ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Кулинарни опити, постижения и подвизи
    #3475874 - 04.02.2020 23:17 [Re: Цецо]

Не дава идеи, направо си готви.
Последно беше направил пълнени тикви Хокаидо - две малки тиквички, да не си помислиш некакви чудовища тиквени Пълнени бяха със свинско месо, на дребни хапки нарязани, запържени с малко лук, беше добавил боб, предварително сварен и подправки, много, но не знам кои точно. На тиквите беше отрязал капачета, издълбал ги, извадил семките и напълнил с тая плънка. Такава вкусотия!!!

А последно, в понеделник - рулца от пуешко, пълнени с извара и подправки, обвити с бекон и запечени във фурната. Гарнитурата беше от зелен боб, сварен и след това шокиран в студена вода - за да си запази цвета/ти да видиш, тоя човек все повече ме изумява!/ и след това подправен със зелен лук, сол, оцет и чесън. Мисля, че и малко копър имаше.
За съжаление, голямата му отпуска свърши и от утре ще трябва да се включвам и аз в кухненския екшън.

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3475891 - 05.02.2020 09:33 [Re: Nadin]

Супер и аз трябва да пробвам. Да, 40 минути звучи по-добре.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3475934 - 06.02.2020 16:21 [Re: Пипи^]

Цитат:

и подправки, много

Една манджа я правят подправките. Бобът си е боб и мръвката си е мръвка. Но подправките!... В тях е тайната!

Цитат:

от утре ще трябва да се включвам и аз в кухненския екшън.

Бе на мен що не ми се случва? Все аз съм в екшъна. Дори да става дума за проста лещена чорба с картоф и зарзават. Ма то сигурно щото лещата е от Израел, пък мойта не говори иврит. А бобът е от Канада и Туркменистан. Дори лютите чушки са от Китай. То вярно, че тук расте вече само магареши бодил, ама все-пак... Само се чудя как си соли салатата и манджата, щото солта е от Египет...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3476126 - 11.02.2020 07:11 [Re: Цецо]

Една бивша съфорумка беше споделила във фейсбук рецепта от един сайт. Харесах си няколко неща от него и аз. Вчера правих тази мусака. Получи се много добре, препоръчвам!

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3477775 - 10.03.2020 10:50 [Re: Цецо]

т.е. очаква се скоро лютите чушки и чесънът да изчезнат от пазара (с оглед истерията около коронавируса) - нали са от Китай

От друга страна, ето откривам един положителен факт - ще се храним само със зеленчуци местно производство. И без това ни заливат с информация колко опасен е китайският чесън например

Така че, назад към природата и домашно-произведените плодове и зеленчуци

А във връзка с темата - напоследък сме на вълна крем-супи (имаше стоматологични интервенции у дома): картофена крем-супа, зеленчукова (т.е. със всичко, което се намира у дома), крем-супа от моркови (сложих мъничко джинджифил) и сметана, и любимата ми крем-супа от тиквички. Вече е време да се ориентирам към пастата, като любима храна на човека с лицево-челюстна интервенция

Цецо
ПИЧ

#3477806 - 11.03.2020 10:07 [Re: Dr.G]

Лютото (люти чушки и чесън) няма да изчезне. Чесънът е изключително силен антисептик. И трепе и бактерии, и вируси. Същото важи и за чушките, но в малко по-лека степен. Та просто е невъзможно с чесън да се пренесе вирус. Пренася се единствено миризма, напомняща на шкембе чорба.
И като си на тема крем-супи, пробвай крем-супа от леща. Готвиш си класическа лещена чорба с всичко необходимо, два едри картофа, нарязани на парчета и врели заедно с лещата и когато всичко е сварено, пасираш. Скоро правих такова изпълнение по идея на малката щерка (която е на 28, ама имам и по-голяма). Останах очарован от резултата. Чудя се дали да не го пробвам и с боб. В Карлово още го има по магазините. Пък и скоро ще тръгне домашният, от двора, та...

--------------------

Hard Rock fanМодератор

#3477808 - 11.03.2020 15:42 [Re: Dr.G]

Като каза джинджифил - в квартала в Била и в Лидл НЯМА джинджифил (от няколко дена, предполагам). Нали се води добър срещу вируси - и са го изкупили явно. А аз си бъркоча една смес с него, и си правя чайчета, ма няма.

Цецо
ПИЧ

#3477851 - 12.03.2020 11:48 [Re: Hard Rock fan]

Луд народ. Тук го има даже на пазара... При това пресен.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3477854 - 12.03.2020 13:30 [Re: Цецо]

Ще пробвам

Аз скоро не съм минавала по пазарите, но в Лидл и тук няма джинджифил. Не е болка за умиране Имам едно малко коренче останало. Сега ще трябва да се боря с висок холестерол - ново 20. Не аз де, съпругът. Но ще трябва да наблегнем на морската и океанска риба и някои други нещица.
Иначе, ние си падаме по средиземноморския начин на хранене и подозирам, че изненадващо високият холестерол е лабораторна грешка или грозен опит за манипулация (което в случая е off-topic).
Та... ще трябва да поровя по пазарите за гулия (известна още като земна ябълка).

Hard Rock fanМодератор

#3477855 - 12.03.2020 14:44 [Re: Цецо]

Установих вчера в Била, че освен джинджифил, няма и чесън (стар) - търсих го, защото днес ще правя спагети Болонезе (да съм по темата). Само пресен чесън.

Да не би пък старият чесън и джинджифилът да са били от Китай и затва сега да няма?

Добре, че поне пресен чесън има (за спагетите ми, суров не ям).

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7900

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.