включвам нарязаните на тънко мезета, че това си беше работа на мъжете Ние само ги подредихме в плата.
Другата дама се включи със "Снежанка", палачинки на хапки с някакъв пълнеж, кюфтенца и суши (леле, това си е героизъм, да завиеш 100-на рулца ).

Сега имаме за до-изяждане.... и за доизпиване За съжаление (или за радост) от тортите не остана и трошичка
Да споделя опит: торта "Династия" от блога на Йоли, с любезното указание на детайлите по подготовката й от Мария беше истински хит. Е, не съм способна да сътворя такива красоти като техните, но все пак се постарах.

NadinАдминистратор
Charmed

#3242411 - 11.01.2015 05:07 [Re: Dr.G]

О, това твоето не е постижение, направо е героизъм
Браво на теб за усилията и търпението!

За днес
- баница със спанак и сирене, за тези, които не са почитатели на опитите
- и опит ( с шунка, швейцарско сирене и т.н.), който се оказа изключително сполучлив

Необходими продукти:

- 1 тесто за пица (can Pillsbury™ refrigerated Classic Pizza Crust)
- шунка, нарязана на тънко
- 12 лисчета Swiss cheese (thinly sliced)

За глазурата:

- 1/2 чаша масло (8 с.л.)
- 2 с.л. кафява захар (аз сложих само една)
- 1 с.л. Worcestershire sauce
- 1 с.л. Dijon горчица
- 1 с..л. маково семе

Тестото се разстила на квадрат, върху него се нарежда шунката, а върху нея и кашкавала. Навива се на руло и се реже на 12 шайби, май това е най-подходящия израз.

Продуктите за глазурата се смесват и разтопяват, всяка шайба се намазва щедро с глазурата.

Пече се на 360 Ф или 180 С в загрята фурна за около 25 мин.

Dr.G
пътешественик по душа

#3242414 - 11.01.2015 09:34 [Re: Nadin]

Ами трябваше всичко да е home-made, и нямаше как да се обърнем към кетъринг- услуги. Добре, че поне наденичките не ми се наложи да правя сама , само ги изпекох.

Това изглежда много апетитно, но се опасявам, че трябва да наложа някаква ограничаваща диета След толкова празници на цялата къща ще спра сладкото и тестяното.
Вчера беше разтоварващ ден - пилешка супа. За днес ще да е нещо постно, вероятно грах.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #3242465 - 11.01.2015 15:32 [Re: Dr.G]

Dr.G

@Nadin, може ли рецептата за "опита ( с шунка, швейцарско сирене и т.н.), който се оказа изключително сполучлив"?

NadinАдминистратор
Charmed

#3242502 - 11.01.2015 19:07 [Re: nita]

Сложих я по-горе, много е лесна и стана много вкусно

За днес ще дерзая с някаква рецепта за свинско филе с галета и пармазан, ако стане сполучлива ще сложа рецептата.

--------------------

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #3242533 - 11.01.2015 20:29 [Re: Nadin]

Hard Rock fanМодератор

#3242562 - 11.01.2015 22:44 [Re: Nadin]

Надин, благодаря и аз за рецептата с шунката и кашкавала, непременно ще се пробва!

Аз последно правих грах с пилешко. Нещо покрай празниците ми поомръзна да готвя

NadinАдминистратор
Charmed

#3242580 - 12.01.2015 01:29 [Re: Hard Rock fan]

Дано ви хареса

Днес правих една рецепта и не стана никак зле, даже аз дето не обичам свинско, опитах и ми хареса.

Необходими продукти:

- свинско филе, нарязано на филийски с дебелина около 2 см.

- 3 с.л. олио
- 1 ч.ч галета, овкусена (Italian bread crumbs)
- 1 ч.ч. Parmesan cheese
- 1 с.л. черен пипер
- 1 с.л. чесън на прах

Приготвя се смес от изброените съставки. Свинското филе се намазва с олио и се добре се овалва в тази смес.
Нарежда се в тава и се пече на 360 Ф (+180 С)за 40-45 minutes.

*За мен 45 мин. бяха крайно недостатъчни, бяха ми необходими около 1,5 ч.( моята печка е газова)

Гарнитура

- 1 кг. картофи, измити и нарязани на шайби с дебелина около 1 см.

- 1/2 ч.ч. горчица + 2 с.л. Дижон
- 3 с.л. зехтин
- 1 изцеден лимон
- 4 скилидки пресован чесън
- 1 с.л. морска сол

От изброените продукти се прави енородна смес, изципва се в плик с цип и към сместа се прибавят картофите.
Картофите се нареждат в тава, пекат (360 Ф/180 С) се около 40 мин. след което се обръщат и се пекат още около 25-30 мин.
След изпичането, по желание могат да се поръсят с пресен копър.

--------------------

Hard Rock fanМодератор

#3242626 - 12.01.2015 09:58 [Re: Nadin]

О, мерси и за рецептата за свинското - и тя ще се пробва!

Напоследък съм много изчерпана откъм идеи и тези двете ми идват много добре и навреме!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3243160 - 13.01.2015 10:15 [Re: Nadin]

Рецептата с картофите ми звучи добре, отдавна търсех някакъв по-интересен начин на приготвяне на картофи за гарнитура. Ще се пробва!

--------------------
Ние сме ора естете.

