ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
sasin
stranger

Регистриран: 21.01.2005
От: Бургас
Re: Кръчми, които си струва да посетим (или да пренебрегнем)
    #2104591 - 13.05.2008 02:06 [Re: Signiorita]

закачам се за последния

Ако имате път към Бургас и искате да си хапнете вкусно, в приятна обстановка, със сравнително добро обслужване и сносни цени, ви препоръчвам Casa Vini i Luksor.В първото менюто е кратко, но всичко е приготвено много вкусно, а виното е от собствени изби, има чудесни селекции и цената му е поносима, задължително пробвайте свинско джоланче.В Луксор каквото и да поръчате ще ви е вкусно, салати,пици на пещ, паста,риба...не подминавайте маковите банички, спаначените кюфтенца,патладжан с моцарела и невероятните десерти - нуга, тирамису, сладоледена торта със смокини.
Е разбира се не може да не се отбиете и на някой от капаните по морето, ама там си е голям риск да нацелите свестен с добре приготвена храна, та ползвайте изпитаното правило, където има най-много посетители и то местни там сядайте, аз съм за най - стария, дето му казваме кучешкия капан,там шкембе чорбата е върха,цацата и другата пържена риба бива и става сравнително бързо, бира бол каквато ти душа сака, и да се обаждате като идвате

--------------------
http://vbox7.com/play:7b9e986a

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2122561 - 05.06.2008 14:06 [Re: sasin]

Пампорово - ресторант Родопска къща. Почти на входа на комплекса е, от лявата страна. Приятна обстановка, малко голям салон според моите представи за уют, но иначе е приветливо. Цените са курортни, но предлагат какво ли не, има избор за всеки вкус и джоб. Опитахме пъстърва на керемида - прекрасна е. Поръчахме си също смилянски боб с пастърма. Е все очаквах нещо хубаво да е, но чак толкова хубаво не очаквах. Поднасят го в гърненце на специална стойка, под която гори спирт и подгрява гърненцето на масата. Количеството е огромно, има достатъчно от всичко вътре, а вкусът е ..ммм. Другото перфектно нещо им е шкембе-чорбата. За който я харесва.

Единствена забележка - "режат глави" с цените на хляба и на айряна. Две пърленки (тестото за малка тънка пица, запечено и мацнато с мазнинка) - 8 кинта. Каничка (1л.) айрян - 8 кинта. Все пак това е една кофичка мляко с вода, а и мляко и вода в района има в изобилие.....Разбрахме им цените чак, когато плащахме.
Иначе рибката (със зеленчуци и кашкавал) беше 13.50 лв, а порция боб с пастърма - 7.50 лв, което минава за нормална цена в такъв курорт. Обслужването като цяло е на ниво.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2232998 - 29.10.2008 15:02 [Re: tender™]

В София посетихме един ресторант зад хотел Плиска, мисля, че се казваше Пещерата. Всичко беше много вкусно. Аз бях си поръчала пилешко с рокфорт сос и спанак, беше страхотно. Имаше и гъби за предястие, също много вкусни, имаше цели печени пиперки, чушки-невероятни!
Ако някой знае рецептата на това пилешко, моля да сподели.

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2317889 - 27.02.2009 00:40 [Re: Suzzana]

р-т Златна рибка, Дуранкулак. Вече много слушам за него...
http://shabla.be/2007/09/zlatna_ribka_durankulak/

mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2320327 - 02.03.2009 14:11 [Re: Джек Дениъл]

От Търново не видях отзиви за "Сайгона" или има друго име Аз останах пре доволна от пилешката кавърма там Е, по-вкусна не съм яла никъде в БГ!!

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #2544999 - 02.01.2010 15:12 [Re: mego]

Тук покрай празниците направихме откритие на ресторант Before & After, страхотно местенце. Ресторантът е в реставрираната къща на Мара Белчева, а кухнята е ненадмината. Когато го посетите не пропускайте хрупкавите пилешки филенца, калмарите със сметанов сос, както и крем Брюле. Има дни, в които вътре се танцува аржентинско танго. Ако купона много се развихри, може да продължи в круб Кабаре, който е буквално под ресторанта, също много приятно местенце.
Ресторантът е в София

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2642059 - 11.06.2010 11:15 [Re: Signiorita]

Вчера ходих на кръчма и съм очарована от ресторант "Кактус 2", на Лозенец.

Приятно място, менюто не беше богато, но разнообразно и при това добре изпълнено. Опитахме пет различни ястия, всичко беше пипнато, поднесено със стил и персоналът също беше ок.

Jim

**

Регистриран: 07.12.2006
От: София
    #2667994 - 22.07.2010 16:27 [Re: pagane]

Препоръчвам заведението "Ромео" на брега на езерото Клептуза в едноименния парк до Велинград.
Сервитьорът се потроши да ни обръща внимание, да тича, да препоръчва и да ни угажда.
Атмосферата е невероятно - тихо езеро, дървета и хубава музика в горещия летен ден.

Бай Миле
тщеславен мливар

Регистриран: 06.04.2005
От: Жабокърт
    #2684273 - 24.08.2010 14:26 [Re: Jim]

На автогарата в Орландовци има едно кръчме точно срещу спирките. Една бабичка с къси панталонки, маратонки, бели чорапки и разширени вени, но без нито един зъб, ме обслужи така, както тя го разбира. Не че нещо ми навреди, просто ако се жените, не приемайте точно на това място поздравленията, защото има само три маси с по две пейки всяка. Иначе женицата даже донесе оцет и олио без да я моля. И "лек ден" каза на финала.

--------------------
Без люто не седам!

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2684274 - 24.08.2010 14:29 [Re: Бай Миле]

Цитат:

На автогарата в Орландовци има едно кръчме точно срещу спирките. Една бабичка с къси панталонки, маратонки, бели чорапки и разширени вени, но без нито един зъб, ме обслужи така, както тя го разбира. Не че нещо ми навреди, просто ако се жените, не приемайте точно на това място поздравленията, защото има само три маси с по две пейки всяка. Иначе женицата даже донесе оцет и олио без да я моля. И "лек ден" каза на финала.

Бих го посетила кръчмето. Струва си, според мен. Три маси с по две пейки - супер. Тъкмо няма да има сноби.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 72118

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.