ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
tanq_puhi
заинтересован

Регистриран: 07.12.2007
От: софия (временно)
Re: УНСС - най-престижният университет у нас?
    #1976677 - 11.12.2007 15:56 [Re: Atman]

Е, много ми е чудно, как така си правите критерии за престижност на всички университети еднвременно.
Много се извинявам, но как ще сравните филологиите в СУ, икономиките в УНСС и инженерните специалности във ТУ?
Ако някой може да ми каже критерий - евала.
И тия класации са направо смехотворни (по същата причина).
Примерно в класация, която гледах наскоро по НТВ (питали фирмите от кой университет че наемат служители )
ВИАС беше на 7-мо място. Не че нещо, но ако питате в някоя строителна фирма ВИАС ще е на първо място, а ако питате в някоя счетоводна кантора, изобщо няма да е в класацията.

А пък дали УНСС е престижен?
Ами утре носете съответната сума...

--------------------
малките неща ни правят щастливи

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mypoints
избухлив комарджия

Регистриран: 21.05.2004
От: Министерство на пропагандата
Re: УНСС - най-престижният университет у нас и със сигурност в света?
    #1979815 - 14.12.2007 20:15 [Re: Mentha]

Цитат:

Цитат:

ПП: чудно ми е, къде щяха да подредят Сорбоната тия тъпанари от в-к."Стандарт"!? най-вероятно след НБУ...

А нима Сорбоната е в България? Защото по-горе е отбелязано, че това е класация на университетите в България

Също така, явно е убегнало на вниманието Ви, че оценяването е извършено от студенти и преподаватели, а не от тъпанарите на в-к Стандарт

имам предвид една по обширна класация в която да се включи не само УНСС, но и други чуждестранни университети...- за да бъде още по-гротескно!

--------------------
... има много неща в живота, които са полезни и не са задължително приятни.

mirranda
позитивна

Регистриран: 26.08.2006
От: Плевен
    #1987788 - 25.12.2007 06:06 [Re: tanq_puhi]

tanq_puhi, най-накрая някой да им го каже! Евала! Как може да се сравняват университети, които нямат нищо общо?
А това къде се учи повече, недейте говорете за СУ, че най-много се учи, защото това е всеобща заблуда, защото му се носи стара слава. Искам да ви кажа, че във ВИАС, Техническия и Медицинския се учи повече от всички други университети взети заедно! Просто от нещата, които се учат там зависят пряко човешки животи. Аз уча в СУ и искам да ви кажа, че при положение, че не ходя на лекции и уча нощта преди изпита, имам 4-ки! И не съм гений. Да не говорим какви абсурди срещам постоянно. Организацията е на супер ниско ниво. Понеже ние започнахме по-рано от другите, то беше звънене във факултета, първо не можем да ги намерим цяло лято, като ги намерихме, те не могат да ни кажат нищо и не знаят кога почваме, после книжките не можем да си вземем цял месец, не знам какъв беше проблемът. А стъкларията в кабинетите е толкова стара, че чак от запад са идвали да снимат филм за Пастьор, защото само в БФ има стъклария и уреди от неговото време. Съвсем сериозно! Не съм сноб, ама е**** престижа! Не искам да омаловажавам труда на другите от СУ, има специалности, за които трябва да се учи яко, но далеч не е най-много. Но тези хора няма да носят чак такава отговорност. Както казах по-горе, университетите са различни, така че не може да се сравняват по това от кои университети се назначават най-много хора, а това, че във ВИАС, МУ и ТУ се учи най-много, си е особеност на специалностите.
За мен УНСС е готин университет, защото се влиза сравнително лесно и излизаш с подходящата диплома. Тия специалности в УНСС не са толкова важни. И в СУ има доста глупави специалности, така че какво да учиш толкова?

