ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Diddy
dreaming is over

Регистриран: 22.08.2003
От: Варна -> Чикаго
Re: Мушици по цветята
    #2602188 - 04.04.2010 01:13 [Re: Black Adder]

Ами пръстта е от магазина. Май ги поуморих, мухите де, ама и цветето клюмнало вече 10 дена ... май и него уморих.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rozali
Нерегистриран

#2939980 - 25.08.2012 14:07 [Re: Diddy]

Тези гадинки са доста упорити и наистина могат да плъзнат навсякъде. Моето наблюдение е, че те се завъждат от самата пръст!!! Когато купя т.н. ОБОГАТЕНА почвена смес за цветя и присадя или насадя нови, винаги се появяват. Спасих си голям бенджамин, който присадих с холандска почвена смес и след 2 дена те бяха стотици в почвата, като го извадих, измих корените му, измих листата, просто го окъпах с обикновена вода и го присадих в обикновена почва от двора. Започнах да ползвам обикновена пръст от горско/ хубаво е почва под борова гора/ или градинско място и нямам проблеми с мушиците, които са в почвата. Пробвала съм с калиев перманганат, много слаб разтвор, няколко прашинки на 5 литра.Дезинфикцира и ако е в начален стадий може и да ги унищожите. За останалите листни въшки си има препарати, които наистина действат.

euphoria77
неориентиран

Регистриран: 11.10.2012
    #2969453 - 18.10.2012 10:00 [Re: rozali]

При мен помогна спирането на преполиването. Няколко пъти оставях почвата леко да се засуши, отстранявах и водата в подложките на саксиите.

Ivenceto
Новак

Регистриран: 19.02.2016
От: София
    #3395403 - 23.03.2017 11:01 [Re: euphoria77]

И по моя папрат и хлорофитум се появиха тези досадни мушички.
При мен може също да е от преполиване или от почвата (появиха се точно след пресаждането). Имам и други две до тях (орхидея и коледно звезда) за сега не са се прехвърлили и към тях. Ако ги напръскам с препарат от личния ви опит дали ще се махнат или направо да ги пресаждам (почвата е от магазина-без никакви подобрителни).

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 21511

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.046 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.