NadinАдминистратор
Charmed

#3243645 - 14.01.2015 18:41 [Re: Пипи^]

Днес ще правя някаква пилешка рецепта - пореден експеримент
Loaded Baked Potato & Chicken Casserole

- 3 4 средно големи картофа, обелени и нарязани
- 1,5 lb.( около 750 гр.) пилешко месо (гърди или обезкостени бутчета), нарязано на парченца
- 8 лентички бекон, изпечен, изцеден и дребно натрошен
- 1 1/2 cups настърган cheddar cheese
- 4 стръка зелен лук, само перата, нарязани на дребно
- 1/2 ч.л. сол
- 1/2 ч.л. черен пипер
- 1/2 заквасена сметана
- 2 с.л. масло, нарязано на малки парченца

Фурната се загрява на 360 Ф (около 180 С)
В подходящ огнеупорен съд се нареждат ред картофи, ред пилешко, като пилешкото се посолява с половината от подправките. Върху него се поръсва половината от бекона, зеления лук и половината от cheddar cheese. Следват отново картофи, останалото пилешко, подправки, бекон и т.н.
Най-отгоре се намазва с заквасената сметана, поръсва се с парченцата масло, завива се с фолио и се пече в продължение на 1 час.
Фолиото се маха, пече се още 30 мин. и непосредствено преди да се извади се поръсва с още малко cheddar cheese.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3244295 - 16.01.2015 12:35 [Re: Nadin]

Сподели как се получи
А вчера месих хляб от лимец . Смесих 50/50 лимец и типово брашно, разтворих половин кубче мая в 300мл. вода, добавих малко сол и зехтин и замесих. Получи се много вкусен хляб, черен. Изненадващо моите канибали го одобриха Иначе менюто беше боб с наденица за тях, за мен без. И любимата ни салата за тоя сезон - зеле, моркови и всички видове ряпа, които се предлагат на пазара - дайкон, бяла, черна, розова, и червено цвекло. Добавям и неприлично количество целина, подправям с лимонов сок, съвсем малко сол и зехтин. Много вкусна.
За днес - спагети със сос, измислен от мен. Запържвам червена и зелена чушка с малко лук, добавям каймата, като се позапържи, добавям домати от буркан и оставям на тих огън. Към края подправям със сушен босилек, става и с пресен или замразен.

--------------------
Ние сме ора естете.

NadinАдминистратор
Charmed

#3244560 - 17.01.2015 04:19 [Re: Пипи^]

Стана добре и определено вкусно. Мисля, че времето за печене не беше достатъчно, следващият път бих прибавила поне още 1/2 час.

За днес гювечета за мъжете и суши (поръчано) за мен.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3245229 - 18.01.2015 23:20 [Re: Nadin]

аз бих задушила предварително месото колкото да му се изпари водата, иначе ако печеш повече сметаната и кашкавала ще се прецакат, сметаната ще се подсири, а кашкавала ще стане на олио

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Raletka
замечтана

#3245292 - 19.01.2015 04:05 [Re: gaiety]

За днес класика - зелеви сърми, но с изменения за разнообразие - добавих праз вместо лук, бекон и гъби. Стана невероятно!!!
Вчера пък имах 2 доста големи пилешки гърди които мариновах с соев сос, териаки, лимон, чесън, черен пипер, нарязани на ивици. Задуших ги в равно количество масло и олио за 10 мин. Отделно басмати ориз и запечени/запържени в намазан с олио тиган на ивици червени, оранжеви и жълти чушки, лук на чевътринки и броколи. Страхотно китайско-ралетско!!!!!

--------------------
Светът е ваш!!!

NadinАдминистратор
Charmed

#3245294 - 19.01.2015 04:13 [Re: Raletka]

И аз правих зелеви сарми днес. Следващият път ще пробвам твоя вариант. Аз не ям, но съм сигурна, че мъжете биха го харесали.

За мен задушени заленчуци с ориз.

--------------------

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3247024 - 22.01.2015 16:57 [Re: Nadin]

Снощи: руло Стефани в кексова форма. 1 кг кайма смес трябваше да се превърне в пържени кюфтета, но нямаше желаещ да стои на тигана.Формата е кръгла с дупка по средата.
Преди това свинско от рибица пекох на фурна, на всеки 10 мин обръщам. вкусно, ама пипкаво. Най-често пека в торбичка, ама напоследък в къщи не искат така, омръзнало им е.
Две ястия за една вечер, това не съм аз...

Dr.G
пътешественик по душа

#3247202 - 23.01.2015 13:37 [Re: Nadin]

Днес съм се вдъхновила от твоята първа рецепта в тази тема - за филе от пилешки бутчета с филаделфия и картофки.
Направо вече съм на старта, само че освен картофи, ще направя и малко задушен спанак, че напоследък картофите не ми се отразяват добре на килограмите

NadinАдминистратор
Charmed

#3247203 - 23.01.2015 13:43 [Re: Dr.G]

Тази рецепта става много сполучлива. Дано ви хареса.

Тези дни не съм правила кой знае какво- телешко варено, една пица, утре ще имам време и ще направя едни милинки.
Пробвах нова рецепта за милинки, ходихме на гости и занесох една тава, мисля, че се радваха на голям успех

--------------------

Suzzana

#3247207 - 23.01.2015 14:50 [Re: Nadin]

Nadin,

Може ли рецептата за милинките?
Моите никога не бухват, и затова не съм правила от години.

NadinАдминистратор
Charmed

#3247441 - 24.01.2015 17:20 [Re: Suzzana]

Това е рецептата за тестото, която ползвам
уеб страница
работи безотказно. Става доста, така че можеш да го разделиш и да замразиш една част или да го ползваш за нещо друго.

Начин на приготвяне на точно тези милинки

От тестото се късат парчета, които се оформят, като топчета, с големината на орех. Преди да се наредят в тавата, всяко топче се топи в разтопено масло и се овалва в галета (по желание овкусена)
Между топчетата се наръсва натрошено сирене.

Включвам фурната на +170 Ф, след като достигне температурата, я изключвам. Слагам милинките във фурната и ги оставям да втасат за около час.
Пека на + 390 Ф за 10-15 минути, след това намалявам на + 370Ф.

--------------------

Suzzana

#3247455 - 24.01.2015 18:21 [Re: Nadin]

Благодаря, Nadin.

Явно тайната е във втасването. Трябва да пробвам. Само ми да ме обхване ентусиазъм.

Аз пекох замразени Sfogliatelle.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3247479 - 24.01.2015 19:12 [Re: Suzzana]

Понеже съм настинала и не ми се ядат месища, днес запекох едни тиквички във фурната, направих яйца на очи, пържени с малко масълце в тефлонов тиган и по един кренвирш с кашкавал, запечен. У дома много добре се приема това ядене. За утре обаче няма да ми се размине и май ще си открадна идеята за сарми на Ралетка.

