ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
Re: за бенджамин
    #716432 - 01.04.2005 16:44 [Re: Arsenal]

Мерси за поздравлението!
И аз си го харесвам, ама тази година трябва да го преместя в по-голяма саксия.
Не е капризно цвете, но се е случвало да падат и листа - значи трябва да се види дали е преполивано и да се ограничи поливането или е пресъхнало и трябва да се полее.В литературата все пише, че трябва да се пипа пръста, но някой път това лъже, защото в зависимост от състава и, може да задържа отдолу вода, а отгоре да изсъхва бързо и обратното. Най-добре е с купешка пръст омесена с перлит. И горе -долу да си знаеш кога си го полял за последно, а не когато се сетиш. Аз май само почивните дни поливам, иначе няма време и така си става на точно определено време.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Cat 73

Регистриран: 27.02.2004
    #721993 - 06.04.2005 13:06 [Re: Ганима]

Майка ми има Бенджамин. И той е висок долу-горе, колкото твоят. Забелязала съм, че когато листенцата не му стоят много лъскави /... ах ... как да го обясня, не зная/ тя поставя на саксията стабилен найлон, за да не се намокри пръстта, и цялото цвете се носи в банята. С телефондуша се обливат всички листенца. Обича къпане, , но не всеки ден, а периодично, мисля че долу горе на един месец.

Ганима
fairy-tale

Регистриран: 27.02.2003
От: София
    #722225 - 06.04.2005 14:52 [Re: Black Cat 73]

О, къпя го и моя . Много прах събира милият .

--------------------
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #729211 - 11.04.2005 14:26 [Re: Ганима]

Цитат:

О, къпя го и моя . Много прах събира милият .

Пууу-у-у-у ам че и той моя е така,даже преди два дни с една кърпа го бърсах,ей очистване няма,незнаех че и в банята ставало
Я кажете как по точно да не да оплескам нещата нещо

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #729603 - 11.04.2005 17:28 [Re: Liebling]

Какъв е страхоооотен!

Цитат:

Имам два бенджамина - и пъстър и само зелен.И двата са в стая с щжно изложение, но не са до прозорец, а във вътрешността на стаята и то при положение, че отпред има голяма тераса. Значи на непряко осветление и добре им върви. Поливам ги един път седмично и пак толкова ги пръскам с вода. Виждала съм бенджамини и на открито, в едно заведение, където са много големи - като дървета. Явно всяко свиква с мястото си.
Всичко е на налучкване - наблюдавай цветето и то само ще си покаже дали му е добре.

Моят не е толкова голям ....... като ми го подариха всичко си вървеше добре. И сега взе да капе.
Прочетох че на 2 години му била основната смяна на пръст... или друга саксия... и вчера го измих на течаща вода в корените да махна старата и посадих в нова саксия с обогатена почва. После го и подрязах. Дано живне

Ганима
fairy-tale

Регистриран: 27.02.2003
    #730029 - 11.04.2005 22:10 [Re: Arsenal]

Виж тук. Black cat 73 е описала един начин.
С моя процедирам малко по-различно, поради липсата на телефон-душ. Още е мъничък и мога да го накланям настрани и така му измивам листата под душа.

--------------------
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Liebling
старо куче

#730398 - 12.04.2005 09:52 [Re: Орешка]

Ей, да не ми го урочасате!
Наистина може и от пръста да е....... в службата една колежка донесе една саксия и каквото и да сеехме в нея в рамките на една година - всичко умираше...Аз си го обяснявам, че може би е кисела почвата и растенията не могат да живеят в нея....... Принципно иначе е нормално някои листа да окапват - на мен не повече от 2-3 листа на седмица пожълтяват и капят....... тези дни пак доста литература изчетох за грижите по цветята и навсякъде се казва, че зимно време не е чак толкова необходимо торенето, но сега напролет просто е задължително...... Това важи за всички видове цветя.
Сега направих експеримент - резнах и от двата си фикуса по едно малко клонче и ги топнах във вода - да видя дали ще успея да прихвана. Ще си покаже след няколко седмици....

Мрън Мрън
блуждаещ
*

Регистриран: 04.03.2005
    #730926 - 12.04.2005 15:17 [Re: Liebling]

От собствен опит съм установила, че лесно пускат коренчета резниците, и то доста, но поради незнайна за мен причина пъстролистните изобщо не ми се прихващат след това... УСПЕХ ЖЕЛАЯ

Liebling
старо куче

#739589 - 18.04.2005 12:42 [Re: Мрън Мрън] Прикрепен файл (231 тегления)

Ето и другия ми Бенджамин

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #739828 - 18.04.2005 14:48 [Re: Liebling]

Божеее какъв Бенджамин!!!Ама то е направо цяло дърво.

Пъ.Съ.Моя е още бебе сравнение с твоя.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17330

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.