ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Деспина
ореада

Регистриран: 26.01.2005
От: не съм от тук
Re: УНСС - най-престижният университет у нас?
    #1957529 - 23.11.2007 10:37 [Re: Енджи]

Цитат:

Единственото точно в двете класации

Аз не мога да оспорвам точността на цитираните класации, както и мисля, че мнението ти е доста пристрастно.
А аз пуснах цитата, за да се опитам да дам някакво средностатичстическо мнение А проучването е правено сред работадатели, а не бивши или настоящи студенти на даден университет.
Също съм далече от мисълта, че УНСС, СУ или който и да е друг е
Цитат:

номер 1 !!!

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1958273 - 23.11.2007 17:06 [Re: Atman]

кажете му на С.Станишев само да ма изчака
Аз не съм съгласен. По-същата причина не споделям и вашите мнения.

Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
    #1959102 - 24.11.2007 22:22 [Re: Деспина]

Деспина, ще ти дам безпристрастни оценки.

Според юлското издание на „Уебометрикс” (класацията на университетите по критерия присъствие в интернет), а това е и единствената класация, в която участват и български университети, сред университетите в света Софийският университет „Св. Климент Охридски" е 1026-и. Той е следван от Русенския университет на 2769-то място. Американският университет в България заема 2950-та позиция. След него е Нов български университет на 3058 място. Техническият университет в София е 3181-и.
На по-задни позиции са Бургаският свободен университет, Пловдивският университет и Университетът за национално и световно стопанство, както и Минно-геоложкия университет. ( www.vobg.net )

И нещо още по-интересно се вижда в сайта на световно признатия Институт за научна информация (ISI) в САЩ (единственият, който прави световна класация на всички научни организации в света). От първите 3482 научни организации в света БАН е на 596-то място, Софийският университет е на 1283-то място, а на 3400-то място е Медицинският университет в София. Други няма.

Та така по въпроса за УНСС, лидерът на българското висше образование.

Мерлин Хлапето
скитащ

Регистриран: 22.11.2007
    #1959122 - 24.11.2007 22:58 [Re: Atman]

Не уча в България и ще се опитам да бъда обективен: Според чужди фирми, в които съм стажувал, български университет който предлага модерно обучение по икономика е СУ. Говорейки с приятелка, която учи там, разбрах, че ппрограмите им са сходни
с тези на европейските университети. Мисля, че УНСС не може да бъде номер 1 по причини известни на всички ни, а именно че е известен с "плащане".
Най-ми е интересно пък, фирмите как така определят, такива неща, след като назначаванията им са в 70% на познати и роднини, не че в другите страни това го няма, но там има по-голяма възможност да кандидатстваш и да те приемат като напълно непознат човек.
За външно министерство университет номер 1, примерно е московския държавен университет...защо ли...

--------------------
В рода й имало такива, които за една нощ пропивали половин царство, а другата половина подарявали на някой приятел. За спомен.

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1959592 - 25.11.2007 17:59 [Re: Мерлин Хлапето]

Не не ти ги попитай, защо най-лесно се изкарва УНСС.

Деспина
ореада

#1959780 - 25.11.2007 22:16 [Re: Atman]

Мисля, че не си прочел какво точно съм написала, аз също казах, че НЕ може да се твърди, че някой от гореспоменатите университети е върха...
А изследването, което съм цитирала е правено в България, важи за българските университети и допитването е правено между работодатели в България.
Та така, ставаше дума за хората, които са избрали да учат и работят в България и да правят бизнеса си тук ...
Всички знаем много добре кой са топ университети в света, но не всички могат да си ги позволят, а и техните възпитаници по принцип не работят в България...
Но мога и със сигурност да ти кажа, че от нашите университети излизат и добре обучени хора, които успяват успешно да се конкурират със чуждестранно обучените си колеги, както и успешно да работят в големи мултинационални институции, а между другото и добре да печелят.

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

Деспина
ореада

#1959781 - 25.11.2007 22:17 [Re: Arsenal]

ти от къде знаеш къде се изкарва най-лесно, навсякъде ли си учил?
Цитат:

защо най-лесно се изкарва УНСС

... може би съжаляваш, че и ти не си изкарал лесно

--------------------

Редактирано от Деспина (25.11.2007 22:20)

Atman
ветеран

#1959813 - 25.11.2007 23:22 [Re: Деспина]

Темата е дали УНСС е най-престижният университет в БЪЛГАРИЯ? С други думи кой е номер 1 в България.
Както се вижда от безпристрастните оценки, които съм цитирал това е Софийския университет. Не говорим за връх в света, а в България.
СУ е номер 1 в България независимо дали това харесва някому или не. Мисля, че трябва да се вярва на световните класации.
Темата я поставих тук заради глупавото изказване на Станишев. Отишъл е на гости и решил да похвали домакините, но го е направил неаргументирано.

Деспина
ореада

#1960046 - 26.11.2007 10:19 [Re: Atman]

Съгласна

Само ми е много интересно нашите работадатели по какъв признак са избирали кой според тях е най-предпочитания университет при избор на служители... Мен досега не са ме питали какво и къде съм учила, да не говорим, че на последното интервю в една уж много престижна институция ми казаха в прав текст, че не си губят времето да четата CV-та...

--------------------

Atman
ветеран

#1970247 - 06.12.2007 00:53 [Re: Деспина]

Цитат:

на последното интервю в една уж много престижна институция ми казаха в прав текст, че не си губят времето да четата CV-та...

Понеже знаят как да назначат "правилният" човек, затова са ти го казали. Демек, видели са, че не разбираш от дума.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 42267

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.