--------------------
Ние сме ора естете.

Raletka
замечтана

#3247506 - 24.01.2015 20:05 [Re: Пипи^]

A ако имаш възможност нареди ги в гювеч с капак и печи сърмите на бавен огън във фурната, стават невероятни!!!!

--------------------
Светът е ваш!!!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3247651 - 25.01.2015 09:48 [Re: Raletka]

Благодаря за идеята! Ще опитам.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3247827 - 26.01.2015 00:56 [Re: Nadin]

Стана добре, но малко сухичко, вероятно ще трябва да се пече за по-кратко време (поне в моята фурна).

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3247908 - 26.01.2015 12:19 [Re: Raletka]

Сармите отпаднаха, пекох ребърца, за гарнитура - картофено пюре. И понеже остана от пюрето, днес направих остатъка от него на крем супа с кротони. Не обичам да хвърлям ядене.

Ето я.

--------------------
Ние сме ора естете.

gaiety
ZаплЕ$

#3248698 - 29.01.2015 03:25 [Re: Dr.G]

Ще правя Династията за сефте, сещаш ли се за някой съвет, за да нямам изненади или просто да следвам инструкциите от сайта?

И друг въпрос към всички, имам цял елен чието месо не понасям, но трябва някак да го оползотворя, някакви идеи?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3248705 - 29.01.2015 05:03 [Re: Nadin]

За днес Enchilada с гарнитура от авокадо.

Горе-долу изглежда така

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3248806 - 29.01.2015 11:05 [Re: gaiety]

Ами при мен се получи добре, като спазвах указанията. Не съм правила никакви промени, нито по отношение на състава, нито на технологията. Просто, защото и за мен беше за първи път.
Декорацията е нещо много индивидуално, и понеже тавата ми беше по-малка от стандарта, се получиха някои неравности по краищата, трудно се справих с бордовете на тортата. Съответно, за да не изглежда грозновато или недовършено, вместо да ги измазвам обилно с крем, използвах вафлени пурички, с които облепих цялата торта. Получи се много ефектно. Успех!

zlatiyor
learner

#3249843 - 02.02.2015 16:06 [Re: Dr.G]

Момичета, чета какви вкусотийки готвите и така ви се радвам След като се пренесохме в нова къща и след основно ремоделиране на кухнята съм обратно в готвещите редици Та по темата, този уйкенд: зеленчукова супичка (идеална за студения сезон), салата Снежанка (поръчка от съпруга) и маринивани свински пържолки в тавичка.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3250019 - 03.02.2015 01:08 [Re: zlatiyor]

Като каза - онзи ден правих крем-супа от тиквички. По поръчка. Женската "половина" си я хапнахме, но за други си беше предизвикателство
Та имаше вурстчета за гарнитура.
Иначе гледам да не готвя много, че ... ще сменяме гардеробите

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3250217 - 03.02.2015 17:35 [Re: Dr.G]

Килата, които свалих лятото/6 на брой/ се върнаха мнооого бързо през зимния сезон, направо не ги усетих как се намърдаха по мен
По темата - напоследък съм го ударила на постни яденета, не знам кога ще ме изхвърлят от къщи мъжете ми.
Вчера бяха тиквички на фурна и яйца на очи, днес е грах. Утре, ща, не ща, трябва да измисля нещо месно, няма начин.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3250231 - 03.02.2015 18:34 [Re: Пипи^]

Днес, въпреки приближаващата тук пролет (нацъфтяха нарцисите и първите дръвчета), си имаме пак сняг. Затова - сгряващо и почти диетично пилешка супа. Харесала съм си едни петленца в магазина, получава се страхотен пилешки бульон от тях, и често често ги употребявам.
От остатъците по традиция - пиле с ориз и зеленчуци на фурна - за утре. Толкова.

NadinАдминистратор
Charmed

#3250504 - 04.02.2015 18:32 [Re: Пипи^]

Днес между припкането навън, с цел чистене на сняг, някак ще вмъкна в програмата и твоят пилешки щрудел
Много се хареса у дома, мисля, че това ще му бъде трети път

В останалите дни - проза, правих гювеч с много прясна бамя и зелен фасул, аз ям основно това, за мъжете месото, картофите и останалите зеленчуци.
Правих и чили с телешко чоризо.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3250811 - 06.02.2015 09:52 [Re: Nadin]

А, благодаря, че ме подсети за пилешкия щрудел, отдавна не бях го правила!
За тази вечер - пържоли със задушени зеленчуци.

--------------------
Ние сме ора естете.

zlatiyor
learner

#3251659 - 09.02.2015 16:06 [Re: Пипи^]

Този уйкенд съвсем прозаично: кюфтета на фурна и картофена салата. За закуска вчера спретнах милинки по рецептата на Nadin. Определено се харесаха, ще се прави отново.

--------------------

Редактирано от zlatiyor (09.02.2015 16:07)

NadinАдминистратор
Charmed

#3252664 - 13.02.2015 15:26 [Re: zlatiyor]

Радвам се, че милинките са се харесали

Довечера ще правя картофено руло с плънка от шунка, кисели краставички, топено сирене и т.н. със салата Цезар.
Онзи ден правих задушено пилешко с грах, било добре, но същото ставало по-добре с телешко

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3252677 - 13.02.2015 16:52 [Re: Nadin]

Ох, аз вече нямам идеи. Имам малко останало студено печено пиле и се чудя какво да го направя за тази вечер. Имам чувството че напоследък менюто ми е толкова еднообразно. Не че някой се е оплакал, но .... Иска ми се нещо просто да приготвя, някаква традиционна българска гозба, от времето когато съм била дете. Но не ми идва никаква идея в главата, освен картофи на яхния.

Сияйна
заслужил ветеран

#3252681 - 13.02.2015 16:59 [Re: Dr.G]

С останките от пилето - пиле фрикасе
може и пиле - каша, но на мен фрикасето повече ми допада
Месото го обезкости, направи малки късчета

Редактирано от Сияйна (13.02.2015 17:02)

Suzzana

#3252690 - 13.02.2015 18:22 [Re: Dr.G]

Dr.G, аз пък да ти дам една нетрадиционна идея с останки от пилешко месо.

