ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Досадна тема за коледната звезда
    #2544880 - 02.01.2010 00:06 [Re: Пипи^]

Цитат:

И моята също. Зелените листа заминаха един след друг, останаха само червените.

При мен и червените взеха да дават фира. Но пък растат нови червенички, малко рахитични.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2544992 - 02.01.2010 14:48 [Re: Моман]

Момичета, внимавайте да не преполивате. В едно българско списание /мисля, че беше Дом и градина/ четох, че в чинийката не трябва да има вода и изобщо не обичала много поливане. Обаче по принцип трябва да е и въпрос на късмет малко, защото предишните години взимаше и благоверния по 4-5 саксии и обикновено оживяваха 1-2, въпреки че бяхя гледани по един и същ начин. За съжаление колкото пъти пресаждах пролетта в градината все ми ги съсипваха кучовците

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2547987 - 07.01.2010 16:22 [Re: Моман]

Цитат:

Цитат:

Айдеееее, още една пишман цветарка на коледни звезди. скоро ще сме футболен отбор, като гледам.

Пък не може ли отбор по фигурно пързаляне, пък!? Вързва се със сезона на коледните звезди.

И аз съм в отбора. Обаче на следващата година си купувам отново Тазгодишната вече са опадали зелените листа, червените са все още налични

s_la
s_la

Регистриран: 11.05.2005
    #2550557 - 11.01.2010 12:25 [Re: Сияйна]

и аз тази година си купих една,но досега е жива. Малко преболедува, защото според цветарката не трябвало да я пресаждам веднага /поне докато не започнат да падат отдалу листата и / ,но сърце не трае. Като си внуших че има на корена кошничка и реших че и и тясно на коренчето и трябва да расте свободно,какво да правя. Ходих в магазина да питам и тя ми каза че тази фирма имат кошнички. И познайте, докато се прибера и веднага я извадих. Бъркам с пръст в средата , НЯМА , но вече няма връщане, разбутах коренчетата . Пресадих я преждевременно. Два дни я гледах малко оклюмана,но за сега е добре.
Ноо незнам до кога.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2552383 - 13.01.2010 15:17 [Re: Моман]

Брой ме и мен. Три зелени листа са останали и червеничките, но не върви добре цветенцето. Миналата година имахме в Норвегия една, беше останала гола пръчица, но ние кой-знае защо си я поливахме. Пролетта се показаха листенца, започна да се развива, но местенето и тук и жегите по пътя я умориха...

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2552387 - 13.01.2010 15:25 [Re: ]

Цитат:

Брой ме и мен. Три зелени листа са останали и червеничките, но не върви добре цветенцето. Миналата година имахме в Норвегия една, беше останала гола пръчица, но ние кой-знае защо си я поливахме. Пролетта се показаха листенца, започна да се развива, но местенето и тук и жегите по пътя я умориха...

Засега на моята почнаха да опдват само червените листенца, зелените са свежи. Старая се да не я преполивам.
Но предиишни години като им опадат всичките листа и оставаха само пръчици, както ти казваш, и аз ги изхвърлях.
Сега, ако не загине пръчицата, ще продължа да я поливам, да видим дали другата Коледа ще се похваля със собствено производство цвете, или пак ще е от магазина.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2552389 - 13.01.2010 15:32 [Re: Rozsomák]

Аз като се знам каква съм цветарка, чак се учудвам, че имам цели десет живи китки и нямам много надежди за звездичката, но ще упорствам.

Синът ми е забранил да се доближавам до неговите цветя, щото преди години успях да му удавя един кактус .

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2552395 - 13.01.2010 15:36 [Re: ]

Цитат:

Аз като се знам каква съм цветарка, чак се учудвам, че имам цели десет живи китки и нямам много надежди за звездичката, но ще упорствам.

Синът ми е забранил да се доближавам до неговите цветя, щото преди години успях да му удавя един кактус .

Кактус през зимата не се полива, даже и да е в стая. Ако пък е на хладно, веднага загнива при поливка.

Моите стоят на тъмно и студено по стълбища и коридори и изобщо не ги поливам. Като ги изнеса в градината през май, изкарват пъпки и почват да цъфтят.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Pak zaet nick
конспиративен

Регистриран: 01.09.2006
От: Тук
    #2784265 - 21.04.2011 11:34 [Re: burberry]

Сега ако кажеш и как подържаш тази красива форма на короната много ще благодаря .

След като се сетих, че в някой цветен форум бях чела, че края на април, началото на май се подрязва, а юни разсажда, започнах отново да търся из нет-а как точно се прави това. Прекарах близо два часа в четене на една и съща статия копирана в сто сайта и не се ориентирах как точно се извършват манипулациите (прекалено много цветни термини ), а не искам да рискувам, защото наистина е чувствително цвете.

Моля те, кажи как се подрязва и ако знаеш как се размножава. За съжаление в момента не мога да ги снимам да ги покажа, но и двете ми звезди са бая грозновати - с дълги криви клонки, в края на които напоследък са излезнали листа - половината вече са с нормална големина, другите са дребосъци, които дават сигнали за растеж. Едната е с три разклонения на основния ствол, другата с 4, които допълнително са разклонени още веднъж на 12-тина см от почвата към върха.

Няма да се откажа от отглеждането им, пък дори и грозни да си стоят - в момента са съвсем нелепи - имат по 10-тина розови листа , но не искам и да ги осакатя, за това се надявам да драснеш два реда как оформяш твоята прекрасна звезда.

Поздрави

--------------------
За разлика от Корина

burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2784367 - 21.04.2011 17:26 [Re: Pak zaet nick]

Режа смело и безотговорно Кастря като лоза, като бонсай. Всичко, което ми стои зелено, изцвулено, неестетично - режа. А то растението освен после наново да изкарва листа и леторасли - друг избор няма

--------------------
Diablo III

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4571

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.