ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Кулинарни опити, постижения и подвизи
    #3313440 - 18.10.2015 21:55 [Re: Nadin]

Напоследък голямо готвене, направо ужас!
Това Гнездо от кайма е доста сполучливо и мързеливо. Аз слагам по-малко хляб и повече топено сирене.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3313913 - 20.10.2015 18:24 [Re: Хуанита]

Пробвах това и стана добре, освен това, не е толкова туткаво, колкото изглежда

Cheesy Chicken Bacon Broccoli and Rice

Ingredients:

•8 slices bacon, diced
•12 oz boneless, skinless chicken breasts
•salt and pepper
•1 tablespoon butter
•1 tablespoon olive oil
•1 cup diced onion
•12 oz (about 4 cups) broccoli florets, roughly chopped into small, bite-sized pieces
•2-4 cloves garlic, minced
•2 (10-oz) cans Ro-Tel Diced Tomatoes and Green Chiles

For the rice:

•1 cup long grain white rice
•2 cups water
•1 teaspoon salt

For the sauce:

•2 tablespoons butter
•2 tablespoons flour
•1 cup chicken broth
•1 cup extra sharp shredded cheddar cheese
•1/2 teaspoon salt and pepper, each

Instructions:

1.Add the diced bacon to a very large skillet or dutch oven and turn heat to medium high. Cook the bacon until crisp, stirring occasionally, about 10 minutes. Meanwhile, dice the chicken into bite-sized pieces. Season generously on both sides with salt and pepper. When the bacon is crisp, use a slotted spoon to remove to a plate. If needed to grease the bottom of the pan, add butter and olive oil to the skillet. Add the chicken in a single layer and cook for five minutes, flipping once halfway through. Remove the chicken to the plate with the bacon.
For the rice
1.Add the rice, water, and salt to a saucepan and bring to a boil. Cover, reduce heat to low, and simmer for 14 minutes. When done, remove from heat.
2.Meanwhile, add the onion and broccoli to the skillet where you cooked the bacon and chicken. Cook over medium-high heat, stirring occasionally until broccoli is tender and onions are brown and caramelized, about 10 minutes. Add in minced garlic and cook, stirring constantly until just fragrant, about 30 seconds. Top with tomatoes, rice, chicken and bacon and stir to combine. Reduce heat to low to keep warm.
For the sauce
1.Melt the butter in a small saucepan and whisk in the flour until just combined. Add in the chicken broth and stir well. Increase heat to high and cook until thickened and bubbly. Remove from heat and add in cheese and salt and pepper. Stir until cheese is melted, then pour in the skillet with the chicken and rice. Stir to combine and serve.

Kevin and Amanda

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3313977 - 20.10.2015 22:56 [Re: Nadin]

Аз днес правих "мързелив" ябълков щрудел, и на вкус е супер. Отново на принципа: бързо, лесно, вкусно.

Суха смес:
1 ч.ч. брашно (чашата я мерете около 250 мл обем)
1 ч.ч. грис
1 ч.ч захар
1ч.л. бакпулвер
всичко се размесва добре в една купа.

Плънка:
около 1,3 кг ябълки, настъргани
1 ч.л. канела
1/2 ч.ч. захар
1/2 до 1 ч.ч. нарязани орехи
някаква есенция

отделно 1 пакетче масло, стопено (и с маргарин става).

Тавата се намазва хубаво с масло, слага се един слой от плънката, покрива се със сухата смес (около 1/3 част от нея), поръсва се с 1/3 от маслото и така.
Накрая се пече на 180С за около 30 минути. Като поизстине се поръсва с пудра захар.

Тавата ми е с размери около 25/35 см.

Dr.G
пътешественик по душа

#3314306 - 22.10.2015 20:43 [Re: Dr.G]

За първи път през живота си приготвих патешко конфи, по рецепта на Жак Пепен. Копирам я дословно, защото се получи страхотно. Аз я направих само с патешки гърди. Спазих точно всички указания. Няма грешка!

"Патица на тиган със салата от маруля

Продукти:

1 патица (около 2,250 кг)

1/2 ч. л.сол

1/4 ч. ч. сухо плодово бяло вино

За дресинга:

1 средна скилидка чесън, смачкана и нарязана на ситна (1/2 ч. л.)

1 с. л. нарязан шалот

1/4 ч. л. сол

1/4 ч. л. прясно смлян черен пипер

1 с. л. бял винен оцет

3 с. л. патешка мас, фъстъчено олио или зехтин, или смес от 3-те

1 ч. л. светъл соев сос

1 червена маруля, листата разделени, измити и изсушени (около 6 ч. ч.)

1 връзка рукола, подрязана, измита и изсушена (около 2 ч. ч.)

За гарнитурата:

2 ч. л. безсолно масло

2 големи яйца, разбити с вилица

по една щипка сол и прясно смлян черен пипер

Приготвяне:

С голям остър нож или ножица за пиле разполовете патицата по дължина. После разполовете всяка част (на бутчета и гърди, не махайте крилете). Запазете шийката, дроба и сърцето.