Каня се да я правя, но нямам грил пиле.

Пилешка разядка (дип?) (Buffalo Chicken Dip )

http://www.franksredhot.com/recipes/franks-redhot-buffalo-chicken-dip-RE1242-1

Dr.G
пътешественик по душа

#3252752 - 14.02.2015 10:01 [Re: Suzzana]

Ще се пробва някой ден, благодаря
Сияйна, фрикасе обичам, но само аз. Фамилията обикновено яростно се възпротивява на всякакви подобни, затова фрикасе у дома не се готви.

Снощи оставих студеното пиле като гарнитура на картофената яхнийка, ако някой случайно постното ястие не му е достатъчно

За днес мисля да изпържа кюфтенца.

zlatiyor
learner

#3253519 - 17.02.2015 22:16 [Re: Dr.G]

Ох ама как само не ми се готви....За вчера: гювечета с една голяма зелена салата и до там... Няма вдъхновение, няма и това си е

--------------------

Редактирано от zlatiyor (17.02.2015 23:16)

Dr.G
пътешественик по душа

#3253525 - 17.02.2015 22:33 [Re: zlatiyor]

Грах. Просто и лесно, обикновено и постно.

Нямам идеи.

Хуанита
couch potato

#3253785 - 18.02.2015 19:08 [Re: Dr.G]

Днес пиуе с картофи на фурна с биричка и много масло.
Иначе тия дни тенджерата под налягане е в непрекъсната употреба - свинско със зеуе, стар басул и Бьоф Строганов бяха последните. Обичам я тая тенджера. Купих и едни кори за баница - исках да пробвам тая баница с майонеза,че много ми я похвалиха, но докато се обърна и майонезата вече я нямаше.

Dr.G
пътешественик по душа

#3254782 - 22.02.2015 21:29 [Re: Хуанита]

Днес, щото е Сирзи заговезни, съм спретнала две баници - едната е вариант на един "бюрек", който Надин преди много време беше публикувала тук, с мъничко мая в плънката, а другата - сладка, един вид млечна баница, но не я направих с класическата смес за крем карамел, а по-скоро със заготовка за кекс, само че вместо брашно сложих корите за баница. След това сиропирах горещата изпечена баница със студен захарен сироп и стана фантастична

Останалото са вариации на тема салати. От утре започваме постите, затова вероятно ще се огранича в кулинарните си щения до Великден

gaiety
ZаплЕ$

#3254808 - 22.02.2015 23:03 [Re: Dr.G]

Моя тутманик тръгнА да ме търси, много ме е яд, в тази държава кръгли дълбоки тави няма (каквито аз искам), сбутах тестото и стана 2 педи високо, онаа гад дойде, ощипа парче от кората даже не успях да го напръскам с вода и тутманика спихна почти се изяде, ама що да е така...

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3254891 - 23.02.2015 08:27 [Re: gaiety]

Не се оплаквай, супер си изглежда тутманика

zlatiyor
learner

#3254954 - 23.02.2015 16:05 [Re: Dr.G]

Отчет за този уикенд: руло Стефани, гарнитура от Ранч картофките на Milano (станаха разкош). Отделно пълнени гъбки с 4 сирена (много добре се приеха) и за десерт сметанов крем с орехи и карамел. Много готвене, много чудо От мен толкова

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3255154 - 24.02.2015 01:56 [Re: zlatiyor]

Тези дни правих Creamy lasagna, оказа се много добра.
Правих и милинки, както и кифлички с кашкавал и шунка.
Готвих и свинксо с кисело зеле и бял ориз.
За днес крем супа от броколи, гарнирана със задушени броколи и кротони.

ПП Прилагам активна подмазваческа тактика, искам куче

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3255230 - 24.02.2015 11:28 [Re: Nadin]

Тези дни скромно - постни яденета, че напоследък попрекалихме с месата. За тая вечер - броколи и карфиол със сос бешамел, леко запечени във фурната. И един кекс с ябълки.
@Надин, какво кученце искаш?

--------------------
Ние сме ора естете.

NadinАдминистратор
Charmed

#3255829 - 25.02.2015 18:49 [Re: Пипи^]

За днес пилешки пържоли, изтънени, оваляни в подправки и галета. Обърнати на тиган за по минута от всяка страна, след това задушени с филийки чесън, филийки червен лук, гъби и бяло вино.
Ще се сервират с лимгуини или картофено пюре.
Салата от маруля, царевица и авокадо.

@ Пипи - Toy poodle

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3255838 - 25.02.2015 19:07 [Re: Nadin]

Аз днес се спасявам от готвене. Мисля, че ми се полага в денят на сребърната ни сватба да бъда заведена на кръчма, нали?
За утре - пилешки филенца, но още не съм решила точно как ще ги правя.

Надин, много са сладки пуделите, успех в борбата за придобиването!

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3256025 - 26.02.2015 09:10 [Re: Пипи^]

Снощи правих задушено брюкселско зеле и пилешки филенца почти, както Надин ги е описала.

Днес съм нарекла леща да е

zlatiyor
learner

#3257056 - 02.03.2015 16:10 [Re: Dr.G]

Да се разпиша след почивните дни Та значи имахме гости за закуска и спретнах питката с масло и сирене по рецепта на Nadin. Правя я за втрори път и се получава върха, и аз и гостите останаха много доволни Отделно изпекох кифлички с пълнеж от локум и орехи (имаше гости, които спазват поста, та за тях това). За да е пълна какафонията имах гости и за вечеря, но за тях менюто беше по-просто - печено пиле в плик, картофено пюре от червени картофки с бекон и зелена салата.
Еее, наготвих се Другия уйкенд пак

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3258724 - 08.03.2015 08:37 [Re: zlatiyor]