--------------------
http://www.stopthetraffik.org/lang/bulgarian/

tanq_puhi
заинтересован

Регистриран: 07.12.2007
От: софия (временно)
    #1987864 - 25.12.2007 10:55 [Re: mirranda]

Цитат:

tanq_puhi, най-накрая някой да им го каже! Евала! Как може да се сравняват университети, които нямат нищо общо?
А това къде се учи повече, недейте говорете за СУ, че най-много се учи, защото това е всеобща заблуда, защото му се носи стара слава. Искам да ви кажа, че във ВИАС, Техническия и Медицинския се учи повече от всички други университети взети заедно! Просто от нещата, които се учат там зависят пряко човешки животи. Аз уча в СУ и искам да ви кажа, че при положение, че не ходя на лекции и уча нощта преди изпита, имам 4-ки! И не съм гений. Да не говорим какви абсурди срещам постоянно. Организацията е на супер ниско ниво. Понеже ние започнахме по-рано от другите, то беше звънене във факултета, първо не можем да ги намерим цяло лято, като ги намерихме, те не могат да ни кажат нищо и не знаят кога почваме, после книжките не можем да си вземем цял месец, не знам какъв беше проблемът. А стъкларията в кабинетите е толкова стара, че чак от запад са идвали да снимат филм за Пастьор, защото само в БФ има стъклария и уреди от неговото време. Съвсем сериозно! Не съм сноб, ама е**** престижа! Не искам да омаловажавам труда на другите от СУ, има специалности, за които трябва да се учи яко, но далеч не е най-много. Но тези хора няма да носят чак такава отговорност. Както казах по-горе, университетите са различни, така че не може да се сравняват по това от кои университети се назначават най-много хора, а това, че във ВИАС, МУ и ТУ се учи най-много, си е особеност на специалностите.
За мен УНСС е готин университет, защото се влиза сравнително лесно и излизаш с подходящата диплома. Тия специалности в УНСС не са толкова важни. И в СУ има доста глупави специалности, така че какво да учиш толкова?

Като студент във ВИАС потвърждавам.
При нас се учи, та пушек се вдига.
Да не говорим, че сме един от малкото университети, където има заверки. Скъсваме си четирибуквието само, за да заверим семестъра, пък вече да си вземеш изпита отива към екстрите

--------------------
малките неща ни правят щастливи

Siay

**

Регистриран: 12.04.2007
От: където трябва
    #1987872 - 25.12.2007 11:20 [Re: tanq_puhi]

Цитат:

Като студент във ВИАС потвърждавам.
При нас се учи, та пушек се вдига.

Аз като бивш студент в ТУ, след това в УНСС, потвърждавам, че място за сравнение просто НЯМА.

Ти сядай да учиш по механика ,

Редактирано от Siay (25.12.2007 11:25)

Енджи

**

Регистриран: 17.11.2007
    #1988304 - 26.12.2007 14:16 [Re: mirranda]

Миранда, това, че в Биологическия и Химическия факултет на СУ е пълно със студенти, не успели да влязат медицина и нямащи желание да учат по специалността, която са успели да влязат, не означава, че и в останалите факултети е така. Преди 10-ина години 2/3 от тези студенти отпадаха още в първи курс, но явно сега поради демографския срив и намалелия брой на студентите, преподавателите в СУ са решили да бъдат по-благосклонни в оценяването на студентите. Поразходи се (нали и без това не ходиш на лекции) до Математическия, Физическия и Химическия факултет на СУ и виж колко „лесно и чудесно” е да си студент там – да видим дали после ще тръбиш в нета колко в СУ разчитали на старата си слава!? Явно е, че не знаеш, че дори и белетристиките в СУ (право, история, филологии) си изискват много четене!

