ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Кулинарни опити, постижения и подвизи
    #3394938 - 19.03.2017 01:33 [Re: Nadin]

Вкусна закуска, даже и аз я опитах

Ingredients

1 tablespoon poppy seeds
2 teaspoons dried minced onion
2 teaspoons dried minced garlic
1 teaspoon kosher salt
1/4 teaspoon freshly ground black pepper
1 plain bagel , split in half
2 teaspoons unsalted butter
2 large eggs

How to Make It

Preheat oven to 375°.

Mix together the first 6 ingredients (through pepper) in a small bowl.Using a 1 1/2- to 2-inch round cutter, cut a larger, more uniform hole in the center of the bagel.

Heat 1 teaspoon butter in a small, oven-proof skillet over medium-high heat. When butter has melted, add one bagel to pan, cut side down. Gently crack 1 egg in the hole of the bagel. Sprinkle about 1 teaspoon “everything” mixture over the center of the egg.

Remove pan from heat and place in the oven; bake at 375° for 3 to 5 minutes or until the white is set and the yolk is slightly runny. Repeat process with remaining butter, bagel half, and egg. Serve immediately.

http://www.myrecipes.com/recipe/everything-egg-bagel-hole

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

#3394968 - 19.03.2017 16:59 [Re: Nadin]

Тези картофи стават много бързо и са вкусни. Днес ще ги правя за втори път.

2 lb. Yukon Gold potatoes, peeled
2 tbsp. butter, melted
2 tbsp. olive oil
2 tbsp. chopped fresh rosemary
3/4 tsp. salt
1/4 tsp. Pepper
1 c. low-sodium chicken broth
2 garlic cloves, finely minced

Directions

Preheat oven to 500 degrees F.
Cut potatoes into 3/4-1” thick slices, and place the slices in a medium bowl. Pour in the olive oil, melted butter and rosemary. Season with salt and pepper and toss until evenly combined.
Lay the potatoes flat, in a single layer, on a 9”x13” metal baking dish, using two dishes if necessary. (Do not use a glass baking dish, as pouring the chicken broth into the hot pan could resulting in the glass cracking.) Bake until the bottom of each potato is golden brown, about 15 minutes.
Remove the dish from the oven and flip each potato. Bake for another 15 minutes, until the other side of the potato is golden brown.
Remove dish from oven, pour in chicken broth and sprinkle with garlic. Return to oven to bake until the potatoes are tender and the stock reduces slightly, about another 15 minutes.
Serve warm with extra sauce drizzled on top.

И видео
http://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a49569/melting-potatoes-recipe/

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3394989 - 19.03.2017 20:55 [Re: Nadin]

Загубила съм си уменията да правя баници. Не се получават и това е. Пробвам всякакви рецепти - от домашната рецепта на майка ми/баба ми, до рецепти публикувани във всякакви кулинарни блогове.
Не става.

И не защото рецептите са лоши, просто нещо не се получава... точно както някои не успяват да направят кекс.

Тази вечер за пореден път правим опит у дома с баница със сирене. Не вярвам да се получи, но то сигурно е като всяко ястие - когато го правиш с удоволствие, нещата се получават

NadinАдминистратор
Charmed

#3395019 - 20.03.2017 02:55 [Re: Dr.G]

Я, имало и други заблудени души в тоз' форум

Как не става баницата
Какво точно правиш или не правиш? Кори, готови, точени? Плънка? Печка?

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3395024 - 20.03.2017 06:59 [Re: Nadin]

Сигурно се втелявам, но съм убедена че проблемът е комплексен - готови точени кори, опитвала съм всякакви, слагам и яйца, сирене, със или без кисело мляко, с или без масло (т.е. само олио), с и без газирана вода.
От как се сдобих с нова фурна (вече няколко години) не мога да се справя със задачата. Навремето, със старата и вярна Раховец, която печеше само на една (неопределена) температура, ставаше без проблем. За сметка на това, кексове и блатове категорично не желеаеха да се получат толкова лесно, колкото сега.

Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #3395502 - 24.03.2017 00:47 [Re: Dr.G]

Аз правя една и съща баница от години - намазвам тавата с олио, слагам разтопено масло на всяка кора, а сирене, натрошено на всяка втора, и така докато ми свършат корите, нарязвам на парчета и заливам с 5 яйца и 200мл газирана вода, оставям 5-10 минути да попие и пека на 180-200Ц. (375Ф)около 50 мин. Става пухкава и сочна.

--------------------
Светът е ваш!!!

Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #3395503 - 24.03.2017 00:56 [Re: Raletka]

Виждам, че напоследък готварският ентусиазъм е силно намалял, искам да споделя една измислена от мен рецепта за супа. Тъй като все по-трудно намирам традиционното за телешко варено месо (beef shanks) реших да го заменя с парчета телешко (beef stew)и прибавих италиянски люти сурови наденички (hot Italian), моркови, целина, картофи и гъби. Стана страхотна супа в тенджера под налягане, малко люта, но затопляща за влажните пролетни дни.

--------------------
Светът е ваш!!!

Dr.G
пътешественик по душа

#3395510 - 24.03.2017 06:44 [Re: Raletka]

И това ще се пробва но някой ден, че сега домашните са решили да са на диета и избягват тестени изделия

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3399765 - 03.05.2017 03:11 [Re: Dr.G]

Аз откакто се преместихме зор видях с баницата.Първо докато нацеля градусите на печката.После не е като в Бг да сложиш чехлите и да тичаш до магазина за газ.вода, защото пазаруваме седмично и не във всеки близък магазин има сода, която аз винаги забравях да купя.Намерих си рецепта, в която вместо сода се слага прясно мляко.4 яйца и 400 мл прясно мляко/ което поне у нас винаги има с няколко галона/.Иначе всичко отанало си е класическото.Моите хора дори я харесаха повече.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3401296 - 13.05.2017 19:15 [Re: Креми]

Баницата с готови кори и при мен ту стане, ту не. нямам идея какво бъркам, но не мога да я догодя като хората всеки път. Миналата седмица ходихме до Сърбия, от там купихме кори, по препоръка на една позната. Страхотни! Майка ми направи невероятна баница с тях, не исках да рисувам аз, да да не ги съсипя.

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16378

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.