Ох, от миналата седмица готвя по две, че девойката у дома е полудяла да пости. Та почти всяка вечер сме на комбинация от.... месно и постно ястие. Освен това си спомних и едва "древна" рецепта за постен кекс, която беше много експлоатирана във времената по 1990-1991 г (някои вероятно помнят).
1 ч.ч сладко (домашно , 1/2 ч.ч. захар, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч. студена вода и 1 ч.л. сода за хляб се разбъркват добре. Добавят се подправки на вкус (аз слагам канела, но съм виждала и какао, и ванилия). След това се прибавят около 2 1/2 - 3 ч.ч пресято брашно и се пече на около 160С (с вентилатор) или на 180С при нормална фурна около 40 минути.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3258798 - 08.03.2015 16:39 [Re: Dr.G]

Докторе, да си жива и здрава за постния кекс, знаеш ли откога издирвам рецептата?
У дома няма шанс да се пости, с тва мъжко население Днес понеже е празник, за обяд правих пилешки гърди със сос бешамел и гъби, за вечеря свински гърди с някаква марината в гювеч, сега уточнявам маринатата. И салатки. И червено вино, разумеется.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3258981 - 09.03.2015 14:37 [Re: Пипи^]

Не бях го правила от ония години, ама "дребното" като се запъна, че ще пости и.... след това, ако продължава в същия дух, съм й обещала "виненки", или още известни по ония години като "студентски пръсти" (защото са с локум ). Не знам дали ги помниш, някои ги правят със свинска мас и кисело мляко, а у дома баба ми ги правеше с олио и бяло вино, та са си чисто постни.

zlatiyor
learner

#3258997 - 09.03.2015 15:03 [Re: Dr.G]

Ох, напоследък събота и неделя все някой ще мине през къщи, я на кафе, я на закуска Та за уйкенда - печени ребърца с барбекю сос и зелена салата. После правих мусака и за следобедното гости крем брюле. Толкова от мен

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3259034 - 09.03.2015 16:48 [Re: Dr.G]

Помня ги, да! И тях много ги обичам!
По темата - днес ще бъде зелен боб, салатка някаква и черен хляб. Попрекалихме с месата в последните няколко дни.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3259158 - 10.03.2015 01:00 [Re: Пипи^]

А моите хора не обичат зелен боб. Няма да готвя само за себе си, ще взема да ти дойда на гости някой ден, заради тоя фасул

Аз също имах гости и по този случай се шматнахме малко наоколо, та не готвих. Пиха се местни бири...
За утре имам гъби, трябва да ги направя нещо постно, вероятно ще ги задуша в зехтин (вместо масло) и се чудя дали пък ще стане гъбена супа без прясно мляко

За онези дето не постят - вурстчета във фурната, че иначе много се одимява, а времето още не позволява екстри

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3259233 - 10.03.2015 12:27 [Re: Dr.G]

Заповядай, когато пожелаеш! Мама ме е снабдила с доста зелен боб и понеже у дома го обичаме, често им правя. Може би единственото постно ядене, което приемат с охота.
За днес - спагети с кайма и доматен сос плюс босилек.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3259532 - 11.03.2015 08:58 [Re: Пипи^]

Единственото със зелен цвят, което се яде у дома е грах. Затова тази вечер са на грах - за някои постен, за други с гарнитура. Само дето още не съм измислила гарнитурата, но ... това е лесно.

И пак трябва да мисля някакъв постен сладкиш/сладки. Може би е време да ги спретна тези "студентски пръсти"

Suzzana

#3259888 - 12.03.2015 01:31 [Re: Dr.G]

Браво.
Аз готвя, доста напоследък.
Направих един голям казан плънка за сърми, и я замразих по торбички.

Забравих, Надин грил ли беше си купила? Май сбърках и купих преса за панини сандвичи, и се чудя, дали да я връщам, или да я ползвам веднъж, и да я захвърля.

NadinАдминистратор
Charmed

#3259893 - 12.03.2015 02:53 [Re: Suzzana]

Не знам какво си купила, моят грил е такъв

George Foreman Grill

малко по-голям размер от този на снимката.

Не мога да повярвам, че досега съм живяла без него
В него правя всичко, от месо (свинско, телешко, пилешко, скариди) до зеленчуци и картофи. Необходимите продукти за Chicken Fajitas, стават за минути.
Успях дори гофрети да направя. Панините стават страхотни, а днес сътворих и бързи шницели на него, чак и аз се възхитих от себе си

--------------------

Suzzana

#3259986 - 12.03.2015 14:16 [Re: Nadin]

Мерси Nadin.

Мисля,че едно време имахме подобен грил, ама се развали. Доста е здравословен, особено салмон.

Аз купих най-евтиния от Уолмарт, и се чудя, дали да го отварям.

Dr.G
пътешественик по душа

#3260148 - 13.03.2015 08:58 [Re: Nadin]

Имам подобен на Bosch у дома, но ми е малко бавничък (като че ли). Не съм го използвала от години. Някак не успях да му намеря приложението.
Може пък да опитам някой ден, да видя как ще ми станат пържолките.

А по темата за днес, понеже чакам гости съм запланувала две салати, печено свинско (врат) на фурна, ако ми остане време и вдъхновение съм замислила да опитам и онези мъфино-омлети и една тортичка.

NadinАдминистратор
Charmed

#3260196 - 13.03.2015 14:31 [Re: Dr.G]

За днес Spaghetti Carbonara

И аз съм намислила да пробвам онези омлети следващата седмица. Ако ги правиш, моля, кажи как са станали.

Dr.G. този грил пече (без обръщане) свински пържоли за 5 до 6 мин. пилешко за 4-5 мин. зеленчуци за 5 мин, риба за 4 мин.
Според мен спестява изключително много време, освен това храната е здравословна

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3260491 - 14.03.2015 17:59 [Re: Nadin]

До омлетите не стигнахме (гостите ми дойдоха доста по-рано от предвиденото, и не успях да организирам нещата ).

Ще взема да се разровя из килера и да го опитам някой ден по-нататък, като се постопли времето. Може пък да съм забравила и да го преоткрия

След тежка вечер днес сме в "реанимация", плодове основно за сега.

