ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
tina54
it has been so dark...

Регистриран: 27.01.2006
булчински букет
    #1725452 - 24.04.2007 13:56

здравейте!
на 13.05. ще ставам кума и, както е по традиция, трябва да купя букет за булката. може ли да ме посъветвате от какви цветя да бъде направен букета? на мен много ми се иска да бъде от лалета, но доколкото разбрах до тази дата те вече ще са прецъвтели.
всякаква информация ще ми бъде полезна!
благодаря

--------------------
... животът щеше да е това - да седиш в тревата, да държиш маргаритка и да не й късаш листенцата, тъй като отговорите или са известни, или тяхното значение е толкова малко, че няма смисъл заради него да се жертва едно цвете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rарunzel
марулка

Регистриран: 16.09.2006
От: Neverland
Re: булчински букет
    #1725567 - 24.04.2007 15:07 [Re: tina54]

Ето нещо семпло, което напомня за лалета. Това са божури и ще цъфтят по това време.

Малко по-екстравагантно и разбира се по-скъпо. Рози и орхидеи.

А този букет се прави върху кръгла пиефлора, издържа повече и може да си го носи като чантичка. Цветята може да са различни: рози, зелена дребна хризантема за пълнеж, маграритки и мн. др.

--------------------
Лоша е онази шега, в която няма половин истина...

tina54
it has been so dark...

#1725585 - 24.04.2007 15:14 [Re: Rарunzel]

букета от божури много ми хареса
този сорт отглежда ли се в оранжериите в България или се внася?

--------------------
... животът щеше да е това - да седиш в тревата, да държиш маргаритка и да не й късаш листенцата, тъй като отговорите или са известни, или тяхното значение е толкова малко, че няма смисъл заради него да се жертва едно цвете.

Rарunzel
марулка

Регистриран: 16.09.2006
От: Neverland
    #1725606 - 24.04.2007 15:31 [Re: tina54]

Виждала съм по цветарските магазини, но миналата година.
Най-вероятно ги внасят. Сега има голямо разнообразие и могат много неща да се намерят.
Сорта не знам кой е точно, но ще стане и с недоразцъфнали розови божури.
Сетих се, че имат много силен аромат и тази мома, която хване булчинския букет не е желателно да си го сложи до леглото вечерта, защото на другия ден ще се чуди от какво я боли главата.

--------------------
Лоша е онази шега, в която няма половин истина...

tina54
it has been so dark...

#1725746 - 24.04.2007 16:54 [Re: Rарunzel]

благодаря ти за идеята, която ми даде!
не ми се искаше да правя букет от рози, защото ми изглежда много банално, а доколкото разбрах от една цветарница по време на сватбата ще има най-вече рози

--------------------

ylith
щастлива

Регистриран: 13.04.2004
    #1726070 - 24.04.2007 21:37 [Re: tina54]

а каква ще е роклята-като стил?
защото аз много обичам фрезии например,но няма да отиват на всеки модел рокля
и много обичам онези букетчета,дето ги продават на ъгъла на попа и на още няколко такива места-като за булченски букет не са много подходящи,но нещо подобно би изглеждало добре според мен-т.е. нещо от полски и "диви" цветя
нещо разбиранията ми май не са много традиционни за в тази насока

Редактирано от ylith (24.04.2007 21:43)

Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
    #1727796 - 25.04.2007 19:04 [Re: tina54]

Цитат:

на 13.05. ще ставам кума и, както е по традиция, трябва да купя букет за булката.

Не знаех за тази традиция.. Но ще го имам впредвид и ще се подготвя подобаващо за след два месеца. Та явно.. темата е актуална и за мен... замислям се значи
Аз бих избрала цветята, цвета им, формата на букета и пр. подробности според модела на роклята, цвета й (не всички се омъжват с бели рокли), фигурата на булката и.. не на последно място все пак - нейния личен вкус. Разбира се, изборът зависи и от сезона..

Цитат:

не ми се искаше да правя букет от рози, защото ми изглежда много банално

Според мен съвсем не е банално, просто класика. А като се вземе в предвид разнообразието в цветовете и сорта на розите и възможностите им за съчетаване и с други цветя, и със зеленина .. може да се подготви много красив и оригинален сватбен букет

--------------------
Тайната на нашата вечеря

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1727803 - 25.04.2007 19:08 [Re: Abra]

Цитат:

Не знаех за тази традиция

Да, имай го предвид, ако сватбата е в България, това си е нашенска традиция
Това, че имаш намерение да се съобразиш с вкуса на булката и всичко останало е чудесно, защото на моята сватба ( граждански брак ) моята свидетелка( кума) се появи с такъв букет, че ми идеше да и го чукна в главата след години направихме и църковен брак и тогава имах истинска кума и истински букет

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
    #1727843 - 25.04.2007 19:50 [Re: Nadin]

Цитат:

ако сватбата е в България, това си е нашенска традиция

Да, в България ще е... живот и здраве! Но.. наистина не знаех за традицията

3а моята сватба.. реших, че ще е най-добре сама да си избера цветята. Дори с голямо удоволствие си направих букета - свеж, семпъл.. много нежен Макар моята кума да е българка, също си нямаше представа.. спомням си, че правих и специален букет и за нея - тук е прието и кумата (свидетелката на бракосъчетанието) да носи букет.. Все още не съм наясно как стоят нещата в БГ..

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #1728651 - 26.04.2007 11:31 [Re: Abra]

Ами различно е. Традициите се променят, допълват. Като тръгнах да ставам кума (преди четири години), кипях от такъв ентусиазъм, че накупих всичко за булката - воала (казаха ми, че това е задължение на кумата), букета, тюлчетата за хвърляне, чашите, шампанското, украсата за колата, жартиерчето. Младоженците толкова си се радваха на чашите, че ги счупиха (за късмет) и им взех нов комплект. За букета отидохме с булката да си го избере. Тя искаше да е от бял лилиум, което не се оказа най-добрата идея, защото тичинките оставиха трайни следи по булчинската рокля и по колата. Важното е, че тя си хареса букета. Искаше да е в преобладаващо бяло. Аз лично харесвам пъстри букети и необичайни комбинации - с плодове, а най-красивият букет, който съм виждала беше от най-обикновени едри маргаритки.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9264

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.