Загрейте голям тиган или касерола, или незалепващ или тежък алуминиев. Сложете парчетата патица с кожата надолу на един ред, поръсете ги със сол и ги сгответе на висока температура за 5 минути. Отлепете парчетата от дъното на тигана и ги върнете обратно пак с кожата надолу. Добавете шийката и воденичката, покрийте, намалете температурата на средна и гответе още 15 минути. Патицата трябва да се готви в дълбок слой мазнина, а кожата трябва да е покафеняла на този етап.

Намалете температурата на много ниска, покрийте и гответе още 30 минути. (Парчетата трябва да са почти покрити с мазнина.) Добавете дроба и сърцето, покрийте и гответе още 5 минути.

Загрейте фурната на 76 градуса.

Прехвърлете патешкото в голяма тава и го поддържайте топло във фурната. Пресипете маста от тигана в купа и я охладете. (Покрита и в хладилник, тя може да използвана до два месеца за пържене на картофи или други зеленчуци.) В тигана ще са останали малки парченца. Сипете виното и разбъркайте, за да ги деглазирате. Поддържайте го топло.

За дресинга:

Смесете всички продукти в купичка и ги ги разбъркайте. Дресингът не трябва да е хомогенен, а да изглежда като пресечен.

Объркайте листните зеленчуци с дресинга и разпределете салатата в 4 чинии. Сложете по едно парче патешко в средата на всяка и полейте с винения сос.

За яйчената гарнитура:

Загрейте тиган за 1 минута. Добавете маслото и щом се сгорещи, сипете разбитото яйце и разбъркайте леко на висока температура, за да получите бъркани яйца. Овкусете със солта и пипера. Яйцата трябва да все още рохки.

Сипете по една супена лъжица от яйцата до патешкото и поднесете."

ПП: Използвах леко сладк соев сос (някакъв японски беше). В комбинация с оцета и другите подправки страхотно си връзва с патешкото!

Редактирано от Dr.G (22.10.2015 20:45)

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3314423 - 23.10.2015 15:34 [Re: Dr.G]

Какво е "шалот"?
Тука голямо пържене пада, не изсъхва ли патицата?

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3314428 - 23.10.2015 15:55 [Re: Сияйна]

Цитат:

Какво е "шалот"?

Виж тук!

Едни продълговати са. Има и белички такива. Приличат на лук за засаждане.

Shallot union!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Dr.G
пътешественик по душа

#3314481 - 23.10.2015 18:37 [Re: Сияйна]

Да, вид лук е, не е толкова лют. Но той за дресинга на салатата, която използваш като канапе за сервиране на патицата.

Ами не, не стана суха. Аз използвах само патешки гърди, доста са мазнички, остана ми половин чаша патешка мас, след като взех 3-те лъжици за дресинга.

И всъщност ти не ги пържиш, след първите 5 минути на силен огън по-скоро ги задушаваш в собствената им мазнина, защото на среден и след това на много слаб котлон под капак... Предполагам, че може и по-малко от 30 минути да е последната фаза, ако обичате месото да е по-розово. Аз ги изкарах и 30-те минути, защото у дома розовеещото месо не е много на почит. Не стана сухо, нито жилаво, а дресинга със сладък соев сос и чесън и оцет беше просто супер.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3314484 - 23.10.2015 18:59 [Re: Dr.G]

Браво, Dr.G.

Това ми е много любимо ястие,но... не смея да го направя, защото ми се вижда трудно.

Най-доброто, което съм яла е в Balthazar-Ню Йорк, и другия им ресторант-Pastis(затворен в момента, чак догодина ще го отворят )

Догодина планувам екскурзия до Париж, и това ще ми е creme de la creme.

https://www.google.com/search?q=duck+con...lY77APb2XR3M%3A

Dr.G
пътешественик по душа

#3314600 - 24.10.2015 08:24 [Re: Suzzana]

От скромния ми опит, рецептите на Мосю Пепен уеб страница не са никак сложни за изпълнение. Е, не всички де.
Но аз не се хвърлям на дълбокото. А това беше просто решение да експериментирам с риск след това всичко да отиде в кошчето. Но се получи добре.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3314607 - 24.10.2015 09:43 [Re: Dr.G]

У нас от известно време сме на постни ястия, децата ги няма.
Вчера направих супа от тиква, която гарнирах с малко сметана и запечени на тиган тиквени семки, стана чудна. И е елементарна за правене - запържвам една малка главичка лук, слагам парченцата тиква в мазнината за съвсем кратко да се запържат, след което добавям гореща вода и малко сол и варя до омекване на тиквата. Пасирам. В тефлонов тиган запичам една шепа тиквени семки/обелени, разбира се/. Преди сервиране добавям сметана и поръсвам всяка купичка с тиквените семки.

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16371

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.