ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: Орхидея - я да видим!
    #2409580 - 01.07.2009 18:04 [Re: Uma Rojo]

Тези трите са много приятни Как само са се сгушили едно в друго

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2412693 - 05.07.2009 22:02 [Re: Моман]

Момонче, сори, рядко влизам и късно видях, че си питала. Ще ти кажа един много прост номер, с който моят фаленопсис (тая лилавата) откак е у нас (декември м.г.), не спира да цъфти. Съседката ме открехна. Орхидея се полива веднъж седмично, винаги в един и същи ден, и щом изтече водата във външната саксия, веднага я излей, защото орхидеите не обичали да киснат във вода. Придържам се към това и съм много доволна, в момента има 8 цвята на две клончета, задали са се и нови пъпчици.

Освен това гледай да са на светло, но задължително да не ги огрява пряка слънчева светлина. Това е много важно, инак "прегарят". Дано съм ти била полезна.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Opk
неясен

#2413708 - 06.07.2009 22:47 [Re: Fleur interdite]

Важно е въздушните корени да не са мокри.
Моята орхидея половин година цъфти яко и половин година си почива. Тази година изкара едновременно осемнайсе цвята и ги държа четири месеца

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

poem
търсеща

Регистриран: 25.07.2006
От: Варна
    #2413939 - 07.07.2009 11:56 [Re: Opk]

Моятя орхидея ми е от миналата година и ... купена е с цветове...но повторно не съм я виждала разхубавена От около три месеца пуска ли пуска корени и коренища- вече има поне 15 нови коренчета...но цветонос- НЕ Някой да има идея кога и дали изобщо ще стана свидетел на цветонос на прекрасната ми орхидея

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2413942 - 07.07.2009 12:00 [Re: Fleur interdite]

Ще пробвам така, както казваш. Притеснява ме само това, че климатът ни е по-горещ, отколкото при теб, и една седмица може да се окаже прекалено дълъг период. То ще си покаже.
Благодаря за вклюбването, Фльори.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2413943 - 07.07.2009 12:06 [Re: Opk]

На моята орхидея единия въздушен корен висеше на косъъм, но косъма беше започнал да изважда нови малки въдушни коренчета... отрязах го и го сложих върху почва за орхидеи със забита част от въздушните корени в почвата. Основният корен започна да вехне и пожълтява, но скоро го вдигнах, мислех че съвсем е изсъхнал и с почуда установих, че е започнал да се вкоренява, пуснал е нови зелени корени в самата почва.
Не знам до къде ще стигне това коренище, и дали ще успее да извади листа, но за сега го пръскам с вода без да го поливам.
А иначе от старата си орхидея разделих две дъщерни орхидейки. Скоро ще ви покажа листа, за сега само на листа и коренища се развива

Opk
неясен

#2414300 - 07.07.2009 22:11 [Re: poem]

Цитат:

Моятя орхидея ми е от миналата година и ... купена е с цветове...но повторно не съм я виждала разхубавена От около три месеца пуска ли пуска корени и коренища- вече има поне 15 нови коренчета...но цветонос- НЕ Някой да има идея кога и дали изобщо ще стана свидетел на цветонос на прекрасната ми орхидея

Изобщо не се притеснявай моята имаше един период от почти година пауза Дори и едно само листо да има и да е зелено, тя си е жива и си я гледай.
Вероятно знаеш че въздушните корени трябва да си висят свободно извън саксията?

--------------------

Opk
неясен

#2414304 - 07.07.2009 22:13 [Re: Джен]

Много ми е любопитно какво ще стане.
Моля те, когато прецениш че има нещо ново, да ни кажеш и покажеш.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2500810 - 06.11.2009 09:23 [Re: Opk]

Закачам се за теб, щото си един известен орхидеолобител в нашия форум. Това е моята орхидейка, взех я тънко от Т маркет преди 3 седмици. Някаква промоция имаше, по 4.50 парчето - как да издържи човек и да не си купи? Изчетох доста материали из нета, посветени на орхидеите, обаче имам известни притиснения дали ще я огледам като хората За сега поливам 1 път седмично с престояла вода и от време на време пръскам листата с водичка. Нещо друго, по-така? Тънкости някакви? Открехвайте ме, че да не я загубя

--------------------
Ние сме ора естете.

Opk
неясен

#2502601 - 07.11.2009 23:28 [Re: Пипи^]

Много ми харесва този вид орхидеи!!!
Да ти е честита и да се гледата дълго, дълго

Иначе то няма какво повече да и правиш, не мисля че орхидеите са капризни.
Нали не и пръскаш цветовете, от водата се получават едни грозни черни точки по тях.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 33959

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.252 seconds in which 0.244 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.