ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
Re: Градински красоти
    #2341339 - 30.03.2009 11:05 [Re: Misha_tz]

Едни мънички, току -що цъфнали нарцисчета от мен

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Teana
"Tea ceremony"

Регистриран: 08.10.2006
От: София
    #2341440 - 30.03.2009 13:10 [Re: Shogoun] Прикрепен файл (152 тегления)

Цитат:

Другата тема стана дългичка,та отварям нова.

Здравейте!
Извинявайте, че пиша тук, но не намерих тема "Екология", и понеже става дума за НАШИЯ ДВОР (каре м/у Шишман, Левски,Паренсов и Венелин), ще ви напиша тук не за цветя, а за една ТОПОЛА.
Снимката ще прикрепя.
Тази топола е заснета на 27.03.2009, през миналия петък.
Така тя изглеждаще след един ден "зарязване".Т.е. вече подрязана, но все още величествена. Тополата е на много десетки години и беше най-красивото дърво в нашето каре (Милен Цветков живееше в същото каре преди няколко години, така че може подтвърди...).
Още същия петък се обадихме в Общината. След няколко "отпратки" от човек на човек, все пак някаква жена реши да изслуша моята свекърва... Каза, че има много такива случаи и те не знаели, какво да правят...
След четири дена борба с тополата тя вече не съществува.
В момента отрязват черницата... Да сте чули, че черници изкофяват?
Така ни осведоми Мария Христова (от отдел Екология в Общината) Тя каза, че лично е дала разрешение за отрязване на тези ИЗКОФЕЛИ дървета още на 11-03-2009. И каза, да не я учиме, как да работи...

Пиша ви за София... За ЦЕНТЪРА в София!

Teana
"Tea ceremony"

#2341443 - 30.03.2009 13:13 [Re: Teana] Прикрепен файл (126 тегления)

Цитат:

Извинявайте, че пиша тук, но не намерих тема "Екология", и понеже става дума за НАШИЯ ДВОР (каре м/у Шишман, Левски,Паренсов и Венелин), ще ви напиша тук не за цветя, а за една ТОПОЛА.

За съжаление, скоро България ще заприлича на картинка, подобна от другата снимка, която я префотографирахме от една фотоизложба (тя още работи в Халите - София).

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2341647 - 30.03.2009 17:12 [Re: Teana]

На мен лично мого ми е жал за дървета и ми е болно, когато ги унищожават... но в този случай с тополата,както и с отрязаните софори (най-често срещащите се дървета в урбанизираната част на България,защото растат бързо) съм по-скоро за онези,които ги режат.
Повярвай ми правят ви добро. Тези дървета растат бързо и гният бързо, нетрайни са. Създават потенциална опастност за минаващите хора.

Чувала съм за смъртни случаи от паднали дървета и в такъв случай предпочитам да няма дървета по улиците.

Teana
"Tea ceremony"

#2342108 - 31.03.2009 02:05 [Re: Джен]

Цитат:

На мен лично мого ми е жал за дървета и ми е болно, когато ги унищожават... но в този случай с тополата,както и с отрязаните софори (най-често срещащите се дървета в урбанизираната част на България,защото растат бързо) съм по-скоро за онези,които ги режат.
Повярвай ми правят ви добро. Тези дървета растат бързо и гният бързо, нетрайни са. Създават потенциална опастност за минаващите хора.

Благодаря за отговора.
Дано да е била "грижата за ближния"...
Черницата вчера също я отрязаха...
Въобще нещо много подозрително наоколо започнаха да се грижат за нас. Отсреща (до пицарията "Парма") през лятото също отрязаха две дървета. Сега зее празен двор... Казаха, че ще правят "детска площадка", а там деца няма...
Прилича ми повече на разчистване на терени за бъдещи строежи...

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2342114 - 31.03.2009 02:21 [Re: Teana]

Цитат:

Още същия петък се обадихме в Общината. След няколко "отпратки" от човек на човек, все пак някаква жена реши да изслуша моята свекърва... Каза, че има много такива случаи и те не знаели, какво да правят...
.....
Така ни осведоми Мария Христова (от отдел Екология в Общината) Тя каза, че лично е дала разрешение за отрязване на тези ИЗКОФЕЛИ дървета още на 11-03-2009. И каза, да не я учиме, как да работи...

Проявите на гражданска съвест са толкова отчайващо малко. Жалко че не е имало ефект. Ти продължавай де!
Един виртуален медал от мен!

Teana
"Tea ceremony"

#2342130 - 31.03.2009 02:48 [Re: Джек Дениъл]

Цитат:

Цитат:

.....

Проявите на гражданска съвест са толкова отчайващо малко. Жалко че не е имало ефект. Ти продължавай де!

Поне виртуално да се награждаваме!
Страхотен дизайн!
Може да се сложи още и полумесец...

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2342805 - 01.04.2009 12:31 [Re: The mermaid] Прикрепен файл (94 тегления)

Пролетните цветя са в зенита си....

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (01.04.2009 12:36)

Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #2343645 - 02.04.2009 13:59 [Re: Shogoun]

Каква ти пролет, Шогун! При теб целогодишно е лято!
Стопли ми душичката с тия нацъфтели цветя

Teana
"Tea ceremony"

#2345834 - 06.04.2009 09:07 [Re: Teana]

Цитат:

Цитат:

http://im.cablebg.net/clients/zom04p34.gif />

Поне виртуално да се награждаваме!
Страхотен дизайн!
Може да се сложи още и полумесец...

Много се извинявам, че не разгледах добре... Има я, Луната! И Слънцето го има!:)
По повод тополата. Тя е била от "черните", които живеят ВЕКОВЕ. Подобната "черна топола" на 250 години е обявена за национално достояние.
А нашата топола вече съществува само в спомените ни и на снимките...
Обаче може да видите нейния близнак в градинката срещу стадиона "Васил Левски". Лика прилика с нашата! Тя е най-голямото дърво, поне в тази част на градинката. И, май, е на същата възраст, като нашата...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 33441

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.