NadinАдминистратор
Charmed

#3260759 - 15.03.2015 19:16 [Re: Dr.G]

За днес
- зелена салата с авокадо
- крем супа от броколи и cheddar cheese, гарнирана с задушени броколи и крутони
- студена салата от паста и месо от раци
- пълнени чушки с много кайма и мъничко ориз

Аз съм болна и нищичко не ми се хапва

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3260794 - 15.03.2015 23:10 [Re: Nadin]

За болни другарчета - пилешка супичка.

Моите гости ми спестиха част от готвенето и днес просто мързеливо си седяхме около масата на "шопска" салата от местни зеленчуци и готово печено пиле.

Така че днес беше лежерен от към готвене ден. Давам си няколко дни почивка и пак ... към сряда-четвъртък ще се включа.

zlatiyor
learner

#3260948 - 16.03.2015 16:04 [Re: Dr.G]

Много лежерен откъм готвене уйкенд Печени наденички с гарнитура от миш маш. Правих също така и домашно гуакамоле и постни локумки Толкова от мен!

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3261583 - 19.03.2015 03:08 [Re: zlatiyor]

Днес се оказа, че сме имали своеобразна годишнина - ненамсиколко години в САЩ. Посипвам си главата с пепел, бях забравила.
Наложи се бърза импровизация и с всички зор успях да направя една Coleslaw салата, супа топчета и chicken Marsala с гарнитура от картофено пюре

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3261651 - 19.03.2015 06:59 [Re: Nadin]

У нас, от миналата седмица беше открит "сезонът на гостите" . И като гледам, прогнозите са, че ще продължи до към средата на юни.

Така че, голямо готвене ме чака (заедно с неизменните великденски козунаци), но вероятно поради доста други (социални) ангажименти, рядко ще влизам да давам отчет

Днес започвам с посрещане (дежурния шофьор ) и супа топчета за обяд на новопристигналите. Снощи спретнах един постен сладкиш, заради девойката и едно псевдо-брауни (не ми се получи нещо, та ще има повторение ). По-късно ще мисля за останалото меню. Сега се стягам за пътуване

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3262141 - 21.03.2015 10:20 [Re: Dr.G]

Напоследък започнах смело да изпробвам рецепти от нета. Онзи ден ми попадна това и го спретнах набързо. Получи се добре, но ми беше по-вкусно на другия ден, напълно изстинало. Усещаха се по-добре съставките.
Снощи правих свински гърди, в гювеч, мариновани със соев сос, горчица и мед.
Днес сме на гости у майка ми и готвенето отпада.
Приятни почивни дни ви желая и честита пролет!

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3262386 - 22.03.2015 10:33 [Re: Пипи^]

И аз го гледах това, но още не съм се наканила да експериментирам с него Щом го харесваш, някой ден ще се позанимавам. Иначе снощи беше сьомга, за днес имам мариновано пуешко филе (полу-готово) и само ще включа фурната.
За утре още не съм мислила, ...

zaka4alka
член
**

Регистриран: 24.05.2011
    #3274917 - 09.05.2015 20:23 [Re: Dr.G]

дами, сериозно се притеснявам като не виждам рецепти от толкова време? не съм от най-честите коментатори, но ми доставя удоволствие да чета кулинарните ви постижения, пък и ми давате идея от време на време как да разнообразя и нашето меню

Raletka
замечтана

#3275502 - 11.05.2015 19:57 [Re: zaka4alka]

И на мен ми липсват, особено на Надинчето, но какво да се прави, май пролетната умора е налегнала всички!!! Аз вече се изчерпах, ровя се из старите постове....

--------------------
Светът е ваш!!!

Сияйна
заслужил ветеран

#3281642 - 01.06.2015 10:18 [Re: Raletka]

Патешки бутчета /предварително сварени/ с пресни картофи и зелени подправки на фурна. Не се слага допълнително мазнина, бутчетата си пускат достатъчно.Слагам също моркови, глава стар лук и малко домати

Сияйна
заслужил ветеран

#3283161 - 07.06.2015 11:48 [Re: Сияйна]

Днес кюфтета в бял сос. Попаднах на една рецепта в нета в която ориза се сварява предварително / 80 грама/ и докото е горещ се добавят 3с.л. галета, след което се обърква с каймата/400-500грама/. Получи се.
При нас от предната седмица сезона за морето е открит. Половинката е на работа, пък аз се изявявам в кухнята.
Десерт: ягоди. Майка прати, една приятелка дойде вчера и тя донесе

Редактирано от Сияйна (07.06.2015 11:50)

Сияйна
заслужил ветеран

#3287736 - 24.06.2015 13:40 [Re: Сияйна]

Вчера вечер: тиквички с картофи и сирене на фурна, а ла Звездев
В рецептата имаше лук, забравих да сложа, ама с яденето поръсих с чесън и кисело мляко и се получи

Suzzana

#3287742 - 24.06.2015 15:10 [Re: Сияйна]

Сияйна, може ли рецептата за кюфтетата с бял сос?

Аз съм се сетила за оризени кюфтета, не съм яла такива от години.

Поздрави на морето.

Dr.G
пътешественик по душа

#3287883 - 24.06.2015 20:28 [Re: Suzzana]

Като видях и се сетих, онзи ден правих гратен /или огретен/ от броколи и карфиол, със заливка от сос бешамел. Допълних с малко картофи и моркови за цвят, поръсих с чесън на прах и много пресен копър. Сиренце за разкош.

Други експерименти: пилешки гърди с цитрусов сос /рецепта от Good Food България/ - добър вариант според мен.

Сладкиш с череши и извара - рецептата е от един блог, ако някой прояви интерес, ще я постна. Интересна, лесна и малко нестандартна.

И днес - паста с чери домати и маслини - също лесно, бързо и вкусно

Това са последните ми експерименти. Не споменавам традиционните неща, които приготвяме в ежедневието, защото всеки знае рецептите и вероятно няма да представляват интерес.

А, пропуснах - снощи правих сиренки, за една международна "закуска".

