ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Екология и Околна среда

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: Новинатае, че Орки има ЧРД
    #2665807 - 18.07.2010 18:44 [Re: Rozsomák]

Благодаря за пожеланията
Дай Боже всекиму!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: Новинатае, че Орки има ЧРД
    #2666996 - 20.07.2010 23:48 [Re: Opk]

малко бая на патерици, ама немах време да проверявам преди дали е истина
жив и здрав, баце и за млади другарки - се зимат други мярки, нали знаеш

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
Непречистени води са се изливали в морето заради спирането на тока
    #2673024 - 30.07.2010 20:49 [Re: Opk]

Цитат:

Непречистени води са се изливали в морето заради спирането на тока

По-малко от седмица след аварията с тока по Южното Черноморие екип на bTV провери изпразниха ли се хотелите и успяват ли пречиствателните станции до Слънчев бряг да филтрират водата. Отговорите търсим от Рада Домусчиева:

Пречиствателната станция на Равда поема водите на Несебър, Слънчев бряг и Равда. Хотелите в Несебър и Слънчев бряг не са празни, напротив, те са препълнени, предимно с чужденци. Ежедневно не е възможно да се следи за качеството на водата, но пък редовно се правят проверки от три различни институции – от Инспекцията на околната среда и водите, от общественото здраве и от Басейнова дирекция.

Мариана Николова, от инспекцията по околна среда и водите коментира за bTV какво се случва при спирането на тока:

"Когато спре токът, започва запълване на камерите на каналните помпени станции с отпадни води. Запълва се след това и канализационната мрежа и, за да не се допусне заливане на улиците, е допуснато преливане на непречистени води от няколко канални помпени станции в морето.

РИОС извършва ежегодно проверки на изкопно-пречиствателните станции. Към настоящия момент за тази година сме проверили само пречиствателна станция „Елените”. Останалите предстои да бъдат проверени. Резултатите от пречиствателната станция не са излезли към настоящия момент, но не очакваме да бъдат добри, предвид това, че станциите са претоварени през летния сезон, а те не са реконструирани и са технически остарели”.

Заради това, че не са реконструирани станциите, тръбите извират близо до плажа, което е недопустимо.

За да бъде пусната в експлоатация такава пречиствателна станция трябва да бъде оборудвана или с генератори, или да има алтернативен източник на енергия в случай на прекъсване на основния. Парите за тази станция за европейски. В Несебър започва изграждането на нова пречиствателна станция . В случая европейската комисия одобрила проекта не си е свършила работата. Или "най-високите европейски стандарти" не са изобщо високи.

В Лас Вегас пречистените и обеззаразени битови отпадни води се вливат в язовира, от който се черпи питейна вода. И тук тока понякога спира...

liubo_iotoffМодератор
McAroff

Re: Непречистени води са се изливали в морето заради спирането на тока
    #2673070 - 30.07.2010 21:45 [Re: d1saster]

Цитат:

В Лас Вегас пречистените и обеззаразени битови отпадни води се вливат в язовира, от който се черпи питейна вода. И тук тока понякога спира...

стига бе! често ли спира тока?

аз имам съмнение, че по нашето черноморие отпадни води се изливат директно в морето и без никакви пречиствателни станции... защото равда далеч не е цялото черноморие, на юг от бургас не знам дали има и една работеща пречиствателна станция, ама това май е друга тема...

d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
    #2674342 - 02.08.2010 23:13 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

стига бе! често ли спира тока?

Не е често, но не е изключено. Но казвайки това имах предвид, че си има генератори и водата продължава да се пречиства, въпреки липсата на ток.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2695653 - 16.09.2010 10:18 [Re: d1saster]

С велокино започва Европейската седмица на мобилността в София

Велоеволюция

В първия ден от Европейската седмица на мобилността в София – 16 септември (четвъртък), от 20:00 часа – Сдружение „Велоеволюция” кани на прожекцията на Urban mobility shorts – кратки филмчета на тема „Градска мобилност”. Мястото е „Арт киноклуб” на НДК (лятното кино до паметника).

Преди излъчването на филмчетата – от 19:00 часа – организаторите ще разкажат за предстоящите събития от седмицата и ще представят участващите партньори. Поканата включва велосипеди, тъй като пред киното те ще могат безплатно да бъдат регистрирани във VeloRegister.BG.

„Пътувай разумно, живей по‐добре” е мотото на тазгодишната Европейска седмица на мобилността, която ще се проведе от 16 до 22 септември. За първи път София ще бъде активно участващ град с множество прояви, организирани от Столична община, Министерство на околната среда и водите, Център за градска мобилност, Асоциация за развитие на София и в партньорство с неправителствени организации. Кулминацията на Седмицата е 22 септември – Денят без автомобили, когато част от центъра на града ще остане отворена единствено за пешеходци и велосипедисти. Разходка с вело‐файтон, въжена градина, игри за деца и възрастни и разходка със специални трекинг колички за хора с двигателни увреждания са само малка част от събитията, които ще се случат на 22 септември.

Пълната програма на Европейската седмица на мобилността в София можете да намерите на: http://mobilityweek.velobg.org/

Джен

**

#2695655 - 16.09.2010 10:22 [Re: Джен]

Национална екоинициатива УЗАНА 2010 ще се проведе от 22 до 26 септември

община Габрово

Втората по ред национална екоинициатива в Национална екоинициатива „LZ10GCG УЗАНА 2010” ще се състои от 22 до 26 септември 2010 г. в красивата старопланинска курортна местност Узана, на 22 км от град Габрово , където се намира Географският център на България.

В рамките й ще се проведат велорали, състезание по радиозасичане, радиоекспедиция, фотоконкурс, изложба от карикатури на екологична тематика, детски състезания, спускане по тролей и катерене по катерачна стена. Официално ще бъде открит и единственият по рода си високопланински велопарк.

В прикачен документ организаторите предоставят програмата на националната екоинициатива.

Повече информация можете да откриете в сайта на Община Габрово ]http://gabrovo.bg/index.php?l=165]

liubo_iotoffМодератор
McAroff

#2695738 - 16.09.2010 11:27 [Re: Джен]

мерси, джени
на това второто може и да отида, че ми е близко

Джен

**

#2697333 - 20.09.2010 16:16 [Re: liubo_iotoff]

Йотоф,
ако присъствате на инициативите от рода на Турнир по радиозасичане или Присъствено късовълново състезаниe ще споделиш ли нещо по въпроса, интересно ми какво пердставляват.
Питам конкертно, понеже другите неща са ми по травиални.
Не съм сигурна дали ще мога да присъствам, въпраки че 22-ри е почивен ден , като се замисля може да организираме една екскурзийка до Гарбово и "Узана", колко му е

liubo_iotoffМодератор
McAroff

#2697449 - 20.09.2010 22:07 [Re: Джен]

ще видя, джени
и на мен ми е любопитно, но все още не знам дали ще мога да отида. ако все пак успея, ще ти кажа какво съм видял, или по-вероятно - чул

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  liubo_iotoff 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19948

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.