ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
MissN

Регистриран: 27.10.2004
От: in the middle
Re: Lucky Bamboo
    #1274922 - 25.05.2006 17:31 [Re: Staski]

ако си одрежа издънката ще израсте права ли ? брей това с въртенето хич нямаше да ми дойде на ум

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ел_Бо

Регистриран: 17.12.2004
    #1285754 - 02.06.2006 14:10 [Re: MissN] Прикрепен файл (111 тегления)

Това много ми прилича на лъки бамбо. Но това ли е?

Редактирано от Ел_Бо (02.06.2006 14:14)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1286289 - 02.06.2006 17:51 [Re: Ел_Бо]

Втората снимка по-скоро ми прилича на дифенбахия.
Да използвам, че си извадила темата отгоре, та да се похваля - успях да вкореня едно израстъче от онзи бамбук, който мъжът ми беше уморил.Резнах го от стеблото и засадих в почва само тази част, с листенцата. За сега е добре

--------------------
Ние сме ора естете.

Нерегистриран

#1379646 - 12.08.2006 19:34 [Re: Анонимен]

Цитат:

А аз не мога да разбера защо всички се продават отрязани и вече запечатани? От къде може да се купи бамбук, който да не е отрязан и да продължава да расте на стъбло? Моля ви някой ако знае да ми отговори!

Купи си от магазина каквото предлагат и като порасне връхчето, го отрежи и натопи във вода. Ще расте право нагоре.

Нерегистриран

Re: Отглеждане на бамбук във вода
    #1503713 - 06.11.2006 13:43 [Re: omeg@]

И аз вчера си купих бамбук, в магазина ми казаха да не слагам много вода във вазата, около половин педя стига.Водата не се сменя, а се долива. Освен това като пораснат, корените трябва да се скъсяват. Може да се отглежда при стайна температура.

Ice_Tea
неориентиран

Регистриран: 16.10.2007
    #1923297 - 16.10.2007 22:20 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

От това, което съм чела по форумите - изводите са, че тази Драцена Лъки Бамбу се развива еднакво добре и във вода, и в пръст.

Ще потърся темите, в които съм чела за нея и ще пусна линкове малко по-късно.

Не се развиват еднакво добре . Преди време просто за опит боднах един стрък в пръст - изгни за отрицателно време . Развиват се еднакво добре във вода , вода + камъчета ( едри или дребни ) или пясък , но не и в пръст .
Не знам кой какво е писал по форумите , но в случая аз говоря от горчив , личен опит .

Здравейте всички! Случайно попаднах на тази тема и ми стана много интересно, та бих искала да се включа и аз!В къщи имам два такива бамбука и когато ги взех (преди малко повече от година) не бях много сигурна как точно се гледат, но с течение на времето мисля, че му хванах цаката! Единият ми бамбук е в най-обикновена пръст без никакви добавки и т.н и до момента се развива прекрасно! Другият ми е само във вода и също е страхотен през определен период изцяло му подменям водата . . . имах и трети но за съжаление той умря- беше само във вода . . . и да не пропусна да кажа,че трите клонки, сега две, бяха едно цяло преди да ги нарежа!!!

Редактирано от Ice_Tea (16.10.2007 22:32)

svetlito
заинтересована
**

Регистриран: 07.05.2006
    #1923534 - 17.10.2007 01:51 [Re: Ice_Tea] Прикрепен файл (335 тегления)

И аз да се включа по темата.Моят бамбук е на година и половина.Много пръчици,направени на етажи.Живее само във вода.Коренчетата са увити във гъба от дунапрен(така го купих),която държа винаги да е почти покрита с вода.Ппикрепила съм снимка на въпросното творение.

--------------------
Thousands of years ago Cats were worshipped as Gods.
Cats have never forgotten this.

Редактирано от svetlito (17.10.2007 01:53)

Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
    #1924596 - 18.10.2007 08:04 [Re: svetlito]

Бамбука спокойно може да си живурка и в аквариум.
Ето още една красотийка

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

blueeyes

Регистриран: 22.03.2005
От: София
    #1924852 - 18.10.2007 12:15 [Re: Wolf ®]

Аз бих искала да добавя, че според фенг шуи, броят на бамбуковите пръчици също има своето значение- три пръчици за щастие, пет за богатсво и просперитет, шест за здраве и т.н
Спомням си, че в един цветарски магазин в Бостън бяха се съобразили с това и бамбукчетата бяха подредени по 3,5,6 и т.н като на всяка вазичка имаше етикет какво точно символизират.
Освен това, пак според фенг шуи, се смята, че "щастливото бамбукче" внася хармония между петте елемента - вода, въздух, огън, земя, дърво и метал, във всяко помещение, което то обитава.

миткото79
Нерегистриран

#2012364 - 23.01.2008 20:51 [Re: Nadin]

здравейте сдобих се с бамбук Лъки и много се зарадвах сложих го във вода с камъчета и му се наслъждавах как расте той е на два летораса но в последно дреме започва единият леторас да изсъхва какво се случва с негокакво не му давам как да се грижа за него трябва ли да се слага някаква добавка въвводата либсата на която го кара да съхне и каква е тя

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 22330

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.