ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Екология и Околна среда

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
22 април: Международен ден на Земята!
    #2611692 - 22.04.2010 14:31 [Re: liubo_iotoff]

Каква е историята на Деня на Земята?

Денят на Земята се отбелязва от 1970 година най-напред в САЩ.
Първото честване на Деня на Земята се организира от Гейлорд Нелсън – бивш губернатор и сенатор от Уискънсин, който издига каузата за опазване на природата и Денис Хейес – изявен студентски лидер. В проявите на Първия Ден на Земята се включват повече от 20 милиона американци от всички краища на страната. Като резултат от това събитие се оформя мощно движение в защита на околната среда и са приети законите за чист въздух и чиста вода на САЩ.
Всяка година Международната мрежа за Деня на Земята координира действията на повече от 12 000 партньори в 174 държави насочени към опазване на планетата Земя и съхраняване на живота върху нея. Мрежата се стреми да създаде широка гражданска подкрепа за устойчиви и ефективни екологични политики за развитие по целия свят.

Каква е историята на българското участие в Деня на Земята?

България е една от първите страни, присъединили се към международното отбелязване на Деня на Земята, което започва от 1990 г. В Международния организационен комитет за честването на Деня на Земята България е представена от Благовест Сендов. Той сформира Национален комитет за Деня на Земята. На призива за отбелязването на Деня на Земята се озовават хиляди българи и денят се чества с разнообразни прояви, посветени на опазването на околната среда.
На 22 април 1992 г. президентът на Република България Желю Желев подписва клетвата в името на Земята.
Над 30 хиляди български деца се подписват под Декларацията за пълномощие за живот на Земята. Декларацията е връчена на Конференцията на ООН за околната среда и развитието, проведена в Рио де Жанейро през юни 1992 г.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: 22 април: Международен ден на Земята!
    #2615770 - 29.04.2010 09:56 [Re: Джен]

ало, ало, такси?

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: 22 април: Международен ден на Земята!
    #2624494 - 13.05.2010 13:18 [Re: liubo_iotoff]

Това не е точно новина, но е гадно

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Джен

**

Re: Новини!
    #2639462 - 07.06.2010 10:36 [Re: Opk]

Първата в България учебна био ферма за деца

„Слънчева градина” предоставя уникалната възможност на деца и млади хора да се почувстват като част от земеделско стопанство, да видят откъде идва и как се прави храната на нашата трапеза, както и със собствените си ръце да засадят домати, чушки и други зеленчуци, да оберат реколтата есента и да направят лютеница, да омесят хляб, да направят сирене и масло… Няколко групи деца от София вече бяха за ден в „Слънчева градина” и се върнаха с незабравими впечатления. Децата засадиха зеленчуци в истинска ферма, което досега бяха правили само във виртуални ферми в интернет.
Целта на „Слънчева градина”е да допринесе за екологичното образование на децата, както и да повиши знанията на студенти и ученици за устойчивото производство и по-специално за биологичното земеделие, за устойчивия начин на живот и опазването на околната среда. Учебната биоферма цели да покаже предимствата на биологичните продукти. „Слънчева градина” е и своеобразен пример за земеделските производители за ползите от насочването към биологично производство.
Капацитетът на „Слънчева градина” е 25 деца за едно посещение. Учебната биоферма ще бъде отворена през цялото лято, а посещенията в нея през новата учебна година могат да се превърнат в част от образователната програма на децата или в тяхна зелена ваканция.

уеб страница

Ето, че има надежда за в бъдеще да се храним с чисти био-продукти

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2639471 - 07.06.2010 10:56 [Re: Джен]

Много е важно децата ни да имат поне идеята за чисти натурални храни Напомня ми за тази история:

"26 деца от начално училище във Вашингтон, въоръжени с лопати и гребла, помогнаха на първата дама на САЩ Мишел Обама да разкопае лехите за собствена зеленчукова градина на Белия дом. Тя ще осигурява прясна и зравословна храна за президентското семейство и гостите му.
Това ще бъде първата, откакто Елинор Рузвелт засади "градина на победата" през Втората световна война, за да даде пример на американските домакини как да си помогнат сами във военновременната криза.
На 100 кв. м близо до фонтана на Южната морава ще се отглеждат спанак, броколи, няколко вида марули и къдраво зеле, тикви, грах, мента, копър и други подправки, къпини, боровинки и малини.
Ще има и пчелен кошер, макар че дъщерите на президента Малия и Саша не били въодушевени от идеята.
...
Малчуганите отново ще гостуват в Белия дом, за да участват в засаждането, а след това и в прибирането на реколтата в президентската зеленчукова градина. Децата ще изпробват и кулинарните си умения.
....
ИЗТОЧНИК

.....................

Ето и резултатите няколко месеца по-късно :

"Първата дама на САЩ Мишел Обама събра 50 кг зеленчуци от градината, която засади в Белия дом, заедно с ученици от близкото училище Бенкрофт. Част от събраните зеленчуци бяха приготвени в кухнята на Белия дом и с тях децата се нагостиха."

ИЗТОЧНИК

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Opk
неясен

#2650314 - 24.06.2010 17:55 [Re: Джен]

Това за био-фермата е много добре!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Opk
неясен

#2650327 - 24.06.2010 17:58 [Re: liubo_iotoff]

Е до кога ще го увъртаме

Европейската комисия отправи към България второ и последно писмено предупреждение за неспазване на европейското законодателство в областта на околната среда, обществените поръчки и енергийния пазар.

Последно предупреждение!

--------------------

Джен

**

#2650332 - 24.06.2010 17:59 [Re: Opk]

Цитат:

Това за био-фермата е много добре!

нали!
Дано продължи да съществува, защото доколкото съм чула, работата с извънкласна дейност с деца е по проект. Но пък фирмата организатор изглежда стабилна. Надявам се да се утвърди като традиция.

liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2663752 - 14.07.2010 23:26 [Re: Джен]

колко струва еко-къща?

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
Re: Новинатае, че Орки има ЧРД
    #2663763 - 14.07.2010 23:40 [Re: Opk]

Честит Рожден ден! Пожелавам ти здраве и много слънце

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  liubo_iotoff 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21839

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.