Въпросът на темата, обаче, е дали УНСС е номер 1, както се е изказал другарят Станишев? - ето ви и мнение от "кунята":

Цитат:

Мнението ми е, че УНСС е един от най-престижните университети в България, макар, силно да подкрепям тезата, че всичко си зависи от студента. Във всеки университет и всяка специалност може да се мине "по перваза", всичко зависи от това дали искаш да научиш нещо по време на обучението си или искаш да се правиш на "вървежен". Доколкото за УНСС, мисля, че има специалности, които изискват яко учене и присъствие (собствен опит).Има и такива, за които е достатъчно само еднократно ходене в университета през семестъра и то- за да се наредиш на опашка и да си го платиш (собствени наблюдения). Не трябва да бъдат правени генерални изводи- всичко опира до специалността, която се изучава в УНСС-то

Ясно, точно и изчерпателно казано! А дали един университет попада в листата на най-престижните, го решава Комисията по акредитация по определени критерии, а не основата на студентската митология.

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1988376 - 26.12.2007 16:57 [Re: Енджи]

Може ли да защитя факултета си? Ненавиждам биологическия факултет и след като се дипломирах се зарекох кракът ми повече да не стъпи там, обаче изобщо не мога да се съглася, че е "пълно" със студенти, искали да влязат нещо друго. Или че се завършва много лесно. Сега положението е по-различно отпреди няколко години, гледам обемът на държавния изпит значително е съкратен, но все пак... Чувала съм примерно от математици колко лесно се изкарва при тях. Но това не означава, че аз ще изкарам лесно във ФМИ, или те в БФ. Всичко е доста относително и подобни генерални изводи не са никак коректни. Защото тогава ще трябва да кажем колко много хора отиват в Българска филология, защото не са успели да влязат нещо друго, или в История, не успели в Право, или в Педагогика и т.н.
И последно от мен - престижът на едно учебно заведение до голяма степен се определя от завършилите го и реализирали се негови възпитаници. Връзката е двупосочна.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Енджи

**

#1988393 - 26.12.2007 17:44 [Re: nousha]

Миранда е тази, която твърди, че както в Биологическия факултет, така и в целия Софийския университет не се учи достатъчно и се разчита на стара слава .
Както се е изказал човекът от УНСС, във всеки университет има студенти, които се правят на хитри и „вървежни” – не си заслужава заради тях да подценяваме труда на останалите и да изпадаме в безсмислени спорове къде се учи повече и къде по-трудно се изкарва. Ясно е, че който има желание и интерес - учи, излиза с добра подготовка, и успява да се реализира по завършената специалност.

mirranda
позитивна

Регистриран: 26.08.2006
От: Плевен
    #1988843 - 27.12.2007 16:40 [Re: Енджи]

хухух :P Май ви опарих много с това СУ. Моят случай го дадох за пример. А не случайно казах, че в другите факултети се учи повече, някои учат доста, но не повече от ТУ, ВИАС и МУ. Четете правилно Просто СУ не е университетът, в който най-много се учи. Преглътнете го. Не съм казала, че, за да си добър в професията си, трябва студентският ти живот да е минал в ежечасно учене, така че не уточнявам доколко е добре претоварването на хората в университетите, в които се учи повече от СУ, но такива има. Мнението ми беше в отговор на едно от другите, което гласеше, че в СУ се учи най-много. Не се засягайте сега От СУ излизат филолози, психолози, педагози и други такива, а от МУ, ТУ и ВИАС излизат инженери и доктори Да ме извинявате, ама за тези от втората група е много по-важно да си вършат работата като хората Нормално е да учат повече и затова смятам, че не трябва да им омаловажаваме труда

--------------------
http://www.stopthetraffik.org/lang/bulgarian/

Енджи

**

#1988883 - 27.12.2007 17:31 [Re: mirranda]

Миранда, когато човек учи нещо, което му е интересно, той го учи с лекота, та дори и във Физическия факултет на СУ, пък ако ще и да е инженерна физика (има и инженерни специалности в СУ- вече знаеш ). Аз, за разлика от теб, уважавам всички хора, които си вършат съвестно и добре работата и не мога да подценявам едни професии за сметка на други.
Цитат:

И да ме извиняваш,

но ти все още спадаш към категорията на тия дето само философстват - когато почнеш да вършиш някаква полезна работа, тогава оценявай тази на другите!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 42289

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.