Сияйна
заслужил ветеран

#3289729 - 30.06.2015 16:26 [Re: Suzzana]

http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1...%80%D0%BD%D0%B0
Не мога да я открия рецептата,тази е подобна, аз готвих в тенджера не на фурна

Сияйна
заслужил ветеран

#3289731 - 30.06.2015 16:31 [Re: Dr.G]

Броколите и карфиола на пара ли се варят или може и в тенджера с вода?
Скоро не съм приготвяла това чудо, първият път не ми се получи, после се оказа, че сосът е най-важното нещо, добре е да се смесят 2-3 вида сирена, ама в какво съотношение не помня

Сияйна
заслужил ветеран

#3289733 - 30.06.2015 16:44 [Re: Suzzana]

Най-важното при тази рецепта с кюфтенца е,че ориза се сварява напълно, смесва се с галетата и накрая с овкусената кайма.Оформят се кюфтета, овалват се в брашно и се пускат в леко подсолена вода. Застройката може да е с яйца и кисело мляко, може сос бешамел
P.S. ако ползваш вегета или друга универсална подправка за соса в никакъв случай не подсолявай водата и подправката пестеливо, че е солена

Редактирано от Сияйна (30.06.2015 16:51)

Suzzana

#3289766 - 30.06.2015 22:17 [Re: Сияйна]

Мерси Сияйна. Изглежда лесна. Моите оризени кюфтета станаха добри.

А за закуска правих това: eggs en cocotte

Сияйна
заслужил ветеран

#3289936 - 01.07.2015 13:40 [Re: Suzzana]

Снощи Таратор
Само че половинката го направи. Откакто купихме машинка за настъргване/как се казва -резачка?/има интусиасти доброволци.Всъщност я купихме щото има приспособление за рязане на картофи при пържене , да ама не. Излизат доста малки на размер , отделно голяма част от картофа се изхвърля, щото по крайщата става на тънки ленти.Ако някой има опит да сподели.
Говоря за електрическите, щото имаме и ръчна

Редактирано от Сияйна (01.07.2015 13:41)

Dr.G
пътешественик по душа

#3292316 - 09.07.2015 09:59 [Re: Сияйна]

Бланширах ги за няколко минути, по отделно във вряща вода и след това веднага - в студена. На броколите им бяха необходими около 3 минути, за карфиола - малко повече.

Aleksia81
неориентиран

Регистриран: 03.07.2010
Ранни аспержи със сос от кисело мляко и тахан
    #3292700 - 11.07.2015 20:27 [Re: Nadin]

Чета сега една книга, "Пикник в Прованс" от Елизабет Бард, в която има чудесни рецепти. Ако си падате по френската кухня като мен, непременно ги изпробвайте. Ето една от тях, която много ми хареса:

Ранни аспержи със сос от кисело мляко и тахан

500 г пресни аспержи
2 с. л. тъмен тахан (от небелени сусамови семена)
3 с. л. и 2 допълнителни ч. л. пресен лимонов сок
1 1/4 чаши кисело мляко
малка щипка фино смляна морска сол
щипка прясно смлян черен пипер

Измийте аспержите и отрежете твърдите краища на стеблата. Задушете ги на пара над голяма тенджера с вряща вода за 3–5 минути в зависимост от дебелината на стръковете. В никакъв случай не ги преварявайте (омекват и миришат неприятно). Внимателно ги наблюдавайте и ги извадете, докато са още свежо зелени и твърди.

За заливката: В средно голяма стъклена купа (или друг съд от нереактивен материал*) смесете тахана и лимоновия сок до хомогенна маса. Добавете киселото мляко и щипка сол. Разбъркайте, докато се смесят добре. Поръсете с черния пипер.
Поднесете аспержите топли или със стайна температура. Соса сервирайте отделно.
Продуктите са за 4 порции като предястие или гарнитура.

NadinАдминистратор
Charmed

#3293077 - 14.07.2015 17:52 [Re: Dr.G]

Снощи правих това и стана изключително вкусно.
Време за приготвяне около 35 мин.
Ако някой проявява интерес и има нужда от превод, ще я преведа рецептата.

Jambalaya Pasta

Ingredients:

•2 tbsp olive oil
•1/2 pound smoked sausage, sliced
•1/2 pound boneless, skinless chicken breasts, cut into bite-sized pieces
•2 cups diced onion (about 1 whole onion)
•2 cups diced bell peppers (about 3 bell peppers, I like to use 1 red, 1 yellow, 1 green)
•cajun or creole seasoning
•3 cloves garlic, minced
•2 cups low-sodium chicken broth
•1/2 cup heavy cream
•8 oz (about 3 cups) penne pasta
•1 cup Monterey Jack cheese, shredded
•1/2 cup thinly sliced scallions

1. Add olive oil to an oven-safe skillet over medium high heat until it just starts to smoke. Add sausage, chicken, onions, and bell peppers. Season with cajun seasoning (about 1-2 teaspoons). Cook until lightly browned. Add garlic stir to combine until fragrant, about 30 seconds.
2. Add the broth, cream, pasta, and more cajun seasoning to taste, about ½ teaspoon. Stir to combine and bring to a boil, then cover skillet and reduce heat to medium-low. Simmer until pasta is tender, about 15 minutes.
3. Remove skillet from heat and stir in ½ cup cheese. Top with remaining cheese and sprinkle with scallions. Broil until cheese is melted, golden brown, and bubbly.
Makes: 4 servings.

http://www.kevinandamanda.com/recipes/dinner/jambalaya-pasta.html

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3294095 - 18.07.2015 14:58 [Re: Nadin]

Правих това и стана страхотно

Cheesy Party Burgers (AKA Diamond Burgers)

Ingredients

1 pound lean ground beef
1 teaspoon salt
1 teaspoon pepper
1 teaspoon cumin
1 teaspoon mustard powder
1/2 teaspoon smoked paprika
2 cups diced onion (about 1 whole onion)
3-4 cloves garlic, minced
1 (10-oz) can Ro-Tel Diced Tomatoes and Green Chiles, drained
12 slices cheddar cheese
12 dinner rolls

Glaze

1 cup (8 tablespoons) butter
2 tablespoons Brown Sugar
1 tablespoon Worcestershire sauce
1 tablespoon mustard
1 tablespoon sesame seeds

