ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
Re: Орхидея - я да видим!
    #2543509 - 30.12.2009 11:03 [Re: Opk]

Може ли да се каже за колко време приблизотелно израства един цветоност докато напъпи? Защото на моята орхидея от един месец и расте цветоноста, и като че от известно време застина в едно положение (или израства толоква бавно, че на мен ми изглежда сякаш не расте)... та все се надявам скоро да ме възрадва накичен с цветове, но кога ли ще е това време

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2543986 - 30.12.2009 20:52 [Re: Джен]

Направи ли дължина от около 30см. би трябвало да спре да нараства и да почнат да наедряват пъпките. Сега цветоносът на моята израстна за малко повече от месец.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2545792 - 04.01.2010 12:24 [Re: Opk]

Цитат:

Направи ли дължина от около 30см. би трябвало да спре да нараства и да почнат да наедряват пъпките. Сега цветоносът на моята израстна за малко повече от месец.

моята може и да не достигне такава дължина,защото е бебе , но май започва да се огъва и "фалангите й" да се сгъстяват, та надявам се все пак да напъпи скоро.
Но сега като че ли периода й на израстване е по-слаб от пролетта, тогава напарво подивява да пуска корени - въздушни и вътрешни, както и листа .
Миналата година старата ми орхидея разви две дъщерни растения . Едното израстна по-бързо, на другото листата му са много малки ( не малко, а малки като размер).Но се надявам да се развият добре и двете

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2546024 - 04.01.2010 18:47 [Re: Джен]

Бъди търпелива, аз така се бях отчаяла с един фаленопсис лятото - преди да заминем на почивка го дадох за отглеждане на комшийката с осем цвята на две стъбла, а като се върнахме след три седмици, бяха останали само листата и две голи пръчки. Тя беше много притеснена жената, но ... какво да се прави, със сигурност не го е уморила нарочно. Както и да е, взех си го и продължих да си го гледам, докато есента не се показаха две нови стъбълца, които ме хвърлиха в учудване (аз съм пълен лаик и не ми е ясен интимният живот на орхидеите). Оставих ги да си стърчат наред със старите, и виж ти чудо, преди три-четири седмици напъпиха наведнъж двете нови и едното от старите стъбла (а си мислех да го махам), и сега имаме шест големи цвята. И моите не са стигнали 30 см, но си цъфтят геройски.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2546031 - 04.01.2010 19:01 [Re: Fleur interdite]

Снимка! Снимка!
Ама, че си егоистка, сама да му се радваш.

Скоро и аз ще цъфна и ще върна жеста.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Opk
неясен

#2546033 - 04.01.2010 19:02 [Re: Fleur interdite]

Не се ослушвай, а дай снимки

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Opk
неясен

#2546044 - 04.01.2010 19:19 [Re: Джен]

Това е хищникът Виж само как нежно цъфти

Миналата година имаше три разклонения от основния цветонос
Сега е един:

--------------------

Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #2562994 - 26.01.2010 19:12 [Re: Opk]

Ето и една моя орхидея, когато цъфтя.

poem
търсеща

Регистриран: 25.07.2006
От: Варна
    #2567249 - 02.02.2010 12:35 [Re: Liebling]

Айде да ви се оплача. Прекрасната ми орхидея след двугодишно чакане и кумене най - накрая пусна цветонос. Чудо на чудесата! Направи симпатични пъпки. Първата се разлисти в прекрасен бял цят и тук започва страданието ми Втората пъпка по незвестни причини за мен изсъхна неразлистена, а сега и третата е на път да стори същото Промяна никаква за орхидеята не е имала...все на същият прозорец, все същата температура, все същото поливане.... А кажете защо така се случва

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

Opk
неясен

#2570620 - 06.02.2010 15:14 [Re: poem]

Не се ядосвай

При първото си цъфтене и с моята беше така. Първият цвят цъфна, а следващите два изсъхнаха. Но след това разцъфтяха четири и така се задържа поне месец.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 33962

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.