ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Кулинарни опити и постижения
    #3208837 - 11.10.2014 14:16 [Re: Dr.G]

Относно тиквичките - реших проблема в врмеотнемането. Правя ги в два тигана едновременно. Предварително слагам брашно в плик, слагам част от тиквичките вътре, разстърсвам добре, след това вадя и слагам в тиганите

Пуешкото, както знаеш е доста сухо, ако го правиш на тиган, задължително с няккаъв сос.
Сподели как е станало.

За днес имам поръчка за баница със спанак и сирене. Не съм сигурна, дали ще стигна до поръчката

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3209053 - 12.10.2014 09:40 [Re: Nadin]

Ами стана като пилешко всъщност. Филенцата бяха нарязани и поначукани (до около 0,5 см дебелина). След това ги овалях в яйце и брашно и го сложих в загрят тефлонов тиган с масло с подправки и зехтин (мъничко). Няколко минути от едната страна, след това ги обърнах, сложих капак да се задушават и така още 5-7 минути. Междувременно добавих малко бяло вино. Нямах сили за сосове и други подобни, че цял ден скитосвахме и вечерта бяхме доста поизморени, за да се въртя дълго из кухнята.
За днес и аз съм намислила баница със спанак и сирене, само че отново мързеливо - имам една замразена на Белла, (добре ми се получават, не са мазни). С кисело мляко (което изумително добре наподобява българското).

И сладкиш със сини сливи ще трябва да спретна, само да открия читава рецепта. (с малсено тесто).

Хубав ден!

NadinАдминистратор
Charmed

#3209120 - 12.10.2014 16:01 [Re: Dr.G]

Аз направих баницата вчера, по рецепта, която пробвах за първи път и стана много добре.

Баница със спанак и сирене

Необходими продукти:

- две опаковки готови кори за баница (за предпочитам №10)
- прсен спанак (количеството по желание)
- 400 гр. сирене
- 4 яйца
- 1 с.л. кисело мляко
- щипка бакполувер
- масло

В сгорещено масло се задушава нарязания спанак.
Разбиват се яйцата, към тях се добавя киселото мляко, бакполувера, сиренето и изцедения спанак.

Отделя се една кора, намазва се с разтопено масло (ако не ви се занимава с разтапяне на мясло, върху кората можете да настържете замразено парче масло)
Върху първата кора се поставя втора, слага се от плънката, навива се на руло, а след това на охлюв и се слага в тавата.
Продължава се, докато се изчерпат корите и плънката.

Пече в загрята фурна на 380 Ф за около 1 час или докато баницата придобие приятен загар.

--------------------

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3209793 - 14.10.2014 15:13 [Re: Dr.G]

Пържените тиквички много ги обичаме всички в къщи и правя сравнително често. Преди ги пържех във фритюрника, но боядисваха олиото и ми се струваше, че му придават особен дъх. Освен това нищо не мразех така, както миенето му.
Както и да е - фритюрник отдавна нямам, но ги пържа на подобен принцип.В една малка тенджера сипвам околко 2 пръста олио, загряввам на максимално и слагам 1-2 шепи тиквички. Разбърквам веднъж и като ги извадя ги отцеждам от мазнината на кухненската хартия. 2 кг ги пържа по този начин на 5-6 пъти за 15-20 минути.
По темата - тука вчера беше Денят на Благодарността, но вместо пуйка правих печено агнешко с една тава ориз със спанак и полято с кисело мляко с чесън. За десерт ми донесоха курабии с тиква, руло с тиква и чийзкейк с тиква. Изненадващо за мен, всички тези тиквени истории много ни харесаха. Обаче имаме да дояждаме от всичко поне още 2-3 дена. Май ще замразявам...

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3210275 - 16.10.2014 09:25 [Re: cranberrie]

Тиквички отдавна не пържа, овалвам в мазнина и брашно, редя в тавичка и във фурната. Никак не са лоши на вкус и си спестявам досадното висене пред тигана.
Напоследък у нас хапваме предимно постни храни/децата ги няма у нас, затова/. Вчера беше зелен боб, днес една леща ще сготвя. Утре може би ще е месно - пилешки филенца, панирани със смляни орехови ядки и салатка от есенни зеленчуци ето такива Много се харесва у нас през този сезон салата от настъргани всякакви видове ряпа, плюс малко зеле и моркови, магданоз и целина.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3210276 - 16.10.2014 09:27 [Re: Пипи^]

Ха, и аз правих леща вчера. Но днес съм обещала пържени картофки (но не french frites, а нарязани на филийки ) и сьомга за гарнитура

И зелена салата (все още).

Dr.G
пътешественик по душа

#3213476 - 24.10.2014 10:22 [Re: Dr.G]

Вчера правих патладжани с моцарела и домати на фурна. Намерих рецептата в един кулинарен блог, звучеше и изглеждаше многообещаващо. Стана добре на външен вид, но моите хора не я оцениха по достойнство. Очевидно и патладжаните ще останат само пържени в домашната ни кухня
За днес съм решила да правя кюфтета по чирпански. Тук застудя и е време да се ориентирам към по-зимни рецепти.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3213492 - 24.10.2014 11:48 [Re: Dr.G]

И тук от вчера застудя и се присетих за супички. За обяд направих една кремсупа от карфиол, броколи, малко прясно мляко и настърган джинжифил. За вечеря оползотворих остатъка от карфиола и броколите, добавих малко моркови и леко сварено пилешко филе. Направих сос бешамел, омесих всичко и запекох леко във фурната. С чаша розе беше прието мноого добре. Правих и един кекс с ябълки.
Днес може би ще оползотворя остатъкът от пилешкото филе, ще го сготвя със зеле. Както казват перничани, пиуе със зеуе. Изкушавам се да замеся и една фокача, ама ще видим...

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3213523 - 24.10.2014 13:16 [Re: Пипи^]

Ох, тук така и не успявам да намеря читаво зеле. Сега са пуснали по магазините савойско зеле, но нямам никакъв опит с него, и се чудя дали ще става за готвене.

NadinАдминистратор
Charmed

#3213883 - 25.10.2014 01:14 [Re: Dr.G]

Ле-ле, как не ми се готви

За днес някаква експериментална рецепта, дано се окаже добра.

Необходими родукти :

- 3 глави лук (нарязани на полумесеци)
- 150 гр. кашкавал
- 300 гр. майонеза
- 250 гр. гъби (нарязани на филийки)
- 2 зелени чушки (нарязани на ивици)
- 2 жълти чушки (същото)
- 750 гр. пилешки дробчета

Пилешките дробчета се сваряват в подсолена вода за 10 минути. Отцеждат се и се смесват с майонезата. Изсипват се в огнеупорен съд за печене.

Лука се задушава, към него се добавят чушките, след пет минути и гъбите. Подправя се със сол и пипер.
Задушените зелечнуци се изсипват върху дробчетата и отгоре се поръсва с настъргания кашкавал.
Пече се на 200 градуса, около 15-20 минути.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17929

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.