Instructions

Preheat oven to 350 degrees F. Coat 9x13 baking dish with non-stick cooking spray.
Place a large skillet on the stovetop over high heat. When the pan is very hot, add the beef and season with salt, pepper, cumin, mustard powder, and paprika. Add the onion and garlic, and cook, stirring occasionally, until beef is browned and onions are golden. Stir in drained tomatoes until well combined.
Place bottom half of buns in prepared pan. Top with beef & sliced cheese. Finish off with the top half of the bun.
Mix all the ingredients for the glaze in a sauce pan over medium heat until melted, smooth and combined. Pour over the buns.
Bake at 350 degrees F for 25 minutes.

http://www.kevinandamanda.com/recipes/dinner/cheesy-party-burgers-aka-diamond-burgers.html

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3294200 - 18.07.2015 21:48 [Re: Nadin]

При нас, от както са настъпили невероятни за тези ширини (и дължини) температури изобщо не се готви. Караме на домати, сирене (моцарела, бяло българско, фета, местни сирена), печени чушки, ... и бяло вино и плодове, а други са на бира
През деня - айран или таратор с много лед.

NadinАдминистратор
Charmed

#3294225 - 19.07.2015 01:15 [Re: Dr.G]

И тук е топличко сякаш, около +37 С
За днес салата

Creamy Taco Pasta Salad

8 oz. - 10 oz. dry bow-tie pasta or your favorite pasta shape, cooked according to package directions, drained and rinsed in cold water
3 cups romaine lettuce, chopped
1 cup grape tomatoes, halved
1 - 11 oz. can of Mexicorn, drained
1 cup sliced black olives
3 green onions, chopped
1 cup shredded cheddar cheese

1 cup mayonnaise
1 cup sour cream
3 TBS taco seasoning
1- 10 oz. can Rotel tomatoes, do not drain!

--------------------

zlatiyor
learner

#3294654 - 21.07.2015 17:06 [Re: Nadin]

Nadin, гледам ти рецептите и ти се радвам Аз пътувам напоследък и само ресторантска храна , но нищо вижда му се края още три дни и си отивам при майката да ми наготви

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3294905 - 22.07.2015 18:31 [Re: Nadin]

Лесна, бърза и много вкусна рецепта с пушена сьомга

Продукти:
Нарязана на много тънко пушена сьомга
Крема сирене
Червен лук, нарязан на ивици
Багели (bagels) (незнам как се казват на български, по мое време нямаше в магазините) - да не са от сладките с канела или боровинки
Домати, нарязани на тънки шайби
Каперси (capers) (и на тях не знам как им казват на български)

Багелите се запичат в тостер. Отгоре на всеки се маже крема сирене, после се редят домати, сьомга, лук и се поръсват с каперси. Отнема 2 минути и половина да се приготви, много върви с бяло вино
П.П. Снимката не е моя

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

NadinАдминистратор
Charmed

#3294909 - 22.07.2015 18:39 [Re: Milano]

Звучи добре, освен това май имам и всичко необходимо в хладилника

За днес нещо лесно

Pesto Chicken Casserole

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3294936 - 22.07.2015 21:38 [Re: Milano]

Бейгълите са си бейгъли, но предполагам че може да се заменят с някакви питки или там каквото и да е по вкус. А каперсите са си каперси. Има си ги и по нашите магазини, от доста време. Аз не се обаждам, защото у дома последния месец е лежерно по отношение на готвенето. Но ме чака поредица от гостувания след по-малко от 10 дни, та ще падне готвене. Сега само събирам идеи и сили за кулинарстване След това ще се отчитам.

Milano
твърдоглав чешит

#3294945 - 22.07.2015 22:22 [Re: Dr.G]

Цитат:

Бейгълите са си бейгъли, но предполагам че може да се заменят с някакви питки или там каквото и да е по вкус. А каперсите са си каперси. Има си ги и по нашите магазини, от доста време.

Благодаря за включването, мадам Аз от почти 20 години не живея в България и рядко се връщам, а по български магазини ходя още по-рядко Знам, че има всичко, само дето не на всичко му знам името на български

Иначе по темата - търся изпитана рецепта за гювечета, ама да не е много сложна, ако може Аз ги правя със сирене, кашкавал, домати, пушен колбас, печени чушки и яйце отгоре. Искам да опитам нещо по-различно. Благодаря предварително на отзовалите се!

--------------------
- Миряна Башева

Хуанита
couch potato

#3294953 - 22.07.2015 23:08 [Re: Milano]

У нас тези са много на почит.

Milano
твърдоглав чешит

#3294955 - 22.07.2015 23:16 [Re: Хуанита]

Благодаря, Хуанита, изглеждат много вкусни - ще ги пробвам! И сайтът е много готин

--------------------
- Миряна Башева

Dr.G
пътешественик по душа

#3295151 - 23.07.2015 17:40 [Re: Milano]

Няма проблем, знам че от доста време живеете по щатско, затова съвсем добронамерено уточних, че така се казват и по нашите магазини

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3303007 - 03.09.2015 22:32 [Re: Milano]

Цитат:

търся изпитана рецепта за гювечета, ама да не е много сложна, ако може

У нас много се харчи това:
На дъното- масло и филийка- две картоф. Отгоре- слой предварително запържени (или задушени с мазнина) кромид лук и морков. Над тях- гъби, после пилешко филе, нарязано на тънки парчета. После пак от задушената смес лук и морков, може малко черен пипер и отгоре филийки картофи. Поръсва се с някаква универсална подправка и като се поизпече- с настърган кашкавал. И пак във фурната, да се зачерви.
Ако картофите и гъбите са полусварени, кашкавала може да се сложи и "на студено", защото се пекат по- малко. (този вариант го предпочитам, защото ми е по- лесно да "хвана" печенето, гъбите ги задушавам с малко сол и почти без вода)

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3303009 - 03.09.2015 22:35 [Re: Хуанита]

Цитат:

У нас тези са много на почит.

Хуанита, ми то е направо Банка Антинари за идеи
100% ще пробвам и то не само едно

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16120

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.097 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.