ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Драцена
    #487752 - 26.10.2004 02:47 Прикрепен файл (278 тегления)

Има ли наоколо специалист по драцените или поне някой , който гледа такива - бих искала да задам няколко въпроса .
Става дума конкретно за вида драцена на снимката - ей там дето е сбутана в ъгъла - дано добиете представа за кой вид иде реч ...

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Редактирано от МММитов (27.10.2004 18:05)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
Re: Драцена
    #488155 - 26.10.2004 13:00 [Re: Nadin]

Аз не съм специалист, но успешно гледам една драценка.

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

NadinАдминистратор
Charmed

#488302 - 26.10.2004 15:10 [Re: Fullmoon]

О, благодаря , че се обаждаш .
Значи какъв ми е проблема преди няколко дни забелязах , че вместо здрави , зелени листа от центъра на някои от стръковете ( те са 7 ) излизат някак си едни суховати и загнили листенца и при подръпване падат . Освен това най - ниският от седемте стръка ( на снимката не се вижда ) , който е висок около 1 педя имам чувството , че направо сдава багажа .
Малко история - драцената е прсаждана преди около месец и половина в по-голяма саксия , до онзи ден вървеще идеално - явно си харесва мястото до прозореца . Поливам я 1 път седмично - по този повед съпръгът ми подскочи , че трябвало веднъж на 2 . Та мисълтта ми беше дали не съм я преполяла или на какво може да се дължи този проблем ?
Дано можеш да внесеш малко светлина...

--------------------

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #489071 - 27.10.2004 07:24 [Re: Nadin] Прикрепен файл (175 тегления)

Ами аз установих за същата драцена, че колкото по-малко я поливам, толкова по-добре се чувства. В момента е качена в таванското помещение, защото ми казаха, че листата й били отровни, а котката ми ги намира за много вкусни. Там забравям много да се качвам, така че я поливам някъде на две седмици веднъж. Изрежи всички загиващи листа, за да не губи сила да ги възстановява.
Като ми подариха въпросната драцена, бяха три с различна големина в една саксия. Двете по-малки ги уморих с преполиване. Посадих още две драценки отново и най-ниската пак умря. Сега от година и нещо са си три и се чувстват много добре. Само дето на най-ниската съм й подстригала листата заради котката, която ги беше поръбила.

--------------------

Редактирано от Винипух (27.10.2004 07:28)

Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
    #489383 - 27.10.2004 11:43 [Re: Nadin]

Според мен не си прекалила с поливането. Важно е да се спазва правилото да не се полива при влажна почва, но и да не се оставя пръстта да стане много суха.
Но е вярно, че драцената не иска много вода.
Знам, че вирее добре на умерена светлина.
Нормално е някои листа да опадат, но защо тези в центъра, искаш да кажеш най-младите ли? Това не ми е ясно.

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

NadinАдминистратор
Charmed

#489829 - 27.10.2004 14:38 [Re: Fullmoon]

Да, знам че е нормално да падат листата , които са най- отдолу - пожълтяват и падат , но тези които пожълтяват са тези централните , които би трябвало да излизат свежи и зелени - да, ама не - излизат хилави , жълтеникави и полуизсухнали . Интересеното е, че така са само листата на 2 от стъблата , ако беше преполята нямаше ли да са всички .
Мерси ти за взетото отнощение !

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#489841 - 27.10.2004 14:45 [Re: Винипух]

На 2 седмици казваш ...хммм , онзи ден когато забелязах тези листенца ( беше поливана преди 4 дни ) и незнайно защо реших , че предният път може да не съм я поляла , като хората , та взех ливнах още малко вода , сега ще видим какво ще стане - моля се да не я уморя , че е подарък от съпруга ми ( донесе я от съседен град ).
Благодаря ти за вниманивто- твоята драцена също си я бива .

--------------------

Snowy
от време на време

Регистриран: 02.02.2002
От: юга
    #489947 - 27.10.2004 15:51 [Re: Nadin]

След като стръковете ти са 7 на брой, можеш да помислиш дали да не се лишиш от поне единия(този , който е най-отдолу и май е най- зле.Ако го изрежеш ще дадеш възможност на растението по- бързо да се възстанови , а после то може да си пусне нов стрък.
Впрочем днес видях на твоя снимка(във форум наш дом) и друго твое цвете - до телевизора ти.Аз имам същото и да ти кажа го поливам много рядко- почти на 3 седмици- чакам отгоре пръстта доста да поизсъхне . Това цвете не иска силна слънчева светлина- така е добре до вратата ти ако не се огрява много, но на 1-2 месеца го завъртай -да се осветява и другата страна на цветето.

NadinАдминистратор
Charmed

#489991 - 27.10.2004 16:09 [Re: Snowy] Прикрепен файл (225 тегления)

Няма как да го отрежа , защото са 7 стъбла и , за да го махна трябва да го изкореня , а идеята да разбутвам корените нещо не ми допада
Относно другата драцена ( която си видяла ) - само чакам да оправя първата , че да ви емна и за тази . Таз се казва драцена massangeana се сдобих с нея в изблик на лудост ( беше намалена от 25 на 4 ), та се чудех на каква светлина се гледа и колко често се полива .
Чакай да видя за по-близък план снимка .

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #491289 - 28.10.2004 11:59 [Re: Nadin]

И моето мнение е, че попрекалила с водата. Аз също успях да удавя една такава. Симптомите бяха същите - листата, уж здрави (с леко "болнав" вид), а като ги бутнеш - падат. Когато разбрах какво става, вече беше късно.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 16439

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.