ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Re: АЗАЛИЯ - ПОМОЩ НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С НЕЯ.
    #2595577 - 19.03.2010 13:33 [Re: Анонимен]

http://mucikonst.wordpress.com/2010/03/11/azalea/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2595644 - 19.03.2010 15:44 [Re: Анонимен]

Не мога да ти помогна, и аз не я разбирам!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

ylith
щастлива

Регистриран: 13.04.2004
    #2596308 - 20.03.2010 21:53 [Re: Анонимен]

колкото и да е смешно аз спасих една с много прост трик - взимаш едно противозачатъчно хапче и го разтваряш във вода и после поливаш. Явно някой от хормоните вътре им действа

poem
търсеща

Регистриран: 25.07.2006
От: Варна
    #2600423 - 30.03.2010 10:18 [Re: Анонимен]

Чета и все едно аз съм го писала Половинката ми подарипрекрасна розова азалия...която уморих на третия или четвъртия месец...мислух че е от преполиване. Подари ми втора...след много треперене и грижи листата й започнаха да падат със страшна сила и вече я бях отписала...беше останала на голи пръчки и запчна да зеленее...о, чудо ....така изкара цяла зима на топло влажно и слънчев прозорец...и дойде пролетта и се сгъта тотално. Много капризна, а по лошото е че така и не разбрах какво точно иска от мен. Беше на светло, но не пряко на слънце, поливах умерено, торих умерено, мечта ми е да успея да си отгледам една .... но ще видим кога пак ще се престраша. Сега като ги гледам по магазините какви са красивиииии и пак ми се приисква да се сдобия...а и тази тема...струва ми се че тези дни няма да устискам и ще си взема още една последно да се пробвам. Четох много из сайтовете, имамприятелка цветарка и спазвах всички препоръки...но се изложих, просто не успях да я задържа тази красива азалия

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2600658 - 30.03.2010 22:41 [Re: poem]

А пръскаш ли листата с пръскачка? Според мен това е много важно, аз всеки ден си ги овлажнявам моите, стоят на западен прозорец и доста ги пече слънце.. не спират да цъфтят, даже се притеснявам, че ще се изтощят

Моят проблем сега е да не уморя една бяла мини роза, но мотото е, че щем отгледах гардения, и с роза ще сполуча

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

poem
търсеща

#2600683 - 30.03.2010 23:53 [Re: The mermaid]

Пръсках ги. Всяка сутрин рано рано...но ефект нямаше. По едно време си бях внушила ,че като й говоря и изглежда по добре и като лудите сутрин й говорех, само дето не правех кафе и за нея...мъжо ме спукваше от бъзици Но накрая пак се сгъта Явно не бях приятна компания Твоите от колко време ги имаш?

Сешам се и още нещо...в по- студените месеци когато си бяха вътре моите азалии се съвземаха, но като ги изкарах навън и тотално загиваха, а тогава живеехме на много прашна улица...направо отврат...масичката всяка сутрин я чистех и обирах огромни количества прах...дали това не е било причината

Редактирано от poem (30.03.2010 23:57)

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2600693 - 31.03.2010 00:12 [Re: poem]

Не съм имал досега такова цвете, звучи интересно обаче с тези проблеми - като предизвикателство един вид, така че сигурно ще си взема.

Според мен първата работа след закупуването на холандско цвете в саксия (Тук има и изключения разбира се, като орхидеите, например, месоядните растения и др.) обикновено трябва да е да се пресади незабавно в по-подходяща по размер саксия (транспортните обикновено са миниатюрни), като му се смени по възможност почвата... при азалиите май не е възможно това дас е направи без да се повредят корените. Та ако не сте си пресадили азалиите то това е една вероятна причината за неочаквана им смърт след привидното им добро състояние. Макар че съм срещал и обратната препоръка за азалиите... то си зависи от цветето... но все някога ще трябва да се пресади, така или иначе. Бе въобще ако може да избягвате холандските азалии май е най-добре - мисля че има и български - те са по-перспективни по отношение на преживяемост.

Също така, азалиите искат малко по-специална почва (писано е по-нагоре за това) - продава се такава готова (виждал съм пише специално че е за азалии) - подходяща е и почва от борова гора (предполагам), ако имате наблизо такава... нещо такова... както казах трябва да пробвам и аз да видим какво ще стане Сега през празниците ще си харесам някаква азалия...

П.С. май че имаше и специален тор за азалии... хм... тое цяла наука явно

П.П.С. А ето тук http://cvetq.info/news.php?extend.33.3 си пише - предпочита иглолистна почва или торф, младите растения се пресаждат всяка година.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: България
    #2600715 - 31.03.2010 02:06 [Re: Black Adder]

Много красиво цвете, но до тук имам 2 неуспешни опита - първия път беше скъпа /дървовидна/ - само поливах докато беше отрупана с цветове, после пресадих, втория път храстовидна - пресадих веднага и държах на по-хладно /15 градуса/, уж спазвах съветите за специална почва, тор и поливане,но пак не оцеля. Дали пък не се престарах?

Ще се радвам, ако някой успее и може би ще събера кураж за 3та проба.

poem
търсеща

#2600783 - 31.03.2010 09:28 [Re: Black Adder]

Първата я пресадих, да има специална почва за азалии- такава и използвах. И тор специална си купих...слагах по по малко от оказаното, но според мен и тя помогна доста да се смарангяса бързо това цветенце Не знам как да позная коя азалия е холандска и коя българска- пише ли го някъде или трябва да се доверя на цветарите?
След толкова много писаници лИбоФтЪ ми към тези китки се завърна със страшна сила и днес ще отида да си купя

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2600823 - 31.03.2010 10:42 [Re: poem]

Миналата година по това време някой ни донесе на вилата една азалия. Там бабата ни моментално я пресади именно в почва от борова гора и цяло лято имаше цвят. Есента, средата на октомври, си прибрахме бабата и азалията в София. Първо я изтипосахме в хола, на светко и топло, но скоро остана само на листа и така си остана цяла зима. Декември я преместихме на остъкления балкон и до преди 3 седмици беше само листа, които си падаха постоянно и пъпки, които изсъхваха преди да има наченки на разцъфване. Но като се затопли времето и пъпките започнаха да се развиват и през последните две седмици почти всеки ден имахме нов цвят и нови пъпки. През цялото време е поливана по веднъж седмично, веднъж в месеца с тор за нецъфтящи
Сега азалията и бабата пак са на вилата. Да се надяваме, че есента ще си ги приберем и двете живи и здрави.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 27170

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.