ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
mihail.mikov
неориентиран

Регистриран: 25.02.2009
Re: Бонсай - Помощ!!!!!
    #2317004 - 25.02.2009 21:19 [Re: Hades_aid]

Zdraveite! Otskoro imam bonzai- buk no listata mu zapo4naxa da pojaltqvat. Kazaxa mi 4e ima dva vida bonzai- van6ni i vatre6ni. Kade trqbva da gledam moqt? Trqbva li da e na studeno na terasata naprimer ili da go ostavq vatre v staqta (kadeto e dosta toplo mejdu vpro4em)?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2317391 - 26.02.2009 10:31 [Re: mihail.mikov]

Цитат:

Zdraveite! Otskoro imam bonzai- buk no listata mu zapo4naxa da pojaltqvat. Kazaxa mi 4e ima dva vida bonzai- van6ni i vatre6ni. Kade trqbva da gledam moqt? Trqbva li da e na studeno na terasata naprimer ili da go ostavq vatre v staqta (kadeto e dosta toplo mejdu vpro4em)?

Бук ли прочетох,че е бонсая ти? Трудно ми е да чета латиница... Ако е бук, то твоят бонсай е от листопадните ... Специално букът като вид дърво вирее нависоко и на студено, през есента листата му капят, през пролетта се разлиства.. Но за да не многословнича напразно.. моля те пиши на кирилица,ако имаш въможност и дай повече информация за вида на дръвчето, А по възможност е най-добре да дадеш и снимка

mihail.mikov
неориентиран

Регистриран: 25.02.2009
    #2318939 - 28.02.2009 10:06 [Re: Джен] Прикрепен файл (179 тегления)

За съжаление нямям си ни най-малка представа какъв точно бук е. Започнаха да му пожълтяват листата. Даите ми съвет какво да правя.Ето и снимка дано да сварши работа.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2321994 - 04.03.2009 10:44 [Re: mihail.mikov]

Цитат:

За съжаление нямям си ни най-малка представа какъв точно бук е. Започнаха да му пожълтяват листата. Даите ми съвет какво да правя.Ето и снимка дано да сварши работа.

За съжаление нещо не се вижда на тази снимка
Разкажи малко повече как ти го гледаш, как го поливаш къде стои..някакви други екстри като торене правиш ли му, подрязваш ли го,махаш ли му листата..
И ако е възможно направи снимката по-голяма!
Но ако искаш някакви принципни правила за правилно отглеждане на стане бонсай има сайтове и книжки за това

Diotima
неориентиран

Регистриран: 08.10.2006
От: София
    #2330002 - 15.03.2009 12:28 [Re: Hades_aid]

И аз се обръщам за помощ.Вчера бях на гости и видях това бонзайче.Много ми се иска да му помогна,но не съм сигурна дали вече не е прекалено късно.Листата са изсъхнали ,както и най-тънките клонки.На всичкото отгоре бонзайчето беше в едно легенче-така казали на собственичката да направи.
Въпросът ми е, дали мога да му помогна при този му вид?

http://diotimma.multiply.com/photos/album/12/Me#6
http://diotimma.multiply.com/photos/album/12/Me#7

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2330762 - 16.03.2009 15:02 [Re: Diotima]

Ми вадиш го от пръстта, измиваш го (в смисъл кореновата система), оглеждаш за изгнили корени (те си личат - кората им се бели и т.н.) - ако има ги махаш (изрязваш) с ножица и по принцип може малко да подрежеш и здравите ако много са се разрастнали - при бонзаите се прави, махаш (отрязваш) и сухите клонки (да не се пречкат, не че нещо друго). Купуваш субстрат за бонзаи (по тези по-големите магази от рода на Mr. Bricolage има) - то трябва малко количество по принцип и слагаш обратно бонзая в паничката му (не е точно саксия, понеже). Леко поливаш, колкото да прихванат корените. Пренасяш на топло и светло място (без пряко силно слънце, рабира се) и чакаш да видиш дали ще се съвземе, като поливаш по малко от време на време, когато има нужда (при бонзаите това е важно да се следи, щото е доста тънък почвения им слой и...).

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2474494 - 05.10.2009 11:36 [Re: Black Adder]

Да не отварям нова тема. Поредният ми бонсай все още не е за помоощ!!!, но имайки предвид предишния ми опит - и до там ще се стигне. Преди да се стигне...
Той е ясен.. имам предвид бонсаят е дърво ясен. Вода, светлина, топлина. Непрекъснато нови и нови филизи пуска, които за седмица стават по 6-7 см с по десетина листа, а листата по над сантиметър. Оставих го на малко по-безводен режим - листата изсъхнаха, след поливане - отново - дълги филизи, големи листа. Кастрих. Почти плешив го оставих - след 2 седмици пак прилича на храст.
Какво да му режа, какво да го правя? И като храст ми харесва, но бонсай е все пак

--------------------
Diablo III

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2476098 - 07.10.2009 13:31 [Re: burberry]

Знам, че е нужно да се изважда от пръстта и да се подкастрят корените, за да си стои малък и да придобива вид на дълголетен. Това се прави на няколко месеца. После се сменя пръстта и не се слага в голям съд, за да не се дава възможност дръвчето да расте и да избуява.
Потърси из нета инфо, има доста. Аз просто се отказах да опитвам.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2476154 - 07.10.2009 15:12 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Аз просто се отказах да опитвам.

Аз даже не съм и опитвал, щото знам че не е за мен... но може пък да пробвам догодина Гинкото чух че било подходящо за бонзай...

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2476575 - 08.10.2009 08:45 [Re: Black Adder]

Ти мислиш сам да си създадеш
Леле, аз не мога да отгледам купено, камоли да си създам, макар че знае ли човек, може би не е толкова трудно.
Досега съм попадала само на ясен и един бенджамин (майка ми го отглежда), но в нета съм разглеждала толкова красиви бонсаи, че като ги гледам и пак се паля.
Ако решиш да пробваш, пиши как върви и как го отглеждаш. Мисля, че ще успееш.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14039

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.149 seconds in which 0.134 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.